С коя ръка пишете,режете с ножица,рисувате......?

  • 2 544
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 42
Дясна,дясна!

# 31
  • Мнения: 1 393
Пиша с дясната, защото съм от поколението, което все още беше форсирано да се научи да пише с дясна ръка, дори и да е от левичарската група.  Laughing
Иначе съм си от край време чистокръвна левачка -за рисуване, рязане, абе въобще за всичко.

# 32
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Двете са ми еднакво полезни  Mr. Green
Пиша основно с дясната, но чантата ми е отляво, с лявата посягам, с лявата хвърлям. Лявата ми е опора на дясната, като се умори дясната, минавам на лявата  Mr. Green (дори и за писането)

# 33
  • Мнения: 2 792
Аз съм класически десняк, мъжа ми е левичар приучен да пише от всеотдайната си майка(начална учителка) с дясната ръка, всичко друго прави с лява. Димана и тя е с лявата, за писането случи на всеотдайна майка, която да я охранява от всеотдайна, но не толкова доволна баба  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 6 039
98% левичар. Само режа с ножица с дясната. Няма друг начин просто.
Дори мишката на компютъра ми е с обърнати бутони.

# 35
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 192
И аз съм превъзпитан левичар, що се отнася за писането. Мишката си ми е нормална (дясна), но така и не се научих да чертая с дясната - когато се чертаеше още на ръка и с туш. Рисувам еднакво грозно и с двете Wink Още имам приятели, които се стряскат като ме видят с нож в лявата ръка Twisted Evil Като се умори дясната при писане, минавам с лявата, но вече пиша по-грозно с нея - явно липсва тренинг.
Тези, които са превъзпитани левичари, а и другите - пробвали ли сте да пишете едновременно с двете ръце в двете посоки (с лявата - огледално). Едно време бях чела в сп. Жената днес, че има хора с еднакво развити половини (лява=дясна) и те можели да пишат така. Не знам доколко е вярно, но аз мога и забавлявам децата така Mr. Green Sunglasses

# 36
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
Аз и мъжа ми сме левичари. Никой не ни е "насилвал" да ни прави десняци. Правим всичко с лявата ръка, с ножицата сме като Малена. Когато бях на работа също ползвах сменени бутони на мишката, но вкъщи работим с дясната.

# 37
  • Мнения: 569
 С дясната.

# 38
  • Мнения: 4 358
Дясна  bowuu

# 39
  • Мнения: 920
Аз лично с лявата не мога и да се почеша. Но дъщеря ми е еднакво добра с двете, т.е. би била, ако не беше обучавана. Започна да играе тенис преди да тръгне на у-ще и треньорката ми обърна внимание. Каза, че трябва да си избере едната ръка - независимо дясна или лява. Решихме, че ще е дясната, защото светът е устроен за десняци. Има тестове, които се правят на малки деца. Най-малкото, обърнете внимание като му подавате нещо, забележете с коя ръка посяга.   

# 40
  • Мнения: 1 120
С лявата единствено мога да държа волана на колата Mr. Green
Всичко правя с дясната Laughing

# 41
  • Мнения: 1 416
Лявата ми ръка е силна и умея да правя доста неща с нея. Пиша, естествено по-трудно и грозно, отколкото с дясната. Пуша предимно с лявата ръка...  Laughing Храня се с удоволствие с нея, режа, рисувам и т.н.
В спортовете винаги ми е била силна лявата ръка и съм я използвала по-ефективно. Въобще - имам заложби за левичар май... Или, по-скоро, двете половини на тялото ми са почти равностойни...  Laughing

# 42
  • Мнения: 1 999
Правя всичко най-добре с дясната ръка, а лявата и помага. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 019
вси4ко с дясната Simple Smile

# 44
  • Мнения: 7 114
Честит празник по този повод на всички леворъки  Grinning
http://www.novinar.org/main.php?act=news&act1=det&sql=Mj … ater=MjAwMDs0Nw==

Общи условия

Активация на акаунт