На каква възраст започна да говори вашето момче?

  • 3 774
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 472
Аз съм с две девойки, но мога да споделя впечетления от племениците ми - след 2 годинки почнаха да проговарят.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 421
 Някъде към двете годинки.
Бая се бяхме притеснили с него - мама, баба, кака, дадо и тук таме по някоя сричка от дума. И избирателно ги използваше - на една дума първата сричка, на друга средната, на трета - последната. Пък ти ходи го разбирай.
Сега говори изключително правилно, дори изреченията му са винаги с много правилен словоред, казва вече и "р". Не говори бебешки.

Хем си знаем, че ще проговорят, но всички се притесняваме като се забави този процес. Така, че и аз да те успокоя, но си знам, че ще чакаш с нетърпение и успокоение да чуеш как хубаво говори малчугана.

# 47
  • Мнения: 133
Моят син проговори на около 2г. и 3-4 месеца. Също бях притеснена, защото други деца наоколо бяха проговорили доста рано. Хубавото обаче беше, че проговори много правилно изказваше ясно и правилно думите и така и не каза много бебешки думички.

# 48
  • Мнения: 250
Ние пък сме на 18 мес. Не прави изречения, но казва много краткосрични думи. И много си бръщолеви някакви негови си нещица, които никой не може да разбере. Надявам се скоро и той да започне да говори повече и по-ясно  newsm78

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Няма да пиша кога проговори....рано беше......Важното е детето да разбира какво му казваш, да реагира адекватно, да си сигурна че няма проблеми нито със слуха, нито с  челюстта.....Ти му говори, чети, пускай песнички и приказки.....Ще проговори ......Успех   bouquet

# 50
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Много ме учудва Ивайло, защото освен буквата "р", не произнася и буквата "в". Много смешно казва думички, в които има тази буква - "Бабана", вместо "Ивана", "Ибчо", вместо "Ивчо", "бода" - "вода" и т.н.

# 51
  • Мнения: 2 672
Важното е детето да разбира какво му казваш, да реагира адекватно, да си сигурна че няма проблеми нито със слуха, нито с  челюстта.....Ти му говори, чети, пускай песнички и приказки.....Ще проговори

така ми каза и педито Peace

# 52
Споко-имам момиче,вече тийнейджърка. Проговори на около 4-годишна възраст,дотогава само някои думички и бързи, неразбираеми нейни си изречения. А нали момичетата се развиват по-бързо с речта. Сега е отличничка, пише страхотно лично творчество и всичко е наред. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт