Препоръчайте ми абсорбатор

  • 41 007
  • 536
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 220
Здравейте!
В процес на избиране на уреди за кухнята на майка сме. От фирмата, която ще изработи шкафовете ни пратиха да видим уреди в един магазин, с който имат договорка за преференциални цени за клиенти на фирмата. Магазина се оказа фирмен за АЕГ и Електролукс. Малка особеност е, че съседите отгоре са резнали комините и затова абсорбатора ще работи с филтър. Въпросът е по отношение на качеството на работа на уреда с филтър електролукс добър избор ли е? Нямам представа каква е отстъпката, защото ще ми кажат след като посоча конкретни модели. Кухнята е малка - изчислих площ около 8 кв. м. и е желателно уреда да не е много шумен. Ако електролукс не са добър избор в нашия случай кой от производителите предлага уред, който работи добре с филтри вместо с въздухоотвод и уреда да е на цена до около 200 лв. В Зора ми предложиха уреди на Тека и Уърлпул, които работели добре с филтър, но цената им е твърде висока за такова малко помещение.
Попаднах и на мнения, че филтъра с активен въглен само обира миризмите, а влагата си остава. Ако е само за миризмите не знам дали си струва този разход за сама жена. Във фирмата за мебели казаха, че си действа точно както нормалния абсорбатор и ще предпазва и шкафчетата от мазнини и влага. Някакви впечатления от личен опит можете ли да споделите?

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 10:02 от Рори72

# 496
  • Мнения: 15
Здравейте,
и аз съм започнал ремонт на кухнята. Малка кухня - 13кв. Над печката ще има шкаф. Преди да поръчам шкафовете трябва да реша абсорбатора дали да е телескопичен или за пълно вграждане. Нямам представа кой е по-добрия вариант, затова ще помоля за съвет, също и коя марка е по-добре да взема на цена около 200-250лв.

Гледах няколко модела и искам да попитам този примерно го дават с доста по-голям дебит отколко другите до тази цена. Къде е уловката?
Ако е телескопичен Тeka TL 6310 или 6420

# 497
  • Мнения: 11 750
Рори72, уредът с филтър върши….. почти никаква работа. Вентилация няма. Просто избери най- евтиния.


Здравейте,
и аз съм започнал ремонт на кухнята. Малка кухня - 13кв. Над печката ще има шкаф. Преди да поръчам шкафовете трябва да реша абсорбатора дали да е телескопичен или за пълно вграждане. Нямам представа кой е по-добрия вариант, затова ще помоля за съвет, също и коя марка е по-добре да взема на цена около 200-250лв.

Гледах няколко модела и искам да попитам този примерно го дават с доста по-голям дебит отколко другите до тази цена. Къде е уловката?
Ако е телескопичен Тeka TL 6310 или 6420
Няма уловка. Simple Smile Цената е такава заради управлението, което е механично- с плъзгач. В това няма нищо лошо.
Телескопичният не върши по-добра работа, а просто по-често си удряш челото Simple Smile
И двата на Тека, които си избрал, са доста слабички и ще съжаляваш: и двата освен, че имат малък дебит имат по-нисък клас на газодинамика от този на Евролукс.

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 21:58 от petiaivanov

# 498
  • Мнения: 6 220
При това положение май е по-добре да й спестя този разход, пък тя да си проветрява след готвене.

# 499
  • Мнения: 11 750
При това положение май е по-добре да й спестя този разход, пък тя да си проветрява след готвене.
Ако не е наложително, си го спести. После ще трябва и филтри да купуваш, понеже бързо се цапат. Ако има възможност да изкарате въздуховод навън, то предвидете място за абсорбатор, пък може и после да се купи.

# 500
  • Мнения: 6 220
Ами уж да се пазят новите шкафове от влага и мазнина, но щом няма такъв ефект, пък има толкова допълнителни разходи за консумативи май ще се откажем. Ако тръгнем да извеждаме тръба много ще се усложни всичко и няма да има полезно пространство в шкафовете. Хладилника пък заема стената, от която тръбата би излязла на терасата, терасата е остъклена и става напълно безсмислено.
Петя, благодаря! Ще спести 200 лв. сега и около 40 лв. на всеки 2-3 месеца.

# 501
  • Мнения: 11 750
Ами уж да се пазят новите шкафове от влага и мазнина, но щом няма такъв ефект, пък има толкова допълнителни разходи за консумативи май ще се откажем. Ако тръгнем да извеждаме тръба много ще се усложни всичко и няма да има полезно пространство в шкафовете. Хладилника пък заема стената, от която тръбата би излязла на терасата, терасата е остъклена и става напълно безсмислено.
Петя, благодаря! Ще спести 200 лв. сега и около 40 лв. на всеки 2-3 месеца.
Моля!
Другият вариант е да ѝ вземеш нещо най-просто като това (монтира се под шкафа), колкото парата да не се блъска в шкафа:
https://www.technomarket.bg/absorbator/amica-osc5112w-09154033
Има филтри от сорта на тези два вида- вата и такъв с активен въглен:
https://www.technomarket.bg/aksesoari-za-absorbatori/nitek-a01-f … ndikator-01001421
https://www.technomarket.bg/aksesoari-za-absorbatori/nitek-a03-f … t-vyglen-01002878
Казвам го само като идея.

# 502
  • Мнения: 6 220
Петя, а има ли такъв абсорбатор, но да се вгражда в шкафа както са телескопичните т. е. уреда като обем да е вътре в шкафа, а само частта с филтрите да е под шкафа?

# 503
  • Мнения: 41 397
Петя, а има ли такъв абсорбатор, но да се вгражда в шкафа както са телескопичните т. е. уреда като обем да е вътре в шкафа, а само частта с филтрите да е под шкафа?

Има. Казва се "аспиратор за пълно вграждане".

# 504
  • Мнения: 6 220
Черна станция, Петя, благодаря за насоките!

# 505
  • Мнения: 6 220
Разгледах много абсорбатори - външни, напълно вградени, телескопични и май харесах един gorenje TH 62 E3X. За действие без въздухоотвод, с 1 бр.филтър активен въглен т. н. рециркулация дават 180 куб. м. за час, което за около 8 кв. м. кухня мисля е много добре. Не е от най-евтините, но е на прилична цена - 179 лв. Обаче не мога да открие от къде се купува филтъра. Ако правилно съм разбрала е с продуктов код Н10883187, но на сайта на горене не го откривам. С гугъл излиза само в емаг, но имам много лош опит с покупка през емаг и не искам консуматива за аспиратора да се купува от там. Има ли от къде другаде да се купува? Вероятно не търся правилно и затова не намирам нищо. Пишеше, че филтъра се сменя веднъж годишно или на половин година, което е добре. Само да открия от къде се купува филтъра.

# 506
  • София
  • Мнения: 1 565
Това Горенье по нищо не се различава от останалите вградени абсорбатори и въпросният филтър е 31 лв в сервиз България (то пък един сервиз... Simple Smile ). За почти същите пари ще намерите Фабер, който със сигурност ще е по-тих и вероятно - по-здрав.

Единственото по-икономично решение е това, което Петя е дала, най-вече заради цената на консуматива. Имам абсорбатор от този тип в едно малко жилище, което давам под наем, и върши добра работа.

Според мен е по-добре, отколкото без него - няма мазни отлагания по стените и шкафовете и мисля, че и миризмите намалява - пердетата и меката мебел не са попили смрад и като влезеш в жилището, не мирише на манджа.

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 04:44 от Vilemina

# 507
  • Мнения: 6 220
Вилемина, много благодаря!
Майка не иска такъв, който постоянно е така напред. Преди години е имала такъв и нещо не е доволна и иска когато не готви да се прибира навътре. Този, който Петя предложи го разгледах като описание на характеристиките и е с рециркулация 99 куб. м. или нещо такова, но под 100 със сигурност и ми се струва много малко, въпреки че и помещението е малко. Гледах най-вече за тези, които са за пълно вграждане т. е. винаги са на нивото на шкафчето, но се оказа, че при тези под 180 лв.,  за които намерих написано подробно описание обема на рециркулация за час също е по-нисък от 100 или са широки около 50 см, а плота ще бъде 4ка т. е. около 60 см. Но повечето са по-скъпи от 200 лв. А си признавам, че след като видях горенето залагам филтър на цената 180 лв.
Уреди с марка Фабер обаче не видях никъде. Може би пропускам сайтове за техника. Гледам сайтовете на 4те фактически магазина - зора, техномаркет, технополис и техмар и два, които нямат магазини в нашия град - техномикс и вимакс. Вчера я водих в техмар да питаме при тях има ли консумативи за абсорбаторите с активен въглен и за евентуална цена, но се оказа, че изобщо не зареждат консумативи за аспиратори. Човекът даже се учуди, че изобщо разчитаме, че без въздухоотвод ще получим полезен резултат.
И сега почвам наново да преглеждам уредите, но само за пълно вграждане и телескопични. Категорична е, че  е по-добре без никакъв аспиратор, отколкото такъв, който стърчи напред. Ако била работата за такъв щяла да си сложи този който имала, но са свалили още преди години. Ще пробвам с търсачката да открия сайт на който предлагат аспиратори фабер.
Много благодаря на всички за съветите и информацията. С толкова много ограничения в т. ч. и финансови ми е много трудно. Обаче не мога да чакам за евентуални промоции, защото във фирмата за мебели искат точните модели на уредите преди да почнат да работят.

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 08:19 от Рори72

# 508
  • Мнения: 11 750
Рори72, тук се продават Фабер:
https://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=3096
АКСЕСОАРИ
Филтър активен въглен с удължено действие - 1бр. / код: - 112.0556.528 - 75 лв
Филтър активен въглен - 2бр. / код: - 112.0556.527 - 28 лв

# 509
  • Мнения: 6 220
Петя, много благодаря!
2 бр. за 28 лв. срещу 1бр. за 31 лв. на горенето си е направо евтино. Дано да има уред на цена под 200 лв. или ако не поне да е съвсем малко 200+, защото това ми е отпуснатия бюджет за аспиратора.

Общи условия

Активация на акаунт