Какво беше последното нещо,с което ви издразни СВЕКИТО?

  • 31 284
  • 373
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 15 619
Чета, чета и се уверявам за сетен път: Случила съм на свекърва.
По-често се случва  тя да помисли за мен, отколкото за себе си.
Винаги се опитва да помага, пренебрегвайки собственото си спокойствие /за което аз й набивам клинци/. Не че няма случаи да сме на различни мнения, но всичко минава без ексцесии. Разговаряме. Това обаче е двустранен процес.

# 361
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ША взема да спра да се дразнА... Няма да я разбера тази жена. Явно кукувица й е изпила мозъка Crazy

# 362
  • в Низината
  • Мнения: 705
и моята свекърва е страхотна жена.Лошото е само,че живее много близо до нас и понякога е почти всеки ден у нас, макар и за половин час.Малко приличаме на "Всички обичат Реймънд"

# 363
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И второто откровение " Tи трябва да остлабнеш", ми трябва, ако иска отбивам детето и минавам на диета  #Cussing out

КОТЕ, внимавай в картинката! Миналата есен бях много напухкавяла и свеки ми гепи есенното яке. Каза, че съм много дебела, нямало да отслабна повече и якето нямало да ми стане  Shocked И си го взе! Не пита може ли, не може ли. Тази есен дойде да живее с нас и реве, че нямала връхна дреха за есента. Питах я какво е станало с моето яке, а тя смотолеви нещо...но така и не разбрах къде е отишло якенцето ми. Ми то и аз изкарах есента с една жилетка, чак преди седмица мъжа ми купи. То пък стана вече време за зимни дрехи...Така че, внимавай!

# 364
  • Мнения: 5 178
A Саня моето свеки е по-едро от мен, както съм надебеляла, така че опасност за връхните ми дрехи няма..
тя искаше да ми услугва с нейни, да не си купувам докато се прибера .. но се шашна като и казах че се събрах в палто 44 номер, е разбира се не силно вталено

# 365
  • Мнения: 1 426
съсипа ми най-хубавите и скъпи чаршафи, като се направи на шивачка, ама то икономията майка на мизерията.

# 366
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Снощи,бебе си смуче юмручето,и тя ми вика "гладно е",аз и обяснявам ,че току що е яло бебето ,тя зад гърба ми се обръща към мъжо:"Детето е гладно". той се ядоса,тъй като точно той го беше нахранил и и се извика "Казаха ти ,че е яло" .Това е още един неуспешен опит за интрига.  hahaha   Joy

# 367
  • Варна
  • Мнения: 1 790
A Саня моето свеки е по-едро от мен, както съм надебеляла, така че опасност за връхните ми дрехи няма..
тя искаше да ми услугва с нейни, да не си купувам докато се прибера .. но се шашна като и казах че се събрах в палто 44 номер, е разбира се не силно вталено
 
 Ох, милата. Ама твоята свекърва с този 44 номер къде те слага към дебелите, я колко скоро си родила. Аз съмъкнах 24 кила и засега съм 46 номер. Набивай и канчето, не може така  Grinning

# 368
  • Мнения: 271
Честно да си кажа по тази тема мога томове с романи да напиш. Като цяло моята е много проста. В истинския смисъл на думата. Имам чувството, че живее в 18 век и естествено аз съм префърцунената й снаха, която й се стовари на главата, че и харчи за глупости парите на сина й - столче за кола - глупости, люлка - глупости, шезлонг - глупости. За нея е важно да е наядена с кебапчета и кифтета и да има ракия. Другото са глупости.
Но върха на простотията й беше като се роди малкия и се прибрахме вкъщи тя идваше на инспекция. Родих със секцио нищо не можех да правя - мъжа ми и майка чистеха - единия с мопа, другия с прахосмукачката, а тя през тях наднича ТВ и гледа "Дързост и красота" - проста, ама проста. Докато кърмех малкия заставаше права и ме зяпаше. А върха беше в августовските жеги с малкия сме легнали след дълга разходка и спим следобед - аз спокойна - освен мъжа ми никой друг не може да влезе... И, О,ЧУДО!!! Събуждам се, а тя седи на един стол между спалнята и детското легло и ме гледа как спя! Тя решила да влезе в МОЯТА КЪЩА с ключа който и дадохме само за спешни случаи. Пълен кошмар.
Мога още да ви разказвам, но да не досаждам. От сега нататък ще съм най-редовния посетител на темите за свекървища

# 369
  • София
  • Мнения: 2 271
 Моята по принцип  е от по-свястните свекърви, но и тя ме дразни понякога. Например, тази нощ малкия се закашля нещо и  се задави от хремата. Започна да плаче и аз го взех, почистих му носа, но той през цялото време плачеше. По едно време, тъкмо го успокоих в креватчето му и той отново се унесе, когато се отваря вратата и свекърва ми на вратата. Започва да ме разпитва защо плаче детето, какво му е, какви капки съм му сложила... При което, той се събуди и пак ревна. При положение, че съм се навела  и го успокоявам, свекърва ми идва и тръгва да го вдига от креватчето, за да го гушне. Казах и  с по-сериозен тон да го остави, за да не го дразни и тя май се обиди и изчезна... Ей това най много ме дразни в нея - понеже живеем заедно, си мисли, че може да ми се бърка. Аз сто хиляди пъти съм и казвала, че ако имам нужда от помощта и ще я извикам.... Но тя трябва да види какво е станало за да задоволи болезненото си любопитство.
Това е... Не е болка за умиране, но такива случаи има почти всеки  ден и  е доста изнервящо, когато трябва да и обяснявам какво е станало, точно, когато съм най-притеснена.

# 370
  • Мнения: 707
 I az moga da napi6a kniga po temata .Nai-mnogo me drazni oba4e,4e bez nikakvo 4uvstvo za sram vrunka sina si za pari za kakvi li ne gluposti,a kogato ia otrejem, podu4va plemennika i toi si go izdeklamirva kato stihotvorenie-napravo mi e prozra4na! Drugo,koeto me drazne6e super mnogo ,biaha vaprosite koga 6te rajdam deza!? Drazni me,4e vse natiakva,4e sum podarila na roditelite si tova-onova,i tia iskala , a az znam,4e nikoga niama da go polzva.Drazni me kato kritikuva kakvo puskam v peralniata(vse pak ne sum susipala nito edna dreha,a kolko moi otidoha na kino ot neinoto prane... prinudih se da si kria mrusnite drehi ! ) I taka do bezkrai-dobre,4e niama da jiveia s neia ve4e.A nai-nai-mnogo me drazni,4e pu6i kato komin (az ne pu6a i ne ponasiam zigaren dim). Ako iskate o6te-6te dopulnia.

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 3 738
Абсолютно съм убедена, че всеки би могъл да напише книга по тази тема, но нека не сме крайни. Просто не мислете за тези, които ви дразнят. Ако пък сте зависими от тях, ножа е с  две остриета, изберете по безобидното и както на вас ви е угодно, съобразявайки се единствено с мъжа си и детето. Иначе е много сложно, няма как да се измисли  и някой да ви посъветва нещо адекватно, при положение че не е на ваше място.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 758
Абсолютно съм убедена, че всеки би могъл да напише книга по тази тема, но нека не сме крайни. Просто не мислете за тези, които ви дразнят. Ако пък сте зависими от тях, ножа е с  две остриета, изберете по безобидното и както на вас ви е угодно, съобразявайки се единствено с мъжа си и детето. Иначе е много сложно, няма как да се измисли  и някой да ви посъветва нещо адекватно, при положение че не е на ваше място.

Много си права Simple Smile
Имаше една мисъл, която гласеше приблизително "За да се узмихнеш трябва да използваш 12 мускула, а за да се намръщиш - 60. Защо се напрягаш толкова?"
Последно например моето свеки е предложила на мъжо да му дава по 200 фр. на седмица (т.е. о/о 1000 лв. на месец) за да стои при нея през зимата. Лошо няма, само дето това означава, че аз трябва като хамалин да мъкна дърва за камината всеки ден и да се чудя нея ли да наглеждам или щерката. Означава и съвсем да си забравят физиономиите двамцата, защото цяло лято почти не се виждаха (татито излизаше в 7 сутринта и се връщаше в 11 вечерта). И изобщо като си има мъж защо иска да отмъква моя... Та ако това се беше случило миналата година, щях много да се пищисам, а сега ми стана забавно и почти с нетърпение чакам да видя какво ще е следващото й хрумване  Mr. Green

# 373
  • Мнения: 1 680
И аз искам да се оплача. Писала съм тук жената не лоша, но е просто досадна с постоянните обаждания да ме пита как са децата, яли ли са и др. неща от сорта. Ама хайде това се търпи някак.
Напоследък Жори много боледува и тя ми се обажда да не пускам утре Жори на детска градина или те и другите деца кашлят я го пусни днес на детска градина. Ама защо тя трябва да решава кога да го пускам на детската?
Дразни ме и това, че нейните проблеми все са най-големите няма хора с по-големи проблеми. Както казах Жори много боледува стандарнто нос и гърло, без да вдига температура. А Тя ми реве по телефона, че това дете се било разсипало от болести(кви болести  newsm78), всеки ден го била мислела. Толкова ме подтиска ,че нямам думи. Не ща да се заяждам, защото в друго отношение е точна и ми гледа децата като се наложи да изляза. Ама поне се оплаках и ми поолекна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт