Вкусните питки на Карина

  • 56 236
  • 227
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 105
Пффф голяма работа станала вече  Tired Нейна, моя, ваша все тая!

Наистина ли го мислиш?Защото ако беше твоя рецептата едва ли щеше да разсъждаваш така.
Всеки си има мнение, нали така?! А моето е такова.И да беше моя, не бих го направила на Въпрос и не бих се засегнала .. това е само някаква рецепта  Flutter  smile3502
п.с. Вярно, превъзходни са и днес си ги направих за втори път.   chef Н-е-в-е-р-о-я-т-н-и  с-а  newsm03

# 196
  • Мнения: 9 109
Списанието има адрес, но какво може да и направят, да си искат 100-те лева който е спечелила? Едва ли. Thinking


От линковете се вижда, че рецептата е дадена като"Питки Карина" - мисля, че това не е некоректно, все пак който е публикувал рецептата не твърди, че е негова авторска.
Ванче, по същия начин ти публикуваш рецептата тук, казвайки, че това са питките на Карина. Колкото е некоректно публикуването във вестника, толкова е некоректно и тук. Както ние сме ти благодарни, че сподели рецептата с нас, така читателите на списанието биха оценили рецептата.

С тази разлика, че Ванчето не е спечелила награда с чужда рецепта.  А я сподели във форум, където се споделят мноооооооооого чужди рецепти, търсят и искат съвети от вече изпробвали ги. И си направи труда да я преведе. А други тук я взеха наготово.
И да вярно, нямаше така да говорите, ако рецептата беше ваша.
Мога да се обзаложа, че тази "Нели" ги е взела от тук.  Нищо чудно, снимката да се окаже на някоя вече правила ги мама.
По същия начин, както преди няколко месеца във форума на Бон Апети спечели рецепта от сайта на gotvetesmen.com, публикувана с копи-пейст в другия форум.  Но там модераторката Елена Янева веднага се отзова на сигнала и вече не се публикуват чужди рецепти.

# 197
  • Мнения: 444
Между другото не съм много сигурна , че дадената рецепта е и на въпросната Карина .....майка ми прави същите питки повече от 30 години , а има рецептата от нейната баба!
Също не виждам какъв е проблема - един я е споделил тук , друг я е споделил във вестника , аз пък я споделих на една приятелка , която ги пробва в нас и и харесаха а съдете ме и мене тогава !!!!
Завидяхте на жената за наградата хахаха , излязла е по хитра спечелила е какво толко!

# 198
  • Мнения: 6 017
Завидяхте на жената за наградата хахаха , излязла е по хитра спечелила е какво толко!
Не мисля, че въпроса опира до завист. Просто е много подло да откраднеш чужда рецепта и да я представиш за своя, а на това отгоре и да спечелиш пари с нея. Мисля че въпросната Карина ако искаше да участва в разни конкурси с нея щеше да го направи и да спечели, защото питките са много хубави, дори страхотни. А добрата  домакинята Нели е дала името " Питките на Карина" за  прословутата рецептата, не е написала че я знае от баба си или майка си както казваш ти че знаеш рецептата от майка си, защо тогава не си я публикувала досега? То е ясно че Нели е откраднала рецептата от Карина и е спечелила с нея, изобщо даже не и завиждам, но ми се струва доста подло да прави такива неща с чужда рецепта. Представи си че някой е откраднал твоя рецепта, как ще се почустваш, и на всичкото отгоре и да печели от нея. Аз мисля че и ти би постъпила така като нея, а може би и въпросната Нели да се крие между нас, а ние дори не предполагаме. Спирам дотук, защото оспамихме хубавата тема за питките на Карина.....не на Нели или на майката на magiq27.........НА КАРИНА!!!!!!!!!!!  Wink

# 199
  • Бг
  • Мнения: 846
Питките станаха страхотни. Вчера ги направих ей така на шега, очарована останах, бързо стават и много вкусни. Аз малко експериментирах сложих малко повече олио и вместо вода, прясно мляко, станаха чудесни. Пробвах и една тава като преди да ги усуча сложих тънко парченце кашкавал и тогава усуквах, ммммммм стана много вкусно. Само да допълня, че решите ли да слагате плънка трябва по-малко да се разтеглят, т. к. плънката излиза. Благодаря за хубавата рецепта Simple Smile.
За съжаление не мога да сложа снимки, т. к. техниката ми не е модерна  Joy все още съм на лентов фотоапарат.

# 200
  • Мнения: 1 934
Снощи и аз ги правих,многоооо вкусни!Ванче, мерси за рецептичката! HugМного бързо и лесно се приготвят точно като за мен!
Направих част от тях със сирене,друга част с кашкавал,и със сусам!

# 201
  • Мнения: 5 873
Снощи и аз ги правих,многоооо вкусни!Ванче, мерси за рецептичката! HugМного бързо и лесно се приготвят точно като за мен!
Направих част от тях със сирене,друга част с кашкавал,и със сусам!

Бебче  newsm53

 Hands Clap

# 202
  • Мнения: 375
За втори път ги правих вчера, двойна доза, към ароматното олио прибавих чили сос и чесън на прах. Фантастични са! Благодаря!

# 203
Май само при мен не станаха. Изобщо не можаха да се надигнат. 500 грама брашно на 250 мл вода не е ли малко? Че с това брашно никакво меко тесто не можах да замеся - стана едно такова воднисто и лепкаво?

# 204
  • Мнения: 105
Май само при мен не станаха. Изобщо не можаха да се надигнат. 500 грама брашно на 250 мл вода не е ли малко? Че с това брашно никакво меко тесто не можах да замеся - стана едно такова воднисто и лепкаво?
Е как няма да ти се надигнат? newsm78 Аз като го, правих даже си оставих малко във фризера, защото ми беше много.Опасявах се, че няма да става нищо от него повече.След няколко дена го отпуснах и станаха чудесни.Нещо не си направила както трябва.В такъв случай слагаш още брашно, как ще си оставиш тестото воднисто и лепкаво?  Laughing Joy

# 205
  • София
  • Мнения: 546
Ей, най - накрая и аз ги направих. Замесих ги днес късния следобед, и ги изпекох точно преди да си дойде половинката от работа. Половината бяха и с чесън в олиото. Идеята ми беше да ги хапнем заедно с лещата за вечеря. Ами лещата си седи в хладилника а от питките вече нищо няма.
 До сега като четох, че бързо свършват, и нищо не остава от тях все не вярвах - но резултата е налице. Мъжо иска утре пак да замеся. '

 Да питам за ароматното олио - запържва ли се с подправките или само се разбърква с тях? Аз само ги накиснах, но мисля следващия път да го позапържа.

 
Май само при мен не станаха. Изобщо не можаха да се надигнат. 500 грама брашно на 250 мл вода не е ли малко? Че с това брашно никакво меко тесто не можах да замеся - стана едно такова воднисто и лепкаво?

 Аз мерих на око брашното с чаена чаша. Бях изчислила, че ми трябват 3 и 1/2 чаши, но се наложи да добавя още малко.

 Ванче, благодаря за рецептата.

# 206
  • Мнения: 5 873

 Ванче, благодаря за рецептата.


 Hug

# 207
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Колко време вече обирам овациите с тази рецепта, няма да ви казвам. От мен поклон на този, който я е измислил и на този, който я е пуснал във форума.  bouquet

# 208
  • Мнения: 4 496
Огромно БЛАГОДАРЯ за рецептата!Най-лесните,бързи и вкусни питки,които съм правила!
ЕТО ГИ!
Не си приличат на външен вид с оригиналните,но вкуса им е страхотен!Кажете вие къде ги държите да втасат?Аз ги слагам във фурната на най-слабата степен,но като втасат и ги извадя,чакам фурната да загрее до 220 гр,и те превтасват...Къде ми е грешката? newsm78

# 209
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт