Аз ли съм третият човек :(

  • 8 847
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 065
Аз не виждам какво бих говорила с този мъж, какво да му кажа или попитам всъщност?!
Помогнал е, това е хубаво. От какви подбуди - не се знае.
Аз бих се отдръпнала.
И прекрасно съзнавам как самотна майка много би искала да има подкрепа и мъж, който да се грижи за нея и децата,  но тук нещо не ми е съвсем наред.

# 31
  • BG
  • Мнения: 2 173
Ако мъж не тича след мен с позинала уста....
Малко психарско изглежда, ма щом та кефи. Laughing

# 32
  • INFJ
  • Мнения: 9 635
За мен не е страшно, ама поставя жената в кофти позиция – на гонеща, не на гонена. Ако мъж не тича след мен с позинала уста, изобщо не ми трябва, хеле пък да тръгна да го кандърдисвам да е с мен. Но това съм аз, хората сме различни.
Да го кандардисва? Много странни представи за отношенията между мъж и жена. Признаването на чувства е просто това, дори не е задължително да следва нещо на по-късен етап. Нито пък е нужно да е унизително, освен, ако в главата на една жена не изглежда по този начин, което е тъжно.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 15 621
Признаваш чувства, защото очакваш ответна реакция, демек – опитваш се да насочиш курса на събитията в твоя полза. Ако не беше така, нямаше да се занимаваш с блудкави признания.

Признаването на чувства е просто това, ...
Какво е това "просто това"? newsm78

Аз не казвам, че е унизително. Казвам, че не е изгодно за жената в дългосрочен план.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 14 560
Чувства възникват при споделени отношения и реални връзки . Привличането не задължава другия да откликне на желанието. Несподелената любов е типична за по - ранна възраст. Тук виждам и елемент на завист към любимата, по - красивата и обичана жена. Не е редно тя да се намесва в оформена връзка.
Мъжът би дал индикации , ако желае интимни отношения.  Би могъл и да злоупотреби, блъфирайки с раздяла. Конкретно авторке, ако този мъж те харесва би ти го казал и доказал.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 596

Да помогнеш на приятел в беда е едно.
Да започнеш безперспективна връзка с приятел - съвсем друго. Едва ли има точно такива намерения.

# 36
  • Мнения: 21
Може би сте прави, бих предприела открит разговор, мислела съм го.
Спирало ме е само факта, че може да се отдръпне от мен като приятел, ако няма чувства...а сега ме спира това, че отново се вижда с бившата си приятелка и не съм убедена доколко е приятелско.
Някак странно ми се вижда след страстна любовна история хората да се върнат един към друг като приятели.

# 37
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Това е гадна ситуация. Да не знаеш къде си в схемата. Но без разговор с човека, не се вкравай във филми. Не мечтай, не унивай, не фантазирай. Директно го вкарай в разговор.
И му забрани постове на снимки на децата ти, с теб, без теб и т.н. Това много ме подразни.

# 38
  • София
  • Мнения: 971
Този изобщо имал ли е връзка с неомъжени и без деца? Или му е нещо като фетиш да бъде със самотни майки? На мен ми изглежда психопатско и комплексарско поведението му. Иначе на въпроса на авторката, категорично Да! Няма нищо случайно в публикуването на снимката с детето ти. Това е предизвикана ситуация. Още повече, че го е направил тайно и без позволение. Вероятно не е искал да бъде сам на празниците и я е "повикал"...

# 39
  • Мнения: 54 955
Аз ли само не виждам проблем, че е качил снимки на кучето и детето?
Каква опасност е тази снимка?
Но, според мен, този мъж просто е добър и е имал желание да помогне, не толкова да се обвързва.

# 40
  • Мнения: 3 788
Била съм самотен родител в разни периоди. Много познати, предимно мъже, са ми помагали без какъвто е да е романтичен интерес, само заради детето. Хазяинът ми водеше малката на училище сутрин с колата,  писал е домашни с нея, докато съм на работа, чак се бях притеснила да няма някакви неестествени склонности, но не, просто типичен мъж-закрилник на по- малки и слаби от него. В твоя случай, нямаш какво да направиш. Не е нужно и да признаваш чувства, не мисля, че ще му хареса ролята на "преследван", по-вероятно да се отдръпне от теб. Бих поддържала чисто приятелска връзка с него и изчакала бившата да се издъни пак. Да не забравяме, че бившите не са настоящи с причина. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 21
Ами да, имал е връзки с жени без деца.
Преди години, когато за пръв път се запознах с него, живееше с едно момиче години, нямаха деца. Не знам причината той самият да няма свои. Това му е първата приятелка с дете доколкото знам..
Но странно е като се замисля, че твърдеше, че с бившата са се разделили този път окончателно, имало горчивина и болка в него, а изведнъж-добри приятели...

# 42
  • Мнения: 54 955
А вие все пак сте били само приятели.
Най-вероятно той се отнася по същия начин, дори на теб да ти се иска друго.

# 43
  • Мнения: 6 622
Вие нямате връзка, аз не знам въобще за какъв разговор говорите. Като в 3 клас, близо 40 годишната авторка ще му каже, че го харесва и ще го пита иска ли да бъдат гаджета 😂 Абсолютно безсмислени са тези разговори, най-много да се отдръпне. Останете си приятели и каквото сабя покаже. Ако има още чувства към бившата скоро ще се разбере. Междувременно ти като жена предполагам знаеш как дискретно да привлечеш вниманието на един мъж.

# 44
  • Мнения: 15 865
Вземи, каквото можеш от отношенията си с този мъж и гедай на къде ще вървят нещата. Така или иначе в момента имаш нужда от някаква помощ и подкрепа - щом ти я дава се възползвай максимално. Другото ще си проличи с времето. Ако в един момент той реши да се върне при предишната си приятелка, просто ще се оттеглиш. Ако пък не - приятелството ви ще премине в нещо по-сериозно. Има и трети вариант - да срещне нова жена и да започне връзка с нея, а ти да си му останеш една близка приятелка. Няма как да знаеш какво ще се случи. Тъпо е, обаче да водиш някакви сериозни разговори с него относно бившата му приятелка, защото вие реално сте само приятели и нямаш това право. Може да подхванеш някакакъв лек разговор с тази посока - един вид, като негова близка приятелка, с която той да сподели, но не и да го подлагаш на сериозен, кръстосан разпит. Времето ще покаже какво ще се случи.

Общи условия

Активация на акаунт