Дали не сбърках с него?

  • 5 845
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!
Нова съм, но отдавна чета теми. Реших да си направя профил за да споделя нещо, което ме мъчи. Не знам дали ще бъда разбрана правилно, но приемам съвети и критика.
На 26г. съм, омъжена от година и половина, а от 6 месеца и щастлива майка. Мъжът ми е на 31г. Детето ни е желано и от двама ни. След раждането на синът ни забелязах, че той гледа да се скатава, просто не му се занимава с малкия. Винаги, когато е в нас, мрънка че му било скучно, не се застоява много, излиза. Даже и на тези празници аз пак съм сама с детето, защото на него му било скучно в нас. Аз също искам понякога да изляза, но той твърди, че трябва да си гледам детето. Не е лош баща, но не мога и да кажа, че се занимава с него, бързо му омръзна и все повтаря, че малкия не бил интересен все още. Не мога да разчитам на него да се оправи с детето за няколко часа.
Мисълта, която ме мъчи, е че понеже той е отгледан в семейство с ценности, просто е видял че сега му е момента да създаде семейство и деца. Желанието в него на моменти изцяло липсва, според мен ако не е бил часовникът му, който тиктака, нямаше да сме заедно, защото човекът има други приоритети. Лошото е, че иска и второ дете и то скоро, а аз не искам и да чуя за това. Когато говорим за това, той не ме разбира или просто така му изнася. Не знам дали ще ме разберете правилно, нямам нищо против той да излиза с приятели, аз също го правя, когато има кой да ми гледа детето. Не виждам радостта и отдадеността в него от както синът ни се роди. А може би моите очаквания към него са прекалено високи...

# 1
  • Мнения: 823
Мисля,че ако мъжът ми ме остави с детето по празниците ,за да е с приятели ,то повече няма да ми е мъж.

# 2
  • Мнения: 8
Това соред мен е заложено в мъжа и не може да се промени,АЗ съм мъж и съм точно обратното на твоя,но така го чувствам,

# 3
  • BG
  • Мнения: 2 173
Имам чувството, че в тези теми, всички 26г. жени са омъжени за 31г, мъже. Каква е схемата?

# 4
  • Мнения: 188
Аз също искам понякога да изляза, но той твърди, че трябва да си гледам детето.
Този господин те гледа само за разплод и е патриархален тип.
Трябва ли ти повече  , за да разбереш, че няма да издържите дълго?

# 5
  • Мнения: 20 031
А честита Коледа!
Тъжно е някой да пуска подобни теми по Коледа.
Детето не е само твое, а на двамата. А господинът е тип чорбаджи. Децата са грижа на майките ИМ, а мъжете са царе, те се включват само на интересната част – правене на бебенцата, подсигуряване на ценният им ген (къде с бебеправене, къде с памперси да се отгледа този безценен ген, но не и с действителна човешка подкрепа).
Честито отново, имате си незрял неспособен да поеме ролята си на баща и съпруг мъжки инфантил.
Сбъркала сте, но човек не винаги знае, докато не попадне в ситуация с въпросния.
 

# 6
  • Мнения: 174
За тези неща е трябвало да говорите преди да имате дете - кой какво ще прави за детето, кога и по колко. Като не сте се разбрали, стават такива неразбирателства. Все пак, не е края, седни, говори с бащата, че имаш нужда да си 1 час на ден сама ( без него, без детето ) и той може да те разбере.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 746
Ами какво да ти кажа, права си да не искаш второ дете.

# 8
  • Мнения: 1 449
много лоша ситуация... трудно ще е да го приобщиш, ако той вътрешно не е на тази вълна...дано поне да не се появи трети човек,да го разнообразява този твоя мъж,че става мазало.

# 9
  • Мнения: 32 088
Човекът си мисли, че неговата работа е само оплождането.
Всичко останало е твоя работа.
Или говориш с него и се разбирате или ако не се разберете, се разделяте, ако тази ситуация не те устройство.

# 10
  • Мнения: 2 653
Мисля, че първото нещо, което трябва да направиш преди всичко е да започнеш противозачатъчни.

# 11
  • Мнения: 2 927
Какво значи , че детето не му е интересно ?
Дали трябва да му е интересно , а на теб трябва да ти е интересно и защо се създават деца , когато на тати не му е интересно . И защо ти си длъжна да си гледаш детето , а то не е ли и негово ?

# 12
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Скрит текст:
Здравейте!
Нова съм, но отдавна чета теми. Реших да си направя профил за да споделя нещо, което ме мъчи. Не знам дали ще бъда разбрана правилно, но приемам съвети и критика.
На 26г. съм, омъжена от година и половина, а от 6 месеца и щастлива майка. Мъжът ми е на 31г. Детето ни е желано и от двама ни. След раждането на синът ни забелязах, че той гледа да се скатава, просто не му се занимава с малкия. Винаги, когато е в нас, мрънка че му било скучно, не се застоява много, излиза. Даже и на тези празници аз пак съм сама с детето, защото на него му било скучно в нас. Аз също искам понякога да изляза, но той твърди, че трябва да си гледам детето. Не е лош баща, но не мога и да кажа, че се занимава с него, бързо му омръзна и все повтаря, че малкия не бил интересен все още. Не мога да разчитам на него да се оправи с детето за няколко часа.
Мисълта, която ме мъчи, е че понеже той е отгледан в семейство с ценности, просто е видял че сега му е момента да създаде семейство и деца. Желанието в него на моменти изцяло липсва, според мен ако не е бил часовникът му, който тиктака, нямаше да сме заедно, защото човекът има други приоритети. Лошото е, че иска и второ дете и то скоро, а аз не искам и да чуя за това. Когато говорим за това, той не ме разбира или просто така му изнася. Не знам дали ще ме разберете правилно, нямам нищо против той да излиза с приятели, аз също го правя, когато има кой да ми гледа детето. Не виждам радостта и отдадеността в него от както синът ни се роди.
А може би моите очаквания към него са прекалено високи...
Какво значи "не е лош баща", след като има "не мога и да кажа, че се занимава с него" и "малкият не бил интересен все още" и "не мога да разчитам на него да се оправи с детето за няколко часа"? Какво за теб е "добър баща"?

Изобщо не са ти прекалено високи очакванията към него - прекалено ниски са. Ако мъжът ми ме остави сама на празник и отиде да се забавлява, каквито и да са причините - това ще му е последният празник в семейство с мене.
Твоят, изглежда като да е създал дете, което да харесва само ако го забавлява... дете не се създава, за да не ти е скучно и ако ти е скучно - да го зарежеш... То куче не се взима с тези мотиви, та камо ли дете.  И аз на твое място МОМЕНТАЛНО бих започнала с противозачатъчни или бих си сложила спирала или противозачатъчен имплант.

Не знам дали си говорила с него за отговорностите в семейството и за това, как се чувстваш в тази ситуация. Ако не си - направи го. Ако си говорила и няма резултат - на твое място бих започнала да оглеждам живота си, да видя как да се подсигуря финансово и да мога с детето да си хвана пътя, за да може по-късно да имам нормален семеен живот.

Последна редакция: ср, 25 дек 2019, 19:49 от *Мила*

# 13
  • Мнения: 5 260
Ами роди му още 1 и чакай всичко да се оправи.

# 14
  • Мнения: 32 088
На мен пък ми е любопитно точно на Коледа къде е отишъл?

Общи условия

Активация на акаунт