Юли свършва с дните задушливи, АВГУСТ идва с бебета красиви!

  • 21 347
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте и на останалите Heart Eyes,

Относно болките и неразположенията, които всички чувстваме в момента, искам да постна един материал на bg-mamma от някоя си Мари-Клод Дьолае:

“Вероятно чувствате ниско в корема си тежест, теглене и приглушена болка. Болките се дължат на отпускане на ставите. Костите на таза започват да се разтварят малко, за да може да мине детето. Това разделяне дърпа връзките и отеква болезнено у вас.
Ханшът ви леко се е разширил. След около година ще се върне в предишното си положение.
Тежестта, която силно тегли надолу, е бебето, което е започнало да се спуска в таза. Това спускане може да се получи в края на бременността, в седмиците, предхождащи раждането, особено при първескините. Но може да се получи и няколко дни или часове преди контракциите.

Различни малки признаци ви подсказват, че скоро ще дойде време да раждате:
- Внезапно може да почувствате силна умора, гадене, докато миг преди това всичко е било наред. Виновно за това състояние е хормоналното изменение, което се получава в края на бременността, подготвяйки по този начин започването на раждането.
- Слизестата запушалка ще падне. Обикновено цервикалната слуз, която запушва шийката на матката през бременността, изтича някъде между един и три дни преди раждането.
- Възможно е да ви обземе непреодолимо желание да чистите, да подреждате, да домакинствате, за да блести всичко вкъщи. Искате да въдворите безупречен ред и чистота. Страстта към подреждане подсказва предстоящата поява на бял свят на вашето бебе. Това инстинктивно поведение е характерно за всички бозайници. С наближаването на момента женските екземпляри се грижат да подготвят убежището си. Човекът не прави изключение.”

Лек ден Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 743
Добро утро мами,аз тази нощ се наспах което е голяма рядкост напоследък!
Кабив страшна си!
Тотелли и аз изживях подобно нещо с Ники,ще отмине,от хормоните е ,ако няма с кой да излезеш на разходка звънни по телефона на някоя приятелка,един месец сметката ще е малко по голяма,но си струва,или като усетиш че нещо ти тежи веднага го сподели,може и тук ,ние всички с радост ще си пишем с теб! Hug Hug HugЗа съжеление живея далече иначе с радост щях да дойда!Не падай духом! Hug

# 17
  • Мнения: 1 048
Честит юнак на ROZI24 и Принцеса на Pepper
Да са ви живи и здрави бебоците и много да слушкат!!!
Относно цигарите, аз ги бях спряла през цялата бременност, защото започна да ми се гади от тях, но от около седмица си паля по 1-2 цигари с кафето! Зная, че докато жената е бременна е по безопасно тютюнопушенето, защото всичко, което приемаме минава през плацентата, а тя дапуска до бебето само полезни на него вещества, т.е. с цигарите вредим на плацентата, и влошаваме нейното качество! А когато се кърми вредните вещества попадат в организма на новороденото директно и това е обяснението, че е по-вредно да се пуши докато се кърми! Моя колежка има бебче на 2 годинки вече, но като го кърмеше в началото беше попитала лекарката си за цигарите и кафето, тя и беше казала че трябва да са минали поне 2 часа след употребата им за да кърми! И тя правеше така - кърми пие кафенце с цигарка и чака следващото кърмене!!!
Andy B Всичко ще се нареди не се притеснявай!
Kabiv Желая бързо въстановяване на мъжа ти!!!

Последна редакция: нд, 30 юли 2006, 17:00 от tedy84

# 18
  • Мнения: 372
  bouquetЧестито bobolin, Рози и Pepper, да са ви живи и здрави рожбите, и да ви носят мн. Щастие.  bouquet
Kabiv, стискам палци, Praynig отсега нататък мъжа ти да се възстанови мн. бързо и да чакате с нетърпение малката си рожба щастливи и спокойни. Бъди спокойна вс. Ще се нареди, малко, по малко. Благодаря за инфото,  Grinning че и аз почнах лека полека да се шашкам от някой от тези признаци.

# 19
  • Мнения: 113
Честити рожби на mama Sta, Bobolin,Pepper i Rozi24!!!! Да са ви живи и здрави малките душици, а на вас бързо възтановяване smile3525

Вчера ме прегледаха вагинално. С намалени околопл.води съм, 1.5-2см разкритие, доки каза "готова си, всеки момент ще е"
Бебо се очертава 3.500-3.600, ще се опитам да родя нормално, без епидурална (непоставят такава в Окр. болница). Доки ми предложи, ако искам утре да ми включва система, но аз ще изчакам природата да си свърши работата, когато реши,бебо тогава да тръгва.
 Преди малко ми зацапа, тънокафяво, но не е слузесто

Снощи до късно бяхме на рожден ден, тази сутрин в 9.00, свекърите докараха гостите от гарата: лелята със снаха си и внучето си             no COMMENT

Имах план да изляза да се поразходя за успокоение на духа, да си закарам колата на мивка, беше спряна под една слива и дето са падали изгнилите........Но оставам в къщи, ще се излежавам и ще събирам сили и ослушвам за симптоми.

Пазете се и успех на всички раждащи. Поне до църквата ще отида днес и ще запаля за всички свещичка за леко отърваване



# 20
  • Мнения: 1 602
Здравейте и от мен в днешния пореден горещ ден!

Таткото ми е обещал следобед да ме води на басейн. Само се чудя дали да си пека коремчето,че много лесно изгарям и сега с тази опъната кожа да не си докарам някой проблем. Thinking Иначе няма да се къпя в басейна, само ще си топя крачетата и ще стоя на мокрия бар на сокче. Laughing Но поне малко да се разхладя.

Вече идва нашия месец и ще завали дъжд от бебчета. Hug
bebon чакаме и от теб новини за бебче. Гледай да не се ядосваш с гостите,остави ги на мъжа ти и свекървата. А ти си почивай и се подготвяй за голямото събитие. Стискам ти палци за бързо и леко раждане. Praynig

Лек ден на всички! По-късно може да се включа пак.

# 21
  • Мнения: 115
Честито на новите мами (Sta, bobolin, pepper, Rozi), да са ви живи и здрави малките съкровища, много да ви радват и слушкат!
Момичета и аз да ви се оплача малко, в последните дни не се чувствам добре, нямам сила за нищо, излизам вечер за малка разходка с таткото и едвам се тътря по улиците. Незнам какво ми става, при първата бременност до последно хвърчах, все едно не съм бремена.
Neli na мила, аз съм раждала секцио, изобщо не ме е боляло нищо след операцията, незнам от какво зависи, но още на 8-я час ме раздвижиха, само преди първото раздвижване ми биха една обезболяваща инжекция, все пак си е операция и чувстваш едно леко опъване на конците. Много е важно да се движиш първите дни, за да се възстановиш бързо. Въпреки това да си призная сега пак ме е страх малко.

# 22
  • София
  • Мнения: 96
Bebon,

вярно, че напоследък повечетро лекари и акушерки, поне тези в София, с които аз съм говорила, много хвалят епидуралната упойка. Но щом няма анестезиолог в Окръжна, който да ти я постави можеш да си изискаш малко по-конвенционално обезболяване, напр. венозно с лидол. Разбира се, всички упойки се поставят при определени условия и лекаря ти трябва да прецени дали е възможно. Все пак, ако искаш да си обезболена, кажи го на лекаря си. Той трябва да е наясно с всички останали възможности освен епидуралната упойка.

А за лелята, просто нямам думи.  Twisted EvilТъй и тъй вече се е натресла, няма ли да се хване поне да помага в домакинството през това време ако ти не възразяваш, разбира се?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 397
totelly, благодаря ти за отговора. Да ти кажа честно като прочетох постинга ти и си припомних много звукообразно ли, как да го нарека Simple Smile как беше първия път с мамите дето ги боли и мамите дето обичат да викат( с извинение, имаше и чисто актьорски изпълнения). Ами множко ми се виждат тия пари, ама поне ще му кажа на мъжа как стоят нещата да си помисли предварително.

Аз иначе вчера бях да ме погледнат и за мое съжаление имало бистри води, чудесна плацента и поне още 3-4 дни ще трябвало да пуфтя. Както се досещате вече искам да се спасявам от корема, че жега и тежичко, ама не било писано. А уж момичетата по-рано излизали...  А име сме си избрали още като бях бременна първия път. Имахме вариант за момче и за момиче. Тогава се роди момче и името за момиче остана "свободно" Simple Smile

# 24
  • Мнения: 743


[/quote]
Снощи до късно бяхме на рожден ден, тази сутрин в 9.00, свекърите докараха гостите от гарата: лелята със снаха си и внучето си             no COMMENT

Евала на такива хора нямат срам от нищо!
Ти се пази и ако може им натяквай при всеки случай в колко неподходящ момент са се натресли,накарай ги да се чувстват такива каквито са!Никаква милост! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Иначе ще чакаме добрите новини,не се тревожи има и други болкоуспокояващи ,ако поискаш сигурно ще ти сложат нещо!Мисли само как ще си гушкаш малкото слънчице съвсем скоро!Успех и да разкажеш после!Има ли на кой да пуснеш смс с новината?

# 25
  • Мнения: 164
Честито на мама Рози и мама Пеппер!!!Много да ви радват малките бебчета!!!

Бебон искрено ти съчувствам за наглите роднини. #CrazyНакарай ги да се почувстват неудобно по някакъв начин и току виж се преместят при свекърва ти.А за раждането ,поискай някакво друго обезболяващо,трябва да има алтернативен вариант.И успех!

Мами ,в петък бях на жк и съм малко притеснена.Бебчо е пораснал само с 1 см и обиколката на корема ми не се е променила от предния път.Надала съм с 1,5кг и не знам дали това е нормално,акушерката беше доста пестелива този път и въобще не останах доволна от  прегледа този път.На 3.08 съм при доки и тогава надявам се да разбера повечко.На всички ,които още чакаме - леко раждане момичета! Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 4 970
Здравейте,момичета! Аз току що се върнах от кафенце с моята приятелка.Добър ритуал си създадохме и се 4увствам мнгоо добре сутрин като стана,знам 4е след малко тя ще се обади.Но- за днес няма мнищо друго планувано и ...от сега по4вам да тъпея... CrazyМИсля да сготвя по-късно( ако ми дойде музата) и да обърна малко внимание на къщата,4е не ми се ще мъжа ми да "обива номер" с 4истенето.Относно кварталните сбирки- аз отдавна исках да си пшравим такива,но- така и не бяхме от най-активните за срещи по време на бременността.Дано  с беб4етата успеем да се организираме GrinningАз жъвея до Бели Брези- В Стрелбище.Тотели,ако искаш нека си пишем на ли4ни и с радост ще ти правя компания Party
Подкрепям идеята на наврамова да си кажем  кварталите.Така или ина4е,като тръгнем по разходки в паркове и градинки ,неминуемо ще се запознаем с други мами,а може и да попаднем на дружки от форума без да знаем  LaughingАко има и други съгласни- нека направим някакво списъ4е може би.... newsm78

# 27
здравейте момичета,
ЧЕСТИТИ МАЛКИ СЪКРОВИЩА НА СТА БОБОЛИН ПЕПЪР И РОЗИ  bouquetДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО РАДОСТ ДА ВИ НОСЯТ
за мен няма какво толкова да пиша разходката до Обзор май ще я отложим защото от вчера се чувствам като парцал ,бебката си ритта и няма намерение да излиза скоро май а така ми се иска да я гушна вече
бебон стискам палци всичко да мине бързо и лесно  Peace и да си гушкаш бебенцето скоро
кайли браво на ентусиазма ти -щом имаш сили да ходиш на басейн:)
наденце не се тревожи излишно всичко ще е наред
това е от мен за сега целувки Heart Eyes
аз също си нямам "щъркел"така че ако някой иска да си прати тел на лични много ще се радвам Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 5 755
Здравейте, мамчета!  Flutter
Честита нова темичка!  Peace
Честито бебче на Рози24!    bouquet  bouquet  bouquet Много да ви радва, здравичък и силен да расте!  Heart Eyes
Относно кварталните срещи - и аз попитих вчера за мама в Люлин сред нас, но нещо няма такава май  Thinking Нищо, ще идвам към центъра, живот и здраве  Mr. Green
Тотели, представям си какво ти е, аз сега съм ревлива, просто съм чуден кандидат за следродилна депресия.  Rolling Eyes
bebon , дали пък предстоящото раждане няма да ги подсети да се разкарат по-бързо?  newsm78 Аман от нагли хора!  #2gunfire
Ние вчера съобщихме новината на свеки, че бебо ще е кръстен на нея - едва успя да си прикрие щастието. Това е по настояване на таткото, името не ми е от най-любимите, но... Живо и здравичко да е!  Praynig
 блу, пази се! Може пък от рязкото ставане да ти се е получило това виене на свят! Аз като бях вчера на запис, лежах по гръб, което не ми представялява никакъв проблем, но д-ра каза, че много от мамите не можели да издържат така - притискала се вена кава и им ставало лошо. Даже каза, че се наричало вена кава синдром.
Vasia , и аз нямам сили напоследък, днес съм спала до 11ч  Blush
теди84, и на мен за цигарите ми беше обяснено така - че плацентата пази повече, а в кърмата всичко минава. Така че момичета - мислете му почнете ли да кърмите  Laughing
За мама Иги нямам новини, пратих й още преди номера си на ЛС, като беше питала, но нямам нейния. Знам по принцип, че в МД ги приемат десетина дни по-рано, следят ги намясто и има назаначават дата за секцио. Така че ако тя е влезнала на 20.07, утре може да е събитието. Така поне беше с една моя приятелка.
Ох, прекалих  Embarassed
Цунки и до писане!   bouquet

# 29
  • Мнения: 330
Привет момичета!
Честита нова темичка и нека в нея има много бебоци Party
kabiv ти си цяла енциклопедия.Много полезна информация даваш.благодарности за това thumbsup
Бебон стискам палци всичко да мине успешно Peace,а за гостите нямам думи #2gunfire
Наденце дано и при теб на прегледа всичко бъде наред и да нямаш притеснения Praynig
Тотели браво на смелия татко.Ще видиш,че когато почнат разходките ще си намериш компания.Не се разтройвай ,Това сладко бебче ще ти направи живота прекрасен. Heart Eyes
Дано скоро има новини от Мама Иги
Иначе и аз се чувствам като смачкана.Всички кокали ме болят,дори пръстите на ръцете.Краката ми пък вече едвам се нанизват в чехлите.Общо взето всички екстри Mr. Greenна бременноста.Но като чета родилите мами заслужава си да се изтърпи.
Пак нещо забравих,но то и това е от моментното състояние Mr. Green
Засега лек ден и леко чакане на голямото събитие  love001

Общи условия

Активация на акаунт