За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 23 295
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 877
Момичета много съм разочарована (да се оплача аз), за първи път се навих да меся на ръка, много ми хареса памук погачата (покрай вашите творения се вдъхнових...
https://zi4e57.blogspot.com/search?q=%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0 … D1%87%D0%BA%D0%B8
Обаче фурната ми е стара и глупава, и я запече набързо отгоре, гем бях сложила решетката с фолио отгоре и не ми се наду както трябва, че даже и спадна и много загореличка ми се вижда, след 10на минути ще я вадя, направо ми уби ентусиазма, и фурната намалих.... Simple Smile
 Я кажете нацяло ли да я чакам да изстине за да я разчупя и да я видя отвътре какво е станало?
 Е те това стана (току що я извадих)

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 19:56 от DolliGi

# 46
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 823
Момичета, моля ви за идеи как да сготвя лапад - нещо, което не е много пипкаво, но пък е вкусно.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 745
Момичета много съм разочарована (да се оплача аз), за първи път се навих да меся на ръка, много ми хареса памук погачата (покрай вашите творения се вдъхнових...
.............
Що бре, жена, тя не изглежда зле, много си е добре. Фурната ти е била силна, намалявай температурата, но и не зная каква ти е фурната, има ли градуси или само номера - 1,2 ,3 . Нека да се охлади и тогава я разчупи.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 877
Има лъч надежда, много е вкусна, обаче малко тестяна, явно трябва да намеря цаката на моята фурна...
 Не че не се омете половината докато пробваха (само проба че бяха яли вече)
Има градуси ама са през 50, Дипломат е печката от тези малките с керамичните котлони, уж на 170 някъде на око я гледах ама явно си е силничка..
Дали ако опитам само на долен за 15-20 мин и после да включа и горния ше се изпече по добре вътре, и последно най-долу ли печете питките или по средата?
 И има ли вероятност да не ми е втасала достатъчно и затова по клицавка да ми стана в средата?
Ето я и полуизядена Simple Smile


И да благодаря на дамата която я постна преди няколко дни! Да е здрава и много щастлива и всички покрай нея! Simple Smile

# 49
  • Мнения: 9 144
Момичета, моля ви за идеи как да сготвя лапад - нещо, което не е много пипкаво, но пък е вкусно.
на яхния с много пресен лук, джоджен. И месо Simple Smile по желание.
С ориз
шницели от лапад, но те са си пипкави.
кюфтета от лапад
Супа с лапад.
баница със сирене и лапад

# 50
  • София
  • Мнения: 11 745
..................
Дали ако опитам само на долен за 15-20 мин и после да включа и горния ше се изпече по добре вътре, и последно най-долу ли печете питките или по средата?
 И има ли вероятност да не ми е втасала достатъчно и затова по клицавка да ми стана в средата?
Ето я и полуизядена Simple Smile
...........
Видя ли, казах ти, че добре изглежда ти не ми вярваш...Добра идея е като, първо се включи за не повече от 10-15  минути на долен реотан и после включи горен, но не повече от  170 градуса. По-бавно ще се изпече , но ти имаш търпение и си приготви едно дълго дървено шишче, боцни по средата  към края на печенето и ще се ориентираш как е, ако има залепнали трохи още малко се пече. За да е малко недопечена в средата не е виновно втасването, няма нищо общо , а само температурата на фурната. Пробвай още малко да си нагодиш градусите.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 877
Много благодаря! Иначе рецептата е "убиец", обожавам тесто (само баба ми едно време ми правеше такива вкуснотии и в Турция, като отида се наяждам на тестени и сладки разбира се) , но нещо не ми се отдава, но заради тази ще пробвам докато стане Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 11 018
Момичета, моля ви за идеи как да сготвя лапад - нещо, което не е много пипкаво, но пък е вкусно.

Лапад с кайма и ориз

Бурания с лапад

# 53
  • Мнения: 10 301
Да ви попитам разваля ли се суров осолен хайвер, все още неразбит? Имам едно бурканче, което купих предния октомври и правихме няколко пъти и го зарязахме. Сега го отварям, не виждам да е мухлясал или да мирише на нещо, но знам ли. Иначе е прясол. Така са го осолили, че все едно е 50 на 50 хайвер и сол.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Щом е осолен, има трайност. Но летните месеци не рискувайте с консумацията му.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Много благодаря! Иначе рецептата е "убиец", обожавам тесто (само баба ми едно време ми правеше такива вкуснотии и в Турция, като отида се наяждам на тестени и сладки разбира се) , но нещо не ми се отдава, но заради тази ще пробвам докато стане Simple Smile
Ето ти още един вариант, откакто я правих за първи път,  от години все нея правя ( даже на козунак я обърнах Simple Smile ), толкова се харесва в родата, че не съм правила друга питка, не че те не са почти едни и същи де.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 877
Благодаря! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 232
някой може ли да ви каже как се приготвя ссместа за надписа и как да го напиша на тортата , благодаря предварително, снимката е от нета..

# 58
  • Мнения: 18 739
Едно време правехме маслен крем, чаша прясно мляко  и чаша захар се варят до разстопяване, охлаждат и с това се разбива краве масло докато стане пухкав крем.Можеш да пишеш колкото искаш с пош, или плик найлонов с отворен ъгъл.Или с всякакви формички, имаше и  едно време -розички, листенца правехме за украса.Сега такъв крем се смята за тежък и не се ползва.

# 59
  • София
  • Мнения: 389
Открих във фризера купена кутия замразени боровинки. Незнам защо съм я взела, но искам да я оползотворя. Търсих рецепти за сладкиши, но коментарите са, че ставал кисел сладкиша.. Моля ви ако сте правили нещо дайте рецепта, че цветница иде, да се изфукам.

Общи условия

Активация на акаунт