Преносването

  • 793
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами!  Имам въпросче за майките които са преносвали.
Терминът ми беше на 06.01.2020г.
Но уви... Изписаха ми Бусколизин 3×1 и витамини Б комплекс. Някоя от вас пила ли ги е за изглаждане на матката и помага ли?  Също какво следва ако не помогнат хапчетата първа бременност ми е и малко съм притеснена и не добре информирана.  Генеколожката ми работи в частна болница и не обраща внимание по всяко време а в 9месец вече изобщо прехвърлена съм в окръжна болница.  Както и да е всяка информация е от значение. 😊😊😊Благодаря!

# 1
  • Мнения: 46 518
Преносих 3 дни, нищо не са ми изписвали. Викаха ме всеки ден на тонове.
На третия ден постъпих с безболезнени контракции и 4 см разкритие.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 992
От 7-мия ден ме приеха в болница за преносването и започнаха да предизвикват раждането. Първо с хапчета, чиято цел беше да предизвика разширение, 2 дни ми ги даваха, на третия ми сложиха гел. Родих на 9-тия ден от преносването. Уговорката беше, че ако гелът не сработи, ще ме оперират.
Действието се развиваше в чужбина, в България слагат система с окситоцин най-често.

# 3
  • Мнения: 8 822
в чужбина е и моят опит:  считат за нормално пренасяне до 10 дни, (даже не взимат някакви мерки, нито предписват нещо, ами чакат нещата да станат естествено). От 10 до 14 дни викат майката по-често на преглед. А след 14 дни предизвикват раждане. Но основната идея е - "само естествени процеси и умебдения за естествено раждане, секцио само при нужда".

# 4
  • Мнения: 528
В БГ е моя опит.. след термшн бях през ден на тонове и проверка за разкрштие..нямах никакво всичко си беше точно.. 7мия ден след термин ме извикаха за предизвикване..дадоха ми хапче, започнаха контранции и вечерта вече бях с контракции на 1 мин с 1см разкритие..бяха много болезнени и си поисках секцио..в крайна сметка дедето ми се беше увило в пъпната връв с голяма глава, пък аз с малък таз.. следях се в частна болница и родих в частна.. желая ти успех.. движи се и прави секс..уж помагал. Според мен възстановяването след нормално раждане е по-бързо..но така или иначе всичко се забравя Simple Smile

# 5
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз преносих 3 дни. Въобще изчисляването на термин е много относително. Смятам, че детето се ражда тогава, когато е готово. Освен, ако наистина не е твърде дълго след термин или има медицински причини за по-ранно раждане.
Искаха да ми предизвикат раждането точно на третия ден, а предната вечер започнаха болезнени контракции. Последните 2 дни търчах насам-натам, надявайки се да започне раждане, включително и правене на секс, въпреки че се чувствах като косатка. Grinning Не знам дали всичката ки физическа активност е подействала, но все пак.
2 часа преди да родя ми включиха система окситоцин, защото разкритието се забави, за 10 часа - от 2  на 8см. а вече нямах много сили.
Успех и леко раждане, всичко ще бъде наред и ще гушкаш пухкаво бебче! ❤️

# 6
  • Мнения: 32
Много ви благодаря... Истина е, че всяка бременност е различна надявам се в най-скоро време да се запопне .🙂❤️❤️❤️

# 7
  • Мнения: 1 173
Преносих и двете ми деца с по няколко дни. И двете ми раждания са предизвикани (окситоцин) и честно казано съм доволна от това: родих леко и бързо, а бебета бяха по 4 кг. Щеше да е цезарово ако бяха изчакали още.

# 8
  • Мнения: 784
Здравейте и от мен . Моят термин е за 20.01 бебока за сега е 3.600 и се притеснявам да не пренося и да стане доста голям и това да попречи нормалното раждане и да се наложи секцио . Кога трябва ми слезе корема на долу и да очаквам раждането . Първа бременност ми е и имам чувството че няма да разбера когато дойде момента за раждане
FlushedGrinning

Преносих и двете ми деца с по няколко дни. И двете ми раждания са предизвикани (окситоцин) и честно казано съм доволна от това: родих леко и бързо, а бебета бяха по 4 кг. Щеше да е цезарово ако бяха изчакали още.

Общи условия

Активация на акаунт