Имам нужда от помощ

  • 1 914
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Заставам напълно зад думите на  Jaly1!

Смело напред! Всичко хубаво тешърва предстои, вярвай в това и се надявай! Аз лично за себе си мисля, че се освободих от огромен товар, който за жалост на моменти се връща и ме дърпа надолу, но не се давам! Имам жажда за живот, имам и за кого да живея. СЛънцето в очите ми - моето детенце ме прави щастлива дори и когато плаче за татко си. За всичко е нужно само време. Ти не си сама! Бъди убедена в това.   bouquet

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Както казва Дажила - НЯМА ОТРИЦАТЕЛЕН ОПИТ
ВИж и ма негативи извлечени от НАС - лично ние можем да превърнем даден опит или в свое оръжие или в болно място или в комплекс или товй да ни съсипе живота

Ще ти кажа някои неща - адно не ти звучат тъпо - нямам опита на такава раздяла - просто защото не градя живота си върху някой. Твърде съм егоист за д аживея заради или чрез друг човек. Обичам свободата дори когато съм отдадена на 100%. Не е моя заслугата -  такава съм. Не вярвам на никого - дори и на себе си и затова при проблем и разочарование - оцелявам - може би на парчета ама все пак.
Това дза мен - сега за теб. Ти твърде много си подтискала негативните емоции към бившия съпруг, с тайната надежда един ден като се съберете - да имаш сили да продължиш с него напред. Голям проблем - сега трябва да извадиш всички свои чувства скрити надълбоко, да ги отупаш от прахта и да си ги припомниш. Кофти след като година си се снавивала, че ще стане нещо и ще бъдете семейство. И не той е причината да го приемаш - нти си го правила съвсем съзнателно, за да може като дойде монетта на събирането - да не го мразиш и да искаш да си  с него.
Но това не е станало... сигурна съм обаче в едно - след като толкова ГОДИНИ! наред си търпяла такова отношение - лесно ще се справиш с болката и тъгата по изгубеното невъзможно... защо? защото на лъжата краката иса й къси и колкот и да си вярвала в бъдещето ви - толкова си имала някъде дълбоко и съмнения и подтискано недоверие. Сега тези подтиснати емоции ще ти помогната + факта, че колкото и да не си вярвала, че ще се разделите - надали не си го помисляла.
Ще ти помогне и факта, че да - сега страдаш, но пък живот без унижение и без принуда да търпиш и да приемаш непрекъснато потъпкване на теб и на интересите на детето ти - такъв живот ще почен да ти се услажда много по-бързо отколкото мислиш.

Единственото коет оне ми е ясно - защо мислиш, че ти оставяш детето без баща? Ми ако беше умрял - пак ли ти щеше да си виновна? Това как ти хрумна?
Виж скандалите са лошо нещо - но деца оцеляват в условия на война, на тормоз - психически физически, оцеляват и стават добри и хубави хора! Стават истински хора. Нали не вярваш че е възможно някой да живее в среда лишена от стрес, от болка, от загуба и т.н.? Та нали това е същността на живота... Ако не сега - сблъскваме се с тези неща в по-късен етап от живота си.
Не е хубаво дете да расте с един родител - в смисъл, че ако това може да се избегне - добре, но пък не виждам с какво това би навредило повече от едно разбито семейство крепящо се на скандали, лъжи и психически тормоз!
БЪди сигурна, че като мине първоначалното страдание и разочалование .- дъщеря ти ще бъде дори по-щаслива - поне няма да я лъжат и мамят!
А да те вижда нещастна - нормално е, никой не  непрекъснато щаслив! И тъгата и болката е част от живота НИ и от този на ДЕЦАТА НИ - и те трябва да знаят това и да го приемат, иначе при най-малкия стрес в по-късна възраст - ще изпадат в шок!

Целувки  игоре главата! Сега не можеш да я вдигнеш от болка и обида, но повярвай - след време ще мине и ще забравиш... или поне няма така да те боли! и аз мислех по едно време, че ще мра или ще убия мъжа ми, но как да ти кажа... както ти е казала Джали - времето прави чудеса, а здравия разум и себеуважението- още по-големи!

# 17
Направо сте страхотни!Благодаря ви от сърце за разбирането и съветите.Много ми помагате да видя нещата и от добрата страна,а точно от това имам нужда сега.Може би не съм толкова слаба,колкото си мисля,но определено съм ЖЕРТВА на един мъж,който не умее да обича друг,освен себе си и който си игра толкова време с чувствата ми,защото знаеше,че аз винаги прощавам,защото обичам.Поне вече съм наясно,че оттук нататък живота ми ще продължава без него и вече няма да живея в илюзии и напразни надежди. Hug на всички и знайте,че много ми помогнахте/поне вече не рева/и се опитвам да намеря и хубовото в цялата ситуация

# 18
  • Мнения: 235
Въпреки всичко, което ще чуеш тук е сигурно, че няма да ти олекне просто така и болката да изчезне като с магическа пръчка. За това е нужно време и сила. Знам, че боли много от раздялата и от чувството, че си лъган толкова време от близък човек, но се опитай да го преодолееш. Сигурна съм че имаш страхотна дъщеря, която много те радва и има голяма нужда от теб. Сега е момента да промениш живота си и да направиш всичко, което си искала, а си била спирана от едно или друго нещо. Гледай на тази раздяла като на част от живота /той никога не е само хубав или само лош/. Вярвай в утрешния ден. Усмихни се на живота, за да ти се усмихне и той Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 294
Повечето неща, които исках да ти кажа вече са написани от другите мами, затова аз само ще ти пожелая много здраве, сили, мъдрост, уважение към себе си, любов към себе си и детето ти, желание да продължиш да живееш, защото ти си длъжна да живееш по-добър живот заради себе си и детето си, и най-накрая умение да забравиш и простиш на бившия (макар да не го заслужава) за да можеш да продължиш, и в бъдеще да имаш друга връзка със "силния пол", която да ти донесе любов и спокойствие.  Grinning  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 394
няма да ти давам съвети, защото само ти си знаеш какво ти е!

Просто ти желая успех!!!

# 21
Благодаря ви.Днес съм малко по-добре,гледам да не се поддавам на отчаянието и на самосъжалението.Явно ще ми трябва време,за да го преболедувам,но мисля,че никога няма да имам сили да му простя-той предаде и доверието ми,и любовта ми,но въпреки всичко,не го мразя.Иска ми се някой ден да изпита само част от болката,която ми причини толкова незаслужено.

# 22
  • Мнения: 294
Бъди сигурна, че ще изпита болка някой ден... Всичко се връща на този свят под една или друга форма. Hug

# 23
Здравей мила чета и сякъш аз сам го писала и виждам гивота си след време по сащия начин и в сащата ситуация.Аз сащо се разделям утре с бащата на моето дете и мога да си представя как се чувстваш но тъпото е че всички ни смятат за слабия пол.Миналата година и аз Плаках много и аз се молех и унижавах и сега сам в същата ситуация само чесега  имам бебчо и няма да се моля и унижавам.Не минава лесно това с рева и чувството че не ти се живее на мен ми отне месеци но аз изпаднах в състояние в което тр. да си призная че имах нужда от професионална помощ защото осазнах че сама няма да мога.Няма срамно да отидеш при психиатър или психотерапевт въпреки че българина смята че тези специалисти се занимават само с луди.Това е пълна глупост.Това е човек които гледа от страни не взема позиция а просто те напътства как да се варнеш кам начина ти на живот преди да попаднеш в този затворен кръг и повярвай ми когато ме попита за нещата които съм правила преди и хобита и развлечениа или просто кои са лубимите ми неща които см правила преди да се запозная с приателя ми аз усъзнах че не могода си спомня нито едно такова нещо и се изплаших че сам напълно изтрита като личност и ми е наложено поведение и начинна мислене които не бяха мои.страшно е повярваи ми.Сигурно си викаш ами това могт да си со позволят само богатите :не- разпитай във всяка поликлиника има такъв лекар ако ли не в 25има сас сигурност.Триабва ти само талон от гпито Ако не могеш да се справиш сама не чакай докато се депресираш още повече.а и децата усещат когато има напрежение заради сакровището ти си длъжна да се дигнеш на крака за да и покажеш че в гивота могт да се случват и такива неща но не тр,да се подаваш а и още повече щом е момиченце.За нея ти си модела за подражание ти си жената коиато тя вазприема като идеал и ако вижда че майка й е силна жена тя вазприема такъв модел на поведение за в бъдеще и по такъв начин я подготвяш за живота а и помагаш на самата себе си.ппомисли бърху това и спри да ревеш- не помага осъзнах го вапреки че понякога пак си поревявам все пак аз сам човешко сащество и имам нужда да ми олекне но само за олекване салзитеобаче не лекуват .Ти си силна още в момента в който си поела по този пат така че продължавай на пред.Успех и помни че не си сама и че гивота си е твой и никой освен теб не го е грижа как той ще протече.

Общи условия

Активация на акаунт