Изневерих ли му?!

  • 4 856
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте на 22г. От малко градче, от 5г. имам връзка с едно момче, общо взето връзката ми е стабилна и много сериозна.. подходили сме сватба след някой месец.
От година и половина имам угризения на съвестта, постъпих много подло признавам си и много съжалявам!
Бях започнала работа в една фирма и там започна всичко!
Имах един колега, с който излизах за по цигара, лафихме си нищо друго ( той е женен ). Всички колеги мислиха, че има нещо между нас, но не беше така... Докато един ден както пушихме той ме дръпна към себе си и ме целуна, аз не отвърнах но и не се дръпнах.. Той знаеше, че имам приятел както и аз, че е женен.. След това, много често започнаа да ме търси викаше ме за по цигара, лафихме ме си.. шегуваше се с мене. Излизах с него само по време на работа, но това че ме целуна не ми даваше мира! Въпреки това неможех да спра да излизам с него ( по време на работа).. И така се задълбочи всичко, всеки удобен момент той ме прегръщаше, целувал ме е.. за друго не съм си и помисляла, но допуснах огромна грешка за която се разкайвам от тогава. Никога не съм изневерявала на приятеля ми, по точно годеника ми. И така продължихме с него, докато един ден се реших да напусна работа неможех да продължавам така. Спрях, но съвестта ме грезе! Приятеля ми не знае нищо, но в работата имаше негови приятели.. Приятеля ми знае, че излизах с този колега за цигара друго нищо не знае. Осъзнах грешката си и напуснах работа, но съвестта не ме оставя.. незнам какво да правя!!
Ако му кажа ще го загубя, а не искам! Страх ме е много да не разбере от някого, от тогава мина почти година и половина..
Как да постъпя не искам да го загубя! Благодаря Ви за вниманието, бъдете здрави! Извинете за грешките , пиша от телефон!

# 1
  • Мнения: X
Трай си. Направила си глупост, но общо взето си се спряла навреме. Всеки може да се подхлъзне моментно. Пък и си много млада. Твоето не е съвсем изневяра дори. Даже повечето на повечето хора би ми се сторило смешно, че го наричаш изневяра. Никой няма да рови за неща, станали преди толкова време.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз не бих казала, няма нужда да ичистваш съвестта си като товариш половинката. Ясно е какво ще последва, недоверие, съмнение, упреци, вероятно оттам промяна не само в отношенията, но и раздяла. Направила си най-важното, да се осъзнаеш, отдръпнеш и прекратиш всякакви отношения. Едва ли този мъж ще бъде еденственото изкушение в живота ти, но вече просто ще слагаш от рано границата. Отиди на църква, поговори с някого и продължи напред.

# 3
  • Мнения: 2 081
Преди години приятел на ММ ме целуна , но аз се дръпнах . Мълчах , мълчах и след година някъде му разказах , много гадно му стана , но аз не бях виновна . Сега , ако случайно ми се случи нещо подобно няма да му кажа . Аз също не бих искала да знам , ако на него му се случило някоя да го целуне .

# 4
  • Мнения: 1 108
А това, че не се е отдръпнала и продължила с увертюрата няма значение?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Има значение. Затова и се терзае момичето. Ако не се терзаеше, нямаше да пише тук, щеше да го е забравила.

# 6
  • Мнения: 1 108
Хипотетично:
Приятел/ка на твой приятел/ка се натиска с друг/а и ти това виждаш/знаеш...
Какъв/ва щеше да е той/тя и щеше ли да е добра партия за приятеля/ката ти?

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Има елемент на изневяра, макар и минимален. Той те е целунал, ти не си му направила забележка и си позволила да се случи пак и пак.
Не знам какво да те посъветвам, но само си помисли как би реагирал годеникът ти, ако се окаже, че някой ви е видял, или, че онзи се е раздрънкал. В малкия град клюките тръгват много бързо. Имай предвид тези неща, защото истината винаги излиза наяве, особено, когато има замесен повече от един човек.

# 8
  • Мнения: 5 247
Хората на капъп ги хващат и не си признават, че е "бил вътре", ти нищо не си направила, тръгни да признаваш.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Дидояне, ако годеницата ти системно е позволявала на колега да я прегръща и целува и го чуеш от друг, как би се почувствал?
Аз не бих го приела като безобидна заигравка.

# 10
  • Мнения: 40 924
Не си изневерила, била си глупава. И нищо не е станало, хората масово флиртуват на работа и се закачат - кой колко, зависи от индивидуалните граници на всеки.
От тук нататък - мълчиш като риба и си носиш кръста, това ти е цената за глупостта. И през ум да не ти минава в момент на слабост да си признаваш, чуваш ли? Набий си го в главата, та в момент на слабост или разнежване да не се изпуснеш - понякога човек е склонен да си мисли, че всичко е минало и няма страшно да каже, ама не е така. И си подготви оправдание, ако някой те изпорти. Изрепетирай си го в съзнанието - нещо като "ох, аман от завистници и клюкари, само да те видят без фередже и те одумват". И не си казвай, ако ще да те мъчат с ток.

# 11
  • Мнения: 2 081
Хипотетично:
Приятел/ка на твой приятел/ка се натиска с друг/а и ти това виждаш/знаеш...
Какъв/ва щеше да е той/тя и щеше ли да е добра партия за приятеля/ката ти?

И за много по-сериозни от натискане неща знам , но не се бъркам Нито на единия ще кажа нещо , нито на другия , големи хора са . Не аз избирам партньорите на другите  , започнеш ли да се бъркаш ти излизаш лошия .
Гледайте си своите връзки и не определяйте другите какви са  . Simple Smile

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 09:50 от Ел_Си

# 12
  • Мнения: 1 327
Изневяра има и не е минимална. Няма понятие, като малко бременна, както няма и той ме целуна и продължихме в този дух, но май не е изневяра. Аз бих си разказала всичко, не за да изчистя съвестта си, а за да изпълня дълга си да съм честна с половинката си. Така е редно в моите очи.

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
И щом нищо не е станало, какъв е проблемът да му каже, та да й олекне? Изобщо не съм привърженик на лъжене и мажене, затова човек трябва да мисли, а не да се чуди как да смита под килима. Ако някой му каже, а тя се опитва да се оправдава, лъжейки го в очите, това ще бъде още по- грозно и от стореното. В един начинаещ брак няма място за лъжи.
Бих била изключително огорчена от такъв развой от страна на половинката ми и доверието би се счупило безвъзвратно.

# 14
  • Мнения: X
Вики трябва ли да анатемосваме хора, които нямат житейски опит и търсят съвети?  Момичето е без опит и е нормално да изпада в дилеми.
Ако годеницата ми се натиска с някой не би искал да разбирам. Но и не бих я осъдил.

Вики има голяма разлика от лъжене и премълчаване.

Общи условия

Активация на акаунт