Струва ли си да ревнуваме от миналото на бившия?

  • 3 040
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Вчера се разговорихме с мъжа ми за една от бившите му приятелки с която са били доста дълго време. Той ми каза, че последният път, когато се разделили, той бил изтинал тотално към нея, НО тъй като  били заедно доста дълго време и имали чудесни моменти, тя щяла завинаги част от неговото сърце, тъй като била първата му голяма любов.Честно, заболяме като чух това.Моля, кажете ми-има ли смисъл да си измъчвам от тая мисъл, че щяла да му е част от сърцето или е безмислено.Мерси!

# 1
  • Мнения: 2 838
Не е приятно да го чуеш, но смятам, че е норнално. Не можеш да заличиш на сто процента някого от съзнанието си. Ти помниш ли твоите бивши? Дали с добро, дали не, имат част в съзнанието ти.

Не го мисли. Просто е бил повече от необходимото искрен с теб. Тези неща всички ги мисли , но просто не ги споделяме.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Не. Защо се терзаеш за минало, в което не си била фактор? Важни са настоящите ви отношения.

# 3
  • Мнения: 10 821
Безсмислено е! Според мен, разбира се. Дай сега като сме се разделили с бившите, направо да си изтрием миналото, за да угодим на настоящия партньор.

# 4
  • Мнения: 40 943
Сама си измисляш проблеми. Миналото си е минало, теб те е нямало тогава в живота му, а всяко нещо, което сме преживели, оставя следи у нас - естествено, че няма да я забрави.

# 5
  • София
  • Мнения: 571
Нормално е да ти докривее на момента, ама след това изобщо не си го слагай на сърце. Нали сега е с теб и всичко хубаво си е между вас, а не го делиш с други. Simple Smile

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Да, откровен до глупост. Не се тормози. Добре, че никой не знае какво ни е в главите. А тези, които си въобразяват че знаят, са ревниви тирани. С тях е още по-зле.

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
А как ще реагира мъжа ти,ако ти му разкажеш нещо подобно за първата си любов?

# 8
  • Мнения: 2 488
Партньорът ти е откровен,а ти търсиш под вола теле. Във всяка връзка е имало и хубави, и лоши моменти. Нормално е човек да иска да забрави лошите, а да му останат само хубавите. Това не значи, че ще се върне при бившата, нито пък , че трябва да изтрие предишния си живот.

# 9
  • Мнения: 1 444
Радвай се, че откровено ти е споделил отношението си към тази бивша. Нормално е да ти стане неприятно, но приеми, че това е неговото минало. Важното е вратата там да е затворена. И точка. Гледай напред и вашите отношения сега да се развиват в положителна посока. Не затваряй обаче очи за червени лампи, например, ако той се чува често с бившата или пък ако се виждат.

# 10
  • Мнения: 7 278
Аз не бих се разтревожила въобще, да ревнувам няма и да ми дойде наум. Обаче бих си задала въпроса дали този човек не е малко глупав да споделя такива неща.

# 11
  • Мнения: 2 111
Аз бих се разтревожила единствено от факта, че мъжът ми очевидно е или глупав или нетактичен или нещо друго. Защото такава чак откровеност не ми е приемлива. Колкото и специално място да заема тази ми ти бивша, най-специалното място се полага на жена му и всякакви откровения, които могат да ѝ причинят дискомфорт са забранени.
Апропо, аз специални места за бивши в сърцето нямам. А съм била предимно със стойностни мъже, с които сме имали множество хубави моменти и сме се разделили цивилизовано. Ти ако имаш обаче, не е лошо някой път да му разкажеш - ей така, вместо чукване с чугунения тиган, та дано се светне колко е неприятно за слушателя.

# 12
  • Мнения: X
Силвана, чакай тате Смърф да те светне.

Това е любовта - ако обичаш, обичаш човек цял живот - приятел, близък, гадже - без значение какъв, завинаги. Дори когато не се виждате вече, дори ако другият не е между живите. Докато ти живееш, обичаш. Мислиш за тях. Сещаш се. Понякога ти е тъжно и се чудиш как са, къде ли са, щастливи ли са, дали е било да бъде друго (това важи на 100% за старите приятелства - не си набивай филма сега, че докато лежи до теб си мисли за нея дали е вечеряла или заспава гладна).

Започнете да разбирате любовта, преди да започнете да казвате Обичам те на всеки случаен, спрял се за малко в живота ви. (безплатен съвет от д-р проф. Папа Смърф към всички)

# 13
  • София
  • Мнения: 38 523
Вчера моя нещо го прихвана и започна да се бъзика за един негов приятел. Ние сме били гаджета 1999. Той се ожени миналата година. Харесвам жена му и им желая цялото щастие на света. Накрая издивях и казах на моя да ходи да се лекува.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 110
Сладур, раздал си сърцето като баница, пък и не се свени да си каже. Такива неща не се признават на всеки. На колко сте, на 22?

Ти обаче, какво има да ревнуваш? Защо се чувстваш застрашена от призраци? Или не са?

Papa, забрави генерал

Общи условия

Активация на акаунт