Отговори
# 60
  • Мнения: 1 289
Ами Ним на мен ми се струва,че корема ми си е един и същ и сутрин и вечер.А и аз си имах коремче още преди да забременея-за една година откак живеем заедно с мъжо качиххххх близо 20 кг. и не мога да се понасям.Сега се успокоявам с бременноста и се надявам после да си ги смъкна,че никога не съм била"дебела"преди и сега ми е странно.Утре сме на консултация и се надявам да ми кажат какво ще е,ако не се крие бебока,де.А на вас случвало ли ви се е корема изведнъж да ви става твърд?Аз много се притесних. Cry Confused

# 61
  • Мнения: 1 081
едно въпросче:

Някой наясно ли е  дали ако се работи до последно преди раждането, след това 45 -те дни, които се полагат преди термина се прехвърлят към платените дни след раждането или се губят?
Дидито, не се прехвърлят, ползването е задължително 45 дни преди термина! Ти ако искаш пак си ходи на работа, но си ги пусни, защо да ги губиш като пари - те ти се полагат так или иначе.

Не си правя сметка за парите на хапчетата, за да ги намалявам или нещо подобно, а за да направя съпоставка с други бременни, които лежат за задържане. Мисля също, че би било "неуместно" ако ги бях сметнала предварително и като ми се види скъпо да кажа, че няма да ги пия?!!! newsm09 Що за глупост?!

Днес съм малко заядлива, съжалявам за което...  smile3525

# 62
  • Мнения: 25
И на мен ми се струва 4е се подувам ве4ер а пък сутрин никак нямам корем4е.А таткото направо полудява ве4е, защото иска много ве4е да ми ли4и корем4ето и постоянно говори на беб4ето и го пита "Ти там ли си?" Laughing

# 63
  • Мнения: 871
Ами Ним на мен ми се струва,че корема ми си е един и същ и сутрин и вечер.А и аз си имах коремче още преди да забременея-за една година откак живеем заедно с мъжо качиххххх близо 20 кг. и не мога да се понасям.Сега се успокоявам с бременноста и се надявам после да си ги смъкна,че никога не съм била"дебела"преди и сега ми е странно.Утре сме на консултация и се надявам да ми кажат какво ще е,ако не се крие бебока,де.А на вас случвало ли ви се е корема изведнъж да ви става твърд?Аз много се притесних. Cry Confused
mimi_81 това втвърдяване на корема се нарича контракция hahaha Айде честито, аз с първата бременност се бях ошашкала каво е това, но вече знам, нали съм стара пушка Joy
А на някой подуват ли му се краката?? Моите стават като бухтички newsm78 и супер некомфортно, а да не ви разправчм че имам околко 27 пъпки от комар, а моя мил мъж нито една #Cussing out

# 64
  • Мнения: 3 405
И моят корем се втвърдява понякога и леко ме наболява. Ако е продължително и постоянно не е добре, не бива да имаме контракции. Аз взимам но-шпа и така до следващия път. А и на работа ходя. Бях в болничен 1 седмица и издивях в къщи. Предишната бременност не знаех що е болка или прилошаване, а сега... От ЕГНто е Joy при мен.

# 65
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Връщам се от преглед. Бебчето е екстра, всички размери са му наред, докторката беше страшно внимателна и измери всичко. Аз питах за фетална и тя каза, че всеки път това прави и ако има отклонения, тогава те праща при специалист. Пол не можахме да види, защото бебо се въртеше през цялото време и жената се отказа след 15 мин взиране  Crazy А да, +5 съм. Акушерката ми каза да спирам шоколадите Embarassed и ми разрешава още 5 най-много да кача Laughing Е ся е втасах. Ма похвали, че коремчето ми било добре оформено и на бебо щяло да му е удобно Simple Smile Ох, още съм в еуфория. 165 грама е, незнам дали е нормално, отивам сега да чета. Гадното е, че другия път е чак на 11.09:( до тогава ще се побъркам

# 66
  • Мнения: 1 289
Tsveta честито ти голямо бебче Hug Ние утре ще видим колко сме големи.Аз мога ли още нещо да питам-нямам си никakво понятие за нищо.Ква е фетална,кога се прави и кво представлява?Всеки пише,че са му правили,а аз будалата даже незнам какво е. newsm78

# 67
  • Мнения: 3 405
фетална морфология е по-подробен ехографски преглед с измерване на различни части от тялото на бебето. Лекарите знаят какво се мери Grinning

# 68
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
мдам, мериха глава, ръце, крачета, коремче и ко ли още не. Отговаря си на седмицата е, което се гледай най-вече

# 69
  • Мнения: 307
Здравейте!
Не мога да смогна да ви прочета. Laughing
Първо за витамините докато не съм забравила: Аз пия Фалвит (мисля, че така се казваха). Док ми каза, че са заместителя на Матерната. Струват около 8,20 - 9 лв. Полски са, в розова опаковка, пият се по едно на ден и стигат за един месец. Иначе и той е за "витамините от пазара", но на мен все ми се струва, че не се храня достатъчно разнообразно и затова си взех витамини.
За спането - спя, че и не ми стига. Много, ама мнооооого ми се спи. А съм на работа и понякога едва издържам. Tired
За косата - моята се омазнява по-бавно, но напоследък май започна да пада. Май съм за подстригване  newsm78
И едно тъпо въпросче: Кога започва 5-ти месец (в коя седмица)? Мисля, че вече трябва да съм влязла в пети, а тук на лентичката ми показва още четвърти? Klemy, я като най-веща ме светни? Blush
Весел ден желая на всички ви!  bouquet

# 70
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не ми предписаха витамини, но казаха много плодове и зеленчуци. Салата добре, всяка вечер това вечерям, но плодове трудно ям, та ще ходя сега за килограм ябълки да видя как ще ми понесе  Crazy

# 71
  • Мнения: 1 289
ааааа,това ли е.Аз си мисля ,че са някви изследвания и се притесних,че не са ми ги правили още newsm47 Голяма съм будала,ама за второто живот и здраве ще знам вече.И аз пих Фалвит,ама само един блистер си взех и то без лекарско предписание-много витамини и минерали пише,че има.Утре ще питам док. дали да ги продължа.

# 72
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
tsveta, не обичаш ли дини и пъпеши - ние с мъжо се скъсваме да ядем, а и прасковите са чудесен плод. Моя доктор каза специално за плодовете, че са полезни и за ленивите черва на бремнната.  Peace

# 73
  • Мнения: 3 405
vvencova,  вече си 5 месец. На лентичката пише 17 и 3 дни, т. е. тече 18 седмица, а според мен това е втората седмица от 5 лунарен месец. Но и Клеми да каже Hug

# 74
  • Русе
  • Мнения: 249
vvenkova , вече си в пети лунарен, но четвърти календарен... Лекарите си гледат лунарните...

Общи условия

Активация на акаунт