Кой гледа децата през лятото, когато градините/яслите почиват?

  • 2 196
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 187
Майка ми и баща ми, в провинцията са, но събота и неделя сме там.

# 31
  • Мнения: 649
При баба  Peace

# 32
  • Мнения: 1 531
гледа го детската градина "оксиния"Simple Smile
ходи с удоволствие е като че ли стана по-самостоятелен.

# 33
  • Мнения: 2 000
Нашите ясли и градини не почиват, винаги има дежурни групи, тъй че нямам този проблем. Но и да го имам свекитата с удоволствие ще го гледат.

# 34
  • Мнения: 1 531
Наема се детегледачка, родителите си взимат отпуска, бабите от провинцията идват в столицата.

Досега не знам някой да не се е оправил.
Въпросът е не дали има някой, който да не се е оправил, а правилно ли е да се подлагат хората на този тормоз. Като ти гледам лентичките не си потърпевша от проблема, но щях да те питам какво щеше да правиш ако ти се наложеше да командроваш бабата да отсъства цял месец от дома си или да изпратиш децата далеч от себе си, или може би да наемеш непознат човек (детегледачка), която докато свикне с децата и то месецът свършил, да не говорим, че знам колко месеци са неоибходими, за да си намери човек читава детегледачка - та от зимата ли трябва да се тормозим кой ще се грижи за детето през лятото #Cussing out

Абсолютно!
Верно е че хората се оправят ама това какво им коства #Crazy #Crazy #Crazy
Защото има и ситуации в които по една или друга причина баби и дядовци няма. Баща ми е на работа в провинцията в момента с 6 месечен договор. Обекта е спешен и няма шанс да се върне за месец за да гледа децата. Майка ми е много зле здравословно и няма как да гледа и двамата или поне малкия /а то проблема е най вече за него, защото баткото може и сам да се гледа/. Не мога да намеря детегледачка само за един месец - а нашата женица е само на половин ден у нас /така сме се разбрали и тя има и други ангажименти, заради месец, два през годината тя не иска да загуби другите си сигурни неща и аз я разбирам и не настоявам и така ми помага достатъчно/.
Е и как се оправяш точно в тази ситуация, ако примерно работиш за 300 -400 лв на месец и нямаш пари за частни занимални?

Ами на мен не ми е помогнала една баба и за пет минути, даже и в началото. Не съм го оставяла на никого досега, за нищо. Просто няма на кого. Последно бях на зъболекар, а той седеше в мен и ревеше.
 Този проблем щом се знае от началото може да се измисли нещо - сборна група, детегледачка - парите могат да се съберат и през цялата година, а пък и поне една седмица ще съвпадне отпуската.

Ох, аз да имам баба, на която да разчитам, щеше да е друго. Такъв е животът, кой е казал, че е лесно.

явно си случила със зъболекар:)
аз се пробвах да приспя бебето и да ида на фризьор - салонът празен, другата фризьорка чоплеше семки и бях само за подрязване на връхчетата. бебо спеше непробудно. е, отказаха ми. а какво остава за нещо по-сериозно?
с бебо всеки ден ходим на рехабилитация и баткото няма на кого да го оставим. обясних на директорката на одз-то най-човешки защо ни е нужно да го включи в списъка на дежурните групи. е, не го направи. та докато се ориентираме за оксиния си седях с двамата и се чудех как да насмогна с всичко.

# 35
  • Мнения: 3 360
Аз и таткото! Laughing

# 36
  • Мнения: 5 140
Определено спадаме към втора опция.
В прованса с баба и дядо.

# 37
  • Мнения: 811
втора опция
от една седмица е там.много ми е мъчно Cry
догодина ще го запиша в дежурна група,ако има места

# 38
  • Мнения: 1 416
Мъжът ми има възможност да отсъства от работа и той гледа Маргарита...  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт