spodeleno...

  • 4 527
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Предварително искам да ти се извиня за "тона "с който ще ти пиша.
Първоначално като го прочетох реших ,че става въпрос за някаква тинейджърска беля......... ,но направо се шокирах като разбрах ,че става въпрос за 24годишна жена.
Според мен е слабо да се каже ,че си безотговорна.Как може веднъж допуснала подобна "грешка" ,да позволиш да изпаднеш в същото положение и при същите обстоятелства.
Аз съм на 24 и вече гледам две деца ,вярно е ,че при съвсем различни обстоятелства ,но в края на краищата ние сами си ги избираме и създаваме.Аз не съм супер героиня и не съм пример за подражание ,но на доста от майките тук им се е наложило на твоите години да поемат отговорността на семейството......... .
Тук става въпрос за дете ,човек ,който с нищо не е виновен ,че има майка която не печели добре ,че баща му е наркоман/поне според мен бивши няма/ и ,че има баба алкохолик.Виновната в случая си ти и партньора ти.
За каква любов ,какви чудеса говориш ,при положение ,че не си сигурна/вече за втори път/ ,че искаш да имаш дете от него ,при все ,че то вече е факт.
Я ,се вземи в ръце.......................... .Не искам да го пиша ,дори не искам и да си го мисля ,но мисля ,че ,ще е още по безотговорно ,да позволиш едно невинно същество да расте в тази среда и при такива обстоятелства.

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 15:35 от mam4e_mia

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Прочети тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100001.0

# 17
# 18
Предварително искам да ти се извиня за "тона "с който ще ти пиша.
Първоначално като го прочетох реших ,че става въпрос за някаква тинейджърска беля......... ,но направо се шокирах като разбрах ,че става въпрос за 24годишна жена.
Според мен е слабо да се каже ,че си безотговорна.Как може веднъж допуснала подобна "грешка" ,да позволиш да изпаднеш в същото положение и при същите обстоятелства.
Аз съм на 24 и вече гледам две деца ,вярно е ,че при съвсем различни обстоятелства ,но в края на краищата ние сами си ги избираме и създаваме.Аз не съм супер героиня и не съм пример за подражание ,но на доста от майките тук им се е наложило на твоите години да поемат отговорността на семейството......... .
Тук става въпрос за дете ,човек ,който с нищо не е виновен ,че има майка която не печели добре ,че баща му е наркоман/поне според мен бивши няма/ и ,че има баба алкохолик.Виновната в случая си ти и партньора ти.
За каква любов ,какви чудеса говориш ,при положение ,че не си сигурна/вече за втори път/ ,че искаш да имаш дете от него ,при все ,че то вече е факт.
Я ,се вземи в ръце.......................... .Не искам да го пиша ,дори не искам и да си го мисля ,но мисля ,че ,ще е още по безотговорно ,да позволиш едно невинно същество да расте в тази среда и при такива обстоятелства.


Радвай се на това, което имаш. И благодари всеки ден за него.

Знам добре за какво става въпрос. А колкото за отговорността- човек, който не познава проблема "зависим" не знае какво е. Колкото до твърдението, че бивши няма..определено има....просто ми се иска и той да е един от тях.
Ще те питам нещо- правила ли си аборт? От човека когото обичаш? И който те обича ? Боли.....много боли..и се чувстваш виновен до края на дните си.
Безотговорно...донякъде..породено от обич...обичта безотговорна ли е?
Безотговорно според мен е да родя на 18 години...
Може би....
А колкото до това кой е виновен- аз не търся това - кой е виновен - аз търся и се надявам, че ще имам бъдеще с тях.....двамата

П.С. Не се извинявайте за тона или думичките си!
Уважавам и благодаря за всяко едно мнение!!!

# 19
  • Мнения: 817
Мила ,не ми се е налагало да правя никога аборт ,надявам се да не ми се случи.
Само ,не мога да разбера при това положение какво точно питаш и искаш................  . Щом не е грешка и си взела решението - давай......... от момента в ,който го вземеш вече не трябва да имаш никакви оправдания и да поемеш отговорността.
Не мисля ,че е безотговорно да родиш на 18години .Аз съм родила на 19 ,завърших междувременно висше ,скоро ще се дипломирам и с магисърска степен ,оспях да започна собствен бизнес .................. .
Но изглежда е до човек.................. .
Пожелавам ти щастие и лека бременост Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Моето мнение никак не е окуражаващо, но след като си писала историята си тук, ще го дам, пък може и да ти помогне, кой знае...
Мисля си, че за да се създаде семейство не е достатъчно двама души да се обичат и да си направят бебе. Семейството е отговорност, планиране, добра преценка на възможностите и много други неща, които вие сте пропуснали. Много съжалявам, че ще го напиша, но изобщо не мислите като възрастни хора. Другото, което си мисля е, че ако той много те обичаше и много се радваше, че ще имате дете, нямаше да посегне отново към наркотиците, напротив - щеше да се стегне и да прояви мъжество и отговорност, като се потруди да осигури твоята спокойна бременност и спокойствие и здравословна среда за бъдещото си дете. Не мисля, че и ти си готова за това бебе и за борбата, която те чака, когато го родиш. В никакъв случай не ти давам съвет да го махнеш! Роди си го, но до тогава ще трябва много да говориш с мъжа си и ти самата доста да се пренастроиш.
Пожелавам ти да вземаш само разумни решения и всичко ще се оправи! Късмет!

# 21
Благодаря Лара.
И все си мисля, че ако всичко трябва да се планира то нямаше да се раждат дечица...
Нека уточня...не винаги сме го имали този проблем...нещата се отключиха след един доста приличен запой на майка му и поредното му изгонване....
 Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 2 271
По принцип е възможно човек да планира раждането на децата си, както например аз и мъжът ми - бяхме решили, че когато завърша висшето си образование, тогава ще си направим дете и точно така стана, защото ние така сме планирали нещата. Но както и да е.... От тук на татък се настрой позитивно и мисли как да се оправите, защото връщане на зад няма. Щом си решила да имате дете гледай да му осигуриш нормален живот. Мисли си за хубавите моменти в настоящето и не падай духом!
Още веднъж - Късмет!

# 23
  • Мнения: 631
И аз предварително искам да се извиня за тона. Hug

Вие за предпазни средства да сте чували? Вина няма, но според мен една уважаваща себе си жена се предпазва сама, а не разчита на партньора да я опази. Ситуацията е сложна наистина, но решението е твое. Аз лично не бих останала в този омагьосан кръг, а така като гледам и ти не си много сигурна след като си поставена пред тази дилема.

# 24
Аз бих казала, че планирането е хубаво, но не винаги в живота всичко  се подрежда така, както искаме. Всъщност по-скоро нищо не се подрежда по този начин. Ако имаш едно ще нямаш друго и така. Аз също все планирам в моя живот, планирам, планирам и какво правя сега. На 29 години съм, имам зад гърба си 3 висши образования, добра професия с възможност за кариера, добро заплащане и с всяка следваща връзка намирам в партньора си най-различни недостатъци и си казвам все ще намеря по - добър. А с възрастта май намирам все повече недостатъци в мъжете, с които съм и имам чувството, че все по трудно ще се реша на риска да бъда с един определен човек. Така тази година, независимо от възрастта, на която съм и на това, че считам себе си за интелигентна жена, която не би допуснала такова обстоятелство да стане случайно, стигнах до непланирана бременност и пак като прецених човека детайлно, реших, че не е този, от който трябва да имам дете  и този , с който да живея и направих аборт. Не съжалявам за решението си, но ме е страх за в бъдеще, че може и да не стигна и до това да имам дете, и ако не срещна мъжа, който е за мен, защото не всяка жена има шанса да срещне човек, който е идеален за нея Laughing, макар, че смятам, че такива съществуват само в сънищата и в мечтите ни, то поне да имам нещо, което да ме мотивира и да ми дава стимул в живота - като едно дете, но и за това трябва до известна степен - мъж Simple Smile. След този аборт - на по-късен етап, взех решение, че ако се случи отново да забременея непланирано, тъй като в момента не планирам такова събитие ще задържа детето, иначе ако чакам подходящият партньор може и да нямам никога деца. Много хора създават семейства в прекрасни условия, имат деца и след това се случва нещо и се разделят - оказват се неподходящи един за друг. Забелязала съм сред познатите си, че на тези, на които не им е лесно, имат доста трудности в живота, нямат добри финансови възможности - имам предвид тези с деца, че се държат един за друг , заедно са, помагат си, подкрепят се и са щастливи. Докато първите, с прекрасните условия и финансови възможности, са нещастни, защото задоволеността и спокойствието водят често до търсене на нови по интересни занимания, които най-често не сплотяват семейството. Това си е лично мое наблюдение. Естествено, че трябва да има някакви нормални условия за да живее едно дете, но майката е тази, която ще ги определи. Аз се поглеждам отстрани и смятам вече, че имам възможност дори и без баща на детето си да създам такива условия, а мъж, който да ми пасва може и да срещна някой ден, ако е писано.Мисълта ми е да се погледнеш и ти острани и да прецениш в случай, че момчето не се поправи и продължи с наркотиците, за майка му е ясно, че не можеш да разчиташ, ще имаш ли сили, ще можеш ли да кажеш край и да го напуснеш, защото не винаги наркоманите се поправят, ще можеш ли да създадеш тези основни, нормални условия за живот на детето си за да не  мъчиш и него заедно със себе си? Много зависи и от разговора с твоите родители, дали те ще те подкрепят. Според мен трябва да говориш с тях, колкото се може по- скоро и това е едно от най-важните обстоятелства, които трябва да имаш предвид при вземането на решението си в сегашното ти положение. Говори ли вече с тях?

# 25
Не не съм говорила...понеделник и двамата ще са си тук..........
Пожелайте ми успех

# 26
  • Мнения: 4 370
Тъжната, почелавам ти успех, стискам ти палци, с теб съм, и се моля нещата да се наредят така както е най добре за теб!

# 27
  • Мнения: 126
Силно те подкрепям и аз!
В момента изживявам също много труден период от моя живот,до известна степен сходна история,но знам,че ни трябва ВЯРА!!!Много вяра и надежда,че всичко ще се оправи.Още повече след като си убедена,че той ви обича и теб,и бебето!Разбирам,че целият проблем идва от майка му.Това значи,че трябва да стоите по-надалече от нея,за да може да не ти влияе на теб отрицателно,а него да го кара да посяга към дрогата.
Не знам много за зависимостта към дрогата,но знам за тази към алкохола.Когато човек разбере,че ще загуби живота си,тогава спира! И пак зависи от човека!Може и никога да не спре.Вярвай ми,иска се МНОГО ВОЛЯ!Трябва да говорите МНОГО какво го очаква,какво очаква теб и бебето,ако той не спре!!!Когато е чист трябва много да му повтаряш колко много се гордееш с него,че е спрял!Че е татко за пример!
Няма начин - адски трудно ще е,но с много любов и вяра,мисля че има начин!
 
Забелязала съм сред познатите си, че на тези, на които не им е лесно, имат доста трудности в живота, нямат добри финансови възможности - имам предвид тези с деца, че се държат един за друг , заедно са, помагат си, подкрепят се и са щастливи. Докато първите, с прекрасните условия и финансови възможности, са нещастни, защото задоволеността и спокойствието водят често до търсене на нови по интересни занимания, които най-често не сплотяват семейството.
Освен това искам да ти дам съвет да пробваш всички възможни начини,бори се всячески!Така че пробвай да говориш и с твоето семейство.Предварително внимателно мисли какво ще кажеш,как ще го кажеш,бъди спокойна и уверена!
И за миг не забравяй,че бебчето в теб е най-важно!Мисли за него,пази го,пази себе си!Искаш здраво бебе все пак,нали!
УСПЕХ ти желая!
Стискам палци за теб и се моля!

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Всичко това ми звучи ужасно. Мнението си няма да изказвам, защото нямам това право. Но мога да ти дам съвет - говори с родителите си. Каквито и да са - те са ти родители. Едно е сигурно - абсурд е да живееш в такава среда, а още по-абсурдно е детето ти да живее в нея.
 Желая ти успех с трудното решение.

# 29
  • Мнения: 794
Всичко това ми звучи ужасно. Мнението си няма да изказвам, защото нямам това право. Но мога да ти дам съвет - говори с родителите си. Каквито и да са - те са ти родители. Едно е сигурно - абсурд е да живееш в такава среда, а още по-абсурдно е детето ти да живее в нея.
 Желая ти успех с трудното решение.

Ако поне твоите родители те подкрепят, задръж бебчето!..
Сигурно, ще е сложно, но поне ще имаш на кой да се опреш и кой да ти помага...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт