Искам да стана стюардеса-има ли между нас такива

  • 39 585
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
От няколко дни ми се върти в главата идеята да стана стюардеса, подтикната от моя позната и от :

1.Обичам адски да пътувам и това много ме блазни
2. Малко съм непостоянна в някои отношения и ми е нужно разнообразие
3. Ей така за купона

Та..една моя приятелка реши да  стана стюардеса след изказването на друга обща позната ,че е много трудно и тя едва ли би могла.Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!Първо беше решила да е за кратко, но това кратко си стана вече година.Тя е доволна, но...
...няма свое семество, за деца и дума не може да става и общо взето няма защо много-много да и пука

Аз имам малко дете, принципно не ми е нужно да работя , но ме влече и това.Разни хора ме обеждават,че няма да се прибирам почти,че няма да виждам детето и най-важното ,че ще си разбия семеството.

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 5 647
За едно са прави приятелите ти- почти няма да се прибираш.

# 2
  • Мнения: 2 550
Не знам къде е звъняла приятелката ти, за да стане стюардеса за един месец, но по принцип се кара курс от три месеца и още куп дивотии.

Определено ще отсъстваш много от вас....ако те влече обаче, действай.

П.С. Това, че обичаш да пътуваш, няма нищо общо със стюардестването. Ще седиш в някоя държава за няколко часа и след това обратно на самолета. Не е екскурзия все пакSimple Smile

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 16:08 от ~Тюлен~

# 3
  • Мнения: 2 631
Откакто братовчедка ми е стюардеса съм и виждала очите само веднъж!!!
За около 3 години...Не може да се прибере в БГ, защото постоянно ги карат да спят в разни хотели,  че същият самолет излитал от Дубай за незнам си къде и т.н. Никакво време за семейство! от тогава не може да си хване и сериозна връзка и сега мисли да се повиши във фирмата, за да не лети и да се установи, че вече стана за женене...
С малко дете никога не бих си помислила да ставам стюардеса, а и останалите са прави, че се кара неколкомесечен курс, а и се държи изпит по английски език.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ти да не си зодия рак?Скоро беше пуснала тема, че вече искаш да си бременна с втора, а след това да имаш и още Rolling EyesТо и аз така си сменям решенията, но явно си имам конкуренция Confused

# 5
  • Мнения: 3 423
Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

Предполагам, че твоята позната е "летяща курва" с някоя от българските авиокомпании, където май си личи, че само пилотите са карали курсове. Всички останали го карат на улично възпитание и дори и да нямат предменструален синдром, симулират го умело по време на работа. Няма да казвам, че са недоклатени, защото ще е противно на партизанското им име на стюардесите (цитирано от мен по-горе).
Ако те влече, нямам против да станеш стюардеса, но ми обещай, че ще се усмихваш повече от всичките ти колеги и колежки, събрани заедно. Обещай ми. Пътувам често и имам начини да проверя. Laughing

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

Предполагам, че твоята позната е "летяща курва"
Ей сега ще те схрускат за пореден път Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 423
Амбицирана от това, че е подценена се обадиха където трябва и след месец и малко вече летеше-без курсове,йе така!

Дайте си мнението,какво мислите по въпроса?

Предполагам, че твоята позната е "летяща курва"
Ей сега ще те схрускат за пореден път Mr. Green

Не мене, поетът го е казал, от уважение към него сложих дори кавички  Laughing

# 8
  • Мнения: X
Както каза Биляна - до вчера искаше второ, днес искаш да не се прибираш вкъщи Shocked

Съблазнително е, но да живееш на хотел и да не виждаш любимите си хора и бавно да се превърнат  в непознати..... ти си прецени, според мен не е за семейна жена. То на обикновена работа ти идва в повече пък така....

# 9
  • Мнения: 25 662
Защо ми се върти из главата, че едно време, за да стане едно момиче стюардеса, трябваше сериозен изпит по чужди езици, щателен медицински преглед, после сериозно учене (полувисше образование), парашутни скокове... ей такива неща...
Ако сега се става стюардеса само с едно телефонно обаждане... ooooh!
Май фризьорка се става по-трудно, а? Wink Mr. Green

# 10
  • Мнения: 9 904
Не знам къде е звъняла приятелката ти, за да стане стюардеса за един месец, но по принцип се кара курс от три месеца и още куп дивотии.

П.С. Това, че обичаш да пътуваш, няма нищо общо със стюардестването. Ще седиш в някоя държава за няколко часа и след това обратно на самолета. Не е екскурзия все пакSimple Smile

тъй е. Не се излиза от летището - няма време. Или пък летиш до някъде за 3-4-5 дни и бекярстваш. И общо-взето връзки трябват.
А парашутни скокове не трябват. И полувисше образование също не трябва Simple Smile

в джобтайгър дълго време вися обява - за дубай или някъъде в района - че търсят стюарди и стюардеси, чекин, наземен персонал....вземи виж там.

# 11
  • Мнения: 3 098
Не си заслужава кой знае колко.
Вярно,много Ще пътуваш,но по4ти ниЩо няма да виждаш.Освен това ти трябва сериозна подготовка,не е с един телефонен разговор.Друго_този персонал е изложен незнам си колко пъти пове4е от другите професии на риск от ракови заболявания.4асова разлика,посеЩаване на държави със съвсем разли4ен климат от този на който си свикнала.

# 12
  • Мнения: 46 535
За мен това е все едно да си зарежеш семейството и да отидеш да работиш в чужбина, не бих го направила с мъж и дете, които имат нужда от мен Confused

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опитай.  Peace
И за мен професията изглежда приемлива, но и вече все по-рискова Confused

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ти препоръчвам защото:
1. Това не е работа за жена с малко дете.
2. Ще обикаляш само летищата, съвсем различно е от екскурзия (но понякога има продължителни командировки- седимици и месеци).
3. Много е изморително- смяната на часовите разлики и налягането са голям стрес за организма (стюардесите остаряват по-бързо).

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ммм, като се замисля, по-стара стюардеса от 35-40г. дали има?

# 16
  • Мнения: 9 904
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses

# 17
  • София
  • Мнения: 3 423
Ей, бонбон да не си се скарала с мъжа ти  Laughing
Но по същество- абе мамчета и едно време и сега пак по един и същи начин се става стюардеса и винаги това са били елитни девойки, а прозвището "летяща к..." е мно-о-о-ого старо и е измислено като "летяща келнерка"от злоба после става ..., защото едно време стюардесите са били като днешните манекенки и модели, само където са говорели перфектен английски /поне/ Simple Smile))
 Имам и с днешна дата приятелки стюардеси, ако не знаете Стела- на Валентин Златев гаджето/ също е -даже и с деца и семейства, само, че едно време по дестинациите е имало с дни престой, а сега- полет- час почивка и обратно на самолета. Уморително е, като цяло, Констанс, ако имаш желание- да върти телефоните който трябва - и то ще си покаже  Hug

# 18
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Това е трудна професия, а не само усмивки и въртене на дупе. Аз съм била екскурзовод- страхотно е - контакт с туристи, възможност да отидеш на места, където не си била, НО не е работа за семеен човек( лично мнение). Много е уморително и след половин година вече не знаеш на кой свят се намираш. Аз лично за 4месеца съм пътувала до Истанбул 48пъти т.е. - в седмицата прекарвях 5 дни там като 3 пъти седмично пътувах до България. Вече накрая едвам гледах от умора, защото не можеш да спиш, а трябва документи да оправяш по граници, да говориш на туристите, там на място - да ги настаниш и после да ги изпращаш по допълнителни екскурзии, а ако не дай Боже има проблем - пак е на твоята глава. Ами това е моят опит. Липсва ми това време, но знам, че няма да мога да съвместя семейството с това, а за мен е по-важен любимият човек. Сега съм окошарена в един офис от 10 до 19,30, но се прибирам вкъщи всеки ден.

# 19
  • Мнения: 5 539
Ммм, като се замисля, по-стара стюардеса от 35-40г. дали има?
просто ги пенсионират по-рано Simple Smile Или поне преди беше тъй

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам стюардеса на 45. Често има едномесечни командировки на другия край на света.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ти препоръчвам професията, щом имаш малко дете.Първо - не е чак толкова шик, колкото й се носи славата - от самолета на чуждото летище не се слиза въобще, само се качват новите пътници и айдее - обратно.Нищо няма да видиш.Много рядко има базиране в някой хубав град за две-три седмици, но пак се лети нон-стоп, така че време за разходки - нъц Sad
Детето ти ще отрасне без тебе Sad
Мъж ти - той си знае какво ще му е Rolling Eyes
Парите - не са повече отколкото вземат служителите в една читава фирма, които си седят зад бюрата от 9 до 5.30 и в 6 са си вкъщи при семейството.
Не си заслужава!Освен за млади момичета, с език, които обичат да пътуват, без да видят истински местата, където ходят Confused
И да, естествено, че има стюардеси и над 40 години.Това си е работа като всяка друга.Стига митове и легенди Laughing

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 22:47 от belinda

# 22
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз съм била т.нар. наземна стюардеса. Разбира се не е едно и също. Аз нямах командировки и съм се прибирала всеки ден(нощ) вкъщи. Но познанията за двете се припокриват.
Лично на мен много ми харесва този тип работа. Heart Eyes Страхотно е. Пак бих го работила с голямо удоволствие. Контактът с хората и попадането всеки ден в различна ситуация е мн. вълнуващо.
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.

# 23
  • Мнения: 1 153
 Mr. Greenначи е за мен  Mr. Greenсъвсем сериозно и аз съм искала да работя  Party

# 24
  • Мнения: 3 423
А, да добавя, тази професия има и хубави страни,
като например, че ти и цялото ти семейство
пътувате безплатно насам-натам. Или поне за
повечето авиокомпании е така. Другаде ползват
намаления. Та и това не е зле.
Имах навремето в гладните години познати
с тази професия, няма да ви казвам що цигари
и алкохол мъкнеха и после гаджетата им пари
правеха по Магурата, тук и там, някои и магазини
отвориха. Плащаше се по 25 долара на ден командировъчни,
като сметнеш, че понякога полетите са нощем, ето ти 50 долара
за отиване и връщане. И така сума ти пъти в месеца.
Като поостареят, т.е. след 35, стюардесите ставаха наземни,
което сега май не важи, поне за Балкан. Има и трътлести,
има и стари. Но по правило са сърдити на света.
Та, не се отказвай. Мани ни поета и мене, стани стюардеса,
пътувай безплатно, сменяй места и чаршафи, купувай и внасяй
безмитни стоки и си гледай спестяванията и кефа.
Разширени вени могат и от друго да се хванат, така че не го мисли.

# 25
  • Мнения: 25 662
Леле, колкото по-набъбва тази тема, толкова повече ми се отщява да летя със самолет. newsm78
А ако и пилот се става по същия начин, както и стюардеса... ooooh!

# 26
  • Мнения: 13 512
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses
i zashto sa dobre poddyrjani? Zashtoto sa st\ardesi li? W Hemus air i Bulgaria Air nqma 40 godishni!

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.
Така е, имаме пилот вкъщи и знам, че е много сериозна и нелечима болест Crazy
И аз исках да стана стюардеса, докато разбрах, че летенето не е за мен- става ми лошо от промяната в налягането Sick

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
А ако и пилот се става по същия начин, както и стюардеса... ooooh!
Е, мааалко по-трудно се става пилот Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 114
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses
bowuu
И стоят доста добре. Стара школа.

За авторката - в Института по въздушен транспорт обучават желаещи за стюардеси. Плащаш си за правоспособността. После си търсиш авиокомпания да те превози. Накрая някоя ще трябва да те пожелае. Това е най-нелесната част.
Организмът ти може да е на друго мнение за тази професия. Чувала съм за спукани пломби при летежите.

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.
Така е, имаме пилот вкъщи и знам, че е много сериозна и нелечима болест Crazy
Rolling EyesМоже би има някаква романтика да се лети с малък акробатичен самолет, но убий ме - не виждам нищо привлекателно във возенето в летящ автобус, пълен с 200 души пътници, очакващи да ги обслужвам Confused

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.
Така е, имаме пилот вкъщи и знам, че е много сериозна и нелечима болест Crazy
Rolling EyesМоже би има някаква романтика да се лети с малък акробатичен самолет, но убий ме - не виждам нищо привлекателно във возенето в летящ автобус, пълен с 200 души пътници, очакващи да ги обслужвам Confused
Неговата страст е военната авиация, макар, че от много години работи в гражданската. Не разбират тези, които не са изпитали усещането (включително и аз). Стюардесите не знам дали се привързват така към небето Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 9 904
има. И не им личи, понеже са добре поддържани  Sunglasses
i zashto sa dobre poddyrjani? Zashtoto sa st\ardesi li? W Hemus air i Bulgaria Air nqma 40 godishni!

добре поддържани са, защото са си създали навик за това, защото професията им го изисква, защото нямат време да се разплуят пред телевизора и да се умиришат на манджа.
Има 40годишни - в Хемус има.

# 33
  • Мнения: 11 319
Не знам доколко една стюардеса е "летяща курва", обаче за мен те са "сервитьорко-продавачки" на самолет.
Друго не правят - сервират манджи и напитки и минават с количките за цигари и алкохол.
Друг недостатък е липсата на свободно време - от самолета през летището до хотела и после обратно. А уж си обиколил света. Като те налегне и часовата разлика хич няма да ти е до обиколка на града, където си кацнала, а ще жадуваш само за възглавница.
За здравословното натоварване да не споменавам.

# 34
  • Мнения: 2 663
Обсъдих идеята си с мъжа -само дето не ме наби (естествено супер пресилено)!!!!!!!!После реших да споделя и с баща ми -реакцията беше същата,само дето той ми обясни доста неща така цветущо ,че зле ми стана!
В крайна сметка ако все пак стана такава губя много:

-баща ми,който няма да позволи дъщеря му да е стюардеса
-мъжа,който иска жена му да е до него и понеже е болезнено ревнив едва ли ще издържи
-златните мигове как расте детето ми
-здравето си
-мечтите за голямо семейство
-достойнството си ,слугувайки на този и онзи

Нямам намерение да рискувам ,а и след разказа на баща ми се отказах окончателно

п.п.е все пак малко ме влече с идеята ,че на мен едва ли ще ми се случи това и онова

# 35
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не знам доколко една стюардеса е "летяща курва", обаче за мен те са "сервитьорко-продавачки" на самолет.
Друго не правят - сервират манджи и напитки и минават с количките за цигари и алкохол.
Друг недостатък е липсата на свободно време - от самолета през летището до хотела и после обратно. А уж си обиколил света. Като те налегне и часовата разлика хич няма да ти е до обиколка на града, където си кацнала, а ще жадуваш само за възглавница.
За здравословното натоварване да не споменавам.

О, не е така, повярвай ми.
Има още мн. други неща, които една стюардеса прави. Като например как да се грижи на борда за непридружено дете(ако евентуално наземният персонал го е поставил на неправилната седалка, да знае къде пътува), как да обгрижва пътници със счупени крайници, инвалиди и т.н. И това са само малка част от нещата.
Да не говорим за различните ситуации, в които попада(все пак работи с хора).
Ами ако стане някаква аврия със самолета във въздуха????
Така че стюардесата далеч не е само и просто сервитьорка.

# 36
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
А авиацията си е болест. Crazy Трябва ти само един, макар и като моя бегъл досег до нея.
Така е, имаме пилот вкъщи и знам, че е много сериозна и нелечима болест Crazy
Rolling EyesМоже би има някаква романтика да се лети с малък акробатичен самолет, но убий ме - не виждам нищо привлекателно във возенето в летящ автобус, пълен с 200 души пътници, очакващи да ги обслужвам Confused

Естествено, че не на всеки човек това му харесва, но все пак ще го кажа не, за да се заяждам или оспорвам правото ти на мнение.
Но не знаеш какво е усещането да застанеш до един Ил86. Crazy Чувстваш се като мравчица. Или да се качиш на борда му(конфигурацията му е 350 човека). И само, като си представиш, че има и мн. по-големи.
Или усещането, когато самолетът тръгва да запуска и всичко наоколо се тресе, и шумът...просто е невероятно и страхотно. Heart Eyes Не може да се опише с думи.

# 37
  • Мнения: 11 319
Не знам доколко една стюардеса е "летяща курва", обаче за мен те са "сервитьорко-продавачки" на самолет.
Друго не правят - сервират манджи и напитки и минават с количките за цигари и алкохол.
Друг недостатък е липсата на свободно време - от самолета през летището до хотела и после обратно. А уж си обиколил света. Като те налегне и часовата разлика хич няма да ти е до обиколка на града, където си кацнала, а ще жадуваш само за възглавница.
За здравословното натоварване да не споменавам.

О, не е така, повярвай ми.
Има още мн. други неща, които една стюардеса прави. Като например как да се грижи на борда за непридружено дете(ако евентуално наземният персонал го е поставил на неправилната седалка, да знае къде пътува), как да обгрижва пътници със счупени крайници, инвалиди и т.н. И това са само малка част от нещата.
Да не говорим за различните ситуации, в които попада(все пак работи с хора).
Ами ако стане някаква аврия със самолета във въздуха????
Така че стюардесата далеч не е само и просто сервитьорка.
Mного добре знам, че е така, както казваш. Но... в повечето време, особено когато полетите са спокойни, само това вършат

# 38
  • Мнения: 7 837
konstans, само не разбрах, зодия Рак ли си или не.

# 39
  • Мнения: 2 550
konstans, само не разбрах, зодия Рак ли си или не.

Телец е, сигурна съм  Laughing

# 40
  • Мнения: 9 904
Не знам доколко една стюардеса е "летяща курва", обаче за мен те са "сервитьорко-продавачки" на самолет.
Друго не правят - сервират манджи и напитки и минават с количките за цигари и алкохол.
Друг недостатък е липсата на свободно време - от самолета през летището до хотела и после обратно. А уж си обиколил света. Като те налегне и часовата разлика хич няма да ти е до обиколка на града, където си кацнала, а ще жадуваш само за възглавница.
За здравословното натоварване да не споменавам.

О, не е така, повярвай ми.
Има още мн. други неща, които една стюардеса прави. Като например как да се грижи на борда за непридружено дете(ако евентуално наземният персонал го е поставил на неправилната седалка, да знае къде пътува), как да обгрижва пътници със счупени крайници, инвалиди и т.н. И това са само малка част от нещата.
Да не говорим за различните ситуации, в които попада(все пак работи с хора).
Ами ако стане някаква аврия със самолета във въздуха????
Така че стюардесата далеч не е само и просто сервитьорка.
Mного добре знам, че е така, както казваш. Но... в повечето време, особено когато полетите са спокойни, само това вършат

нали не би искала неспокойни полети?

# 41
  • Sf
  • Мнения: 808
С малка закачка към една друга тема Simple Smile И не трябва да мьякаш Simple Smile
Шегувам се, да не се засегнеш Simple Smile
Работата на стюардесата е много отговорна Simple Smile Пожелавам ти успех Simple Smile   bouquet

# 42
  • Мнения: 6 167
Не знам доколко една стюардеса е "летяща курва", обаче за мен те са "сервитьорко-продавачки" на самолет.
Друго не правят - сервират манджи и напитки и минават с количките за цигари и алкохол...

в тази връзка предпочитам да имам работа, в която на мен да ми сервират,докато пътувам към интересно място някъде по света,  отколкото аз да сервирам.
та било то и в самолет.   Peace

# 43
  • Мнения: 11 319


нали не би искала неспокойни полети?

Не, в никакъв случай. Имала съм един с много екшън, стига ми!  Wink

# 44
  • Мнения: 5 539
Продавачки били, сервитьорки били, не знам какви били. Аз пък мисля, че е чудесна реализация за младо момиче без висше образование. Вие какво друго предлагате?
Леля ми навремето обиколи света зад желязната завеса, докато работеше като стюардеса, а сега дъщеря й също лети. Днес може би не е чак толкова престижно, а си има и своите минуси, но все пак си остава доста желана професия.

# 45
  • Мнения: 4 176
Супер. Страхотно си го решила. Давай. Имаш много плюсове в твоя полза.
1. Детето ти, ще казва " мамо" на баба си.
2. твоята половинка, ще чука други.
3. Теб, ще те чукат пилоти и колеги.
4. няма да забогатееш
5. много русковано.
6. адски изморителна професия
  bouquet

# 46
  • Мнения: 4 176
Да добавя, че не познавам стюардеса, която да не се е равела. Е, аз познавам само 4-5 момичета, но е факт, че са разведени.
Според мен семейството трябва да са заедно постоянно. Кой, ще създава семейният уют, ако те няма в къщи?
Всички тези професии според мен се упражняват преди женитба и децата.
Лично мнение.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да добавя, че не познавам стюардеса, която да не се е равела. Е, аз познавам само 4-5 момичета, но е факт, че са разведени.
Според мен семейството трябва да са заедно постоянно. Кой, ще създава семейният уют, ако те няма в къщи?
Всички тези професии според мен се упражняват преди женитба и децата.
Лично мнение.
Споделям.
Стюардесата за която писах по-горе също е разведена (мъжът й е бил пилот).

# 48
  • Мнения: 2 220
Супер. Страхотно си го решила. Давай. Имаш много плюсове в твоя полза.
1. Детето ти, ще казва " мамо" на баба си.
2. твоята половинка, ще чука други.
3. Теб, ще те чукат пилоти и колеги.
4. няма да забогатееш
5. много русковано.
6. адски изморителна професия
  bouquet


Момичето вече писа, че се отказва. И за решението си описа доста от точките, споменати от теб.
Наистина, защо не четете всичко, преди да се включите в темата?

# 49
  • Мнения: 3 423
Аз пък искам да разбера какво толкова е разказал
бащата на авторката на темата, та тутакси е развенчал
идеите за стюардески живот. Чакам.
Щото, аз, като се надъхам да правя нещо, трудно може
някой да ме разубеди. Каквото и да ми разказва.

# 50
  • София
  • Мнения: 18 679
Но не знаеш какво е усещането да застанеш до един Ил86. Crazy Чувстваш се като мравчица. Или да се качиш на борда му(конфигурацията му е 350 човека). И само, като си представиш, че има и мн. по-големи.
А ти защо реши, че не съм заставала до Ил86 newsm78Или че не съм се качвала на самолет с конфигурация над 350 човека LaughingИнтересно си правиш изводите Thinking

И, да, няма лошо да те чука пилот, особено ако ти е съпруг Stuck Out Tongue Winking Eye За другите случаи не съм много сигурна Wink

# 51
  • Мнения: 3 569
От дете искам да стана стюард. Причините са ясни - пътувания, хотели, градове, държави и т.н. До момента нищо не съм предприел по въпроса.

# 52
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Но не знаеш какво е усещането да застанеш до един Ил86. Crazy Чувстваш се като мравчица. Или да се качиш на борда му(конфигурацията му е 350 човека). И само, като си представиш, че има и мн. по-големи.
А ти защо реши, че не съм заставала до Ил86 newsm78Или че не съм се качвала на самолет с конфигурация над 350 човека LaughingИнтересно си правиш изводите Thinking


Извинявай, ако не съм те разбрала. Просто говерех по принцип. Не мога да знам на какво си се качвала. Но не съм и помисляла, че със сигурност не си се качвала на самолет. Приела си го мн. буквалистично. Wink

Атова с пилота...всеки да си прави сам изводите. Grinning

# 53
  • Мнения: 5 370
Off topik-имам питане към ФАМ.
Какво е наземна стюардеса?
По темата-изпитвам ужасТ от самолети/полети и никога, даже и като дете, тази професия не ми е влизала в 'сметките".

# 54
  • Мнения: 4 176
Супер. Страхотно си го решила. Давай. Имаш много плюсове в твоя полза.
1. Детето ти, ще казва " мамо" на баба си.
2. твоята половинка, ще чука други.
3. Теб, ще те чукат пилоти и колеги.
4. няма да забогатееш
5. много русковано.
6. адски изморителна професия
  bouquet


Момичето вече писа, че се отказва. И за решението си описа доста от точките, споменати от теб.
Наистина, защо не четете всичко, преди да се включите в темата?
Еми по една незначителна причина. Имам едно 2 годишно, което не ми оставя много време. Дори и да го нямаше него не чета всички мнения. За мен е важно да прочета първото мнение и няколко след него. Все пак ме заинтригува авторката и самата тема, а не какво писала Пена и Цинка например.

# 55
  • Мнения: 4 176
Off topik-имам питане към ФАМ.
Какво е наземна стюардеса?
По темата-изпитвам ужасТ от самолети/полети и никога, даже и като дете, тази професия не ми е влизала в 'сметките".
Наземна стюардеса е тази, която не работи на самолета, а обслужва пътниците на летището преди да влязат в самолета- билети, багаж и тн.

# 56
  • Мнения: 5 370
Off topik-имам питане към ФАМ.
Какво е наземна стюардеса?
По темата-изпитвам ужасТ от самолети/полети и никога, даже и като дете, тази професия не ми е влизала в 'сметките".
Наземна стюардеса е тази, която не работи на самолета, а обслужва пътниците на летището преди да влязат в самолета- билети, багаж и тн.
Тенкю, Маме.

# 57
  • Мнения: 2 220

Еми по една незначителна причина. Имам едно 2 годишно, което не ми оставя много време. Дори и да го нямаше него не чета всички мнения. За мен е важно да прочета първото мнение и няколко след него. Все пак ме заинтригува авторката и самата тема, а не какво писала Пена и Цинка например.

Ясно, но мисълта ми беше, че по този начин мнението се обезсмисля. Все пак не се въртим в кръг, авторката отдавна е променила решението си и продължава напред.

# 58
  • Мнения: 4 176
Моля да бъда извинена.
Все пак можеше да помоли темата и да бъде заключена. Не може да се очаква да се четат страници, за да се види някъде м/у редовете, че е сменила намеренията си.
Все пак не вярвам да има човек, който чете всички мнеия ред по ред.
Аз наистина чета самата тема и 1-2 страници след това, защото  имам мнение по темата и хич не ме интересуват чуждитр мнения.
Все пак извинете.  bouquet

# 59
  • Мнения: 5 713
И какво е разказал бащата? Стана ми интересно.

# 60
  • Мнения: 255
Работила съм като наземна стюардеса и съм летяла един сезон. Действително е хубаво да се опита ,но при мен нещата се получиха преди да се омъжа и останаха незабравими спомени и лета!!!
Споделям мнението на Fam, че е невероятно да усетиш мириса на керосин и грохота на един IL 86 например, обаче трябва да ти е в кръвта . Влизала съм в много самолети , но най-поддържани поне за мен бяха на Финландските и Австрийските авиолинии.Колкото до стюардите навремето имаше разкошни в Балкан -мммм!
А за сведение не ми се е налагало да лягам или да свиря на някого - предложиха ми обучение, за каквото писаха по-горе.
Но и да пиша , питащата май вече се е отказала Stop

# 61
  • Мнения: 3
Не изчетох цялата тема,но аз съм стюардеса и честно да ви кажа съм,чувала какви ли не определения за нашата професия.Да,мъж ми е колега-пилот.Не желая да влизам в словесни схватки и да убеждава предубедените,че не съм хвърчаща курва.Та да мина по същество:ако искаш да станеш стюардеса трябва да знаеш минимум 2 заппадни езика,като единия трябв да е перфектен,а на дугия трябва да можеш да четеш информацията за пътниците и да разговаряш с тях за някои неща.Много е важно да си здрава,защото всяка година се минава на авио лекарска комисия и при здравословен проблем ти отнемат правото да летиш.Другото нещо е възрастта.Наистина има стюардеси над 45,но за да започнеш ти трябва да си на не повече от 25г.Минава се курс на обучение,след което се полагат изпити плюс 3 полета-2 за обучение/така наречените превозки/ и 1 изпитен полет/проверка/.Като проверка се прави всяка година.Това е общо взето,има шанс всяко момиче,което отговаря на изискванията,дори без връзки.Но трябва да се знае,че ти не само ще сервираш кафе,а на първо място ще си отговорна за сигурността и безопасността на пътниците.Не веднъж се е налагало да оказваме първа помощ,да свестяваме припаднали и куп други доста стряскащи с отговорността,която носиш случки.И да,наистина е болест летенето,качиш ли се веднъж,трудно се слиза.Поздрави на всички!

# 62
  • Мнения: 2 161
Това е една от най-женствените и същевременно най-силните професии.Мисля,че не всяка жена може да я практикува и затова е някак романтична и желана.Че кое малко момиче не е искало да бъде стюардеса?Авторката на темата преди време показа снимки от сватбата си и наистина останах впечатлена от външността й,а аз малко трудно се впечатлявам Simple SmileАко отговаря и на другите условия,не виждам какъв е проблемът да пробва.Не мисля,че детето й ще пострада повече от липсата й,отколкото другите дечица,на които майките им се прибират в 17 часа,но за сметка на това са толкова уморени,че пак не им отдават цялото си внимание.Не е добре човек да се отказва от мечтите си.

# 63
  • Мнения: 1 462
Показах тази тема на майка ми, тя не беше впечатлена.  Явно не е пожелала и да пише.  Каза ми само "винаги са били такива коментарите".

Аз имам преки наблюдения като дете на стюардеса.  Писах преди по темата
Не бих работила като стюардеса.За мен това си е една сервитьорка.

По принцип си права. Но както прахосмукачката е метла с висше образование, така и стюардесата е сервитьорка с доооста повече функции. Например трябва да знаеш и друг език, освен българския. Иначе може да не схванеш какво ти поръчват. Също и да оказваш първа помощ. Това в случай, че наблизо няма красив услужлив доктор. Полезно ще е да можеш да се разминеш с пътник на пътеката - всъщност това е критерия дали не си прекалено дебела за стюардеса. Ще ти се наложи и да си оправна, за да не се окаже, че за 20 пътника няма закуски, защото в Шаржа или Лагос не са качили достатъчно, а оплакванията ти никой не е чул. Може да ти се наложи да юркаш чистачки по летищата, защото в Москва и София не си дават зор. Ще се наложи и да научиш от къде са входовете на самолета, за да може да посрещаш и изпращаш усмихната пътниците. Ще ти се наложи да научиш къде са аварийните изходи, за да може ако пилотите успеят да приземят аварийно или приводнят машината, ти да евакуираш всички паникьосани пътници с желязно спокойствие. Ще ти се наложи да научиш как се проверява налягането в бутилката за надуване на пързалката-лодка, къде са фенерчетата, как се надува спасителна жилетка, как се поставя кислородна маска на дете на 10000 метра височина при разхерметизация. Ще научиш какво е турболентност и каква е разликата между полет на 4000 метра и полет на 8000, и полет на 11000 метра. Ще се научиш да проверяваш дали всички пътници са си сложили коланите преди кацане. Ще се научиш да си обличаш пуловер и чорапогащник за времето между проверката и самото кацане, защото в София е 25 градуса, а в Хелзинки е -10. Ще ти се наложи да спиш по подаден сигнал независимо от слънцето, защото часовата разлика между София и Ню Йорк е 7 часа. И някои други детайли, които ми убягват в момента.

Но иначе си е същото като сервитьорка.

Ако някого го интересува нещо конкретно - да пита.

Позволих си да копирам мнението от другата тема, защото е много добре казано. Аурелия

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 10:20 от Аурелия

# 64
  • Мнения: 399
Баща ми беше стюард-докато скапаните евреи не съсипаха "Балкан".
От както се помня си мечтая да стана стюардеса, но баща ми беше категорично против.
До преди няколко години това беше една доста елитна професия в България, като се има в предвид как се ходеше в чужбина Wink
Малко хора можеха да си позволят да отидат примерно в Зимбабве или Шри Ланка, и при това да ти дават пари за това Laughing
Сега е доста по-различно и всеки с малко по-големи възможности може да си позволи да лети насам-натам.
А това за "елитните курви" не съм много съгласна-всичко си е до човек Wink

# 65
  • Мнения: 2 161
Баща ми беше стюард-докато скапаните евреи не съсипаха "Балкан".
По-леко с определенията.

# 66
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз имам преки наблюдения като дете на стюардеса.  Писах преди по темата тук.

Ако някого го интересува нещо конкретно - да пита.

Ха-ха-ха. Постингът от предната тема е мн. забавно-поучителен. Laughing
Ходи им обяснявай на някои хора, че стюардеса на значи сервитьорка. Каузата е загубена.

# 67
  • Мнения: 5 622

 Обожавам да летя, въпреки, че безумно ме е страх от самолети  Wink

Исках и още искам да стана стюардеса...жалко, че съм твърде дърта вече за това.........

# 68
  • Мнения: 2 039
Забелязвам,че 90% от писалите по темата си нямат никаква идея за какво става въпрос!Аз също съм стюардеса,летя от 19 годишна и така към 7 години.В момента,както се вижда,ще раждам бебе и ще си почина няколко годинки.Много е грозно разни завистливи невежи елементи да си позволяват да дават класификации за неща,които хич не разбират(а и няма и как да разберат!).Защото нашата професия е трудна и отговорна и със сигурност не е за всеки.И да,има много стюардеси над 40г.,които обаче изглеждат толкова добре,че онези горе изказали се госпожички могат само да им дишат праха!Колкото до заетостта,наистина лятно време се работи страшно много,но това не значи,че не можеш да имаш семейство и деца,глупости.Най-големият проблем в този тип работа е силният стрес,но то затова не е за всеки!
За да станеш стюардеса днес е нужно да изкараш курс,да минеш медицинските изследвания и разбира се,да си намериш работа,защото курсовете не са обвързани с работа.Трябва да владееш поне един език много добре,да изглеждаш добре и да можеш да работиш в екип.Като цяло работата е вълнуваща,интересна,добре платена, даваща самочувствие и независимост.Всяка година се минават медицински изследвания,обучения и т.н.И накрая,стюардеса не се става за няколко месеца,а за години наред и то единствено с много желание и учене!!! Успех   bouquet

# 69
  • Мнения: 899
А има ли ограничение за килограмите? Винаги съм се чудела.
Защото аз с моите е ясно, че не мога да стана, освен ако не стоя винаги на едно място, в противен случай самолетът би се накланял в съответната посока с мен  Crazy

# 70
  • Мнения: 2 550
А има ли ограничение за килограмите? Винаги съм се чудела.
Защото аз с моите е ясно, че не мога да стана, освен ако не стоя винаги на едно място, в противен случай самолетът би се накланял в съответната посока с мен  Crazy

90/60/90, приема се отклонение до 69   Mr. Green

# 71
  • Мнения: 899
Т.е. главата да ми тежи 90кг, торса 60, а краката пак 90?
Това дори аз не мога да го постигна  Laughing

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И аз 4 години бях земна стюардеса (на Летище-Варна така се води длъжността). Много от моите колежки станаха стюардеси, някои от тях не са доволни и отново се върнаха на летището. Работата им е много отговорна (както на всички, работещи в авиацията), държат ги като в казарма. От градовете нищо не виждат, връщат се веднага. Парите не са кой знае какви. И аз имах такива мераци, но вече ми е късно. А самолетите наистина стават страст. Тази година съм в майчински, но догодина най-вероятно ще се върна. Работата ужасно ми липсва. Миризмата на керосин, шума, напрежението в работата, всяка смяна е различна от предната, наистина е невероятно. А за Ил 86 мога да говоря безкрайно  Crazy, но не ми е от любимите самолети. Naughty

# 73
  • Мнения: 5 622
И аз 4 години бях земна стюардеса (на Летище-Варна така се води длъжността). Много от моите колежки станаха стюардеси, някои от тях не са доволни и отново се върнаха на летището. Работата им е много отговорна (както на всички, работещи в авиацията), държат ги като в казарма. От градовете нищо не виждат, връщат се веднага. Парите не са кой знае какви. И аз имах такива мераци, но вече ми е късно. А самолетите наистина стават страст. Тази година съм в майчински, но догодина най-вероятно ще се върна. Работата ужасно ми липсва. Миризмата на керосин, шума, напрежението в работата, всяка смяна е различна от предната, наистина е невероятно. А за Ил 86 мога да говоря безкрайно  Crazy, но не ми е от любимите самолети. Naughty

Искам и аааааззззз  newsm45

Искам на летище Варна, ама няма...Дърта ли съм вече поне за наземна стюардеса?  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 2 550
Ми Бубе не си съвсем млада сега да започваш.
Но пък що не се обадиш да видиш.
От теб ще стане супер стюардеса.
Важното е желание да има!

# 75
  • Мнения: 5 622
Ми Бубе не си съвсем млада сега да започваш.
Но пък що не се обадиш да видиш.
От теб ще стане супер стюардеса.
Важното е желание да има!

Няма да ме вземат без връзки. Питала съм вече  Rolling Eyes

Иначе всичко си имам и език знам, ама..нъцки....

# 76
  • Мнения: 2 550
Ми и аз съм чувала, че без връзки не става.
Имам пирятелка стюардеса, но на нея баща и е борден инжинер, майка и не знам си каква (пак нещо със самолети).
Завърши курса и се качи на самолета...с 3000лв месечна заплата  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 818
Аз по чуждите авиолинии съм виждала не толкова добре изглеждащи 40 годишни стюардеси.А така и не разбрах какво правят наземните стюардеси?

# 78
  • Мнения: 4 176
Баща ми беше стюард-докато скапаните евреи не съсипаха "Балкан".
По-леко с определенията.
Ми лично мнение има момичето. И наблюдения има сигурно  newsm78

# 79
  • Мнения: 399
Баща ми беше стюард-докато скапаните евреи не съсипаха "Балкан".
По-леко с определенията.
Ми лично мнение има момичето. И наблюдения има сигурно  newsm78

Нямам в предвид в случая евреите, като цяло. А точно тези, които съсипаха авиокомпанията.
Съжалявам ако съм обидила някого Wink

# 80
  • Мнения: 1 462
Нямам в предвид в случая евреите, като цяло. А точно тези, които съсипаха авиокомпанията.
Да не визираш Гад Заеби?

# 81
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
.А така и не разбрах какво правят наземните стюардеси?

Първо, благодаря за отключената тема на модераторите.

Наземните стюардеси са тези, които обслужват пътниците до качването им в самолета. Обик. по летищата работата им е разделена и специализирана. Т.е. едни се занимават само с  чек-ин процедура, други обслужват кацащите пътници и т.н.
Но там, където аз работих, съм правила всичко, вкл. информационна служба, протоколиране на загубен багаж, служба "lost & found" и т.н.

# 82
  • Мнения: 62
Не те ли е страх от нарастващия тероризъм, напоследак самолетите падат катруши

# 83
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не те ли е страх от нарастващия тероризъм, напоследак самолетите падат катруши


Това въпрос към мен ли беше?
Ако е така, не  ме е страх. Даже не ми е идвало на ума това, докато работя.
Ако се върнеш назад в темата, ще видиш, че съм писала, че авиацията е болест. Аз също се заразих.  Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 18 679
За всички интересуващи се - Хемус Ер набират стюардеси.Информация има на сайта.Успех, момичета  bouquet

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 317
.А така и не разбрах какво правят наземните стюардеси?

Първо, благодаря за отключената тема на модераторите.

Наземните стюардеси са тези, които обслужват пътниците до качването им в самолета. Обик. по летищата работата им е разделена и специализирана. Т.е. едни се занимават само с  чек-ин процедура, други обслужват кацащите пътници и т.н.
Но там, където аз работих, съм правила всичко, вкл. информационна служба, протоколиране на загубен багаж, служба "lost & found" и т.н.
На варненското летище земните стюардеси се занимават само с пътниците и бордните карти, чекирането се извършва от чек-ин агентите. Освен това работят на бюро информация в транзитна зала, занимават се с непридружени деца, инвалиди и т.н. Също и посрещат пътниците при кацане.
А вече не е трудно да се започне сезонна работа без връзки. Има доста хора, които са чули от някъде, че се подават документи и започват работа без проблем. Има изискване за земните стюардеси да са до 25 г. обаче.Peace

# 86
  • Мнения: 399
Нямам в предвид в случая евреите, като цяло. А точно тези, които съсипаха авиокомпанията.
Да не визираш Гад Заеби?

Точно  Twisted Evil

# 87
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Първо, благодаря за отключената тема на модераторите.

Наземните стюардеси са тези, които обслужват пътниците до качването им в самолета. Обик. по летищата работата им е разделена и специализирана. Т.е. едни се занимават само с  чек-ин процедура, други обслужват кацащите пътници и т.н.
Но там, където аз работих, съм правила всичко, вкл. информационна служба, протоколиране на загубен багаж, служба "lost & found" и т.н.
На варненското летище земните стюардеси се занимават само с пътниците и бордните карти, чекирането се извършва от чек-ин агентите. Освен това работят на бюро информация в транзитна зала, занимават се с непридружени деца, инвалиди и т.н. Също и посрещат пътниците при кацане.


Това казвам. По белите летища има разделение на труда, дето се вика Mr. Green, а на това, където аз работех--всичко, което описваш(че и още отгоре) се прави от 10(десет) човека. При това чек-ин гишетата са две и се работи всичко ръчно.  Laughing
Но изобщо не се оплаквам, не ме разбирай погрешно. Обожавам тази работа, пък и плюсът е, че при това положение си наясно с абсолютно всичко по обслужването на един самолет, без значение кацащ или излитащ.

# 88
  • Мнения: 5 622
А вече не е трудно да се започне сезонна работа без връзки. Има доста хора, които са чули от някъде, че се подават документи и започват работа без проблем. Има изискване за земните стюардеси да са до 25 г. обаче.Peace

Еми...пак не се вписвам  Tired

Общи условия

Активация на акаунт