Радостта е тук голяма, през ДЕКЕМВРИ бебенце ще радва мама!

  • 15 062
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 376
Здравейте момичета Hug
Днес бях на преглед отново,за 2 седмици съм качила 2 кг Blush,а бебенце е порастнало само с 1 см,сега е 26 см Heart Eyes Спорихме с доктора,тъй като аз го убеждавах през цялото време,че ще е момиченце,а той гледа,гледа и накрая каза"Абе май ще е такова,но не обещавам" Laughing
mama-shushi всичко ще бъде наред ще видиш,не се притеснявай!!!!  bouquet

# 46
  • Русе
  • Мнения: 856
mama-shushi ,пожелавам ти оттук нататък много лека и безпроблемна бременност.
kamyst ,добре дошла в отбора,ако искаш да те включа в списъка напиши от къде си,термин и години.
zory5rova ,оцветих те в синичко.Погледни си тикера показва,че си в 11г.с.
EASpirit ,да те правя ли розова или да не избързваме.

# 47
  • Мнения: 572
mama_shushi, привет, аз бях започнала да се питам и за тебе къде изчезна, още преди pontes, която вече като че ли две седмици не ни пише...Добре че всичко е минало и се е качила и плацентата и се е залепила на мястото си. Дишай спокойно и слушай докторите!
На д-р Димитрова спокойно си й кажи какво искаш, тя мен ме попита много учтиво и отначало като казах само фетална, тя каза добре. А после аз сама си поисках другите неща.
Изглежда много свестен човек и много добър лекар.
Добре дошли на Палечка Малечка, kamyst и zory5rova (обаче ти декемврийка ли си, да не ти е объркан тикера?)
moonlady, нали знаеш, че не винаги може да се каже с точност от коя дата започва бременността и затова тези седмици са приблизителни, пък и всяко бебе се развива индивидуално! Споко.
soseress, ти защо си на манерот? Аз взех да го пия заради крампите, отначало 2 по 4 пъти на ден, но ми се видя прекалено и намалих на 1 по 3 пъти, а също и си купих Магнерич, български, много по-евтин и вече 4 дни нямам крампи (ужас, с колко малко дни мога да се похваля!), та дишам спокойно. Днес ще ми излязат резултатите от кръвта и ще проверим какво е положението.
Nikki_Ivanova, благодаря ти, мила, наистина, не пожелавам на никого да разбере какво беше, но сега съм по-добре. Можеш  ли да преминеш на кирилица? Ще бъде по-лесно да те четем.
danielad, какви са тези шоу спектакли на твойто слънце, вие май звезда ще ставате. Много весело е било!  bowuu Grinning
Аз съм вече 60,7 кг, но пак не ми изглеждат много, мисля, че съм си добре. Видяхте ли ми снимките, които качих последно?

# 48
  • Мнения: 45
Добро утро на всички!

Mama Shushi, стискам палци от тук нататък всичко да е на 6 и с теб, и с бебчето. Аз също имах болки преди 2 седмици, но започнах да пия Магнерич и Папаверин и се поуспокоиха нещата за няколко дни. Само че никакво натоварване и само положителни емоции!

Момичета, някой гледал ли е сутринта по БТВ Емилия Масларова. В съседната тема на януарките прочетох, че е говорила за 90 % майчинство и е казала, че няма заварено положение, т.е. ще важи само за мамите, чиито бебета се родят след 01.01.2007. Но не се разбра, дали ще важи например за нас, след като нашите 135 дни няма да са изтекли към 01.01.2007. Crazy #2gunfire

Има ли някоя от мамите, която още да изпитва гадене или повръщане или съм само аз още? Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 572
Ако го е казала това, значи е егати прецаквачката. Аман от половинчати работи в тая държава.
Къде мога да видя какво точно е казала? Shocked

# 50
Привет отново!
Майче, Sarra благодаря, че ми напомнихте за тикера - не съм обърнала внимание. Вчера го смених да е синичък и изобщо не съм се усетила, че трябва и датата му да сменя:)))) Иначе терминът си ми е 28.12, докторът каза, че си растем като по книга и сме ок.
Дано и за напред всички да се чувстваме добре : Peace Grinning

# 51
  • Мнения: 143
Здравейте и от мен,
Jvd вчера бях на феталн аза сърцето в 3-та градска гледа ме доктор Велковски и съм доволна общо взето гледа сърцето и другите органи само ги прегледа, но не така обстойно като Томова, но все пак аз бях отишла при него за сърцето. каза, че всичко е наред. И той ми каза момиченце.
Иначе за майчинството аз разбрах, че ги хваща тези майки, които са родили 3 месеца преди 2007г.
moonlady и на мен ми казаха, че вървя 1 седмица назад. Но то несе знае кога си забременяла. Единия доктор вика назад другия, че си е добре, затова карай спокойно, важното всичко да му е наред
За плащането при раждане аз имам доктор в Св.София за раждането, но да ви кажая хич не ми се дават пари, като знам колк още ни трябват. Но следващия момент много се притеснявам, ако отида така и не ми обърнат внимание. А пък и аз си искам секцио. Но ще видим има доста време.


# 52
  • Мнения: 1 204
ok Lia25 радвам се че всичко е наред и си доволна  Laughing аз от 13"00 часа съм при него, после ще кажа как е минало, стискайте палци   bouquet

# 53
  • Мнения: 535
Аз гледах - не го каза точно така. Просто нищо не каза за завареното положение. Каза само, че за  тези мами, на които бебчетата им са на 5 месеца на 01.01.2007, въпреки че не са навършили девет месеца, нищо няма да получат.
Още не са го публикували в държавен вестник. Като го публикуват ще ви кажа как е точно.
tedy_mishka , не си сама и аз повръщах в понеделник сутринта   Sad но малко и бързо ми мина  Hug
целувки  Hug

# 54
  • Мнения: 333
Масларова ли беше онази, която се изрази " ама как ще даваме помощи на майките - та те не работят!"   Тази жена дали е жена и отвътре, а  newsm78.  Мама Суши, радвам се че всичко е наред!
днес ми е зле и не знам какво да правя - получих стомашни спазми сутринта, прилича на начало на колитна или гастритна криза. Нямам температура, но стомаха ми е леш. Татенцето го няма още поне пет часа и е абсурд да се занеса сама до доктор. Имам папаверин в чантата - дали ще ми помогне за стомашни болки. уф, че е гадно бе Sad

# 55
  • Мнения: 45
Di, значи ще чакаме новини от теб.
Успокоих се, че не съм само аз всяка сутрин на близка среща с тоалетната чиния Blush
Detelini, дано да е някакво стомашно разстройство и да премине бързо.

# 56
  • Мнения: 24
http://www.focus-news.net/?id=f5141-тук може да прочетете цялото интервю с Г-жа Масларова





# 57
  • Мнения: 572
detelini, ако можеш - пий по-често вода!?
И се храни с малко сиренце, препечена филийка и без масло...Дано да ти мине скоро.

# 58
  • Мнения: 143
Палечка_Малечка сега го прочетох това интервю, но излиза, че ако родим и на 21.12 няма да ни хване така ли или аз не разбрах?

# 59
  • Мнения: 333
То не е за разбиране - политиците имат специалност " говорене с недомлъвки и неясноти". Колкото по-малко хора те разберат, толкова по-лесно ще се отречеш от думите си после. Аз имам два въпроса към госпожата и не знам как да й ги задам. Първо: "никой не иска да се изплаща със задна дата, а да се изплатят оставащите месеци след влизането на закона. Как да разбираме думите " не, не и не" когато никой не говори за задна дата. Второ: понеже тя сама спомена думата " задна дата" как действаше закона за медицинското осигуряване четири години назад и прибраха милиарди левове от силата на закон със задна дата?????? Моля, не ви разбах. Явно сте отличничка във вашата специалност!"
И пак казвам - доколкото прочетох с моя лош стомах днес, никъде не разбрах някой да иска изплащане със задна дата.
Спазмите ми засега не са чести - дано ми премине, че не ми се ходи на лекар. Прегръщам ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт