Имаме две Клеопатри, но само един Цезар, или Именник на бебетата 2006!

  • 6 541
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 195
Серафим,Евлоги,Седеф Rolling Eyes

# 76
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ох, в сравнение с това моето Лея звучи направо нормално...

# 77
  • Мнения: 7 474
Просто не знам къде им е мозъка на тези хора  newsm78

# 78
  • София
  • Мнения: 4 884
Имаме си едно комшийче с българското име Темелко...
А какво ще кажете за Ладелаида- модерният вариант на Лидия..?!
Наскоро четох във вестника, че една баба поздравява внучката си Матилда-Клеопатра за някакъв празник.

# 79
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Как може да има хора, които толкова да си мразят децата. Ужас.
За мен към безумните спадат и имена със "западен" привкус от рода на Натали, Стефани, Питър, Дейвид и др.

Натали Грозданова, примерно. Sick Ужас.

# 80
  • Мнения: 2 013
Серафим,Евлоги,Седеф Rolling Eyes

Ми това са си стари имена, хеле пък Евлоги - благодарение на един Евлоги го има Софийския университет.

# 81
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
...За мен към безумните спадат и имена със "западен" привкус от рода на Натали, Стефани, Питър, Дейвид и др...

На мен пък точно тези имена ужасно много ми харесват  Peace Живот и здраве, ако имам пак син мисля точно Дейвид да го кръстя, това си ми е детска мечта  Grinning

# 82
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Понеже заговорихме за имена. Моето дете се казва Георги, а малкото ми е Михаил. Съседката ми обясняваше, че нямало да се кръсти децата с имена, които са под път и над път. И какво се оказа, нейните Яна и Явор се оказаха 7-8 в редицата Явор и Яна само между два блока, а моите за тези два блока единствените.

Иначе в училищата сега преобладават Никол, Яна, Мартин, Мартина,Симона, Александър. Това само впечатленията около мен.

А имаше години Красимир под път и над път. Аз лично познавам 5 семейства Краси и Ели и 4 семейства Краси и Тони. Е на всичките им знам фамилиите, защото иначе няма оправяне.

А Серафим, Евлоги и Седеф са стари български имена рядко срещани вече

# 83
  • Мнения: 5 790
Чак сега видях темата!
За Хамлет - познавам го детенцето. Баща му ни прави изолацията вкъщи, от ромски произход е и ми се похвали как е кръстил сина си.

# 84
    Много хора си мислят ,че слагат на децата си нормални български имена, а те не са такива.Баш българските са малко.А мнозинството  идват от Гърция, Израел и др. места.Примери за имена смятани за български:
   

   Стефан,Калоян,Йоан,Дамян, Симеон,Самуил,Ана,Евлоги,Павел,Серафим,Петър,Николай,Мария,Янко,Михаил,Евгения,Теодор,Елисавета,Данаил,
Деница,Георги...

  А ето няколко съвсем български, стари и по- нови:

  Рад,Севар,Угаин,Угрин,Чара,Бая,Стоян, Росен,Боян,Драгомир,Снежана,Владимир,Здравко,Румяна...
   
 
Ох, в сравнение с това моето Лея звучи направо нормално...
Ммм, Лея!!!Наистина ли се казваш така? Много ми харесва!Мислех да нарека щерката така, но ако имам втора ще го направя.А нашето Елора било индийско newsm78.Наскоро научих от един индиец, с когото си чатим в нета.Аз си мислех, че е измислено или скандинавско някакво. Wink
   Верно тия дето ги казаха по TV-та са си странни.Но знам за един човек от някакво село, който си кръстил сина Обувка при смяната на имената. ooooh! Shocked Rolling Eyes

 
 

# 85
  • Мнения: 517
 Joy Joy Joy
а какво Ще кажете за Чубринка, Труфка, Ветренка?

 Mr. Green smile3538

# 86
  • Мнения: 25 710
    Много хора си мислят ,че слагат на децата си нормални български имена, а те не са такива.Баш българските са малко.А мнозинството  идват от Гърция, Израел и др. места.Примери за имена смятани за български:
   

   Стефан,Калоян,Йоан,Дамян, Симеон,Самуил,Ана,Евлоги,Павел,Серафим,Петър,Николай,Мария,Янко,Михаил,Евгения,Теодор,Елисавета,Данаил,
Деница,Георги...
  А ето няколко съвсем български, стари и по- нови:
  Рад,Севар,Угаин,Угрин,Чара,Бая,Стоян, Росен,Боян,Драгомир,Снежана,Владимир,Здравко,Румяна... 

Кои имена наричаш "баш български"? newsm78
Ако имаш предвид тези, които са с прабългарски произход, наистина са много малко и почти не се ползват в наши дни, с малки изключения.
Изброените от тебе Стоян, Росен,Боян,Драгомир,Снежана,Владимир,Здравко,Румяна... са със славянски произход и като такива не може да се каже, че са чисто български. Вземи само името Владимир - кой знае колко милиона Владимировци има само в Русия, които със сигурност претендират, че са им "баш руски" имената.  Mr. Green
Когато се говори за "български имена", обикновено се има предвид такива, които се използват отдавна при именуването на българите. Естествено, че повечето от тях са международни, особено тези, които са свързани с християнската религия.
И като се има предвид, че процесът на именуването е много динамичен, плюс някои обективни фактори (раждаемост и процентно съотношение на етносите в България), нищо чудно след няколко десетки години да се приемат за "баш български" имена като Изаура, Тарзан, Мадона, Клеопатра и Роналдиньо, а днешните български да звучат толкова странно, както звучи днес Авитохол...

# 87
  • Мнения: 356
         Серафим се казваше дядо ми, Бог да го прости, не виждам нищо странно  - име с гръцки произход...
          А пък моя съседка си кръсти детето на рицяря Ланселот и не е от ромски произход. Grinning

# 88
  • Мнения: 1 187
Ние мислихме да кръстим първото си дете Първозор ако се беше родило момче, в чест на първия ми зор, но уви.... роди се момиченце и я кръстихме Виктория  Joy

# 89
  • Мнения: 25 710
Че какво му е на името Първозорка? newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт