Бременност и влагалищни гъбички

  • 57 532
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 427
и аз съм с Candida  Peaceобаче от 3-4 месец,а сега съм в 7!Моя лекар само дето не му падах на колена да го моля да ми изпише нещо по въпроса,но той отказва под предтекст че вагиналните овули оказват влияние на чернодробната функзия на детето и са особенно вредни.Затова и в повечето упътвания на този вид медикаменти се казва че са вредни по време на бременност.Моят гинеколог работи в една от най-известните клиники в Торино,където обикновенно раждат жените на Италянския принц,на разни футболисти,на собствениците на ФИАТ и т.н ,така че съм склонн да му вервам.Предписа ми Певарил шампоам -пяна за гинекологични проблеми се мия с това чудо на всеки пет дни по една седмица.Но изобщо не облекчава трагичното ми положение.Боли,щипе,дразни,сърби,всичко накуп.На всичкото отгоре течение и понякога подуване отдолу.Откачам!Майка ми пък вчера ходила до един неин приятел и той известен гинеколог с частна практика,който ми предписал този Канестрин ,само че под форма на крем,само за външно мазане,нищо вагинално казал и той.Сега ще ми го прахста ,да видим дали ще има някакъв ефект.Дано че луднах от сърбел!  Close Close Close

# 31
  • Мнения: 1 986
На мен в 6-ия месец ми ги откриха/или по-точно аз си ги открих #2gunfire/,слагах 2 пъти по 3 глобули Гино Дактарин и уж овладях положението-възможно ли е към края пак да се появят и кога е най-удачно да слагам пак/ако има/-в края на 9-ия месец ли newsm78

# 32
  • Мнения: 11
Здравейте!Аз съм във 5-та  седмица от бременността.Имах Гъбички 2 месеца преди да забременея но ги лекувах успешно.Сега обаче,проблема ми отново се появи.От изчерпателните ви отговори,мили дами,разбирам че освен че е често срещано явление по време на бременност има и лечение.Въпросът ми е към вас е по-скоро за бъдещия татко.Понеже не смятам да го лишавам от секс,въпреки че вече си е свършил работата Simple Smile,дали той трябва също да поема някакви медикаменти.Наясно съм,че не е задължително да има симптоми и пак да си ме пре-заразява.Миналия път лекарката ни препоръча да правим секс дори и когато съм си слагала глобулите-за негова профилактика.Споделете вашето мнение!

# 33
  • Мнения: 36
Мисля,че трябва да ограничите за известно време половите си контакти,защото много лесно тези гъбички се предават по полов път,а относно теб мисля,че ти е рано за лечение със свещички и кремове,пази се и се консултирай с доктор.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Sophi, това с правеното на секс не го чувам за първи път Confused Вместо да изпишат нещо за партньора препоръчват секс за профилактика, малко глупаво ме се струва...за сметка на това пък е икономично с няколко глобулки се излекувате и двамата  Hug

# 35
Ох да ви кажа и аз много го закъсах с тези гъби,първо ми бяха изписали гинодактарин,но от него хванах още по голям сърбеж,нещо не ми понесе и сега гинопаверил ужас направо

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
и аз съм с Candida  Peaceобаче от 3-4 месец,а сега съм в 7!Моя лекар само дето не му падах на колена да го моля да ми изпише нещо по въпроса,но той отказва под предтекст че вагиналните овули оказват влияние на чернодробната функзия на детето и са особенно вредни.Затова и в повечето упътвания на този вид медикаменти се казва че са вредни по време на бременност.Моят гинеколог работи в една от най-известните клиники в Торино,където обикновенно раждат жените на Италянския принц,на разни футболисти,на собствениците на ФИАТ и т.н ,така че съм склонн да му вервам.Предписа ми Певарил шампоам -пяна за гинекологични проблеми се мия с това чудо на всеки пет дни по една седмица.Но изобщо не облекчава трагичното ми положение.Боли,щипе,дразни,сърби,всичко накуп.На всичкото отгоре течение и понякога подуване отдолу.Откачам!Майка ми пък вчера ходила до един неин приятел и той известен гинеколог с частна практика,който ми предписал този Канестрин ,само че под форма на крем,само за външно мазане,нищо вагинално казал и той.Сега ще ми го прахста ,да видим дали ще има някакъв ефект.Дано че луднах от сърбел!  Close Close Close

Много неприятно наистина.
Пробвай да се миеш с 1суп.л. хлебна сода разтворена в 2 л. топла вода.
Помага много, облекчава веднага.
С първата ми бременност преди 6 години, лекарката ми го каза и наистина много ме облекчи.

Относно секса, изписаха 1 таблетка на моя мъж, пие се с много вода и се очаква да не е "заразен"...аз уж си слагах глобули, но винаги след секс, отново имах гъбички.
Странното е, че от както родих съм абсолютно чиста.

# 37
  • Мнения: 92
В 4тия месец и при мен се появи сърбеж, докторката по тел.(не ме прегледа можеби защото преди 2 дни бях на преглед, а и бях хремава- незнам ) ми каза да си взема вагинални глобули и крем Clotrimazol, и да се подмивам със хлебна сода, разтворена във вода. Имаше ефект, веднага ме успокои, но след един месец пак същото. Незнам - изглежда и при мен ще има голяма борба. #2gunfire

# 38
  • Мнения: 169
Ми доколкото знам има вероятност да се зарази,но има много добри глобули за тези работи.На мен ми правиха изследване към кои от лекарствата съм резистента за да ми датат точно това което би ми подействало.Консултирай се с док да ти изпише пак нещо.И не се тревожи това е нормално нещо за бременноста.Повечето са минали през това.

# 39
  • Мнения: 48
Да попитам за влагалищния крем Клотрамизол нали се мажеш вътре и отвън иначе какъв е смисала само отвън като гъбичките са вътре във влагалището.

# 40
  • Мнения: 1 029
да, и аз имах през бременността.Много неприятно беше.Спомням си, че освен моите глобули бяха изписали и някакъв крем за мъжа ми и 20-тина дни no sex LaughingСлед това съм нямала проблем с тях повече

# 41
  • Мнения: 266
Из също имах в 9 месец гъбички и д-ра ми каза да си слагам свещички,защото бебка щяла да има гъбички по устата като се роди.Аз тогава много се чудих дали да ги слагам и накрая се отказах.За моя радост бебка се роди без никакви гъбички.   

# 42
абе аз бях получила даже розово течение в 4-тия месец и ми изписаха глобули, за да спре но лекарката ми каза че докато съм бременна гъбичките не могат да се лекуват и трябва да родя,а после ще ги лекува ме.И сега вече съм в 7-ат месец но въпреки лечението проблема си остана нямам розово течение но гъбите са си там.Затова и ме е страх да раждам нормално,че да не заразя бебето.Какво да правя с какво да се лекувам?????

# 43
  • София
  • Мнения: 211
Аз съм в 9я месец и микробиологията показа гъбки, та сега по предписание на доки ги лекувам с Гино Певарил крем - 15,16 дена. А по мое усмотрение взех същия крем и за мъжо та сега и двамата се мацотим.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 185
Важно е да се излекуват преди раждането, ако то ще е нормално, защото бебче може да се зарази! Аз имах в 6 месец, но бързо ги овладяха!

Общи условия

Активация на акаунт