Лятото дойде, МАРТЕНЧЕТО цопна се във Черното море!

  • 6 899
  • 180
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 502
Привет мамчета!
Докато си изпия сутрешното кафе преди работа да ви драсна някой ред.
Цветина, направо ме изуми, че само заради един васерман не са взели Ран. Много кофти, ти подготвяш детето, че ще започва детска градина, а в един момент се оказва, че няма да ходи в този ден. Тук не искат никакви изследвания. Сега като заведох Дани, ме предупредиха, че нямали персонал, всички били болни и можело да се обадят да приберем Дани по-рано. Да видим как ще стане, аз съм с колата, таткото идва да я взима след работа за да може да ги прибере той, а сега ако се обадят да видим какво ще измиксляме. Много кофти, че и вали като изведро. Сега сме в търсене на втора кола, но все имаме разногласия каква да е, а вече определено ни трябва, особено като започва гадното време.

Вчера се изумих, макар, че валеше навън, ние изкарахме децата. Облякохме ги с едни гумени дрехи (бях ви писала, че купих и за Дани), гумените ботуши и елате да видите каква игра във водата  #Crazy, не стига ще валеше дъжд, ами и имаше един маркуч с вода и пълнеха кофички, формички с вода и изливаха в пясъка. Да видите, бяха грогясали, започнаха да заспиват на масата, на обяда. Боже, боже какво ли още ще видят очите ми.

Засега толкова от мен, да бягам на работа.
Лек ден на всички и целувки!

# 151
  • Мнения: 815
а даже чета тук, че васермана не бил вече задължителен! искат си го по навик- както и да е.. Ран разбира се нищо не разбра- изобщо и не подозираше защо толкова рано излизаме на вън- обаче ние с татито не мигнахме до среднощ да си мислим какво ли ще прави детето, как ще приеме новата обстановка и тн- не че щеше да стои повече от 2 часа, ама..

Иначе аз съм добре, коремчето доста ми е пораснало, но в сравнение с миналия път е малко- другата седмица излизам майчинство..

# 152
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Цветина много неприятно това с васермана Sad. Странна работа, какво от това че ще го занесеш в понеделник  newsm78, ама то разни хора, разни изисквания, ама чак толкова стриктни  Confused. Дано да е по-добре за Ран  Peace.  Браво за коремчето, да си го помилваш от нас  Hug!
Mama Vessi браво на вас, в дъжда - прекрасно, голям кеф за децата. Тук в БГ, това което говориш е немислимо, но при вас сигурно е ежедневие понякога. Дано скоро стигнете до консенсус за колата, че да не се тормозите така  Peace.

Ние днес пак бяхме по пързалки и градинки и малкия като го сложа на обяд да спи и за 2-3 мин е заспал. Много съм доволна Simple Smile. Имам питане към вас, какви памперси ползвате сега и доволни ли сте? Напоследък купувах Мамия на Иси, но нещо с вноса не е наред и днес мъжа ми не е намерил. Така де чудя се сега какви да купувам  newsm78.

# 153
  • Мнения: 815
ние купуваме само памперс- не смея да експериментирам с други- тези ни вършат чудесна работа

# 154
  • Мнения: 1 639
 Mama Vessi , много ми харесва идеята за игра в дъжда с подходящ екип . Децата трябва да опознаят всета по всеки начин . Но тук.....даже създават отрицателно отноишение "лелите"....

Tedulina,  ползвам Памперс 4-ка , основно и комбинирам е едни евтини , които за вкъщи ми вършат рабора.


Ето я и Дариа да я видите колко е порастнала  Grinning
http://snimka.bg/album.php?album_id=63022

# 155
  • Мнения: 815
eх, горска фея- тия сини очи колко мъже ще затрият.... ще ти се редят на опашка пред вратата- пу- пу- да расте все така сладка

# 156
  • Мнения: 1 502
Mama Vessi , много ми харесва идеята за игра в дъжда с подходящ екип . Децата трябва да опознаят всета по всеки начин . Но тук.....даже създават отрицателно отноишение "лелите"....

Мдаа, тук сняг, дъжд - децата навън. Вчера 2 часа под дъжда, ама дъжд. Аз също бях екипирана, водата се стичаше от гумите ми. А децата като прасенца в пясъка, голямо ровене беше. Накрая всички под строй минаха през маркуча с вода. Едно обливане с вода и директно в детската градина. Иначе си имат специални сушилни, големи като хладилници и вътре закачаме мокрите дрехи, които до следобедното излизане са вече сухи.

Феичке, голяма кукла си имаш, да ви дадем малко на заем коса за по-големи опашлета. Да ти е живичка и здравичка.

Ето и от нас малко снимки, вече нали искаме да се храним сами, само че като види фотоапарата и все прави физиономии, не мога да го снема нормално.
Снимки
Клипче от самостоятелното хранене

И ние сме с Памперс, но вече номер 5.

Ох, чао, че Дани и той иска да ми помага в писането.

# 157
  • Мнения: 2 237
Хайде привет и от мен !Време е за отчет   Simple Smile
Неусетно вече моето малко бебе стана на година и половина.Кога измина това време,още се чудя.....
Много е красива,умна,игрива и общителна.Обича да се закача със всички хора,маха с ръчичка и се усмихва.Обича да играе повече с големите деца,от малките се страхува,тъй като няколко пъти вече я бутат лошо и тя се удря. Sad Има десет зъба и още поне 5-6 почти излязли.Яде всичко,има голям апетит,което май е добре.На консултацията ни казаха че е 10 кг и 80 см.За съжаление продължава често да боледува,всеки месец редовно е болна  Sad Надявам се да го израсте.Иначе говори много.Казва доста думи и тоясно и отчетливо!Например : люлка,самолет,колело,коте,леля,горе,долу,вънка,тук,там,блузка,пари (за печката),няма,баба,деде,тати,мама,банан,щипка,готово и т.н.Много бърбори.Прави и изречения,най-често "Мамо къде си ?" "А,ето я мама !" "Тати ела си !" Айде долу !".Много обича да говори по телефончето си и аз направо се спуквам от смях,толкова е сериозна Joy  Много обича да се вози в колата,сяда на волана и се почва едно "ееем-еем...". Като се връщаме от разходка,знае къде крием ключа за входната врата,взима го и го пъха в ключалката. Simple Smile
За съжаление се е научила да спи при нас и не признава леглото си.Много обича да играе с баща си, и когато замине (той работи в Испания) е ужасно тъжна и всеки ден му се обажда по телефона.
Тръгнем ли да зилизаме ми носи обувките да си ги обуя,по принцип не търпи събути хора  Grinning
С две думи е много забавна и сладка,не че ми е дете  Laughing
Расте и се развива отлично,пу-пу да е жива и здрава !
Поздрави от нас за вас и вашите малки слънца,бъдете здрави !  bouquet

# 158
  • Мнения: 980
Ето и от нас малко снимки, вече нали искаме да се храним сами, само че като види фотоапарата и все прави физиономии, не мога да го снема нормално.
Снимки
Клипче от самостоятелното хранене

Направо умрях от смях! Неотразим е с тези муцки, а как добре се храни! Само дето леко по изяде салфетката или просто си избърса устата и от вътре  Laughing

Иначе на мен хич не ми е смешно тези 2 дни. Габи се разболя и сега кашля и едвам диша, цяла нощ сме будували... направо ужас. Водих я на преглед в петък, лекарката каза само леко възпалено гърло. Дали за един ден може да е слязло надолу??? Притеснена съм. Досега не е кашляла, дано и този път ни се разминат антибиотиците  Praynig

Общо взето в яслата не е за малки деца. Преосмислям концепцията си... можем да изкараме на ограничен бюджет още половин година и на пролет ще видим.

# 159
  • Мнения: 815
Дано малката Габи бързо пребори кашлицата и й се размине антибиотика- но това не е само от детската градина- казвам го не защото моето ще ходи, а заради това, че миналата зима си беше в къщи и пак боледуваше- просто ако има контакт с деца, независимо къде започват да си хвърлят вирусите.. но и аз мисля в най- големите студове да си стои у дома

# 160
  • Мнения: 5 370
Айде и аз да се включа, че отдавна не съм писала.
Станиславски е някъде 87-88 см. вече-няма да се метне на гората, я, татенцето ни е над 190 см. Crazy Гони 11кг. Невероятен хитряга и манипулатор. Не мога да ви опиша всичко, то трябва да с евиди.
Последното му изпълнение е "гонене на баба от мама".
Майка ми беше на гости за кръщенето му в събота. Той нея много не я познава и като се каже "БАБА" си търси софийската баба. Днес тя реши да му извърти номер-легна в мене уж да ме гали и да ме гуши и вика"мойта мама, мойта мама".
На Станислав чак му се промени погледа, направо чувам как харда в главата щрака и се чуди какво да направи. По едно време изрови едни рингове от кашона с играчките и почна да замеря баба си-другата-и вика "МАШ". и после "МАМИ МАМИИИИ"-и я избутва, за да дойде в мене.
Направо залегнах от смях, ама то с думи не може да се опише бе, брате.
А майка ми вика-"сериозно се дръж бе".
тинтири, сериозно.......... Joy smile3532

# 161
Хаиде и аз да се отчета малко с писане.
Мамо Веси това за дъжда е страхотно.Тук американзите позволяватвсичко на децата си.Един път бях свидетел на игришето където баткото играе футбол едни деца играеха в калта.Ама то сядаха,лягаха само където не ядяха от нея,а родителите нишо и никаква реакция.Ако бяха моите щях да се побъркам.Аз също оставям Вики да си игаре по свободно,но в някъкви граници все пак.
Тедулина аз в българия съшо ползвах на памперс 5 и съм много доволна.Пробвах и с Huggies,защото тук ползвам такива,но в бг качеството им е ужасно,не взимаи от тях.
Днес бяхме на детски рожден ден(1 годинка) на комшиичето стешу нашета къща.Вики беше много щастлива и послушна.Всички деца бяха между 1-2 годинки и голяма игра падна сега е една кротка ....
Феичке голяма красавица си имаш.Заплщваме си я за нашия батко...С тия изразителни очи много сърца ще покорява.Да ти е  жива и здрава.
Мамо Веси нещо не иска да се зареди клипчето,а така ми се иска да видя Дани как си хапва.След малко ще пробвам отново.
Това е от нас ...всеки изминал ден Вики кацва по някоя нова дума.17 я ни зъб скоро ще се покаже..това е...кара ме да ходим в тоалетната че иамала ако...ама фалшива тревига прави го заради седлаката която и купих защото и е с  любимата героиня от детското на Дора Дора...
Дано някои ден ме зарадва..Как са вашите дечица с казването за тоалетната?

# 162
  • Мнения: 1 639
ЦветинаMama Vessi , mama Vania , благодарим за милите думи   bouquet
Пък не се знае,  като нищо един ден може да забърше някое от  вашите момчета  Grinning

Аз за въргалянето я оставям . Днес буквално плува в един пясък и се зарива като прасенце  Simple Smile Минувачите я гледаха със смесен ичзраз на лицата  Mr. Green


mama monik, каквото и решение да вземеш ще е най-доборото!  Hug

# 163
  • Мнения: 815
ох, не ми напомням, че някой ден ще има жена, която ще обича повече от мен...Simple Smile това в кръга на шегата-  за сега си мисля, че няма да съм ревнива, гадна, бъркаща се във всичко свекърва, дано не изкукам

днес моето момче е на ясла.... чесно казано като отидохме в групата много подтискащо ми се стори- всички деца ревяха!!! Ран влезе и започна да си играе- ние излязоме- и го гледаме от стаята на лелките- седя минута- две и като се оглуда, че ни няма реввввввввввввв- майка ми ме избута. Аз отидох на работа, а тя остана, ако не спира да плаче да си го вземе. След половин час наминала- една от сестрите го гушнала, пее му песничка и мълчи- щом спре- започва да плаче и да вика мамо, бабо, мамо, бабо- майка ми (тя е учителка в същата градина) не го взела, защото ако го направи утре няма д апрекрачи прага. обаче като ги изкарали на вън- за всяко дете има колело и не плачел- ама на мен да си призная ми е едно притеснено................ май няма да ходи много често

# 164
  • Мнения: 1 502
ох, не ми напомням, че някой ден ще има жена, която ще обича повече от мен...Simple Smile това в кръга на шегата-  за сега си мисля, че няма да съм ревнива, гадна, бъркаща се във всичко свекърва, дано не изкукам

 Joy Joy Joy Joy Joy Много ме развесели! Пак, че ще си само с една снаха, аз да му мисля.
днес моето момче е на ясла.... чесно казано като отидохме в групата много подтискащо ми се стори- всички деца ревяха!!! Ран влезе и започна да си играе- ние излязоме- и го гледаме от стаята на лелките- седя минута- две и като се оглуда, че ни няма реввввввввввввв- майка ми ме избута. Аз отидох на работа, а тя остана, ако не спира да плаче да си го вземе. След половин час наминала- една от сестрите го гушнала, пее му песничка и мълчи- щом спре- започва да плаче и да вика мамо, бабо, мамо, бабо- майка ми (тя е учителка в същата градина) не го взела, защото ако го направи утре няма д апрекрачи прага. обаче като ги изкарали на вън- за всяко дете има колело и не плачел- ама на мен да си призная ми е едно притеснено................ май няма да ходи много често

Ох, като си представя само картинката за ревящите дечица, хем ми става смешно, хем ми домъчнява. Не знам майка ти как издържа като виджда Ран да плаче, аз затова не исках да съм заедно с Дани, макар, че сега си мисля другата година да го преместя при мен. Дано Ран да свикне бързо. Като ги гледам по-големите деца в моята детска градина, днес 2 буквално ги суркаха за да си тръгнат.  #Crazy

Днес, направо ми е мъка, бях до 21ч. на работа и като се върнах не можах да видя моето най-малко мъжленце, тати му го беше вече сложил да спи. Стана ми едно мъчно, че е заспал без мен. Но пък от друга страна съм доволна, че поне него научихме да заспива без мен (баткото очи не може да затвори ако не съм до него).

Ако ви кажа само колко сме се побъркали с моя мъж. Направо сме кукувци  #Crazy. Детската градина на Дани ще бъде затворена на 25 септ. (понеделник). Като си мислим, че днес е 25-ти, таткото си взе почивен ден за да е в къщи. Тази сутри заведохме Тони на училище, а аз храних Дани, в един момент се усещам, че 15 септ. (нали е Първия учебен ден в БГ) беше в петък, как ей така след 2 дена е 25-ти  newsm78, нещо не се връзва. Веднага ми светна лампичката и като викам на мъжо "Обличай се, днес е 18-ти, водим Дани, след това караш мен до детската градина, а ти отиваш на работа, объркали сме понеделника!  hahaha Другата седмица трябва да си фри!" Joy
Та така де, всички в колата и моя мъж вместо да отиде от 5ч на работа отиде в 9ч. Аз го базикам и му викам "Е, и ти да усетиш как е да се ходи от 9ч на работа като офис-мишките (той така им вика на чиновниците)."

Общи условия

Активация на акаунт