Сокчета за 2.5 месечно бебе?

  • 11 176
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 392
Блонди, за съжаление много майки се пречупват под натиска на тези "светила" и измъкване няма  Confused Twisted Evil

Станси, ама май и това не е причината. Mr. Green
Нали сме учили биология, химия, анатомия в училище  newsm78. Ами тези познания + изчетени 5 статии + малко размисъл - кое е вярното и кое не и прецених, че на моето дете сокове, чай и пюрета  преди 5тия месец няма да давам. Извинявай, ама ти трябват ЕЛЕМЕНТАРНИ познания, за да разбереш, че в един прясно изцеден сок няма нищо полезно за една недоразвита хранителна и отделителна система. Освен това - щом е недоразвита - можем да говорим само за вреди. Ама виж, в случая е много по-важно да се отвори една книга, издание 1975 г., да погледнеш какво са драснали 2-3 научни "фактори" и да си сложиш капаците на очите. Всъщност дали в Европа и Америка не инвестират фантастични суми в проучване и изследване - кое е най-доброто за детето? Дали тези доста развити страни ( разположени на тези контитенти) не се интересуват от здраво и силно ново поколение и как то да бъде създадено и отгледано по най-добрия начин? Или ще сравняваме с тях трудовете на някакви светила, дето кога са светили и къде - не се разбира. Tired

Само ще ви дам един такъв пример - имам приятел доктор, който завърши преди година. НА един от най-важните изпити, доцентката (която ги е изпитвала) ги е питала от какви източници са се готвили. Всички, които са казали "От Вашия учебник" ( издаден 6 месеца преди изпита), са получили СЛАБ 2. Писала е  оценки, различни от 2, само на тези, които са чели световни специализирани медицински сайтове. Аргументът за двойките е бил кратък и ясен : "Съжалявам, колеги, но в нашата професия човек трябва да е винаги в крак с най-новите тенденции, а не да ми чете учебника, който е създаден преди 1 година, а излязъл преди половин! В него вече няма нищо ценно и ново!"  Peace Peace Peace
Та, надявам се, "новите" доктори да са в пъти по-отговорни от настоящите заспи  Flutter Flutter

... и спирам да пиша по темата. Безмислено е вече. Не само, че нищо ново няма да науча, ами и яд ще ме хваща за *******  Sick Sick Sick
Вие май изкарахте всички български доктори некадърни. Какво сте се хванали: Америка, та Америка? Докато така лесно се отказваме от всичко българско и България при най-малката трудност и да гледаме сляпо към Европа /където всъщност сме, дори много преди другите/, няма скоро да се оправим. Американските и Западноевропейските деца са най-прехранените и с алергии /да с алергии/. Да не говорим, че ползват редовно памперси за деца 20-30 килограмови /виждала съм ги от неколкократното ми ходене в Германия/. Друг е въпросът, че дори не ги слагат на гърне до 2-3 годишна възраст, даже и повече, а ги оставят да си акат в памперсчето. Прочетете и Вие малко статистика: В България /за съжаление/ деца с наднормено тегло до 14 г. са 40 %, докато в Западна Европа и САЩ този процент е около 70. Не мога да кажа, че лекарите там са "НОРМАТА", а нашите са "ПАТОЛОГИЯТА". Може пък да е обратното.
Подчертаното ми намирисва на псевдопатриотизъм и няма нищо общо с темата. Wink Само ще кажа ,че ако бяхме толкова добре,нямаше да сме на този хал.Затова и сме обърнали очи към "Европата".Но стига толкова офф! ooooh!
Моето мнение ( според личните ми наблюдения ) е ,затлъстяването и хаотичният начин на хранене там са типични по-скоро за хора с нисък социален статус в обществото.Родителите работят на 3-4 места,не отделят достатъчно време на детето и то се храни главно във веригите за бързо хранене,не спортува,а като дойде уикенда,не
отиват някъде на излет,а се втурват да ядат навън ,и то в Макдоналдс. Wink Лично мнение. Peace

Не знам, бе момичета! Сигурно наистина са спали. Честно Ви казвам, раздадоха ни книжките в болницата след раждането. Аз съм от Пазарджик и познавам задочно д-р Фани Петрова от горепосочения списък. Тя е шеф на Районната инспекция по опазване на околната среда и наистина се ползва с добро име.
Е,ти си отговори сама! Hug С безплатните книжки някой просто е отчел дейност. То на харизан кон зъбите не се гледат,ама ние правим изключение тук. Wink
Успех
!

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 01:40 от Amarena

# 76
  • Мнения: 653

Всъщност дали в Европа и Америка не инвестират фантастични суми в проучване и изследване - кое е най-доброто за детето? Дали тези доста развити страни ( разположени на тези контитенти) не се интересуват от здраво и силно ново поколение и как то да бъде създадено и отгледано по най-добрия начин? Или ще сравняваме с тях трудовете на някакви светила, дето кога са светили и къде - не се разбира. Tired

и понеже 'много' мислят за децата си - колко беше майчинството в САЩ? Три месеца или се лъжа? Ами как тогава кърмят до 6 месеца? Непрекъснато се цедят и детегледачката го храни със шише ли?
Не защитавам нито ранното,нито късното захранване, още самата аз не съм решила за моето дете, но каквото и да реша - вярвайте ми, няма да избера, защото "така прочетох във форума"
В това може да ме убеди доктор, с познания, опит и подходящи аргументи, а не ...


# 77
  • Мнения: 46 572
и понеже 'много' мислят за децата си - колко беше майчинството в САЩ? Три месеца или се лъжа? Ами как тогава кърмят до 6 месеца? Непрекъснато се цедят и детегледачката го храни със шише ли? ...

Кърмене с/у АМ е отделна тема, нека не забиваме в тази посока  Stop
Тук битката е АМ/кърмене с/у сокове/твърда храна  Grinning

# 78
  • Мнения: 653
и понеже 'много' мислят за децата си - колко беше майчинството в САЩ? Три месеца или се лъжа? Ами как тогава кърмят до 6 месеца? Непрекъснато се цедят и детегледачката го храни със шише ли? ...

Кърмене с/у АМ е отделна тема, нека не забиваме в тази посока  Stop
Тук битката е АМ/кърмене с/у сокове/твърда храна  Grinning

въобще не целя да измествам темата - просто американците не ми ги фалете, виждала съм ги как се хранят, колко са алергични и т.н., не можеш да ме убедиш, че те са прави

# 79
  • Мнения: 46 572
Не знам защо се хвана за Америка, кажи коя държава смяташ, че е добър пример  Grinning

# 80
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Не знам защо се хвана за Америка, кажи коя държава смяташ, че е добър пример  Grinning
Не, душа!
"Доктор с титли" - като тия "умни глави, дето спят, а се хвалят, че са председател и секретар на педиатричната асоциация в България"  #Crazy #Crazy #Crazy
Такива КАРТУНИ трябва да ги подпукаме от форума и да ги съдим, че ни тровят децата. Т.е. - не тровят моето, твоето или на куп мами, а тровят на тези, дето по-късничко ще се усетят или грам няма да се усетят... Crossing Arms
 - Че са против НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ
 - ЧЕ СА ПРОТИВ СВЕТОВНАТА ЗДРАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ
 - ЧЕ ПРАВЯТ ЕКСПЕРИМЕНТИ С НАШИТЕ ДЕЦА
 - ЧЕ СА БЕЗХАБЕРНИ И НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ НОВОСТИТЕ, ПОПУЛЯРНОСТИТЕ И ВСЕИЗВЕСТНИТЕ ФАКТИ В МЕДЦИНАТА!

 И аман от такива безхаберни мами, които прехвърлят отговорността си по такъв смешен начин, с репликата : " Ами вярвам на доктор с титли"  #Cussing out.
Щото не бих искала да ги гедам след 15-20 години като висят по различните кабинети и си влачат децата, за да им определят диагнозата...
Нито сега, нито утре, нито след 15 -20 години тези доктори ще ги потупат по рамото и ще им кажат" ЕВАЛА, ЧЕ НИ ПОСЛУШАХТЕ! НИЩО, ЧЕ ДЕТЕТО ВИ НЕ Е ЗДРАВО!"
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 81
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Не знам защо се хвана за Америка, кажи коя държава смяташ, че е добър пример  Grinning
Не, душа!
"Доктор с титли" - като тия "умни глави, дето спят, а се хвалят, че са председател и секретар на педиатричната асоциация в България"  #Crazy #Crazy #Crazy
Такива КАРТУНИ трябва да ги подпукаме от форума и да ги съдим, че ни тровят децата. Т.е. - не тровят моето, твоето или на куп мами, а тровят на тези, дето по-късничко ще се усетят или грам няма да се усетят... Crossing Arms
 - Че са против НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ
 - ЧЕ СА ПРОТИВ СВЕТОВНАТА ЗДРАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ

 - ЧЕ ПРАВЯТ ЕКСПЕРИМЕНТИ С НАШИТЕ ДЕЦА
 - ЧЕ СА БЕЗХАБЕРНИ И НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ НОВОСТИТЕ, ПОПУЛЯРНОСТИТЕ И ВСЕИЗВЕСТНИТЕ ФАКТИ В МЕДЦИНАТА!

 И аман от такива безхаберни мами, които прехвърлят отговорността си по такъв смешен начин, с репликата : " Ами вярвам на доктор с титли"  #Cussing out.
Щото не бих искала да ги гедам след 15-20 години като висят по различните кабинети и си влачат децата, за да им определят диагнозата...
Нито сега, нито утре, нито след 15 -20 години тези доктори ще ги потупат по рамото и ще им кажат" ЕВАЛА, ЧЕ НИ ПОСЛУШАХТЕ! НИЩО, ЧЕ ДЕТЕТО ВИ НЕ Е ЗДРАВО!"
 #Crazy #Crazy #Crazy

Аз съм "безхаберната" мама и ела да ме гЕдаш, Щото децата ми, отгледани по този начин са съответно на 20 и на 12 години и слава Богу не вися пред различни кабинети, а пред спортни мероприятия - и двамата са спортисти - големият е плувец, малкият - спортни танци.

# 82
  • Мнения: 46 572
venina, разбрахме, че твоите са здрави, но много други си мъкнат болестите до гроба, мислиш ли, че на тях им е добре  #Crazy
Да, не при 100 % има реакция, но никой не може да каже дали няма да попаднеш в тия, които не са късметлии.

Кажи ми само какъв е смисъла да буташ в устата нещо, от което бебето няма нужда на тези месеци, само и само да пробваш дали ще му стане нещо  doh

Дано не те стига, но не се бий много в гърдите, защото последиците не се знае кога ще изскочат ...

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Не знам защо се хвана за Америка, кажи коя държава смяташ, че е добър пример  Grinning
Не, душа!
"Доктор с титли" - като тия "умни глави, дето спят, а се хвалят, че са председател и секретар на педиатричната асоциация в България"  #Crazy #Crazy #Crazy
Такива КАРТУНИ трябва да ги подпукаме от форума и да ги съдим, че ни тровят децата. Т.е. - не тровят моето, твоето или на куп мами, а тровят на тези, дето по-късничко ще се усетят или грам няма да се усетят... Crossing Arms
 - Че са против НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ
 - ЧЕ СА ПРОТИВ СВЕТОВНАТА ЗДРАВНА ОРГАНИЗАЦИЯ

 - ЧЕ ПРАВЯТ ЕКСПЕРИМЕНТИ С НАШИТЕ ДЕЦА
 - ЧЕ СА БЕЗХАБЕРНИ И НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАТ ОТ НОВОСТИТЕ, ПОПУЛЯРНОСТИТЕ И ВСЕИЗВЕСТНИТЕ ФАКТИ В МЕДЦИНАТА!

 И аман от такива безхаберни мами, които прехвърлят отговорността си по такъв смешен начин, с репликата : " Ами вярвам на доктор с титли"  #Cussing out.
Щото не бих искала да ги гедам след 15-20 години като висят по различните кабинети и си влачат децата, за да им определят диагнозата...
Нито сега, нито утре, нито след 15 -20 години тези доктори ще ги потупат по рамото и ще им кажат" ЕВАЛА, ЧЕ НИ ПОСЛУШАХТЕ! НИЩО, ЧЕ ДЕТЕТО ВИ НЕ Е ЗДРАВО!"
 #Crazy #Crazy #Crazy

Аз съм "безхаберната" мама и ела да ме гЕдаш, Щото децата ми, отгледани по този начин са съответно на 20 и на 12 години и слава Богу не вися пред различни кабинети, а пред спортни мероприятия - и двамата са спортисти - големият е плувец, малкият - спортни танци.

И аз съм "безхаберна" мама. Синовете ми ще направят вече 11 и 16 и също не вися пред никакви кабинети. Много рядко се е случвало да се разболяват.
И още нещо, аз също съм отгледана по този начин от "безхаберни" родители. Вече съм на 40 години и за мой голям яд не съм отсъствала нито ден нито от училище , нито от работа по болест, защото никога, подчертавам НИКОГА не съм се разболявала до сега.

# 84
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Никол, честно казано, след доста твои постинги, аз за себе си съм вече почти против ранното захранване. Но ти умееш аргументирано и точно да обясниш. Ядосвам се на някои, които непрекъснато тръбят, че докторите ни са некадърни. Нека все пак да уважим труда им и да изслушваме мнението им, пък било то  грешно, и после да преценяваме за себе си.

# 85
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Аз съм "безхаберната" мама и ела да ме гЕдаш, Щото децата ми, отгледани по този начин са съответно на 20 и на 12 години и слава Богу не вися пред различни кабинети, а пред спортни мероприятия - и двамата са спортисти - големият е плувец, малкият - спортни танци.

Венина, въобще не си ми за пример.
Децата ти не са станали спортисти благодарение на сокчетата, нали?
Така, както и аз нямах алергии, чак на 22 година ми се появи (но силна и отвратителна). И като отидох да се тествам - за каква алергия говорим - се оказа, че от 15 проби - аз съм алергична към 14  #Crazy #Crazy #Crazy !!!
Така, че ще те помоля - не си абсолютизирай "безпогрешното" гледане на тритети деца. Още повече, щом не проявяваш и грам самокритичност и след толкова обяснения, аргументи, доводи - поне и за миг не се опита да ни разбереш, за какво пишем. Гордей се с 20 годишния си опит, който има повече  историческа, отколкото актуална стойност.
Успех със сокчетата и с всички възможни експерименти, на които ще подложиш и малката си дъщеричка!
От тук нататъка май разговорът ще отиде повече на заяждане. А аз не само, че не го искам, а и не виждам смисъл това да става.
 Stop

# 86
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аман от такива безхаберни мами, които прехвърлят отговорността си по такъв смешен начин, с репликата : " Ами вярвам на доктор с титли"  #Cussing out.


Хайде по-полека с определенията. Ако на лекарите не вярваме, то на кой друг. Защо някой не се е хванал до сега да ги съди такива лекари, щом са толкова опасни Thinking?

И стига с тези алергии. Алергията може да бъде причинена по всяко едно време и от много и най-различни дразнители. Според мен честите алергии се дължат най вече на мръсния въздух, застоялия живот и слаба имунна система. Едва ли на 22 години може да се каже с точност, че точно от сокче на 2 месеца е дошла алергията.
Съгласна съм, че поне може да го избегнем това , като един от причинителите на алергии - рано захранване, но вие вече започнахте да спекулирате и обиждате.

# 87
  • Мнения: 5 103
Аз също съм против ранното захранване, но ме смятам, че ние като сме захранени рано сме по алергични и болнави.

# 88
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Извинявам се - ако съм обидила някого! И искрено съжалявам ако това е станало. Hug Hug Hug
Да, наистина бях крайна в 2 мои поста.

Съгласна съм, че не съм пример за алергия от лошо захранване. Всъщност сам по себе си никой не може да бъде пример, защото представителна извадка се прави от стотици хиляди и само от нея се правят изводи.  Факт е обаче, че в България, за последните години се отчита бум на много болести, свързани с неправилното хранене, в това число и захранване.

Относно лекарите - не абсолютизирам, защото имам прекрасен педиатър за сина ми. Докторка с голям стаж, но и с интерес към новостите в професията й. Доктор, на когото изцяло разчитам и към този момент - само се възхищавам. Прекрасен професионалист, който си обновява знанията и ги съобразява с дългия си опит.
Познавам и още добри доктори, в частност и педиатри. И именно заради постиженията на "добрите" и възхищението ми от техния професионализъм, стил на работа и успехи и постижения, се дразня от "лошите". Имам достатъчно аргументи и основание за това, но тази тема не е за това.

Пожелавам от сърце здраве и безболестно детство на всички дечица! Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 535
И аман от такива безхаберни мами, които прехвърлят отговорността си по такъв смешен начин, с репликата : " Ами вярвам на доктор с титли"  #Cussing out.


Хайде по-полека с определенията. Ако на лекарите не вярваме, то на кой друг. Защо някой не се е хванал до сега да ги съди такива лекари, щом са толкова опасни Thinking?



И аз това се чудя, защо няма осъдени лекари  Thinking Защото действително са опасни... #Crazy

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 11:52 от Stansi

Общи условия

Активация на акаунт