Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 21 088
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 671
Писах, писах, а то всичко се изтри...

Здравейте майчета!
Мирена, добре дошла!   bouquet
Кръц кръц - браво за линковете!  Grinning Аз вчера ги разглеждах и си харесах някои неща и смятам като се пооправя да ги обиколим тези магазини с татито.
Днес май съм по-добре, контракциите намаляват. Даже се замъкнах до магазина. Не че пазарувах кой знае колко, ама да се помотая. Купих за бебо 2 сапунчета - на Нивеа и Тео бебе. После висях 10 минути пред памперсите да ги разглеждам. Има съвсем малки (1) и такива от 3-5кг (2), та се чудих какви ли трябва да взема. И за кърпичките се колебая между тези на Памперс и на Нивеа.  newsm78
Като се прибрах взех, че изчистих. Съседите отгоре не знам какво са правили докато ме е нямало, но целият балкон, че чак и в хола беше посипан със стъкла  #Cussing out. Та ща не ща, включих прахосмукачката. Сега пера на татито ризите, да го изненадам - в това топло време бързо ще изсъхнат.
Аз от жегите се спасявам в банята и после много таратор и сладолед. И само слушам прогнозата кога ще се захлади.
Златна, жалко за случилото се, но стават такива работи. Но гледай да се настройваш позитивно и да не слушаш за такива случаи - сега е нужно много спокойствие на бебока и на теб, а не да се товариш с черни мисли.
Лек ден и много  Hug на тумбаците!

# 196
  • Мнения: 518
отдавна исках да поздравя нашите октомврийки-лъвици и ей сега вече ще го направя!
дидита,аир,яни,вашите бебоци са големи късметлии kyllmg!моята майчица също е лъвица и не мога да си представя по-грижовна ,всеотдайна майка,която в същото време е и невероятна личност и жена.сигурна съм ,че и вие ще се справите така блестящо с майчинството baby!

и като стана дума за ЛЪВОВЕ,да се похваля ,че и моят любим имаше ЧРД на 2август.всяка година на този ден ден вдигаме купони с по стотина гости,но тази ,основно по финансови причини,решихме да сме си само тримката,като включим и бебко в корема/то ако поканиш един пък друг не,все ще има сърдити/.изкарахме си по-хубаво от всякога dance #Milti-разходчици,мотаене по магазините,всякакви лакомства на всякакви места ,а накрая и кинце в МОЛа на "Стамболийски".беше ни сефтето-в зала №9.малко стръмнички ми се видяха стъпалата,нали очаквах да притичвам до WCто,ама ми се размина-устисках някак.един съвет-ако ходите ,носетe и връхна дреха,че климатика е на max.
ех,толкова бързо свършиииии,а ми е  един от най-любимите дни в годината!

кръц,кръц,браво!супер си!    typeuu

myrena,добре дошла!знаете ли вече пола на бебчето?

искам още  да ви пиша,но  после пак,че да не ви досадя много!

# 197
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Тук съм  bowuu
Обаче само ви чета..мързела кво ли не прави ooooh! Имам вирус в компа и само влизам на бързо...докато го оправят ме няма Twisted Evil
Надявам се сте добре Heart Eyes...като ми изчистят компа, ще ви чета..и да слушате докато ме няма Mr. Green

# 198
  • София
  • Мнения: 234
[/b]Zlatna[/b], направо ме ужаси с тая новина, каквато съм фобия на тема околоплодни води, че постоянно ми тече нещо. Другата седмица заминавам да ми ги видят дали са в норма.

oska, мерси, аз мога да кажа същото за мамите телци - най-страхотни на Света Heart Eyes А вашият татко да е жив и здрав и много да се грижи за вас!

А филмът по National Geographic се казва "В утробата" (In the Womb) и ще го дават в събота, 5.08.06 от 20 ч. и от 4 ч. сутринта, да не забравя да изюркам татито да намери този канал, че нещо се е изгубил.

# 199
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Здравейте!
Офф, жега, жега и това е! Дано от утре наистина се разхлади! Аз винаги си знам, че около моя РД е винаги топло, и ми е било много хубаво, обичам си много топлото време, но досега не съм била бременна да видя какво е  Shocked
Оска, мерси за поздрава! Честито и на твоя любим!
Барабана, напълно те разбирам! Аз също още не съм решила къде ще се ражда и покупки не съм почнала да правя.
мимита, относно храната, и аз съм така, Все ми се яде нещо по-тежко и най-вече манджа. А виж на ориз не мога да устоя, още по-любим ми стана.
Мирена, добре дошла! Безпроблемна бременност до края!

Ние довечера почваме разместването вкъщи. Мъжът ми смята през уикенда да е приключил с боядисването на спалнята, ама ще я видим тая работа. После ще купим скрина и след това работите за бебо. Че то както има време, така изведнъж ще дойде краят на август. А влезе ли веднъж септември вече ще чакаме всеки момент Simple Smile

# 200
  • Мнения: 1 128
     Mam4eta,izviniavam se 4e niama da obarna vnimanie na tova,koeto ste pisali ot v4era(ne e vapros da vlizam tuk samo da se oplakvam,bez da obarna vnimanie i na vashite problemi),no malko sam se spekla.V4era po4ti ne po4uvstvah beb4o(s izkliu4enie na edno ritni4e),dnes sashto,a i imam kato menstrualni bolki.V4era sledobiad mi beshe dosta tegko,a dnes mi prilosha mnogo.Utre kakto znaete zaminavam na po4ivka i mi e dosta pritesneno.Predplagam,4e ne e nishto seriozno i ne bi triabvalo da se shashkam,no...Kagete mi dve sladki dumi,ta da se uspokoia.

# 201
  • Мнения: 2 152
Оска, какво купи на татито за рождения ден?
Моето лъвче има рожден ден на 15 август и си нямам никаква идея какво да му взема newsm78 Ми парфюми и дрехи бол, маратонки и чехли също. Вече напрао се шашкам, дори и нещо дребничко да е, трябва да му купя. Кажете ако имате идея Heart Eyes

За козметиката за бебо, също съм пред голяма дилема newsm78 На брат ми детенцето, го къпеха с обикновен детски сапун, шампоан Па Па, зехтин, защото от прехвалените марки се изрина слънцето. Мислех Бюбхен да купя, ама само ако дам пари и накрая се изрине...ох, незнам ooooh! Много сложно

Мише, аз съм се потрошвала яко като малка. И двата крака съм ги чупела, ръката също, на главата имам 4-ри шева - голямо диване съм била. Мен точно като теб ме боли и се подува, точно на мястото, което е чупено. Целите крака не ми отичат и не се подуват, само на тези очастъци - определено, чупеното си е чупено за цял живот

Теди, ако знаеш как ти завиждам за готиното време. Тук скоро не се очакват такива благодатни температури

Златна, това е супер гадно, което казваш. Според мен, такова нещо не може да не се забележи и да не спасят бебо. Все пак е било почти в 9-ти, напълно жизнеспособно. Намирисва ми на некадърни доктори. Ох, дай Боже, на никого да не се случва. Praynig  Абе...дайте да не си разказваме такива истории....не са ни от полза Naughty

Фрики, искам да те успокоя, ама най-добре питай док и почвай веднага но шпа и магнерич. Аз също има зверски контракции, нощта преди да тръгна за морето. Много се уплаших и се чудех дали да ида, но се надрусах с хапове, а там само от почивката и от лежането ми мина. Успех Peace

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 15:41 от кръц кръц

# 202
  • Мнения: 598
фрики, вземай лекарства против контракции! и се посъветвай с лекаря си! сигурна съм че почивката добре ще я изкараш, ама за да си по-спокойна, посъветвай се с лекаря си какво да вземаш и какво да правиш и всичко ще е наред!

Исках да питам--колко лигнин трябва да се вземе и колко тензух?  newsm78 Тук в Пловдив изискват лигнин да се носи в родилното ама не знам колко... А това за тензуха, колко метра трябват и на какви парчета да го разкроя и ушия? Търсих из форума ама не намерих съвет за тези неща...

Айде чао засега, пазете се от жегите и дръжте се, още малко остана! Да не се плашим от тъжните случаи които ги има и винаги ще ги има. Ако гледаме медиите например, то според тях само катастрофи и смъртни случаи има и все черни неща стават. Но не е съвсем така! Ако сме положително настроени и оптимисти, това е най-доброто което можем да дадем на бебчетата ни! Те чувстват радостите ни и притесненията ни! Все пак това са вече почти готови за раждане малки човечета!

# 203
  • Мнения: X
Здравеите, мамчета! Hug
Аз съм днес следобед  на преглед и нямам търпение. После ще пиша как е минало.
Мирена, добре дошла и лека бременност до края.
В тази жега жече не издържам #Crazy Мъжът ми все ми се смее, че било време и аз да разбера какжо е човек да се поти - е никак не ми е приятно и все съм в банята, когато мога.
Фрики, недеи така да се предаваш на лоши мисли. Хормоните ти сега бушуват като никога и всичко ти е преувеличено. Мисли си само как утре ще се потопиш ж емоциите на почижката и всички неприятни мисли ще са само кофти спомен Повечето неща не си струва да им се обръща внимание.smile3533 Желая ти само хубажи мигоже на мрето и да се върнеш заредена с положителни емоции. smile3521
леля Зеля, кажи ми , моля те нешто пожече за Випа във Варна, защото аз пържото си дете го родих в Сф, но по ред причини сега живея в Добрич smile3515, а тук не ми се ражда.
Относно матраците - аз съм много дожолна от матрака на дъщеря си - тои е кокосов и не е мръднал изобщо досега. А и цената му е съвсем достъпна.
Аиде чао от мен, че пак са разписах много.
П.С. Наскоро успях да се дипломирам и съм много доволна от себе си, че то си беше зор с този корем и куп проблеми по преместването.
Целувки на всички коремчета!!!

# 204
  • Мнения: 289
Момичета, привет!
Да ви се похваля, че следващата седмица ще си взема болничен и ще се гледаме с баткото в къщи. Поуплашиха ме тези контракции, мина месечното приключване в работата, та с чиста съвест ще си поостана малко на спокойствие. Лошото е, че няма да мога да ви пиша и да чета, но се надявам всичко да е ОК с всички ни!
Пък после вече трябва  и аз да се ориентирам за покупките за бебчо - козметика, дрешки, легълце, количка.
Ма4о, поздравления за дипломирането - имаш повод за вирене на носле, определено! Peace
Много погалвания по коремчетата и да се пазите!
  bouquet

# 205
  • Мнения: 793
кръц кръц- аз ще ти кажа, какво направих на моя мъж на РД през декември, въобще не очакваше, направих му парти изненада, падаше се през седмица и все го лъгах че ще го правим в петък защото е по удобно пък на заветния ден ще ходим на заведение само двамата и си взех отпуска, подготвих се за гостите които бяха към 15 човека, аз партито беше в сестра ми там бяха и гостите и ме казах че като излизаме само трябва да минем през сестра ми, защото му е купила подарък и държи да го подари. Изненадата му беше пълна, още се сещам физиономията му   Crazy Hug Heart Eyes

Хера, тъкмо се бях притеснила, пък то вируси на компа  ooooh!

friki- пий нещо за контракциите и аз има дни когато не я усещам, така че страшно няма  Hug

това е от мен за сега, ако ми остане време ще пиша пак

# 206
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Хайде пак здравейте и от мен  Hug
кръц кръц  Съжалявам че разказах, историята наистина е ужасна, но разказах, защото Ви чувствам близки, а и като споделиш ... малко ти пада от сърцето  Tired
Ма4о, поздравления за дипломирането и от мен  Hug хайде сега и да се оправиш бързичко! Отчети се след прегледа с добри новини  Praynig
friki  Praynig всичко е наред, може би си се развълнувала покрай пътуването, ама я посети доки за да те успокои и после ела се похвали и тогава заминавайте и приятна почивка  Hug
момичета, обещават ни да се поразхлади, дано   bouquet
Целувки на бебоците!

# 207
  • Мнения: 59
tarlej4e благодаря за информацията която си ми дала .
Фрики посъветвай се с лекар и почивай активно.
Според мен на всяко бебе дадената марка козметика му действа по различен начин.Например аз съм много доволна от крем Бочко и когато моя позната си намаза бебето то се изрина.Живот и здраве на есен ще разбере на кого какво и как му влияе.Според мен по добре да не се презапасяваме с памперси,кремчета ,сапуни и т.н. защото не се знае кое как ще действа. Thinking
Много почнах да умувам .Приятна почивка

# 208
  • Мнения: 2 152
Права си Златна, Като си споделяме наистина ни улеква. Само че аз съм станала явно с много лабилна нервна система и като чуя за такива работи, тръпки ме побиват...Все си мисля, че като е голямо вече бебето, като сме минали 28-ма седмица, вече каквото и да се случи, ще спасят бебо. И като прочета за такива случаи , когато оформени вече бебоци...абе не ми се мисли.

Я по положително. Отиваме сега с приятели на кино, на "Карибски пирати" Grinning Ще си купим пуканки и ще гледаме - супер, не съм ходила на кино от сто години Laughing

# 209
  • Мнения: 1 671
Фрики,
стискам палци да е нещо временно! Но лежи повечко и се консултирай с лекар какво може да пиеш за контракциите. А почивката сигурно ще им повлияе много добре.
За козметиката и аз не мисля, че е добре да се презапасяваме. Аз смятам (след консултация с бъдещото педи) да ползвам за начало сапун, зехтин и крем "Бочко", но ако не ни понесат - ще ги сменям. Тези 2 сапуна много ми ги препоръчват и затова ги взех и двата, пък ще видя живот и здраве кой ще използвам. Този на Нивеа мирише страхотно и май по ми харесва, а педито ме посъветва да се насоча към не много скъпи и български марки. Казва, че колкото по-елементарна е козметиката - толкова по-малка е вероятността от алергии. А за памперсите - седя и ги гледам, чудя се какво ще го правя бебока - досега 2 пъти съм сменяла памперс и то на големи бебоци. Абе нещо почват да ме хващат нервите дали ще се справя с мъника като се появи...
Момичета, май започвам периода на гнезденото  Thinking . Такива неща ми правят впечатление, че ако почна да разказвам - ще ми се смеете. Последната ми идея е да пребоядисам стълбищната площадка  Shocked . Мъжо като чу и щеше да ме натупа. Каза, че ако толкова държа ще намери кой да ми я пребоядиса, ама направо се слиса от идеята ми.

Общи условия

Активация на акаунт