В разрез със закона или не

  • 4 477
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 400
Авторке, ти сериозна ли си? Ако социалните взимаха деца, защото родителите им се местят, то какво щяха да правят с толкова много деца?!
И това с плащането защо го правиш? Дали ако спреш кранчето няма да ти върнат по-лесно детето? Нали уж те го искат, а после пари търсят.
Порасни, стани самостоятелна, създай условия на децата ти да растат спокойно и не бързай с поредния, сякаш не можеш да живееш без мъж.

# 16
  • Мнения: 19
Просто си много мека или свикнала да ги слушаш, но това няма как да продължава до безкрайност. Животът си е твой, както решиш, така ще го живееш, деца имаш.
Наистина ще се окаже, че просто съм много мека

Авторке, ти сериозна ли си? Ако социалните взимаха деца, защото родителите им се местят, то какво щяха да правят с толкова много деца?!
И това с плащането защо го правиш? Дали ако спреш кранчето няма да ти върнат по-лесно детето? Нали уж те го искат, а после пари търсят.
Порасни, стани самостоятелна, създай условия на децата ти да растат спокойно и не бързай с поредния, сякаш не можеш да живееш без мъж.
След 1вата ми връзка бях сама година и 4м, след 2рата, т.е. след развода бях сама 1 година...дали не мога без мъж? Това е малко глупаво. За плащането го правех, защото майка ми ме лъжеше, че при делото срещу 1вия ми мъж за издръжка на сина ни съдията е казал да доплащам остатъка от сумата, която тя искаше като издръжка...когато й поисках преди 1 год документите от делото  да ги видя тя каза, че ще ги изгори, но няма да ми ги даде,извадих копие от архива на съда, в което нямаше нищо такова и тя се обиди, че я изкарвам лъжкиня. Плащам, защото ако не го правя ме обвинява, че съм лошс майка и не ме интересува за сина ми, говори го това и пред него, че съм им го наталанзила да го гледат и трябва да помагам финансово. Колкото до спиране на кранчето правих го и тя си записваше месеците, в които не плащам и щяла да ме осъди за издръжка

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:44 от Не се сърди, човече

# 17
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Ами престани да се съобразяваш с тия хора. Родители са, да, но това тяхното си е направо тормоз, а не си малолетна, че да ти казват как да живееш. Че и побоища....Вземи си децата, гледай си ги, не виждам как ще ти ги вземат с анонимен сигнал или ще те плашат със социалните. Не знам дали има къде да живееш с тях, пишеш, че работиш, ако можеш да плащаш наем или ......не мога да гадая, но, ако тези деца имат условия за живеене с теб, никакви социални няма да ти ги вземат, нито родителите ти. Просто си много мека или свикнала да ги слушаш, но това няма как да продължава до безкрайност. Животът си е твой, както решиш, така ще го живееш, деца имаш.
Наистина ще се окаже, че просто съм много мека

Значи крайно време ти е да се втвърдиш. Имаш деца, отговорности към тия дечица, защото те растат, ти си майката, а родителите ти просто баба и дядо. Нека им се радват от време на време или, ако искат, да ти помагат, но не и да заемат твоето място. Разбира се, ако си променят поведението към теб и, ако ти решиш.

# 18
  • Мнения: 19
Ти за да й даваш пари, явно имаш доходи и можеш да се самоиздържаш. Това е добре, ще се справиш.
Социалните не са глупави, не се плаши толкова, Анонимен сигнал, боже! А баща ти те е бил на всичкото отгоре, а ти им плащаш на тия хора!
Ако не плащам съм лоша майка, която не се интересува от детето си, което им е наталанзила (цитирам) да гледат

Значи крайно време ти е да се втвърдиш. Имаш деца, отговорности към тия дечица, защото те растат, ти си майката, а родителите ти просто баба и дядо. Нека им се радват от време на време или, ако искат, да ти помагат, но не и да заемат твоето място. Разбира се, ако си променят поведението към теб и, ако ти решиш.
За съжаление не искат да помагат, а точно обратното. Когато останах преди година и няколко месеца на борсата, трябваше 2 месеца да чакам докато в ной  ми оправят документите и започнат да ми дават пари от бюрото по труда...в този момент вместо да ми дадат поне 20 лв, за да имам с какво да храня малкия си син, който е при мен те извикаха възрастната ми баба да ми помага финансово докато започнат да ми дават пари от борсата.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:45 от Не се сърди, човече

# 19
  • Мнения: 1 073
Е извинявай, ама ми се зави свят, докато я чета тая тема!
Майка ти ще те осъди за издръжка на ТВОЕТО дете! Моляяяяя???
Ще се оплаче в социалните, че си си взела детето при теб и те ще ти го отнемат! И на какво основание?
Майка ти няма никакви родителски права върху това дете. Не му е настойник. Не фигурира в картинката. Защо изобщо разполага с документи от ТВОЯ развод, които ти дори не си чела?!
Сериозно, вземи се в ръце! Отивай да си вземеш детето, докато не си пропуснала целия му живот. Просто го взимаш! Без да я питаш! Ежедневието на децата се определя от родителите им, не от баба и дядо. Това е по закон! Леле! Направо... нямам думи...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 303
Две деца имаш... Взимай си ги и си ги гледай сама. А към майка ти пускай жалба още сега. Той тормозът отдавна е започнал. Не чакай тя първа да те наклевети по институциите.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 02:01 от Не се сърди, човече

# 21
  • Мнения: X
А новият ти мъж подкрепя ли те в решението да вземеш децата при вас? Малко ми се струва нелогично той да ги желае тези деца, а да стои отстрани и да гледа цирковите на твоите родители...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 5 303
Новият мъж няма нищо общо с проблема. Авторката да си взима децата от майка си и да започва да си ги гледа, било то в нов нает апартамент или при тоя третия, няма значение. Ама ако и с него не получи, да не се връща обратно при майка си, а да си наеме или купи собствен дом.

# 23
  • Мнения: X
Как да няма нищо общо?! Ако не я подкрепя в желанието ѝ да си прибере децата и най-накрая да бъде майка за тях, то тя няма нужда се занимава с него at all.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 303
Да, ама това дали да се занимава с него или не, няма общо с това да си взима децата при нея по най-бързия начин!

# 25
  • Мнения: X
Диди, ти май пишеш колкото да се изявиш, без да четеш.

На мен ми бе любопитно той какво мисли и защо не я подкрепя, а само гледа сеир - не съм казал, че по него трябва да реши дали да си гледа децата или не.

След като ги е направила тези деца и е жива и права е длъжна да си ги гледа - много лесно измива ръцете с МАМА МИ КАЗА, ЧЕ НЕ МОЖЕ. Това, обаче, е друга история. Не съм разказвач на истории.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 303
Сори. На мен пък твоят въпрос ми се стори в страни от проблемът на авторката, който е дали майка й има право да й отнеме децата и как да си ги вземе, а не дали третият иска децата и дали да бъде с него. Simple Smile
Твоето любопитство е друга история. А "Мама ми каза, че не може" е баш по абсурдната тема.

# 27
  • Мнения: 2 050
Аз не разбирам защо вместо да се чудиш трябва ли да плащаш издръжка на майка си, не трябва ли, що просто не си го прибра това дете и толкоз. Те не искали да го гледат, ама и ти не до го взела

Една година без мъж за жена с деца не звучи като голям подвиг, прибери си ги сега двете и после мисли за други неща. За голямото детенце може би ще е по-малко стресиращо да дойде при теб и малкото, а не да има и нов мъж.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 997
Авторке, имаш много сериозен психологически проблем, който докато не го решиш, ще си абсолютно неспособна да вземеш живота си в ръце.
Когато мине периода с изолацията, консултирай се с психолог. Имаш наистина сериозен проблем с очертаването на граници, отстояването им и изобщо присъствието на други хора в живота ти.

# 29
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Как, по дяволите, си допуснала детето ти да расте години наред делеч от теб, как може да се оставиш да те манипулират толкова плоско? Още веднага е трябвало да се ограмотиш по темата, да се консултираш с адвокат и социални, да си прочетеш правата като майка. Извинявай, ама това твоето си е пълна глупост и безхаберие. Каквото сам си направи човек, никой друг не може.
Взимай си детето и ги спукай от жалби, че и съд. Социалните могат да ти вземат детето само при доказана липса на родителски капацитет, насилие, алкохолизъм, наркомания.

Общи условия

Активация на акаунт