Кога и как проходиха мъниците ви?

  • 2 138
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 107
Обърках се с гласуването, но няма период 12-13 м.
Проходи сам на 1 г. и 5 дни, а след още няколко дни проходи стабилно  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 505
Е аз не мога да гласувам. Двама са ми.  tooth дъщеря ми проходи на 9 мес. Горе имаше една мама, която не вярва.  smile3533 Синът ми проходи на годинка и няколко дни. И двамата си имаха проходилка - дъщеря ми започна да я използва след като проходи. Преди това й беше по-интересно да пълзи.

# 32
  • Мнения: 1 202
Проходи сам малко преди да навърши година. Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Проходи малко преди годинката/стабилно към годинка и месец/.В проходилката прекара малко време тъй като първата баща му я счупи, втората малкия, трета реших да не копувам

# 34
  • София
  • Мнения: 8 283
не мога да определя доколко зависи от проходилката.

Сложих го в проходилка на 10 м. Проходи сам на 1 г. 1 седмица.
Не е пълзял, това го усвои в последствие, така достигаше до мебел, чрез които да се изправи.
Не искаше и да ходи хващайки се от нещо за нещо. Беше смел до безразсъдство пускаше се и потегляше.

# 35
  • Мнения: 6 155
Проходи сам на 1г. и 4мес.

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
последна опция.
сам на 1г.2м. и 3 седмици.

# 37
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
С проходилка на 11 месеца.

Моят син проходи седмица преди да стане на 11 месеца, а от 9-месечен го слагах на проходилка. После взе да се преобръща с нея и я махнахме. Започна да се подпира на мебелите и така проходи.

# 38
  • Мнения: 4 668
Е аз не мога да гласувам. Двама са ми.  tooth дъщеря ми проходи на 9 мес. Горе имаше една мама, която не вярва.  smile3533 Синът ми проходи на годинка и няколко дни. И двамата си имаха проходилка - дъщеря ми започна да я използва след като проходи. Преди това й беше по-интересно да пълзи.
Ако беше прочела правилно , щеше да разбереш какво имам предвид   Naughty - не съм казала , че не вярвам , че дете може да проходи на 9 месеца , аз самата съм проходила на толкова ! Казах , че не считам за прохождане това да го влачиш за ръката , без детето да е готово само за да можеш да кажеш , че е проходило рано !
Малко офф : четете преди да пишете бе хора , моля ви се ...

# 39
  • София
  • Мнения: 2 300
Колкото по-късно проходи, толкова по-добре Peace
Това пък защо  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 608
Не прохождат по-бързо децата ползвали проходилка. Между двете неща няма пряка връзка.
За статистиката - големият ми син проходи на 9м и 3сед. ползвал е проходилка около 3 седмици през 8-я месец, след като се изправяше вече от две седмици.
Малкия се изправи сам на 7м възраст,  две седмици след това го поставих във проходилка - не и е фен. Сега стъпва изправен и прави крачки, но в това занимание ще бъде подкрепен от мен на по-късен етап

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Коси още не е проходил. Прави "по погрешка" няколко стъпки и сяда по дупе. Иначе, като се държи за пръста ми е ЦАР. Малко се притеснявам за закъснението /не сме пълнички/, ама гледам, че има и други по-късно проходили.
Проходилка ползвахме 8-9 месец, ама ни беше интересна само в началото. После Коси сам почна да излиза /или да тупва/ от нея.
Според мен, всичко си е индивидулано и прохождането независи особено от ползването на проходилка.

# 42
  • Мнения: 2 673
моят отговор го няма Grinning
на 8.5 м. направи 2метра самостоятелно, от тогава не спира Crazy
Без проходилка или държане за ръка /дърпал се е винаги/. Crazy

# 43
  • Мнения: 2 657
С проходила-то4но седмица след като направи 9 месеца Wink

# 44
  • Мнения: 57
Здравейте,
  искам да използвам темата, за дасе консултирам, защото виждам, че има и някои дечица проходили по-рано. Ние сме много подвижни и имаме голямо желание да ходим, от около 3 седмици използваме проходилка и стоим прави в нея и се придвижваме много бързо, не го оставям по много не се притеснявам, че рано ще проходи. Някои консултирал ли се е с ортопед дали е проблем ранното прохождане.

Общи условия

Активация на акаунт