Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Поздравления! Най-после нещо обнадеждаващо да се случи в тази държава! Браво на всички, които излязоха да протестират и защитят правата си.

Бихте ли ми казали, изясни ли се въпроса със завареното положение? Приемаме ли за вярно, че промяната влиза в сила от нова година, но ще засегне и всички майки, чиито деца към 1-ви януари, 2007-ма година, все още не са навършили 9 месеца?

# 16
  • Мнения: 603
Приемаме ли за вярно, че промяната влиза в сила от нова година, но ще засегне и всички майки, чиито деца към 1-ви януари, 2007-ма година, все още не са навършили 9 месеца?



Точно така, ЩЕ засегне всички майки, чиито деца НЕ са навършили 9 месеца към 01.01.2007 г. newsm10

# 17
  • Мнения: 445
Малко объркано става обаче. Как ще се реши следния казус тогава - например бебе се ражда на 1 август 2006. Значи 135 дни изтичат някъде края на октомври. За месец ноември и декември ще се вземат пари по стария закон - тоест 160 лв. А след това е възможно от 1 януари догодина до края на април когато изтичат 9 месеца да се вземат 90% от заплатата - малко не ми се вярва да стане това. Как ще стане според специалистите?

# 18
  • Мнения: 603
В новините точно такъв казус разискваха. Тя ще си взема 2та месеца по 160 и след това пак на 90 % до 9 месец.
Все пак трябва да изчакаме обнародването  в ДВ преди да си правим прибързани заключения. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 370
В новините точно такъв казус разискваха. Тя ще си взема 2та месеца по 160 и след това пак на 90 % до 9 месец.
Все пак трябва да изчакаме обнародването  в ДВ преди да си правим прибързани заключения. Simple Smile
Точно така.
Но за да няма после "сърдити"-остатъка ще се дава по 90% от заплатата.
И после пак-майчинството, който иска да си го кара до 2 години.

# 20
  • Мнения: 439
Здравейте всички сегашни и бъдещи мами!
Ако мога в тази тема да задам въпрос,свързан с новите промени.
За 315дни-ясно.
Ако реша да се върна на работа по-рано и след като изтечат тези 315дни,може ли майчинството да го вземе майка ми,която работи.
Защото подочух в градинката,където се събираме деца и майки, че майчинството може да ти го вземе само майка,баща-безработен Thinking
Благодаря ви предварително:)

# 21
  • Мнения: 2 070
хора, моля ви задавайте си въпросите в темата за майчинството и правата на майките, с нови теми се разпокъсват нещата, а там се обсъждат отдавна и ако прочетет последните 4-5 страници ще ви се изясни....135 дне не се гледат - до нова година ще си получамвате както досега, а след това - според промените, ако бебето ви не е навършило 9 месеца. За плануващите бременност и наскоро забременелите - започнете да се осигурявате на по-висока сума, ако зависи от вас - за да взимате по-високо майчинство - това е. И пак - заповядайте н темата Настоящи и бъдещи майки - майчинство и права на майките. Там и ма и счетоводителки...  bouquet

# 22
  • Мнения: 572
deshtovidi, е търсих, търсих, но не намерих къде трябва да задам въпроса - къде в майчинство?
Днес сутринта по bTV Масларова обясни, че промените в Кодекса важат само за родилите след 01.01.2007!!!!   #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 newsm78

# 23
  • Мнения: 693
току що казаха че само майките на родените след 01.01.2007 бебета и майките които кам тази дата все още са в болнични тоест не са им истекли тези 135 дни ще получават 90% 315 дни

# 24
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
И аз чух НОВИНАТА по BTV тази сутрин - новият закон ще е в сила само за родилите след 01.01.2007г. Много лошо ни подведоха, нали- първо казаха, ч е ще е за всички, а сега... Все пак - да се радваме поне за бъдещите мами!!!

# 25
  • Мнения: 572
Да, да благодарим на майките, които ни го издействаха това благо...аз така се бях амбицирала да отида на 10 юни пред Президенството, но бях болна вкъщи, а линка с подписите го пратих на 100 човека, вкл. на един форум в бонапети...но смятам занапред да се включа в действията за подкрепа на борещите се майки.
Е, дано да обнародват промените и наистина, иска ми се и аз да го хвана това благо, дай Боже да важи за майките в болнични по майчинство...

# 26
  • Мнения: 6
Исках да ви благодаря.Аз още не съм мама но много искам и скоро ще започнем да работим по въпроса. Много съм доволна и благодарна, така повече майки ще могат да стоят в къщи и да се радват на дечицата си, а по хубаво от това няма. Благодаря на всички  bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 439
Deshtovidi, в майчинство съм го задала, но вече няколко дни никои не е в течение или ми отговарят за старите неща, не по нови с промени или се говори за 315дни.
Мен ме вълнува по новия закон от 2007 може ли майченството да го вземе майка ми,която работи на трудов договор?

# 28
  • Мнения: 2 070
задай въпроса си тук - темата е нова, но има майки, които могат да ти огтговорят

http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=e5a243c4f79b4ade93cc … mp;topic=121426.0

Общи условия

Активация на акаунт