Оф, ама сега това трябва да го работя ли?

  • 4 751
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 902
Търсенето на себе си до сладкарка, учител по йога и т.н. е надценено. Не може умен човек с потенциал да е доволен цял живот на това.
Аз си харесвам много специалността. При мен проблемът е, че в България не е на много високо ниво, а аз искам да правя нещо наистина готино и ползотворно. Но както и да е, мисълта ми е, че понякога си изморен, изнервен, не ти харесва нещо. Затова се нарича работа. Прекалено много хора са се навъдили, които избутват всичко в едната крайност и от някаква разглезеност тръгват да "търсят себе си". Е, не може работата да е като седенето на дивана.

# 46
  • Мнения: X
Така е, но тук всъщност сме в една крайност, че тези, които работят с ръцете си (вкл.сладкарите) са някакви тъпички, не са успели да завършат вишу и да работят нещо умно на бюро. А висшистите, честно казано, не блестят с потенциал и акъл само заради едната диплома.
Учител по йога, инфлуенсър и др.под. не са професии Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 17 902
Не казвам, че са тъпи, а че не си струва, ако имаш акъл, да го пропиляваш.

# 48
  • Мнения: 7 995
Винаги можеш да си използваш акъла в работата, ако ти е страст, независимо каква е тя.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Сладкарите са супер!
Ще го кажа така - интелигентността се проявява във всяка работа, кото човек върши.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 902
Говоря за аналитична интелигентност. Другото аз го наричам- усетност. Емоционалната пък- емпатия и т.н. Твърде много видове интелигентност се нявъдиха, че да може всеки да се нарича умничък.

# 51
  • Мнения: 5 262
Да имаш акъл не значи да свършиш на другите цялата работа блестящо, а да си оправиш твоите неща и да си останеш фит при това ...
според мен де.
сладкарка за професия не бих избрала , защото голяма уста иска яде и големи очи също ...

# 52
  • Мнения: X
Говоря за аналитична интелигентност. Другото аз го наричам- усетност. Емоционалната пък- емпатия и т.н. Твърде много видове интелигентност се нявъдиха, че да може всеки да се нарича умничък.
Това беше добро. Joy
Иначе емоционалната интелигентност за масата като гледам значи първо да изслуша, преди да направи неминуемия скандал, и да реве на снимки на кученца.
Интелигентният човек трупа и обща култура. Хората по принцип се вклиняват в професията си и затъпявст в другите сфери, но тези с капацитетите и вишуту смятат, че имат оправдание, защото се развиват в правилната посока. .

# 53
  • Мнения: 5 262
то вече всичко стана интелигентно и ми се доповръща от тази дума. интелигентен софтуер, смартфон, кола, кухненски уред, куче, котка, дете, асансьор, арматура за душ  и какво ли не .
аз вече избшгвам употребата на думата , че се двоумя доста как се поляризира значението в контекста.
например егати тъпия софтуер , решава сам да се рестартира ... за интелигентен софтуер с опцията да се самонаблюдава и администрира ... и пр.

# 54
  • Мнения: 1 308
За интелигентен софтуер не бях чувал. Посочи някой, който се води прост.

# 55
  • Мнения: 5 262
За интелигентен софтуер не бях чувал. Посочи някой, който се води прост.

Напоследък е много модерно продуктите да се наричат @интелигентен ... @ нещо си , дали дизайнер, дали конструктор ... мнооого модерно да ти е интелигентен софтуера.

# 56
  • Мнения: 1 846
Здравейте! Интересно ми е да разбера, дали има и други в моята ситуация. Завърших "престижна" специалност, която записах от липса на интереси (или по-скоро от наличие на интереси в доста по-специфична и трудна за намиране на работа област). По време на следването винаги се справях с изпитите отлично, но не поради интерес към областта, а по-скоро с идеята "хванах се на хорото, трябва да го изиграя добре". Още по време на следването ми правеше впечатление, че колегите се интересуват от сферата и извън университета, четейки новини, следейки дискусии, докато аз учех изпит за изпит и хал хабер си нямах как се развива индустрията извън залата за лекции. Добре де, но завършихме и дойде моментът на "ама аз сега това трябва да го работя ли?".
Заради високата диплома сравнително лесно си намерих работа по специалността. Работя си вече повече от година съвестно и началството е доволно. Това добре, но ми липсва абсолютно всякакво желание за усъвършенстване и развитие. Изпълнявам задачите механично, някак "не ми се занимава" да уча и да се развивам. Страх ме е и дума да кажа в дискусиите с колеги, защото се чувствам все едно нищо не разбирам а и нямам желание да се науча. Пак ги има ситуациите, в които колеги обсъждат новини, аз пак и дума не мога да обеля, гледам ги като теле в календар. Колкото по-отговорна задача ми се възложи, толкова повече ме е страх, че "ей сега вече ще оплескам нещата и ще разберат, че нищо не вдявам".
Та едно такова объркано ми е и се чудя дали и при други се е случвало нещо подобно и кой е правилният избор - дали да се стегна и буквално с пот и сълзи да се мъча да изуча индустрията, което би включвало да следя на сила новини и трендове, или да зарежа цялата тая история, да захвана да уча нещо, към което имам по-голям афинитет, и да търся развитие в новата област.
Мерси за отговорите и ползотворна седмица!
Супер странно звучи всичко написано! Най-вече защото го работите и се справяте въпреки, че не Ви влече или харесва! За пръв път виждам, човек успяващ в нещо което не му харесва. Каква е специалността?
А какво Ви влече и в какво искате да се развивате? Ако можете да си отговорите на това, значи има смисъл да започнете нещо наново.

# 57
  • here and now
  • Мнения: 4 341
Аз също работя нещо, което просто мразя, но това не ми пречи да се справям добре.
Но понеже цял живот съм работила само това, нямам смелостта да започна нещо друго.
Упорита съм , но не съм амбициозна.
Така или иначе нещата се клатят при нас и вероятно ще се наложи промяна. Притеснява ме, че ще се случи във възраст още по-трудна за преориентиране и периодично се замислям. Това е от около 3-4 години. Но все още не съм открила моето нещо.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Професионалистът се справя добре, защото е професионалист. Дори към момента да не харесва работата си (което е различно от професия), той запазва рамките и прави каквото трябва.

# 59
  • Мнения: 1 308
За интелигентен софтуер не бях чувал. Посочи някой, който се води прост.

Напоследък е много модерно продуктите да се наричат @интелигентен ... @ нещо си , дали дизайнер, дали конструктор ... мнооого модерно да ти е интелигентен софтуера.
Интелигентни са продуктите (телефон, телевизор, пералня), но не и софтуерът.

Общи условия

Активация на акаунт