Лятото дойде, МАРТЕНЧЕТО цопна се във Черното море!

  • 6 902
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 445
Ivap, и Марти е като Мишо. Като те чета, все едно за моето момче говориш. И Марти се смее на глас, голямо кикотене пада. Едно от любимите му занимания също е кантара - качва се, слиза, друса се на него. И той го дърпа изпод шкафчето, където съм го поставила. Всичко е едно към едно!

# 136
  • Мнения: 1 639
Мишо за първи път не понесе леко ваксина.Сложиха му ДТК,но вечерта вдигна лека температура и няколко дни го боля ръчичката.Държеше си я като скована и почти не си служеше с нея.

Да и при нас така протече след ваксиналния период  Sad Много мъчно ми беше да гледам как си  държи ръчичката като гипсирана  Sad
До сега такова нещо не е било , но мина и замина вече  Simple Smile

Период с ранно ставане не сме имали . Но като цяло Дариа е много солидарно дете и ако стане преди мен ме чака да се наспя кротко в кошарата  Grinning

# 137
  • Мнения: 815
днес ще водя Ран да му капят капките- след ваксината от 3 шарки- има ли реакция на тази ваксина?

# 138
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!

Мамо Веси не пишеш как е минал първия работен ден, хайде чакаме новини Simple Smile.

Цветина, Иси ги понесе много добре, все едно нищо не е било. Само не трябваше да яде 30 мин. след ваксината - това е Simple Smile. Дано и Ран да няма проблеми Peace.

В неделя сладура на няколко пъти каза как се казва - Иси. Много сладко  Heart Eyes. Започна да използва различни играчки или предмети като имитира с тях коли и самолети, а също така и телефони Wink. Има едно мече термометър за стая, ходи с него и казва ало-ало и на ухото Simple Smile. Най-новия номер е да си вдигне и двата крака на нивото на ушите и да казва ало-ало. Това разбира се е когато му сменям памперса или след баня. Голяма фога.

# 139
  • София
  • Мнения: 472
Мами, кажете ми какви изследвания се правят за ясла.Аз мисля да ги пуснем другата седмица и от началото на октомври да ставаме ясленчета. Боко е много смешен като му говоря за детската градина.Тъй като баба му е учителка там и тя му казва,че отива на работа ( Боко го казва " абу") и той като иска да го водя при баба му да играе с децата казва " Боко абу" и тръгва човека на работа...   Laughing
Вече казваме няколко изречения с по 2 думи.
" Мамо тани ( стани)
Боко нани ( спинка)
Гого айде ( вика Брат си)
Мамо дай
Ака гине ( да ака на гърне) - само дето не ще да ака вътре, но пък ми съобщава ,че започва тази дейност и не дава да му сваля пампа  Rolling Eyes
и други подобни......

А на 18 месеца консултацията какво Ви правиха? На нас ни предстои другата сряда.
Ох още 2 дни и ставаме пак ученици ( баткото ще бъде 2 клас)!

# 140


Аз искам да попитам Мама Ваня- още ли става Вики в ранни зори, че и Ран нещо го прихвана!! От 2-3 дни се буди не по- късно от 7.30- а вчера стана в 5.30!!!!!!!!!!!!!!!!!!! седна в леглото и започна.- мама, тати, мама, тати- говори докато не му обърнахме внимание- после спал 2 пъти през деня- ама на мен това не ми харесва- аз бях на работа и вече наистина съм на предела на силити си- това период ли е или какво!!!!!!!!!!!!!!???????????????!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Цвети това беше само за 2 седмици и сега отново е на стрия режим.И тя така спеше по 2-3 пъти на ден една кисела...Пробваи да му даваш млеко и моге отово да заспи...Иначе и тя като заспива си ги нарежда едни ,а ние се смеем в другата стая като я слушаме по бебефона.Мамооо ,татее,Аек(Алекс) нямааа,тао(чао) аидееее и така докато заспи.За друго съм доволна че по някога сутрин се събужда ,но нали е в отделна стая и вратата е затворена и аз не се появявам докато не започне да се бунтува.По някога заспива отново.
Сега вече става към 7.30-8 ч и издържа до 13ч на обед след това спане.
Аз да ви се оплача ме тръшна някъкъв вирус и вече 6 дена побърках се да кашлям.Вики и тя прихвана от мен,ама при нея е само кашлица без нищо друго.Тя е по добре,но кашля само когато спи.Но то се очакваше времето стана доста променливо...
Мамита да ви питам тези от вас които са имали кафявата черта като бременни изчисти ли ви ссе на пълно,че моята още си стои?
Мамо Веси чакаме да разказваш за работата...И аз като теб слагам Вики на стола за хранене и давам пастели,че ме е страх с моливите да не се боцне в окото...
Нашета госпожица вече си слага чантички на рамото гука куклите и ми вика Чао и заминава...По някога ми се вижда толкова голяма,а същевременно си я имам още за бебе....

# 141
  • Мнения: 815
уф, дано да премине, че не знам- е, започна да издържа до 7.30 но пак ми е раничко- с тати се научихме като ставаме в 8.30  за работа да пием кафе на спокойствие до 9- когато ставаше и бебко. Но пък нали ще тръгва на ясла (избрали сме петък - 15 септември - и той като учениците Simple Smile )... трябва да съм го завела до 8.30- и май е по- добре, че ако трябва и да тго будя

Мамо Бубе- за ясла трябва да се направят васерман на един от родителите (таткото оттърва и тоя път даване на кръв- аз имам действащ заради бременнността), две изследвания на акото- за глисти и не знам какво още и една скоч проба- по принцип в картона се вписват и кръв и урина, но нашата докторка преписа тези от годинката. Междудругото според вас кога трябва да се направи отново квър и урина контролно -  може би като стане на 2 - сега на 1,6 година си беше нормална консултация- и можем да се похвалим с мерки 10 620 гр. и 80,5 см- наддал е за 3 месеца 640 гр и е пораснал 2 см.

Мама Веси нещо много работи, че не се появява да разкаже как е- аз пък в края на другата седмица спирам отново работа- леле, колко бързо минава времето- до раждането на сестричката остават по- малко от 2 месеца...

# 142
  • Мнения: 948
Не можем да я изпишем тази тема  Crazy Още сме с лятното заглавие Flutter; на мен лично ми е есен откакто се върнахме от морето.

Ама нищо няма за писане! Чета колко много приказва 'Боко' на мама Бубе; Мариана не свързва думи толкова лесно. Опитвам се да си повтарям, че е нормално, защото в момента 'трупа' информация на два езика, ама ми е тъжно, че 'изостава' (така да се каже). Може би и защото не мога да преценя точно колко разбира английски.

Сега се опитваме да я научим да си казва името - стигнахме до Мана  Mr. Green Много е смешна, като ми 'помага' да сгъваме прането, разделя дрехите и казва 'мама', 'Мана', 'мама', 'Мана' - и не бърка  Peace

Имаме нови снимки; ще гледам да ги пусна тези дни...Хайде, пишете вие Laughing

# 143
  • Мнения: 1 639
misho, така ще е тя ...все по-рядко се пише тук ....
Сега като тръгнат и ясленчета.....
Аз на работа ще се върна най-рано другия септември  Laughing , така че ще си се гледаме с Дариа  Heart Eyes Междувременно ще се постаря и да приключа с висшето , ама там малко се протакват нещата за сега   Mr. Green

Дариа също не говори много разбираемо....Иначе има поток от нечленораздекна реч  Simple Smile ....Но всяко нещо с времето си  Grinning

Консултацията за 18 месеца си мина обикновено - тегелене , мерене , обстоен преглед(уши, нос , гърло , коремче и .т. н.  ), ваксина .

Фонтанелата на децата ви затвори ли се ?
Нашите в началото и двете бяха отворени , а тази на темето доста голяма. И все още е сравнително голяма ....

# 144
  • Мнения: 1 502
Ехооо, тук съм, много сте се натъжили за мен!  Hug

Едва сега успявам да седна, най-после в собствени води. Започвам да пиша за работата, че виждам всички сте много любопитни.  Flutter Много съм доволна, работата въобще не е тежка. Играя с децата, редим пъзелчета, рисуваме, че и на майки и татковци поиграваме между другото много им е интересно. Децата са на възраст около 2год. (сега са само 8, но ще приемат още) Когато отида сутринта, те са закусили и започваме да играем, пеем песнички, след това ги обличаме за да излязат малко навън, съответно и ние с тях. Преди да седнат да се хранят пеем една много сладка песничка за храната как минавала през устата, и след това отивала в коремите и че трябва да се дъвчи, за да не боли коремчето. Винаги има едно детенце да помага да сервира и след това кани всички ни на масата. Най-интересното за мен е, че когато детето кани обяснява какво има за ядене, освен че назовава храните, го показва със знаците на глухонемите. Сега съм в процес да ги уча и аз. Обясниха ми, че практикуват този език, за да могат децата по-образно да си представят отделните думи и ако не могат да ги назоват да ги покажат. Мисля си, че това е много хитро. На обяда хапваме, (ние също ядем заедно с тях) и след това всяко дете знае, че трябва да си вземе приборите и да ги отсервира, същото се отнася и за играчките, ако е свършило да играе, то трябва да ги прибере, преди да отиде да играе с нещо друго. След като се нахраним, отиваме да спим, на дюшечета на земята с едно одеалце и възглавничка всички лягат да спят, ние сме помежду им. Докато заспят и ние полягваме (идва ми много добре). Докато те спят ние помагаме на другите групи, обличаме ги за да излязат навън. Друго нещо, което доста ме озадачи и малко не мога да приема е, че всяко дете се събужда в определен час. Днес например, направо сърцето ми се късаше, когато едно момченеце трябваше да го събудя, а то милото душата му спи, не може да се събуди. Родителите искали да спи само 1 час, защото вечерта не заспивало рано. Всички деца са така, спят според това колко родителите искат. След като всички станат малко поиграваме и следва следобедната закуска и вече след нея започват да идват да ги вземат.

Много са ми сладки. В началото малко се дърпаха, но вече ме приеха и чак целувки ми раздават като си тръгват. Покрай тях уча и исландския, ушите са ми станали като на заек, опитвам се да слушам колежките ми какво им говорят и запаметявам думи, че понякога се чувам, че им говоря глупости.

Колежките ми, са много готини, много мило ме приеха, забележете аз съм единствената чужденка, но въобще не се държат с мен като такава. Много ми помагат, дано и занапред да е така.

Като се прибера, се чудя кое по-напред да правя. Дани, милия натъжен залепен за мен, все да е в ръцете ми, с баткото домашни трябва да пишем и вечеря трябва да приготвям, луда работа  #Crazy, но се надявам да вляза в крак.

Иначе Дани вчера и днес беше с температура и се гледат с баща си, че и утре ще го оставя пак в къщи. Таткото, горкия много му дойде явно, в рамките на 30мин, ми звъня 3 пъти да ме пита къде съм и кога ще се прибера. Чак побеснях накрая.  #Cussing out. Пусти мъже, като им опре, хич ги няма, а иначе преди, ти си в къщи нищо не правиш, само с Дани се занимаваш, а си изморена.

Като гледам мерките на Ран, ни сме много напред в килцата и сантиметрите 12.650кг./86,5см. Имам чувството, че за последната седмица толкова се е източил Дани, чак ми изглежда заслабнал.  Mr. Green

Това е засега от мен, очаквайте отново включване, няма да ви оставя аз тъй лесно.
Извинявам се за големия ферман, но като ми тръгне мисълта не мояга я спра. Embarassed

Целувки на всички! Heart Eyes

# 145
Мамо Веси брави на теб,това е хубаво че работата ти харесва и ми беше много интереснода чета ...Не мога да се начудя на тези родители които искат децата им да ги събуждат.Аз също познавам едни и трова въобще не го удобрявам...
А това за вашия тате все едно за моя мъж пишеш..ама те маи всички са така
На Вики и купих една нова прдобивка количка като тези в супермаркетите със разни покупки вътре(пластмасови).Много е щастлива и цяла вечер като бясна обиканяше с нея.И пищи ..писка...Направо ушите ни проглушава...като се радва и я закачаш обикновенно прави така или ако батко и или баща и си доидат...
Цвети до някуде по добре че малкия става рано защото ще ти е по лесно за яслата.От опит го знам.Баткото като му се спеше риташе тръшкаше се,така че сам ако се събужда по добре.
Ох оставям ви че Вики само ме ревнува от компютъра и само се тръшка тук и иска да я гушкам.
Нашите мерки ще ги разберем на 27 септември....
Мишолина хаиде даваи снимки...
Относно това за двата езика което си писала наистина ще е струдно на малката.Аз за сега Вики я уча само на български,другия език ще го научи по късно...

# 146
  • Мнения: 815
Ами айде да го похваля нашия тати- той може да стои с часове с Ран без проблеми- храни го, преоблича, приспива- всичко може- но неволята го научи- като съм втора смяна на работа и няма кой друг- все пак и майка ми, която го гледа през деня, е човек и трябва да си почива

# 147
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мамо Веси страхотна ти е работата  Peace. Само това, което казваш, че трябва да будите децата преди да са се наспали е мнооого неприятно  Tired. Немога да си представя със зор да си будя детето всяка сутрин  Confused.
Цветина, наистина май е по-добре за Ран сам да се буди по-рано, че да не се налага да го гледаш как му се спи на душата, а трябва на ясла да ходи.
Иначе за татито и нашия се справя много добре  Peace, отмяна ми е голяма  Hug.
mama bube, браво на Борко за изреченията  newsm10. Предполагам, че постоянния контакт с по-голямо дете е от съществено значение за това. Малките са големи имитатори и мисля, че от деца копират най-добре Simple Smile.
misholina , Хриси също не съставя изречения и не мисля, че това е проблем. И това ще дойде Simple Smile. Миналата неделя с жестове и думи скалъпи изречение Simple Smile "Тати фу-фу и маха с ръчички", което ще рече "Тати изгони мухата"  Heart Eyes. Но само това е за сега. Както казва
....Иначе има поток от нечленораздекна реч  Simple Smile ....Но всяко нещо с времето си  Grinning

За фонтанелата не съм я гледала, но преди 2 месеца някъде беше мнооого малка, колкото 1 стотинка.

# 148
И нашия тате много помага и гледа децата!!!Имах предвид че е същия като на мама Веси да се обажда по много пъти ....
Иначе в сравнение с преди когато се роди баткото сега помага много повече,може би защото вече има и опит...В началото като гледаше Вики не се сещаше да проверява памперса и тя веднъж така се беше зачервила милата,но от тогава няма грешка.А баткото я гледа без проблеми и по някога го чакам да си доиде от училище че да свърша нещо. Wink
Да ви се похваля Вики изпитва голяма любов към куклите си в момента.Толкова прегръдки,целувки,дори си ги гушка като излизаме на вън да ги взимаме с нас.Много е сладка в момента е отворила една книга и се прави че чете и си говори нещо ама само тя си знае какво...
Иначе спането само 1 час и това е...Днес я водих на парка,то не бяха пързаки,гонене на патиците,люлките аз станах гроги да тичам след нея а тя....умора няма...
Добре че се е наспала(явно това е достатъчно за нея) и сега се заигра та аз да драсна няколко реда...
Цветина как се чустваш с корема,тежи ли ти вече?

# 149
  • Мнения: 815
Моето момче днес не го взеха в детската градина- майка му не си носила васермана!! Много тъпо, защото казах, че е в доктора и че в понеделник ще го занеса- ама на! не може... така че градината се отлага до понеделник- сега като ме гледа на компютъра  отишъл, седнал на другия (в момента сме с 2) и "пише" нео на клавиатурата- много е сладък на мама маймуна- страшно много говори и имитира много неща, които правим- отивам при него преди да се е метнал от фотьойла

Общи условия

Активация на акаунт