Отговори
# 30
  • Мнения: 105
Не се притеснявай и при мен беше така, изгубих много време в паника, мисля че го усетих някъде кам 22 - 23 г.с. без никво пърхане а направо с местене и ритници.

# 31
  • Мнения: 118
Здравейте! Аз бих искала да ви питам още нещо. В 18 г.с. съм и усетих бебчето, но никой не ми вярва. Всички казват, че е твърде рано и си внушавам.  Crossing Arms Но не това е въпросът ми. Нормално ли е да не го усещам всеки ден? Четох, че бебето се счита че е добре като се размърдва по 10 пъти на ден по различно време. А вече 2 дни не съм усетила нищо. И още един въпрос - вреди ли твърде честото гледане на видеозон на детето?

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 16:03 от Puch4e

# 32
  • Мнения: 1 243
puhc4e и аз го усетих преди седмица но от тогава не съм го усещала пак незнам защо тъка се получава явно все още слабо мърда но ми каза към 6-тия месец по хубаво се усеща а в 7-8 мия месец най много ритало   bouquet

















# 33
  • Мнения: 118
Благодаря за информацията, bis_f , дано да е така  Flutter

# 34
  • Мнения: 902
Мила, не се притеснявай, нормално е и не е zадължително да усетиш колкото се може най рано. Може пък то да се "обажда " моменти, в които самата ти си в движение и не обръщаш внимание на лекото помръдване и бълбукане в корема ти. Аz самата усетих малката много рано,в 18тата седмица, но сестра ми чак 22 или 23 тата седмица се похвали че усеща нещо, а тя е слаба като "кюнец" , и въпреки това  не усещаше нищо в до към тоя приод. Някои дечица са и по спокойни. МОята ме риташе когато ми миннеше преz ум да седна или полегна. АКо бях в движение й харесваше  и кротуваше, ама легнех ли, ми теглеше такива ритници, чЕ понякога имах чувството че ще ме довърши.
КАкво да го правиш, имат си характери, палчовците, още в корема на мами...
ТАка чЕ няма страшно... има да   будуваш и ти от ритници точно когато най ти се спи...  Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 4 966
Може да си с предна плацента.Аз бях с такава и го усетих чак 22г.с.
Аналгина-не може,никакви лекарства не може да пиеш,мисля освен парацетамол.

# 36
 Спокойно скоро много ще се радваш на ритничетата му засега само по спокойно  Peace

# 37
  • Мнения: 216
И още един въпрос - вреди ли твърде честото гледане на видеозон на детето?

Puch4e, не мисля че видеозона влияе негативно върху бебето. Това са ултразвукови лъчи и не са радиоактивни както рентгена Naughty. Още повече ако има някаква опасност за бебетата и бременните отдавна щяхме да го знаем.
Аз всеки пък, когато вляза в кабинета на моя доктор той първо ме преглежда там без нито един път да ме е предупредил това да носи някакъв риск.
Такаче, споко Peace! Гледай си бебчето и му се радвай  Hugбез да се притесняваш !

Bis f, виж тази тема, същата е като твоята :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120239.0

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 09:17 от ani_78

# 38
  • Мнения: 503
аз го усетих чак в 23 а сега в 28 не ме оставя на мира , а за аналгина не рискуваи,сьщия ефект има парацетамола само че тои не вреди

Общи условия

Активация на акаунт