какви бяха първите ви думи като видяхте бебето?

  • 3 575
  • 114
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз и с двете деца най-наред промърморих "Благодаря ти Господи за това прекрасно създание",след което много настоятелно си го исках!

# 91
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Когато родих бях почти в несвяст и не можех да говоря.Но след като я допряха до крака ми ме изпълни голяма радост.Раждала съм нормално.Друго почти не помня.

# 92
  • Мнения: 18
Когато бях бременна първите два пъти ми казаха че ще имам момиче.Разбира се родих две страхотни момченца.Третият път не исках да зная какво е бебето и когато се появи на бял свят доктора каза-честито имате момче!Аз само го погледнах и казах-да знам.помня че го попитах колко пръстчета има.Бях много щастлива.Ще продължаваме до момиченце.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 991
казах, "здрасти, каква голяма коса имаш".... Embarassed

# 94
  • Мнения: 15 619
Още щом го видях си помислих: Уж момче пък въобще не прилича на мен!

# 95
  • Мнения: 467
"Яяя, бебееее!" Защото бях с епидурална и след всичките напъни изобщо не усетих кога точно е излязла. И както си напъвам и се чудя до кога ще издържа изведнъж гледам в ръцете на едната акушерка едно червено, ревящо много силно и сърдито с много гъста коса шаващо нещо... и изцепих великата реплика Joy Joy Joy Е така и не ми го дадоха да го гушна или нещо такова само ми го показаха, че е момиченце и го отнесоха. А на другия ден изобщо не помня какво съм и казала, че не бях на себе си след упойката. Но пък си мислех... "Абе то, че е грозно, грозно е - това го очаквах! Ама то е и страшно!!!"Simple Smile))

# 96
  • Мнения: 386
Първите ми думи бяха "ААА  плаче" Laughing и след това "Колко е хубавааааа" Това беше най красивото нещо, което съм виждала някога........................

# 97
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Първо попитах "Какво е?", защото до последно не ни бяха казали със сигурност, а когато ми я показаха, казах "Колко е красива!". През това време Мони ме гледаше право в очите. Никога няма да забравя колко учудено и изучаващо изглеждаше - все едно си казваше: "Ти ли си моята мама?!".

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 23:16 от chockolina

# 98
  • Мнения: 2 957
Нищо не казах  Sick Толкова бях развълнувана и щастлива,че сълзите ми текнаха:)И сега като се сетя пак ми се пълнят очите...

# 99
  • Мнения: 3 760
А, ама тя е симпатична   Joy

# 100
  • Мнения: 843
Нищо запомнящо се... Акушерката  я носеше, така че главичката и мяткаше  наляво- надясно.. и аз се развиках : "Дръжте му/ бебето/ главичката, моля/ !!!!  Бебе не се носи така."/  Тя се разсмя и ми обясни , че нищичко им нямало...  Изразих бурно несъгласие с подобаващи словосъчетания./ ако ви е добра фантазията  , ще се досетите точно какви  и то на прага на любезността/

     После ми я носеха доста по -внимателно.    Поне пред мен.

# 101
  • Мнения: 1 028
Аз се изрязах"Мале,че голяма уста има",която после главата като зае нормалната си форма,си беше точно по мярка де.Мас може да е устатница като майка си. Laughing

# 102
  • Мнения: 5 026
 Здрасти, бебче! И още куп лиготийки, но не си спомням.Само си го галех!

# 103
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Веднага след като се появи на бял свят, сигурно десетина пъти попитах колко теж hahaha и акуШАрката  Shocked. Така беше, защото коремчето ми едва личеше през цялата бременност, ама и бебка си беше фъстък 2 200 #Crazy

# 104
  • Мнения: 219
Родих преждевременно със секцио. Притеснявах се дали всичко ще е наред с бебетата. Знаех, че ще ги сложат веднага в кувиози. Очаквах, че след като изплачат, ще ми ги покажат, да ама не ми ги показаха, дори и намерение нямаха. Затова започнах да припявам като развалена плоча: "Моля ви се покажете ми ги!" Може би съм го казала поне 5-6 пъти, а в главата ми все страшни мисли, дали всичко е наред, имат ли си всичко, ама те наистина ли изплакаха или само така ми се стори. Докторите бързаха да ги отнесат в Неонатологията, ама аз припявам, та се смилиха над мен и ми показаха едното детенце. Очаквах грозно, червено и набръчкано бебе (нали е по-рано родено), а видях едно сладичко бебенце. Бях решила да не се втелясвам, че имам красиво бебе, ако то си е грозно, но той си беше много сладък и точно това казах: "О, колко си сладък!" Протегнах ръка да го погаля, но вече виждах как го отнасят, а брат му въобще не ми го показа. Аз си мислех: "Каква съм късметлийка, не само не са грозни, ами са си много сладки, а и са две". Видях ги отново след около 30 часа в кувизиозите, окабелени, омотани в жици и вече нищо не можах да кажа, ами само рев. Незабравими мигове - много емоция и много болка. Да са ни живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт