В разрез със закона или не

  • 4 472
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте на всички. Не знам къде са публикувам темата и за това реших да я напиша тук. Ако греша моля за извинение. Отчаяна съм и ви моля за помощ и съвет. На 33г съм с 2 деца. За съжаление имам страшно властна майка и баба, които цял живот единственото, което са правели е било да ме мачкат и да ме превърнат в тяхна марионетка. Дойде 1 момент, в който не издържах и на 22г избягах от нас при човек,с който живях 2 год и половина и от който имам 1 син. Разделихме се, защото той почти всеки ден ме пребиваше без значение дали сме навън или не и че детето гледа всичко. Реших, че не трябва да продължавам да причинявам това на сина си и след поредния побой се обадих на сестра ми да дойде да ни вземе и заедно с полиция ни спасиха от него. Върнах се обратно у нашите, където ми трябваше около година, за да мога да се възстановя психически и физически...както аз така и детето. След 1 год започнах работа в 1 фирма, където се запознах с вече бившия ми съпруг, с който бях 6г и имаме дете. Аз си знам как оцелях тези години, защото той се беше съюзил с майка ми и психически ме съсипваха и двамата, а когато исках да се разведа тя не ми даваше. Когато на 2рата ми среща на кафе с него той ме закара до нас тя го видя и ми заяви "Или се събирате да живеете заедно или кой от къде е!" Останах като гръмната, защото по принцип тя никога не одобряваше никой от хората, с които съм имала връзки, но реших, че щом сега тя сама го предлага значи ще се отърва от нейното десподство и приех да пробвам. Когато й казах добре тя предложи за малко да й оставя сина си да го гледа докато аз и бившия ми съпруг свикнем един с друг и после да си взема детето при нас. Понеже винаги е казвала, че съм лоша дъщеря понеже не я слушам и бъркам, реших да й се доверя и че няма да сбъркам, ако я послушам. Уви, това се оказа най-голямата грешка в живота ми, а втората беше, че позволих 6г да ме държи вързана за този човек. Та, 3-4 м след това всяка вечер ходех да виждам малкия и плачех, когато си тръгвах и когато реших да си го взема тя започна да получава припадъци, да плаче и да ме моли да й го оставя още малко, защото се задушавала без него и аз въпреки че умирах отвътре се съгласявах, за да се успокои тя. После предложи да не го взимам, а да й плащам всеки месец сума, която тя определи с обещанието, че ако реша ще си ми го даде. Не бях много ок с това, но се съгласих. Когато пак си го поисках тя директно ми каза, че няма да го даде,ще седи при нея,аз ще й плащам и че ако го взема ще се оплаче в социалните и те ще ми го вземат. В пътите, в които детето е идвало при мен и е казвало че иска да остане ставаше страшно. Казваха ми, че го манипулирам да иска това, на него казваха, че лъже че иска да е при мен и че го карам аз да иска това, че щом иска да е при мен не ги обича и т.н....малкия е свикнал с тях и понеже тези приказки го тормозеха му казвах да иде при тях,а сърцето ми умираше след това. Вече 7г не искат да ми го дадат заплашвайки ме, че ще се оплачат в социалните, че баща ми ще ме пребие и всякакви такива. Сега намерих човека за себе си, който децата приемат както и той тях, но родителите ми искат да върнат бившия ми, с който сме разведени година и половина и който вече намразих и ми забраняват да се събера с този, който искам, заплашвайки ме, че мен ще пребият,на него ще изпратят биячи, ще викнат социалните и ще ми вземат децата. Трябвало да избера някой друг...казвайки това за някой друг винаги изтъкват бившия ми, който не само ме е удрял, изнасилвал и е посягал дори на баба ми, която е на 85г, но и е наричал големия ми син боклуче и че не го е приел никога. От социалните ми казаха, че след като правата на малкия ми син са мои мога да отида, където искам стига да не преча на определените от съда виждания с баща му. Казаха ми, че по закон родителите ми извършват престъпление, защото гледат големия ми син без пълномощно от мен и мога да си го взема,а те дори да се оплачат нищо не могат да ми направят, но аз ако искам мога да подам жалба срещу тях за принудително отнемане на детето ми от мен, отказ да ми го върнат, за психически тормоз над мен и изнудване на мен чрез детето ми.Искам да знам това така ли е или не? Искрено съжалявам, ако съм ви отегчила, но исках да знам вашите мнения. Да, ще кажете да ида до закрила на детето, но в момента не мога, защото гледам малкия си син сама,а той е с болно сърце и не мога да рискувам да го извеждам навън заради ситуацията с covid 19. Благодаря предварително на всички за отговорите

# 1
  • Мнения: 10 993
детето си е твое. Подай жалба в прокуратурата, имат интернет страница и може по електронен път. Не е необходимо да си адвокат, просто напиши, че не ти дават достъп до детето и го държат против волята ти. Остави си телефона и те ще ти се обадят.
За мен обаче би било по-важно да имаш собствен дом и работа, а не при новия мъж с двете деца, че не се знае и там как ще се развие ситуацията. Аз на мъж не бих се доверила.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 283
Нищо не разбрах, не те допускат до сина ти ли? Виждаш ли се с него

# 3
  • Мнения: 19
Нищо не разбрах, не те допускат до сина ти ли? Виждаш ли се с него
Допускат ме да го виждам, дават му да идва при мен, но са против, дори детето да реши, да го пуснат да си дойде при мен. В същото време ми казват, че ако реша да се преместя при бъдещия ми съпруг ще ми вземат и другото дете, ако не се откажа от връзката ни

За мен обаче би било по-важно да имаш собствен дом и работа, а не при новия мъж с двете деца, че не се знае и там как ще се развие ситуацията. Аз на мъж не бих се доверила.
И двамата имаме работа

Нищо не разбрах, не те допускат до сина ти ли? Виждаш ли се с него
Допускат ме да го виждам, дават му да идва при мен, но са против, дори детето да реши, да го пуснат да си дойде при мен. В същото време ми казват, че ако реша да се преместя при бъдещия ми съпруг ще ми вземат и другото дете, ако не се откажа от връзката ни

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:41 от Не се сърди, човече

# 4
  • София
  • Мнения: 17 283
Амо детето ти идва у вас и си остава у вас, не се връща при баба си нещо пак не схващам драмата.

# 5
  • Мнения: 19
Амо детето ти идва у вас и си остава у вас, не се връща при баба си нещо пак не схващам драмата.


Идва за по няколко часа, понякога ако баба му разреши остава с преспиване...драмата е в това че ме заплашват със социалните, че ако се преместя при човека, с който съм ще кажат в социалните и ще ми вземат децата. Въпроса ми е,извършват ли престъпление така да го кажа, ако гледат сина ми толкова време без писмено пълномощно от мен? И имат ли правото да го шантажират емоционално...както мен така и него?

# 6
  • София
  • Мнения: 17 283
Абе я си прибирай детето, какви са тези глупости??? Извинявай, глава на тия рамене имаш ли?? Майка ти не давала, каква е тя, че няма да дава.
Взимай си детето и стига си го подмятала, че срамота!! Какви социални, какви тъпотии!

# 7
  • Мнения: 19
Абе я си прибирай детето, какви са тези глупости??? Извинявай, глава на тия рамене имаш ли?? Майка ти не давала, каква е тя, че няма да дава.
Взимай си детето и стига си го подмятала, че срамота!! Какви социални, какви тъпотии!


Разберете ме, просто ме е страх да не ми го вземат, макар че не отговарям на причините, поради които биха ми го взели. Аз искам просто да знам, че по закон нищо не могат да направяти дали ако се наложи по законен път мога се защитя.

# 8
  • Мнения: 12 790
Виж сега, не ги слушай, вземи си детето уж на гости и ако после нещо искат да го взимат или да те пребиват, се оплачи в полицията за тормоз.
Тази история  е наистина абсурдна, но ти си свикнала тези хора да те командват и тероризират и затова не виждаш истинската ситуация.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 155
Явно вашите наистина много са ти объркали мозъка. В случая единственото важно е, че това са ти децата. Взимаш си ги и двете и си ги гледаш. Ако те притеснява майка ти и прави скандали, звъниш на 112 и завеждащ жалба срещу нея.
За мъжете мога само да ти кажа, че си в позиция, при която по-добре остани известно време без мъж, защото явно нямаш правилна преценка. Излез на квартира сама с децата, гледай си ги, а в това време пак може да си имаш връзка със сегашния. Ако е свестен, ще е съгласен. Че с тези бракове, деца от всеки мъж и прочее, най-много да се сдобиеш с още деца и мъже.
Прецени си приоритетите и дано това са децата ти.
За другите неща нека си говорят вашите. Тормозят ли те, веднага сигнал на 112. И поиска ограничителни заповед, заради заплахите с побой. Не е нужно да ходиш в полицията на този етап. Прибери си детето и звъни на 112, когато те притесняват. Реагират обикновено бързо, когато кварталите са свестни.

# 10
  • Мнения: 19
Скрит текст:
Явно вашите наистина много са ти объркали мозъка. В случая единственото важно е, че това са ти децата. Взимаш си ги и двете и си ги гледаш. Ако те притеснява майка ти и прави скандали, звъниш на 112 и завеждащ жалба срещу нея.
За мъжете мога само да ти кажа, че си в позиция, при която по-добре остани известно време без мъж, защото явно нямаш правилна преценка. Излез на квартира сама с децата, гледай си ги, а в това време пак може да си имаш връзка със сегашния. Ако е свестен, ще е съгласен. Че с тези бракове, деца от всеки мъж и прочее, най-много да се сдобиеш с още деца и мъже.
Прецени си приоритетите и дано това са децата ти.
За другите неща нека си говорят вашите. Тормозят ли те, веднага сигнал на 112. И поиска ограничителни заповед, заради заплахите с побой. Не е нужно да ходиш в полицията на този етап. Прибери си детето и звъни на 112, когато те притесняват. Реагират обикновено бързо, когато кварталите са свестни.
Виж сега, не ги слушай, вземи си детето уж на гости и ако после нещо искат да го взимат или да те пребиват, се оплачи в полицията за тормоз.
Тази история  е наистина абсурдна, но ти си свикнала тези хора да те командват и тероризират и затова не виждаш истинската ситуация.
Честно казано имате право за това, че са ми объркали мозъка. Изпитвам някакъв страх от тях, защото откакто се помня са ме мачкали психически,втълпили са ми, че аз съм тъпа и неспособна на нищо. Може би заради това им се връзвам на приказките

Виж сега, не ги слушай, вземи си детето уж на гости и ако после нещо искат да го взимат или да те пребиват, се оплачи в полицията за тормоз.
Тази история  е наистина абсурдна, но ти си свикнала тези хора да те командват и тероризират и затова не виждаш истинската ситуация.
Реално е така...откакто се помня ми е втълпено, че за нищо не ставам, а те едва ли не са богове и всички трябва да вървят по измислените от тях закони и ако не се съобразяваш с тях ще те изгонят на улицата като преди това баща ти ще те пребие. Той наскоро го направи това, само защото си позволих лукса да им кажа да спрат да ме командват

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:42 от Не се сърди, човече

# 11
  • Мнения: 7 274
Ядоса ме, авторке. Може ли такова нещо, как си допуснала да стигнеш дотам, толкова слаба и манипулируема. Та ти си майка на две деца, те са твоя приоритет, какви родители, какви мъже. Вземи си живота в ръце, закъсняла си толкова много, че не знам дали е поправимо, ама все пак пробвай!

# 12
  • Мнения: 19
Ядоса ме, авторке. Може ли такова нещо, как си допуснала да стигнеш дотам, толкова слаба и манипулируема. Та ти си майка на две деца, те са твоя приоритет, какви родители, какви мъже. Вземи си живота в ръце, закъсняла си толкова много, че не знам дали е поправимо, ама все пак пробвай!


Извинявам се, че съм ви ядосала. Те знаят, че слабото ми място са децата ми и ме удрят там. Знаят, че като ме заплашат със социалните и анонимен сигнал, че искам да се преместя другаде и да взема живота си в ръце, ще ми ги вземат. За тях това е голямо престъпление. Искат единствено да седя, където искат те. Пропуснах 1 подробност. Ако взема големия си син от тях майка ми ще трябва да започне да работи,а тя не иска това.

# 13
  • Мнения: 12 790
Ти за да й даваш пари, явно имаш доходи и можеш да се самоиздържаш. Това е добре, ще се справиш.
Социалните не са глупави, не се плаши толкова, Анонимен сигнал, боже! А баща ти те е бил на всичкото отгоре, а ти им плащаш на тия хора!

# 14
  • Мнения: 22 867
Ами престани да се съобразяваш с тия хора. Родители са, да, но това тяхното си е направо тормоз, а не си малолетна, че да ти казват как да живееш. Че и побоища....Вземи си децата, гледай си ги, не виждам как ще ти ги вземат с анонимен сигнал или ще те плашат със социалните. Не знам дали има къде да живееш с тях, пишеш, че работиш, ако можеш да плащаш наем или ......не мога да гадая, но, ако тези деца имат условия за живеене с теб, никакви социални няма да ти ги вземат, нито родителите ти. Просто си много мека или свикнала да ги слушаш, но това няма как да продължава до безкрайност. Животът си е твой, както решиш, така ще го живееш, деца имаш.

Общи условия

Активация на акаунт