Сокчета за 2.5 месечно бебе?

  • 11 165
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 924
Работила съм в Гърция и там захранват рано, дори само портокал даваше моята шефка.
И в Гърция е както и в България.  Родителят и педиатърът решават кога едно малко човече ще започне да приема храна ,различна от млякото:)
Моята педиатърка- гъркиня / аз живея в Гърция/ ме посъветва да не давам нищо друго , освен мляко на малката поне до навършване на 6 м. Нито вода, освен едно чайче - от лайка и то не в неограничени количества. Това последното ,заради коликите и.
 Нямам си на понятие кой е прав и кой крив в този сериозен спор:) Предполагам ,че и тук решението е строго индивидуално . Аз лично избрах да не захранвам рано дъщеря ми . В крайна сметка гледам ,че в млякото и - адаптирано е, има всякакви видове минерали, витамини и разни други полезни съставки ,които едва ли могат да се набавят с изпиването и на 5 литра сок на ден. Даже и чайче не и давам да пие много ,защото след като напълни коремчето после не иска да яде и е станала една такава фиданка:) Още не можем да стигнем заветните 5 кг:)

# 91
govorih s dosta mam4eta i tehnite pediatri prepora4vat ranno zahranvane,no iavno tova e samo v bg,kakvo da pravia?

говорих с доста мамчета и техните педиатри препоръчват ранно захранване, но явно това е само в бг, какво да правя?

Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 18:04 от Vivi

# 92
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
govorih s dosta mam4eta i tehnite pediatri prepora4vat ranno zahranvane,no iavno tova e samo v bg,kakvo da pravia?

Първо пиши на кирилица и второ захрани късно!

# 93
  • София
  • Мнения: 15 222
Захрани най-рано след навършени 4 месеца на бебето. Това бих те посъветвала. И не започвай със сокове.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Темата е от 2006 година, детето вече е станало на година и 4 месеца, а някои хора още дават съвети за сокчетата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт