Дълги болнични заради отказ от медицинско лечение

  • 4 439
  • 217
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 735
Човек не става по-млад и по-здрав. Имунитета пада, организма отслабва, годините летят и човек все по-лесно се разболява и все по-бавно оздравява. Тази госпожа е въпрос на време да загази сериозно със здравето, ако смята, че чайчето ще продължава да я вдига на крака всеки път. Да не бъда лош пророк, но това си е нормалния ход на времето. Така че шефът да си подсигури заместник пък дано не се наложи да го ползва в близко бъдеще.

# 46
  • Мнения: 3 251
Поведението на въпросната болна е толкова неприемливо, че аз, ако съм работодател ще намеря по кой член да я освободя. А тя нека се лекува алтернативно.
И по кой член ще я освободиш?

Тъпчете се с кортикостероиди, за да не натоварвате колегите и да не изпитвате вина. Така и трябва да се чувствате, защото сте виновни вие, а не фирмата, която с една заплата повече ако даде, ще фалира.
Все да сме на линия, все да не натоварим някой.
Само дето, авторката знае в пари защо се товари, а обикновения служител - не.
Ами платете им на тези здрави колеги застали гордо на първата бойна линия, извънредния труд, бонусите.
Такава надменност, такова шефско отношение.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 23:25 от Марияна М.

# 47
  • Мнения: 2 998
Ами платете им на тези здрави колеги застали гордо на първата бойна линия, извънредния труд, бонусите.
Такава надменност, такова шефско отношение.
Ама аз не искам да ми плащат извънреден труд, а да съм вкъщи със семейството ми. Обаче не може защото Пена се лекува 3 седмици с рейки. И това явно не е за първи път, а е всяка зима.
Такъв егоизъм, такива селски номера.

# 48
  • Мнения: 3 251
Не, селски номер е работодателят да не наеме още един човек и да промива мозъците на работещите.
Защото то хубаво искаш да си си при семейството, но не ти ли хрумва, че утре някой от семейството се разболее и се наложи да отсъстваш спираш да си бяла и добра ако авторката ти е шеф?
Това е човек, за който ако не носиш полза на компанията и лично на нея, понеже таргетите ако не се постигнат  ще получи доста въпроси и по-малко парични знаци по сметката, то автоматично ставаш лош?
А и да се върши повече работа с по-малко хора доказва добрите ѝ организационни умения. И сега изведнъж, заради някаква, която не ходи болна на работа...
Такива блъскат колегите от по-ниските стъпала,а за тях има извънредни премии по 2 хил. За тях премии, за останалите - влошено здраве. Естествено, че ще е загрижена.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 36 735
Авторката ако е вярно написаното дотук, досега е проявявала доста разбиране. Нормално е в един момент да й писне, а на нея още не й е.  Не е влязла тук да търси начин да се отърве от работника, нито да му стъжни живота, а събира мнения.

Това пък рейки е такава простотия...

# 50
  • Мнения: X
Мисля, вече уточнихме, че никой не избира да се разболее, но всеки може да избере дали да се лекува.
Много интересно, как за лечение се отказват някои от вековни постижения на медицината, обаче като е за заплата не се отказват от развитието на модерни добре платени служби. Като някой не ще да живее в 21ви век, много лесно може да хване гората.

# 51
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Gal в случая авторката на темата злоупотребява с информация а именно, че е чула как евентуално се лекува работника Х. Това не е нещо, което не влиза в работните отношения и не би трябвало да е предмет на дискусия.
Фактите са работник излезнал в болнични за Х седмици, неговата работа е редно да се поеме от заместник, а не да се разпределя сред колегите.
Ако е в правомощията на авторката на темата да прекратява трудови правоотношения то е редно след връщане на работника на работа да следва реда за това, ако тя само синдикално или със съвет на висшестоящи вземе това решение на база хххххх да кажем.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 09:50 от Две в едно ;)

# 52
  • Мнения: X
Факт е, че е чула. Наистина не виждам никаква грешка, че пита тук. В такава връзка се подават сигнали до институции, че се взима неправомерно болничен. А не се пита в бг-мама как да се балансира ситуацията. Смятам, че авторката реагира достатъчно добронамерено, въпреки че служителката не заслужава.
Тъй нареченият личен живот на хората, между другото, обикновено никак не е личен, тъй че шефката не е чула за евентуално лечение, а за съвсем редовно.

# 53
  • Мнения: 54 638
Две в едно, в БГ болничните са с диагноза. Така е все още. Предават се на прекия р-л. Тайна относно заболяването е трудно да се опази, но в случая става дума за похвалване, как не признаваме традиционното лечение и твърдо ще държим другия курс, какъвто и да е той.
Иначе нямаше да я има темата. Никой не вижда как тя се лекува вкъщи, ако сама не се похвали.
И това дразни колегите ѝ.
Ако беше със счупен крак или нещо друго, което изисква дълго лечение, никой нямаше да протестира.

# 54
  • Мнения: 3 251
Дали? Какво пречи ако е със счупен крак да ходи в офиса? Мъж има  - ще я кара и връща? Таргетите къде ги забравихте?
Четете и преценяват само този, за който се пише, но не и този, който пише? Няма логика.
Личният лекар независимо, че е приятел има право да дава определен брой дни болничен, после се издава от лекарска комисия от трима лекари. Сега малко разясни ли се "злоупотребата"?

# 55
  • Мнения: X
Аха, а болничният от трима лекари не се ли различава леко от този от ЛЛ?

# 56
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз си мисля дали личният й лекар знае , че не се лекува. Защото тя може да му казва,че си пие предписаните лекарства и той да си й дава спокойно болнични. Относно комисията от 3-ма лекари и болничните- те ги издават само на база документи, тоест не знаят тя лекува ли се или не,а какво е положението по документа от прегледа.

# 57
  • Мнения: 3 251
Доктор-идиот не е чак толкова срещано явление.

# 58
  • Мнения: 1 565
Не, селски номер е работодателят да не наеме още един човек и да промива мозъците на работещите.
Защото то хубаво искаш да си си при семейството, но не ти ли хрумва, че утре някой от семейството се разболее и се наложи да отсъстваш спираш да си бяла и добра ако авторката ти е шеф?

Марияна М., има позиции, които не могат да се дублират. Във фирма с персонал под 30 човека трудно ще имате двама мениджъри ключови клиенти, за да се заместват напълно. Или двама оперативни мениджъри. Затова обясних, че част от работата на колежката поемам аз, а друга се разпределя между тези колеги, които най-добре познават района.
Не искам никой да идва болен на работа, защото подобни "геройства" се отразяват зле в дългосрочен план.
Спомена се и евентуално счупване на крак - представете си, имаме и такава служителка. През 2019, в рамките на шест месеца си счупи не един, а два крайника, като второто счупване беше особено зловещо, наложи се операция, дълго обездвижване и девойката беше в болнични за три месеца. Лош късмет просто. Представете си, не сме очаквали мъжът и да я кара на работа Grinning Излекува се и се върна. Наскоро пък изпратихме в пенсия колежка, която е на хемодиализа. Знаете ли, че преди шест години тази жена не можеше да повярва, че я искаме на работа въпреки болестта и някои други проблеми, създадени от нейните предубеждения спрямо работодателите?
Трябва ли да повтарям, че имаме колежки с по две малки деца, които сме наели с ясното съзнание, че ще има отсъствия, защото децата боледуват, майките им - също. Аз съм майка на две деца, знам какво беше, докато растяха. С гордост се смятаме за малка, но социално ориентирана компания Blush
Моля, въздържайте се от квалификации и изводи за хора, които не познавате. Ще е добре да си правите изводите на база изнесената информация. Подчертах, че темата е за друго, не за отсъствията и болничните по принцип.
Говорим за иначе добър служител, който удължава отсъствията си, като не се лекува. При това развява личните си пристрастия. Ето, тези дни е обяснила на колеги, че е на път успешно да се излекува с комбинация от рейки и СКЕНАР терапия (алтернативен метод, за който не бях чувала и се просветих. Секретна руска космическа разработка било Hushed ). Никой не я е питал, никой не я е разследвал - тя сама си се хвали. А личната и лекарка и е приятелка от гимназиалните години и "била вдигнала ръце от нея". За това говорим, Марияна М.
Както и да е, в тази тема получих много интересни и разумни мнения, които ми дават база за разговор. Мисля, че все още има надежда и няма да се налагат крайни мерки.

# 59
  • Мнения: 54 638
Дали? Какво пречи ако е със счупен крак да ходи в офиса? Мъж има  - ще я кара и връща? Таргетите къде ги забравихте?


Както в повечето теми, така и тук си трол и пишеш глупости.
Но все пак ще ти кажа, че е забранено да ходиш на работа, ако се водиш е болничен.
Една проверка от ИТ и следват големи неприятности за работодателя, а не дай си Боже да претърпиш трудова злополука в такъв момент.

Общи условия

Активация на акаунт