Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Ставам нахална, но как така. Примерно аз си взимам майчинството от една фирма, а в друга започвам работа на пълен работен ден с трудов договор и всичко както си е, и накрая взимам 160лв пълно мъйчинство.Така ли? Thinking

# 16
  • Мнения: 275
Ако си на граждански договор няма никакъв проблем! И не си длъжна да уведомяваш работодателя (който ти изплаща майчините).

Аз до преди месец бях на граждански договор. Той работодателя ще разбере де - нали ще искам бележка за дохода за данъчната декларация - но не съм нарушила закона.
 Ама за втори трудов договор ......  newsm78 Ако има на кого да прехвърлиш майчинствотото си .... някоя баба или дядо .....

# 17
  • Мнения: 426
Но те трябвада са безработни. Всички работят баби и дядовци

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Но те трябвада са безработни. Всички работят баби и дядовци


О, напротив- те не трябва да са безработни! Но май трябва да са на държавна работа, не съм изобщо сигурна в това обаче.

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Но те трябвада са безработни. Всички работят баби и дядовци


О, напротив- те не трябва да са безработни! Но май трябва да са на държавна работа, не съм изобщо сигурна в това обаче.
Просто трябва да са на трудов договор.

# 20
  • Мнения: 4 965
Но те трябвада са безработни. Всички работят баби и дядовци


О, напротив- те не трябва да са безработни! Но май трябва да са на държавна работа, не съм изобщо сигурна в това обаче.

Почти е така, т.е. трябва да работят, но не на държавна работа (то вече такава почти не остана  Crazy), а също да са на трудов договор.

lika, а защо държиш да е на трудов договор? Нали имаш такъв, по който ти изплащат майчинството, текат ти осигуровки и стаж и т.н.
Гражданският е много по-добър в твоето положение - при него няма фиксирано работно време, не ти удържат пари за осигуровки, данъци и т.н. А и трудовият договор задължително се вписва в трудовата книжка - т.е. ако искаш да го скриеш от настоящия ти работодател - няма начин.
Аз поне работя на граждански. Всъщност, откакто съм започнала работа (преди вече близо 7 г.) винаги съм била така: трудов договор и постоянна работа (за стаж, осигуровки, "кариера"  Laughing и подобни) + граждански (за по-високи доходи и за собствено самочувствие).

# 21
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
...lika, а защо държиш да е на трудов договор? Нали имаш такъв, по който ти изплащат майчинството, текат ти осигуровки и стаж и т.н.
Гражданският е много по-добър в твоето положение - при него няма фиксирано работно време, не ти удържат пари за осигуровки, данъци и т.н. А и трудовият договор задължително се вписва в трудовата книжка - т.е. ако искаш да го скриеш от настоящия ти работодател - няма начин.
Аз поне работя на граждански. Всъщност, откакто съм започнала работа (преди вече близо 7 г.) винаги съм била така: трудов договор и постоянна работа (за стаж, осигуровки, "кариера"  Laughing и подобни) + граждански (за по-високи доходи и за собствено самочувствие).

Мила, и на мен точно това ми е идеята! Благодаря!
В момента съм на трудов и искам да започна на граждански, без да прекъсвам трудовия за да мога да продължа да си взимам майчинството!

Благодаря на всички за отговорите и за това, че ми прояснихте нещата!
Сега остава само и да ме одобрят и да ми се обадят  Praynig
дано, дано ....[/b]

# 22
  • Мнения: 133
да се включа още веднъж:

в нормативния документ , който цитирам по-горе има два термина работодател, което автоматично означава, че при него си на трудов договор и възложител, който термин обяснява, че при него си на граждански договор ( гражданският договор се сключва при възлагане изпълнение на дадена работа, за което после се заплаща съответно спред клаузите на договора) та обърнете внимание в цитирания от мен документ, къде е упоменато работодател и съответно възложител и ще си отговорите на въпросите за вида на договор.
Искам още веднъж да подчертая, че вотрият договор може да е трудов.
относно прехвърлянето на майчинството на баби, дядовци, бащи и т.н., изискването е те да са на трудов договор.

# 23
  • Мнения: 4 965
...
Искам още веднъж да подчертая, че вотрият договор може да е трудов.
...

Да, вторият може да е и трудов, но гражданският (от лично моя гледна точка) е по-удобен в много отношения в конкретната ситуация.

# 24
  • Мнения: 1 328
Ставам нахална, но как така. Примерно аз си взимам майчинството от една фирма, а в друга започвам работа на пълен работен ден с трудов договор и всичко както си е, и накрая взимам 160лв пълно мъйчинство.Така ли? Thinking

Втория трудов трябва да е на 4 часа, не на 8.. newsm78

# 25
  • Мнения: 133
pravilno, vazhna podrobnost-vtoriat dogovor triabva da e na 4 chassa.

Общи условия

Активация на акаунт