Витамин C и D- мнения?

  • 8 455
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте! Все повече хора около мен споделят, че приемат профилактично витамин C и D, но аз се двоумя. Никога не съм приемала каквото и да било просто за профилактика, но сега покрай този грип тип Б и коронавируса се замислих.. Мнения?

# 1
  • Мнения: 12 770
Витамин D: Първо си изследвате кръвта, за да видите имате ли недостиг. И вече ако имате, в зависимост от степента на недостиг личният лекар ще ви каже по колко да приемате. Това изследване не се поема от здравната каса, човек сам си го плаща.

А витамин С, за него си е доста известно, че се изхвърля, ако е прекомерна дозата, и все пак не е много добре да се прекалява.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Аз имам сериозен недостиг на витамин Д и ми е назначен прием от лекар още преди да започне масовата истерия с тоя вирус. Заради такива паникьори не мога да си го намеря по аптеките. Нямам думи...

# 3
  • Мнения: 11 840
Аз имам сериозен недостиг на витамин Д и ми е назначен прием от лекар още преди да започне масовата истерия с тоя вирус. Заради такива паникьори не мога да си го намеря по аптеките. Нямам думи...

Не е заради това Wink , ако става въпрос за Вигантол, той постоянно изчезва от мрежата за месец-два, както е и сега.


Относно въпроса, подкрепям мнението на Uncommon . Вит.Д след изследване, иначе може да се пие някаква профилактична доза, но не виждам смисъл. Мога да изброя още хиляда неща дето също са за имунитет примерно е какво всичко ли ще пием наведнъж, подлудиха народа

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Не. Не става дума само за Вигантол. Нали се сещаш, че след като не е наличен съм проверила и други алтернативи... Ми изкупуват се щото някой си някъде чул, че помага.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз бях с недостиг,а като се вземе под внимание и това,че планирам бременност и трябва да ми е на горна граница витамин Д го взимам почти постоянно.За щастие преди 4 дни успях да намеря сравнително добър заместител на Вигантол на прилична цена в аптеката на инвитро клиниката ми.
А витамин С от години го пия през есенно-зимния сезон,от разтворимия по 1000 мг но не всеки ден,а през няколко дни или когато почувствам неразположение.Забелязала съм,че след приемът му веднага всичко ми "светва" .

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Витамин С подпомага усвояването на витамин Д от организма. Витамин С не е опасен при предозиране, но витамин Д е опасен.

# 7
  • Мнения: 5 820
Витамин D трябва да се приема при доказан недостиг на този витамин. В противен случай страничните ефекти са доста опасни, когато организмът се предозира.

   Също не трябва да се прекалява с витамин C. Чела съм противоречиви статии дали излишното количество се изхвърля от организма. Аз не пия витамин C, защото при менструален цикъл се получават кръвоизливи при мене!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Витамин D трябва да се приема при доказан недостиг на този витамин. В противен случай страничните ефекти са доста опасни, когато организмът се предозира.

   Също не трябва да се прекалява с витамин C. Чела съм противоречиви статии дали излишното количество се изхвърля от организма. Аз не пия витамин C, защото при менструален цикъл се получават кръвоизливи при мене!
Много интересно това за кръвоизлива, витамин С е кръвоспиращо, и го изписват при обилна менструация и кървящи рани.

# 9
  • Мнения: 5 820
Витамин D трябва да се приема при доказан недостиг на този витамин. В противен случай страничните ефекти са доста опасни, когато организмът се предозира.

   Също не трябва да се прекалява с витамин C. Чела съм противоречиви статии дали излишното количество се изхвърля от организма. Аз не пия витамин C, защото при менструален цикъл се получават кръвоизливи при мене!
Много интересно това за кръвоизлива, витамин С е кръвоспиращо, и го изписват при обилна менструация и кървящи рани.

    Не си измислям. Наистина става по-зле при мене, когато го пия преди да дойде и по време на мнеструалния цикъл. Пробвах да го приемам заради доста обилната ми менструация, но обратният ефект имаше. Получих кръвоизливи. Когато се разболявам и трябва да пия витамин C, но наближава да дойде или е по време на менструацията, избягвам да го пия.

# 10
  • Мнения: 10
аз за витамин Д използвам вигантол и знам че моя организъм го усвоява добре. относно витамин Ц тъй като има доста на пазара преди да си купя се запознавам добре със съдържанието на всяка една фирма и за сега съм се спраля на немско витамин Ц за пиене (ампули)

# 11
  • Мнения: 2
Аз имам сериозен недостиг на витамин Д и ми е назначен прием от лекар още преди да започне масовата истерия с тоя вирус. Заради такива паникьори не мога да си го намеря по аптеките. Нямам думи...
Здравей, аз използвам д-абовит и го намирам по аптеките.
https://subra.bg/hranitelni-dobavki/vitamini-i-minerali/abo-phar … e-sprey-15ml.html

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Благодаря Simple Smile Намерих си Вигантол преди месец и ще ми стигне поне до края на лятото. После ще го мисля пак.

# 13
  • Мнения: 128
Важно е да приемате и някакъв калций, ако приемате витамин Д. Най-вероятно сте запознати, но е хубаво да се споменава и тази част, защото често хората приемат витамин Д с цел да подобрят калциевата обмяна и костната плътност , а не приемат и дори не обръщат внимание на това дали приемат и калций. Било то с храна(кисело мляко, ядки...) или пък от добавки. Говорим за нормални, според дневните нужди , количества калций. Все пак не ни трябва и хиперкалциемия. Витамин Д освен за калция подпомага и хормоналния баланс, от където стимулираме в последствие и имунитета. Имаме комплексен играч с ключова роля в негово лице, но внимателно и информирано приеман постига най-добър ефект!
Важно е да се запомни за витамин Ц - приемайте на воля, НО все пак нека не е повече от 1000мг на ден. И още ПО-ВАЖНО - пийте вода. Пазете бъбреците , за да може организма да си взима каквото иска от аскорбиновата к-на(Вит.Ц) , но и да премахва всичко, което не му трябва. Защо да се "утаява" в бъбреците и отделителната система като цяло!? Приемаме го за да стимулираме имунитета и използваме антиоксидантния му ефект, нека работи само в наша полза, а не срещу нас!
Ако имате и други въпроси на тези и други теми свързани с вашето здраве, заповядайте в тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1198344 ще се опитам да бъда полезен! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 12
Аз пия д-абовит, витамин Д, препоръча ми го личната лекарка

Общи условия

Активация на акаунт