детето ми прави сериозни бели

  • 3 893
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 821
Днес едно дете ми счупи бравата на чисто новата врата, която сложихме само преди седмица. Идеше ми да вия, защото за нея съм дала 500 лв.Аз парите си също не ги копая. И сега какво, да искам пари на майка му ли. Или да обявя сина и за гамен, само защото е направил беля. Или майка му трябва да му "отсвири един". Не, такива неща се случват. Децата в повечето случаи са виновни: въпросното дете е дърпало и сецало дръжката, докато се счупи. Но това все пак е поправимо, докато неговата психика, веднъж наранена от системното "отсвирване", никога няма да се възстанови.
Ама това дете не е счупило дръжката нарочно, нали? От друга страна аз мисля, че и случайно да е я е счупило родителите му трябва да я оправят. Поговорката "чупи, купи" на важи ли вече  newsm78 ?
Когато аз бях дете, ако счупехме нещо родителите ни го плащаха, струва ми се че така е справедливо!

# 61
  • София
  • Мнения: 323
Явно тук се четат само онези неща, които не противоречат на общото мнение. Явно жестокостта и системния тормоз се считат за много "възпитателни". Е, нищо чудно че България е на едно от водещите места по малтретиране на деца в света. И също така, явно никой от родителите тук не си е направил труда да прочете ЗАКОН за закрила на детето. Има го ето тук http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/31973.html

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сикрет, нали все пак трябва да се забраняват някои неща. За мен е недопустимо да ме удря, за други границите са други. Идеята ми беше да се дадът съвети за това как да разберем, че детето е тръгнало по т.н. лош път и да се справяме в корена на проблема, а не да чакаме да се стига до крайности.

Ти мислиш ли , че като забраниш нещо , то ще бъде изпълнено.......В крайна сметка,  ако държиш много на забраната, да се стигне до бой..........Децата никога няма да тръгнат по лош път, ако се държиш добре с тях.........дете, което се чувства щастливо от себе си, от семейството си, няма начин да кривне.....Пък и по- добре разглезен егоист, отколкото подтиснато дете........първия има по- голям шанс в живота..........Най- добрият начин да се справяме с корена, както казваш, е  да не посяваме чувството на вина толкова рано........детето още не разбира.........
Но 4 годишното дете вече трябва да е наясно с последствията от действията си.....за да бъде отговорно........

# 63
  • София
  • Мнения: 38 498
Днес едно дете ми счупи бравата на чисто новата врата, която сложихме само преди седмица. Идеше ми да вия, защото за нея съм дала 500 лв.Аз парите си също не ги копая. И сега какво, да искам пари на майка му ли. Или да обявя сина и за гамен, само защото е направил беля. Или майка му трябва да му "отсвири един". Не, такива неща се случват. Децата в повечето случаи са виновни: въпросното дете е дърпало и сецало дръжката, докато се счупи. Но това все пак е поправимо, докато неговата психика, веднъж наранена от системното "отсвирване", никога няма да се възстанови.

Децата виновни, невинни ли са не знам ама аз на твое място ще си искам парите и още как. И за огледалата на колите също трябва да се плаща. Това е - чупи- купи.  А пък майката на детето да си го възпитава както тя си знае.

# 64
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Явно тук се четат само онези неща, които не противоречат на общото мнение. Явно жестокостта и системния тормоз се считат за много "възпитателни". Е, нищо чудно че България е на едно от водещите места по малтретиране на деца в света. И също така, явно никой от родителите тук не си е направил труда да прочете ЗАКОН за закрила на детето. Има го ето тук http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/31973.html

Това е идиотско :
Родителите са длъжни да придружават децата си или да осигурят пълнолетно дееспособно лице за придружител на децата си до 16-годишна възраст на обществени места след 22,00 ч.

сигурно има и още.......

# 65
  • София
  • Мнения: 7 242
Хвърляте ме в оркестъра направо. За мен тези похвати са определено травмиращи за детето, евентуално с последствия след време. Няма да правя анализи. Всеки сам си преценява кое е най-доброто за наследника му. Отеглям се без бой Laughing

Заплаха имаше и с близък полицай, който го грабна да го води в полицията и нашия се разплака, и цял нощ стоя мирен.Казахме  му ,че состевеника на колата е набил дядо му(съседи са),даже и рани му показахме.

Аз бих взела една от любимите играчки и пред очите му ще я счупя с въпрос дали му е харесало



# 66
  • София
  • Мнения: 323
Защо да е идиотско. Явно много бързо сме забравили трагедията в "Индиго". Да, има и още такива идиотски неща, които обаче гарантират в известен смисъл здравето и живота на децата ни. Не е лошо понякога да ги приемаме и да се съобразяваме с тях

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо да е идиотско. Явно много бързо сме забравили трагедията в "Индиго". Да, има и още такива идиотски неща, които обаче гарантират в известен смисъл здравето и живота на децата ни. Не е лошо понякога да ги приемаме и да се съобразяваме с тях

Защото, това означава, че преди 22 часа децата на всяка възраст могат да си движат сами на всякъде  #Crazy

# 68
  • Мнения: 5 183
Какъв е тоя бой дето го препоръчват повечето, нещо не ми го побира главата.

Никой не съветва майката да си пребие детето, но съгласи се, 4е едно пошляпване през ръцете в то4ния момент може да ссвърши 4удеса, особено при дете, което си мисли 4е мама и тати вси4ко му позволяват и може да си ги върти на малкия пръср!

# 69
  • Мнения: 3 914
И аз като Лекси се оттеглям без бой  Peace щото тук май никой не разбра какво исках да кажа а и законите не ги разбирате правилно пък какво остава за моето мнение  bouquet

# 70
  • Мнения: 11 315
Тук при нас има задължителна застраховка за обща отговорност за родители с малки деца.
Тази застраховка поема разходите, ако детето неволно или нарочно причини вреда или щета на друго физическо лице или предмет.
Толкова за "Който чупи - купи."
А за постъпките на детето хвърляло камъни по колата - за мен това е вик за внимание.
Това дете няма граници, ясно поставени граници от самите родители - живее в безтегловност.
Има нужда от конкретни действия по посока стриктен дневен режим, последователност и строгост при спазване на поставените правила. Това дете е неориентирано и непрекъснато пробва "нарочно" докъде може да иде.
Вземете мерки, докато не стане твърде късно. Боя няма да помогне.

# 71
  • Мнения: 712
Извинявай, не се заяждам, но ти показваш ли му, че подобно поведение има сериозни последиц?
В смисъл, не знам какво разбираш под "наказан за 3 дни".
Той е достатъчно голям, за да знае, че всяко действие има и морални, и физически последици.
Аз още при първото удряне на огледалото щях да се скарам и да го накарам да се върне да го намести. След счупването надали щях да ударя детето (пляскам децата ми само през ръцете и то, когато има опасност да се наранят, а аз съм повторила няколко пъти - примерно, опитват се да хванат врящата тенджера на котлона или нещо подобно). Но... бих го накарала да останем там и да изчакаме собственикът. Щях да му платя щетите (иначе, тръгвайки си, показваш, че подобно нещо е ненаказуемо). Щях да накарам детето да се извини, а после за същата сума, която дам за огледалото, щях да го лиша от играчки, дрешки, лакомства или други желани (но не необходими) за него неща.
За хвърлянето на камъни - същото. Първо ще го попитам как би се чувствало, ако някой нарочно счупи някоя негова любима играчка, а после отново ще му обясня колко е важно да уважава вещите на другите хора и как се чувстват те (т.е. ще го накарам да се постави на тяхното място).
И още нещо, при подобни действия ще го накарам да ми каже каква е причината да е толкова ядосан, на кого/какво се сърди, а не бих подходила с риторика или ирония.
Трябва в момента на действието да има противодействие, иначе няма да има резултат.
И поговори с психолог, защото често подобно поведение преминава в агресия или автоагресия, но първо разбери причината.
Не се страхумай да се скараш на детето си, но и не го прави за щяло и нещяло.
Баланс му е майката.
Успех.

 newsm10
И аз мисля, че така е по-добре.
В много случаи (не толкова сериозни, разбира се) съм говорила за последиците. В единични случаи даже показах.
Един ден Боян 100 пъти посегна към ютията и въпреки предупрежденията ми, че е опакно и пари, продължи да настоява. Изчаках малко да изстине ютията и когато беше поносимо топла, му дадох да я пипне. Веднага си дръпна ръката и се разплака. На другия ден имаше малка коричка на изгореното място. Много ми беше мъчно, но така разбра. Оттогава като види ютия и казва:"Мамо, пари ръчичката"и не посяга.
Друг път, като си удря играчките и като си хвърля книжките, го удрям през ръцете. Питам:"Боли ли?"
Той:"Боли ме"
Казвам:"И книжките така ги боли. Защо ги хвърляш?"
Тои отива и започва да си ги прибира. Казва:"Мамо, книжките пачат".

Ако напада мои неща, аз нападам негови и той веднага се втурва да си ги пази. Сега вече рядко се стига до такива ситуации.

# 72
  • Мнения: 4 806
по - моему трябва да се подложи на поредица върпоси "Защо".
Счупи огледалото "Защо"
не му харесва
"защо"?  и т.н. все защо и защо. ... така може би ще се постигне: яснота за някакви причини, които не са ви ясни; самото дете да се замисли, а защо прави това; деомнстриране на разбиране (индиректно) и заинтересованост, защото може би то има някакъв проблем, който и него тормози.
В случая съм против шамарни методи. Може да се задълбочи проблемът. Трябва да се търси коренът. Прилича ми на някакъв бунт, който трябва да разберете - много спокойно и много твърдо.

Общи условия

Активация на акаунт