Препоръчайте ми абсорбатор

  • 41 007
  • 536
  •   1
Отговори
# 480
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
61 децибела на най-ниска степен. Това тихо ли е?

# 481
  • София
  • Мнения: 1 565
Здравейте! Ще монтираме вертикален абсорбатор, който няма нужда от комин и парите ще се извеждат директно навън през стената на терасата, нямаме чупки. Помещението е голямо, 37.46 кв.м. Много държа да е максимално тих. Препоръчаха ми този с аргументът, че нямаме нужда от твърде голям дебит: https://www.teka.com/bg-bg/produkt/dvt-68660-cheren_112930039/ и вероятно ще е достатъчно тих.

Аз обаче намерих и по-тих, но доста по-нисък енергиен клас: https://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=98&pid=2245

Ако оставим настрана децибелите, моделът на Teka по-добър ли е като технически характеристики, имайки предвид и енергийния клас? А по отношение на децибелите - има ли голяма разлика между 51db и 61db?

Явно този на Тека е с по-модерна техника - харчи по-малко и има по-добър клас на ефективност на филтриране на мазнини. Аз обаче не бих платила почти двойна цена заради това. Фаберът е достатъчно добър, характеристиките му са сходни, а и наистина е по-тих, особено на високите степени.

Стойност от 61db не виждам къде има, но е важно да сравните нивата на шум при различните скорости на аспиратора. На първа скорост разликата между двата е само 1db, но на 3-та скорост разликата е 4db, а на интензивната степен - цели 7db (67db за Фабер с/у 74db за Тека).

Това е голяма разлика, още повече, че скалата на децибелите не е линейна, а логаритмична. Това означава, че разликата между 70db и 71db е много по-голяма от разликата между 50db и 51db.

Енергийният клас изобщо не го броя за фактор, защото макар и двойно по-голям, разходът на Фабера е незначителен - 15-16 лв годишно, според данните от етикета.

# 482
  • Мнения: 41 397
Енергийният клас не те бърка за този конкретен уред. Но децибелите са много яки. Един най-0бикновен за пълно вграждане на Лекс груп има тези параметри:



Иначе за това помещение ти трябва възможно по-голям дебит. И шумът е най-важното за един аспиратор за кухньохол според мен.

# 483
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
В техническата спецификация:
"Ниво на шум (LwA) при минимална степен (1-ва): 61 dB***"
Разликата между 50 и 60 децибела е огромна.

# 484
  • София
  • Мнения: 1 565
В техническата спецификация:
"Ниво на шум (LwA) при минимална степен (1-ва): 61 dB***"
Разликата между 50 и 60 децибела е огромна.

Сгрешено е, стойността е 51, а не 61. На 3-та степен е 64dB, а на интензивна - 67dB. Ето го продуктовия фиш:

https://docs.faberspa.com/action/product-fiche/product-fiche-330.0529.666.pdf

# 485
  • Мнения: 348
Благодаря за отговорите! Възможно е да се насочим и към такъв с пълно вграждане, макар че този Фабер ми харесва и вероятно ще действаме с него.

# 486
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз също съм пред дилема в избора на аспиратор и ще съм много благодарна,ако ми помогнете в избора. Насочила съм се към тези два модела на фабер и бош.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 17:59 от Алекс Димитрова 757921

# 487
  • Мнения: 11 750
За мен Фабер са класика и изобщо не могат да се сравняват с Бош.
Този, на Фабер, има възможност и за дистанционен монтаж на мотора.
Бош има клас на газодинамична ефективност (С) , а Фабер има клас (А).

Забравих да напиша, че този Фабер заема по-малко място в шкафа.

Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 19:31 от petiaivanov

# 488
  • Мнения: 2
Много благодаря! А като мощност 670m3/h подходящ ли е за помещениие 22 кв.м. защото според моите изчисления по формулата е малко повече мощността. Проблем ли е?

# 489
  • Мнения: 18
Здравейте, за лятна кухня в полу-затворено помещение, какъв абсорбатор бихте ми препоръчали ?

Слагам го не толкова за отвеждане на миризмите, колкото да запазя шкафовете над котлоните.

# 490
  • Мнения: 41 397
Много благодаря! А като мощност 670m3/h подходящ ли е за помещениие 22 кв.м. защото според моите изчисления по формулата е малко повече мощността. Проблем ли е?

Не. То и никой не пуска перманентно на макс.

# 491
  • София
  • Мнения: 1 565
Много благодаря! А като мощност 670m3/h подходящ ли е за помещениие 22 кв.м. защото според моите изчисления по формулата е малко повече мощността. Проблем ли е?

670 е повечко, но това е капацитетът на интензивната степен, иначе от 1-ва до 3-та скорост капацитетът си е „таман“.

# 492
  • Мнения: 11 750
Много благодаря! А като мощност 670m3/h подходящ ли е за помещениие 22 кв.м. защото според моите изчисления по формулата е малко повече мощността. Проблем ли е?
Това е мощност на интензивната степен, която не е добре да работи непрекъснато. Тя е за кратко и бързо проветрение. Имате още 3 по-ниски степени.

Здравейте, за лятна кухня в полу-затворено помещение, какъв абсорбатор бихте ми препоръчали ?

Слагам го не толкова за отвеждане на миризмите, колкото да запазя шкафовете над котлоните.
Ами тогава вземи някой най-евтин - Tesy.

# 493
  • Мнения: 23 133
Привет, чета ви и вече
не знам какво да избирам, но ми трябва аспиратор за пълно вграждане /50см,/за общо помещение около 45кв, в което в близост до кухнята има отворена стълба към ет.2.Таваните са 2.80 , в кухненската част 2.50(тя е около 14кв.) Въобще не се ориентирам какъв уред да купя, до 700лв.
Гледам този:
TEKA GFL 57760
https://technovision.bg/produkt/biala-tehnika/absorbator-teka-gf … o-vgrajdane-50sm/

Готви се много 😂.

# 494
  • Мнения: 11 750
Съвсем добре си се ориентирала. Можеш да заложиш и на Фабер с подобни параметри. Аз имам и двете марки и мога да кажа, че и двата са добри, но вече ги няма на пазара моите модели.

Общи условия

Активация на акаунт