Юли свършва с дните задушливи, АВГУСТ идва с бебета красиви!

  • 21 366
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 113
Благодаря ви милички, за подкрепата   action032

Сори, че тези дни ще досаждам малко повече, но се чувствам много добре в компанията ви.

Относно кърмене и цигари, недейте! Наистина всичко минава през кърмата, нека бебчовци получат мах. полезните за развитието им съставки. То и без това ще срещнем препятствия от рода: колики, кърмаческа стачка, млечница и кой знае още какво. За кафе, шоко и кола знам, че могат да се консумират, но трябва да има интервал от 2ч. след приема им до следващото кърмене, аз ще опитам и тях да спра.

gabi32, и аз подучух вчера на прегледа за лидол, че ще ми сложат в системата. Е, няма да е като епудурал., но все е от полза.
Имам си щъркел, на който ще пратя смс с новини, в случай че спра да пиша

Kaili, благородно ти завиждам за  басейна. Аз  4-5 пъти ходих на плаж,  водата стигна до коленете ми. Все ми беше студена, или се случваше вълни да има, и не съм плувала.

Nadence, спокойно. бебетата не се развиват еднакво на всички и през различни периоди от бремеността,темпото на разтеж е различно. Една бременка беше споменала, че обиколката на коремчето не й беше мръднало в см ,3седмици, и следващата седмица беше 3см. отгоре.Това с килата също. Аз качих 0.5кг. за седмица, а някой качват по 2кг. Нали тоновете са добри, всичко е наред.

до писане,пазете се!

# 31
  • Мнения: 4 970
АЗ не съм ка4вала от няколко седмици никакви килограми Rolling EyesИли поне кантара ми не ги от4ита LaughingОтносно обиколката на корем4ето- мисля 4е дори е намаляла и си обяснявам това с изменената форма.НАли се е смъкнал.....и се е поизменил малко ThinkingНе вибдам нищо тревожно в това.А и твоите външни размери не са показател 4е бебо е добре или не е .То - по тази логика,тези които  много наддават по време на бременността си и са с големи кореми, би трябвало да раждат все големи де4ица,а практиката показва доста 4есто то4но обратното.Така 4е- не се притеснявай.Много мина- малко остана. PeaceВси4ко ще е наред!

# 32
  • Мнения: 2 035
Честити бебки и бебоци на щастливите мами bobolin, Pepper и ROZI24!!!
Да са ви живи и здрави рожбичките ви и мнооого да ви радват
  newsm51

Леле голям кеф, темата ни се пълни с всеки изминал ден с бебчета  Heart Eyes

Ние сме си добре, Али много слушка пу пу. Татито ми помага ужасно много, свеки и тя се представя чудесно за моя голяма радост и аз съм ужасно щастлива. Започнахме да влизаме в ритъм с режима на малката ни принцеска и обстановката е спокойна. Още не мога да намеря необходимото време за да изчета всичко изписано тук , но пък хвърлям по едно око всеки ден, за да видя кой се е обебил  Wink

Ще спирам вече, за да ида да си видя сладурката  Heart Eyes
Цункаме ви и успех на всички мамчета  bouquet

# 33
  • Мнения: 179
Момичета, задължително ли е корема да падне надолу и до няколко дни да се роди или може и с висок корем?

# 34
  • Марс
  • Мнения: 439
  bouquetЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ, ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СА ВИ СЛЪНЧИЦАТА. И моето коремче страшно вече ми тежи и с нетърпение чакам 28.08  bowuu

# 35
  • Мнения: 163
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА НОВООБЕБИЛИТЕ СЕ МАМИ - bobolin, Pepper и ROZI24!!!
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ ПАЛАВНИЦИ А НА МАМИТЕ БЪРАО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ !!!!!!!!!!!!!!!!
Аз да ви се оплача снощи ходихме при чичо доки и той както беше обещал че ще правим преглед за разкритие и ще определяме дата за секциото ,така и нищо не направи а само ме разпитва как се чувствам и ме вика пак на преглед на 03.08.Учудих се, че даже и преглед на видеозон не ми направи-като ви слушам тука за зрелост на плацента,за количество околоплодни води за тонове   говорите ---нееее нищо подобно newsm78 newsm78.Доста ми е странно всичко това ,но дано всчико е наред с бебока и да не вземе да тръгне да излиза до 03.08.Иначе имам мноооого слабо бледо кафеникаво течение-дали е тапата newsm78 или е просто някакъв влагалищен секрет newsm78
val_stef винаги от твоите постове струи много положителна енергия и страшно мило ми става като ги чета.Продължавай в същият дух -супер си
bebon стискам палци всичко да мине ОК -а колкото до гостие просто не смятам да ги коментирам -това е БЕЗОБРАЗИЕ  #2gunfire #2gunfire
tedi79  и а като теб си мисля че отговарям отвсякъде на кандидатите за следродилна депресия ,но поне ще си се оплакваме взаимно и ще ни е по леко Peace
Лека вечер на всички ви и успех на всчики мами на които им предстои тези дни раждане.

# 36
  • Мнения: 217
Момичета, задължително ли е корема да падне надолу и до няколко дни да се роди или може и с висок корем?
Криси ,при мен с първата ми бременност корема изобщо не падна на доло,отидох да раждам с висок корем.
А на приятелка която роди преди седмица ,коремчето и падна мноооого нодоло още в началото на 9 месец и лекаря и беше казал ,че едва ли ще изкара до средата на месеца-е тя преноси два дни и и предизвикаха раждането.
Така ,че няма значение как ти е коремчето  Grinning

# 37
  • Мнения: 164
Благодаря ви момичета !!!Много сте мили всички,и много добре се чувствам след като споделя с вас.
Тинтин ако искаш аз мога да ти бъда щъркел,нищо че не съм от Бургас./ако нямаш кандидати вече Wink/
Веси77 не се тревожи и на мен не ми дават почти никаква информация,не че това е показателно,но понякога си мисля че ако има нещо обезпокоително ще ни кажат. Peace
Тотели надявам се бързо да  излезеш от депресията миличка.Ще си намериш много мамчета ,с които да излизаш.Виж Кабив /страхотна е / колко имена на майчета ти е дала-свържи се с тях Wink.А и Велмар е насреща. Peace
Лека вечер на всички и дано поспим спокойно! Hug

# 38
  • Мнения: 1 602
Днес си прекарах страхотно. Цял ден само двамата с бъдещия татко. newsm68 Напоследък все имаше някой покрай нас - или ние имаме гости, или сме някъде на гости. Ходихме следобед на басейн.Почувствах се страхотно- все едно съм някъде на почивка.  grinning039 Топнах си само крачетата,че не ми се рискуваше да хвана някоя инфекция преди финала. Mr. Green Първо не се решавах да си покажа коремчето,но после под чадъра реших малко да ме духне вятъра. Страхотно е. smile3521 Качих и няколко снимки да ме видите в 9 месец.

val_stef хубаво е че звучиш толкова свежо и въодушевено. Изпълваш ни с вярата че ще се справим и ние. Hug

totelly  не се предавай на депресията. Сигурна съм че ще си намериш компания като почнеш да излизаш с малката сладурана. Но наистина е трудно да няма с кой да размениш дума цял ден освен да говориш на детенцето. Sad И аз изпадам понякога в такива състояния и то от сега когато съм сама по цял ден. Вечер само чакам да си дойде Милият и му викам "Отиваме на разходка" Rolling Eyes

Това е за сега от мен. Отивам да полегна малко и да си почина.
Сладки сънища на всички. smile3524

# 39
  • Мнения: 372
Бебон, ние сме насреща, опитай се да ги игнорираш, тези навлеци  #2gunfire #Cussing out, а аз си мислех че съм се нагледала и наслушала на нахални хора, но такива да се на тресат на гости на родилка, която вс. Момент ще роди е върха, дано по- скоро се изнесат. Стискам палци, и съм сигурна че вс. Ще е наред.Концентрирай се върхе бебчо и др. да си гледат работата   bouquet
val_stef, зареждаш ни мн. с положителната си настройка. Радвам се че при теб, вс. Е наред.  bouquet
totelly , не се притеснявай, като почнете да си излизате все ще се намерят и др. мами с които да се сприятелиш, ако искаш задай тема в "по градове" и съм сигурна, че и др. мами ще ти пишат. Laughing
Блу, почивай си повече и стой на хладничко, може и от топлината да е, на мен ми се е случвало, че даже кръв ми избиваше от носа.  Grinning

# 40
Миличките ми те, страшно ви благодаря за подкрепата, страхотни сте!
Кабив, ти си направо невероятна, да знаеш! Толкова мило ми стана, много съм благодарна на всички!
Велмар, задължително ще излизаме заедно! Ние до миналата година живеехме в Стрелбище, имам приятелки с дечица, но те всички са на работа, имам и колежки там, но през деня и с тях няма как да се виждам! Общо взето, нямам приятелка, която да не е по цел ден на работа! Но наистина сме близо, ще разхождаме бебоците, живот и здраве, още малко време да мине!
Целувки на всички, че пак стана сто часа! До скоро!

# 41
  • Мнения: 29
Мили мами , благодаря че одобрихте предложението ми за нова тема. За съжаление не ми остава много време да влизам и да пиша. Доки ми каза, че на 03.08(четвъртък) иска да раждам. Това е 17 дена преди термина ми. Нещо бебето му се вижда доста голямо и ако чакам до термина ще родя много трудно и с много шевове. Аз естествено се съгласих защото с тези +24-25 кг. ми е голама мъка. Това ми го каза на 28.07 и нали се сещате какво е търчане сега по магазините направо ужас. 100% ще пропусна доста неща ама това е положението. Снощи имах няколко контракции и доста се поуплаших, все едно ми е за 1 път.С първото сякаш мина по-леко бремеността, или съм била на друг акъл. Сън не ме хваща вече. Както и да е пожелавам на всички мами късмет, леко раждане на тези които им предстои а на родилите вече- приятни мигове с малките слънца.

# 42
  • Мнения: 113
Здравейте мами,
къде сте всички? newsm09

Снощи и мен ме споходи безсънието. С бъдещия тати на лафче....притеснението ни налегна нещо. Той стана, до колата ходи посреднощ, забави се, излязох на терасата, а той милия долу пред входа пуши.......
Направи ми такава изненада, влиза в стаята с леген вода.  Направи ми педикюр и страхотен масаж на краката. Тооооолкова е релаксиращо.

Мами, моята тапа падна. измих се, гледам пак малко. Може би постепенно пада, то като незнае човек колко трябва да е като количество. Сега предпочитам да последват контракции, пред изтичане на водите.

Стискам палци на всички вас, дай Боже леко се разминем и родим здрави бебоци!!!!!!

Лек ден, и се пазете, много е горещо

# 43
Здравейте милички,

Честито на новите майчета - да са ни живи и здрави бебетата и да са много усмихнати и ние покрай тях!

Благодаря за поздравленията - много сте мили! smile3503

Нас вчера ни изписаха.  newsm68Ще ви разкажа с няколко думи и за моето раждане и същевременно ще дам няколко съвета на майчетата, дето им предстои секцио.
То самото раждане минава неусетно - много бързо стават и подготовката и операцията - приеха ме в 06,45, а Ирма се роди в 07,45. Все пак се обръснете от вкъщи и не шавайте докато ви слагат спиналната, за да не ви бодат повече пъти. Упойката хваща моментално - аз имах лъжливото усещане, че не ми достига въздух, но ми дадоха кислородна маска и беше ок. Показаха ми бебенцето веднага щом го извадиха и после още веднъж вече изкъпано - едно такова мекичко, топличко, никога няма да забравя това усещане. После са го показали и на таткото и бабата. Преди да ме вкарат в реанимация и аз ги видях за малко.
Заради упойката трябва да пиете много вода - 2,5-3 литра през първия ден; през втория разрешават и сок от ябълка. Затова не си правете труда да си носите  За съжаление в св. София раздвижват след 24 часа лежане. Това е досаден етап така, че може да си вземете някаква книжка. Всички /бяхме 6 жени в една стая/ непрекъснато говорехме по телефона така, че помолете да ви го извадят от чантата щом ви настанят.
На другия ден ни раздвижваха по реда на ражданията - означава да станеш и да отидеш до мивката - боли, но не нетърпимо, тъй като на три-четири часа ни обезболяваха. Проблем може да е само ниското кръвно - и за това помагат течностите. После ме преведоха в обикновена стая, защото напливът е голям и ако желаете ВИП трябва да изчакате поне един ден.
Аз полежах половин час и станах - много е важно да са движите - колкото повече лежите, толкова по-трудно е след това ставането. Нямах търпение да видя Ирма и татко й и помолих да мия оставят в стаята през деня. Тя спа през цялото време, а аз я съзерцавах - голяма щастие е това!
Та първият ми " проблем" като новоизлюпена майка беше кърменето. Тука теоретичната ми подготовка не свърши никаква работа - освен това, че трябва да я сложа "на гърда" колкото се може по-рано. Но тъпо и упорито досаждах на акушерките докато не ми показаха как точно става номера и как да се цедя. На мен помпата Авент никаква работа не ми свърши. Ама никаква. А за цедененто - вече от собствен опит - всички ще ви кажат колко е страшно, ако не го правите. Но ако бебето е активно и суче не се тормозете.
Ами, мога още много да пиша, но вече и без това стана цял роман. Embarassed..
А иначе, ние живеем до София ленд - има ли някой наоколо, макар още да ни е рано да излизаме...

Целувки на всички и хубав ден!  love001

# 44
  • Мнения: 743
mmar, здравей, разказа ти е чудесен, пълен с емоцията , която те владее. Стархотното усещане от думите ти ми даде сила и кураж, защото страха ме беше завладял. Аз мисля да раждам секцио и информацията ти ми беше доста необходима. Радвай се на малкото съкровище и му давай цялата си любов. Аз Живея на кошарите и евентуално можем да се виждаме като родя, защото сега ми е много тежко и почти не ми се мърда.
Приятен ден на всички и много усмивки. Hug

Общи условия

Активация на акаунт