Защо прави така като яде?

  • 1 117
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 251
Малката ми двумесечна дъщеричка има много странно поведение понякога, когато яде /кърмя я/.Започва да си изпъва тялото, да ръкомаха, да рита, да ръмжи и при това не ми пуска зърното, а го опъва и от това боли.Защо прави така?Дали не пуска мляко и тя се сърди? Thinking

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И моето три седмично бебче прави така понякога, но аз мисля че е заради коликите Tired... а дали не е заради липса на мляко newsm78

# 2
  • Мнения: 495
може би ти тече бавно и по малко
изцеди се и ще разбереш
имай предвид, че сутрин имаш най-много кърма, тъй като пролактина се произвежда през нощта, а той "отговаря" за кърмата

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
може би ти тече бавно и по малко
изцеди се и ще разбереш
Цеденето не може да бъде показател нито за скоростта на потичане на кърмата, нито за количеството и.
Ако проблемът е в количеството на кърмата това ще се разбере от тегленето на консултацията или от по-малкото напишкани памперси дневно. Трябва да са поне 6.

Някои бебета просто си правят така на една определна възраст и много често дори няма причина. Все пак те сега откриват света и пробването на еластичността на мамините зърна е едно много интересно занимание  Grinning
Знам, че боли и е неприятно. И мен са ме ритали, блъскали, щипали (все още), хапали и какво ли не други инквизиции...
Хубавото на тези бебшки експерименти е, че рано или късно им омръзват Wink
До тогава - да са ви здрави зъбите   bouquet

# 4
  • Мнения: 288
Моето бебе от преди около месец и досега прави така   Laughing Забелязала   съм, че обикновено малко след това изкарва газове. Също смятам, че по този начин чеше венците, които вече във все по-голяма степен го дразнят.

Ще стискаме зъбите, друг начин засега няма  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 026
 Споко! При нас е така от около 2 месец, та и до днес.Побърква се от мърдане.Изразходва доста енергия и по време на ядене.В началото ми минаха какви ли не мисли:няма мляко,топло му е, неудобна му е позата.....нищо подобно.Явно така си му е добре!

# 6
  • Мнения: 81
Да, и моята беба прави така - стиска със венци зърното и се изпъва назад /ами ако имаше зъби Sick/, всъщност като се кърмим през деня тя почти не спира да мърда, да се оглежда и да се опъва на зад без обаче да пуска зърното #Crazy, съпроводено обикновенно с ръмжащи звуци. Много боли и е неприятно ама какво да направя търпя си и това е. Според мен това е част от опозанавателния процес на моята беба, пък може и да й е забавно  Mr. Green.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 363
Малката ми двумесечна дъщеричка има много странно поведение понякога, когато яде /кърмя я/.Започва да си изпъва тялото, да ръкомаха, да рита, да ръмжи и при това не ми пуска зърното, а го опъва и от това боли.Защо прави така?Дали не пуска мляко и тя се сърди? Thinking

моят син прави същото, но се храни с шише. така че, причината вероятно не е в това, че не пуска мляко.

# 8
  • Мнения: 3 760
При нас също имаше такъв период. Твърдо бяха колики. Даже се е случвало докато се върти и изпъва да изпусне зърното, а то да шурти...

# 9
  • Мнения: 55
 GrinningИ моята бебка прави така и то от както и започнаха коликите преди повече от 2 седмици! Това го прави само вечер, когато коремчето наистина много я боли и с всяко преглъщане на млекце болките в пупичката и нарастват, дърпа ми зърното и дори реве, а виждам че е гладничка! Нещата се поуспокояват когато пръцне или  свърши голямата работа! Будуваме си нощем до 2-3 ч., като почти не ми слиза от гърдата /мисля че  се успокоява като усеща близостта на мама/. Flutter

# 10
  • Мнения: 1 298
Моето бебче е същата работа.Не спира да се джаска и плаче.Някои има ли идея защо плаче докато суче?
Не е от позата,не е от млякото.Предполагам че е от млечицата  newsm78

# 11
  • Мнения: 631
моето когато суче / кърмя легнала/ о ме рита с крака, щипе ме по лицето и ръмжи едновременно
много е смешно отстрани

# 12
  • Мнения: 619
Да, и моята беба прави така - стиска със венци зърното и се изпъва назад /ами ако имаше зъби Sick/, всъщност като се кърмим през деня тя почти не спира да мърда, да се оглежда и да се опъва на зад без обаче да пуска зърното #Crazy, съпроводено обикновенно с ръмжащи звуци. Много боли и е неприятно ама какво да направя търпя си и това е. Според мен това е част от опозанавателния процес на моята беба, пък може и да й е забавно  Mr. Green.
newsm10
колики няма от месец и половина насам,ама не й пречи да се държи така... Party

# 13
  • Мнения: 3 760
моето когато суче / кърмя легнала/ о ме рита с крака, щипе ме по лицето и ръмжи едновременно
много е смешно отстрани


Абе на мен не ми е до смях  smile3515 Също се опитва да ми откъсне носа, бърка ми в устата, дере здраво и се хили...

# 14
  • Мнения: 422
И ние го минахме този период..ще премине ..после ще има промяна в поведението Laughing
Мъни, искрено ти съчувствам ....малкия прави абсолютно същите номера.Надявам се само скоро да не ми извади някое око.Отначало като му поникнаха зъбките и за дъвка ми приемаше зърното на няколко пъти ,но успешно се отучихме.Какво да се прави , май всички минават по този път Hug

# 15
  • Мнения: 619
Отначало като му поникнаха зъбките и за дъвка ми приемаше зърното на няколко пъти ,но успешно се отучихме.Какво да се прави , май всички минават по този път Hug
леееекинко се тревожа за този наближаващ период...

# 16
  • Мнения: 695
може да е от коликите newsm78 макар

# 17
  • Мнения: 180
моето бебе започна да се държи така когато ми намаля млякото преди една лактационна криза. аз и до сега по това разбирам че млякото е свършило и трябва да сменя гърдите. можеш да пробваш, като след като известно време е дърпало и извивало глава, да изцедиш с ръка и ако няма нищо, може да е свършило. продължава ли да прави така след като смениш гърдите?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 056
моето бебе започна да се държи така когато ми намаля млякото преди една лактационна криза. аз и до сега по това разбирам че млякото е свършило и трябва да сменя гърдите. можеш да пробваш, като след като известно време е дърпало и извивало глава, да изцедиш с ръка и ако няма нищо, може да е свършило. продължава ли да прави така след като смениш гърдите?



Йоли,Според мен не трябва да сменяш веднага гърдите,а да изчакаш да потече и задното мляко и тогава сменяй.А това с изцеждането с ръка не важи ,защото задното мляко потича с малко повече усилия от страна на бебето.
Когато Мариян започна да прави така не усещах много отчетливо кога точно потича това задно мляко щото той здравата беснееше,но определено след няколко минути дърпане и ръмжене започваше пак да пие с големи глътки.
Сега вече, той суче, изпива явно предното мляко, следва кратка пауза в която той само дъвче гърдата или огледа се,лапне,огледа се лапне, и след малко усещам пак как ми слиза мляко(най-вероятно задното)
Но това с времето ще започнеш да го усещаш по-ясно,иначе и аз тогава се притеснявах същото като теб,но важното е да си ЗНАЕШ, че мляко си имаш!!!
Виждам,че ти доста теми пускаш, което ме радва, щото показва че имаш желание да кърмиш и ще се радвам много да сме успели да ти помогнем!  bouquet

# 19
  • Мнения: 180

А това с изцеждането с ръка не важи

забравих да пиша че бебето е добре да суче 15-20 мин преди смяна на гърдите( в библиотеката има статия по въпроса)
но всъщност темата е пусната на 4.08. надявам се че до сега си намерила отговора, който важи за теб и бебе Grinning
късмет Laughing

Общи условия

Активация на акаунт