Мами в Италия 19

  • 13 689
  • 290
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 167
Да, Дани, това е идея за конеца.


За масата: да, нашата маса на която се храним ( голямата ) е дървена рамка и отгоре стъкло, модерно е, ама как й треперя не е истина.
Малката може да е същата, но с мини -вариант.
или само дървена...

незнам кое е по-добро

# 286
  • София
  • Мнения: 6 798
Според мен същата, но малка. Защо и трепериш?  newsm78 според мен стъклата са достатъчно дебели, споко.

# 287
  • Мнения: 2 427
Аз нещо малко ги харесвам холовите масички,каквито и да било със или без стъкло,грозни са ми.Ингомбранти.Единственно заемат място,човек само да си удря колената в тях или да си посреща пръстите на краката!
Дори в момента мисля за какво биха могли да се употребяват ама нещо не ми идва наум,не че не ми идва ама го намирам излишно. Предпочитам таблите,или точно оня тип таблички на които си слагаш преносимото пс Ленче.За чаши и пепелници-какво повече се желае?
Калла Белла,рано е да се драматизира чак толкова!

# 288
  • Мнения: 3 425
Влади,само се шегувках  Flutter

Лени,ние общо взето масичката я ползваме да си полагаме краците  Blush ....на твое място бих взела със стъкло(като другата)  Peace
А за диваните...нашите не се свалят и аз ги почиствам 'на място' с разреден амониака профумата!Стават страхотни:)

Лека вечер!!!

# 289
  • Мнения: 5 475
 Ето ви кратко разказче за престоя в Хърватска.

Нашият хотел беше в курортната част на Умаг - най-северното хърватско селище на Истрия или както наричат районът - "Умагска ривиера".



Тази ривиера е с площта на Слънчев бряг, само с около 5/6 хотела, 2 селища с бунгала и доста къмпинги с каравани.
 Има  много зеленина, с много паркове между хотелите, спортни съоръжения.
 Преминавайки с корабче по крайбрежието, от морето се виждат предимно зелени площи.
Домакините полагат много усилия, да предложат на  гостите на хотелите  различни мероприятия. Турагенциите са като много, и по пристанищата, и по градчетата, и навсякъде. Пътуващи търговски пътници на тези агенции зарибяват туристи в горичките, на плажовете за разни пикници, сафарита, разходки с корабчета до Венеция, околни градчета, национални паркове и т.н.
 Полуостров Истрия е в североизточния край на Адриатическо море и е поделен между 3 държави - Хърватска, Словения и Италия.




Крайбрежните градове през цялото Средновековие са били запазена територия на Венеция. Оттогава датира италианския облик на тези градчета,доказателство за това са енецианските кампанили (камбанарии)  във всяко едно градче.  След разпадането на Венецианската република през 1815 г. селищата преминават в Австрия, но немското влияние е много по-слабо от италианското. През 1919 г. п-в Истрия, заедно с Риека (Фиуме) влиза в Италия, а през 1945 г. Тито се възползва от разпадналата се Италия и я заграбва . Основните селища са разположени на полуостровчета на морето, а най-големият град - Пула има дълбок залив, естествено затворен от всички страни.В  Пула имаше много добре запазен римски амфитеатър и раннохристиянска базилика.
  Красиви са градчетата Пореч и Ровин - тесни криви улички, къщи, построени от дялани камъни, дежурното пране между отсрещните къщи, доминираща църква с камбанария-часовник. И много корабчета, лодки, яхти. В крайморските райони има маслинови и борови горички, много кипариси, палми, вътрешността на полуострова е хълмиста, преминаваща в планинска. Морският бряг е силно начупен, с врязани заливи, островчета,характерно е,че плажовете  са скалисти и чакълести. По хотелите  има бетонни площадки с шезлонги и чадъри.За сметка на липсата на пясъчна ивица,наоколо има много зелени площи, така че можеш да се излежаваш на шезлонг, кърпа или дюшек на тревата.


  Изкарахме си чудесно,единственото неприятно беше,че времето не беше много добро и имахме само 3 слънчеви дни,но през останалите обиколихме целия полуостров!
 
  Та това е накратко!

# 290
  • Мнения: 5 475
Отворила съм новата темичка! Wink

Лека вечер на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт