Да си сменя ли наблюдавашата лекарка?

  • 1 318
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
не е нормално.смени я

# 16
  • Мнения: 82
Не е нормално да те бърка така.Лично на мен ми правиха вагинален преглед в началото на 9-ти месец.Какви са тия лекари бе? #2gunfire #2gunfire #2gunfireСменяй я докато не е станало късно .Успех

# 17
  • Мнения: 416
Едно време като не е имало ехографи, така са преглеждали, но сега има техника и това е безумно. За съжаление по някои  консултаци положението е нещо трагично, ще ти предпишат аналгин, ще те бъркат и какво ли не.

А на ехограф гледа ли те или това е прегледът само?

За сменянето - естествено, намери си някой по-съвременен лекар.

# 18
Тая докторица не е в ред - как може такова нещо? Изобщо не са ми правили вагинални прегледи по време на бременността - само в болницата преди раждането за разкритие и за цитонамазка (незнам в кой месец бях тогава). Още първия път като отидох да ми регистрират брменността ме прегледаха с ехограф през корема и оттогава само така. Незнам, но и според мен може да предизвика спонтанен аборт.

# 19
  • Мнения: 657
Бих я сменила веднага!
Нито веднъж лекарят ми не ме е тормозил на магарето.
Мен само в 9 месец,за разкритие.

# 20
  • Мнения: 2 274
   Не трябва да те бърка- можеш да получиш контракции или дори разкритие! С баткото чак като отидох да раждам ме прегледаха така! 9м. не съм дала на един доктор да ме пипне! Сега с дребоса 3 пъти влизам в болницата с болезнени контракции и се е налагало да ме преглеждат така за разкритие като ме приемат, но много внимателно! За кръвните изследвания - хубаво е че често ти пуска! Мен също всеки месец ме изследват, но това може би е заради проблемната ми бременност, но така съм по-спокойна!
   Преди да си смениш лекарката поговори с нея с каква цел те преглежда така и сподели опасенията си! Доколкото си спомням от разкази на майка ми, едно време така са ги преглеждали за да установят дали матката расте нормално за месеците в които си! Тогава не е имало видеозони обаче, а и не всеки месец са ги преглеждали така!!! Интересувай се колко е ултразвука при нея и ако те е прегледала вече 3 пъти с него през бременността / толкова са платени от касата/, другите може да си поемаш ти!

# 21
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Сменяй я и въобще не се замисляй. И аз не съм много компетентна, но също знам че вагинален преглед въобще не се препоръчва освен ако не е наложително. Тая жена може да ти докара някое преждевременно раждане с толкова често бъркане  newsm78. Мен и при двете бременности не са ме гледали. Знам, че  в 9-ти месец е добре да те видят особено ако имаш оплакване от течения за да се избегне инфекция която да се предаде на бебето по време на вагинално раждане. Но при мен до там не се стигна просто първия път родих по-рано спешно секцио, а вторият пак по-рано с планово секцио.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Сменяй я, не е нормално да те бърка толкова често, ако няма защо. Мен ме преглеждаха като прокървих в началото и после в 6-я заради контракции да видят разкритието и после чак като тръгнах да раждам - всеки друг преглед трябва да е само на ехограф. А за кръвните изследвания лошо няма - не ти вреди, а и ти пита ли дали всичко ти е в норма?

# 23
Гледа ме и всеки месец на ехограф.До сега мога да кажа, че нямам проблеми с бремеността, даже само кажи-речи с гадене се разминах.Утре ще видим какво ще стане.

# 24
  • Мнения: 195
Защо не говориш с нея .Това не е нормално.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 164
Сменяй я!
И пиши какво е станало!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 907
Май е по - добре да я смениш, не мисля че тези прегледи са нормални  #Crazy

# 27
  • Мнения: 2 241
Чак да я сменяш не знам дали да те посъветвам, щом дотук сте избутали заедно, а и изглежда е внимателна и иска да следи нещата във всички аспекти, щом и на ехограф те гледа, и изследвания всеки месец ти пуска. Явно с вагиналния преглед се презастрахова.

Ти й кажи, че имаш болки след него и тя сама ще прецени дали да продължава с него.

# 28
  • Мнения: 1 800
Вагинален преглед ми правиха само в деветия месец и на мен. През цялата бременност - само ехографски прегледи, теглене, тонове на бебето и изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт