Свободата във връзката и кой е на първо място..

  • 6 271
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 495
Мисля, че те разбирам много добре. Донякъде и аз го имам този проблем. Според мен лошото е, не че се вижда с приятели или колеги, а това че е нещо толкова "задължително" и регулярно. Моят приятел така ходи всеки понеделник и сряда да играе футбол. Знам, че е много добре това за него, разтоварва се максимално. Но мисълта, че може да се наложи да правя нещо с него в понеделник или сряда и , че едва ли не нищо не може да го накара да не отиде и да предпочете моята компания, ме притеснява много.
Може би наистина не иска да се цепи от колектива (толкова типично за мъжете), а може би наистина да се разтоварва много по този начин. Според мен обаче, всяка вечер да се събират е прекалено. Особено и след като се консумира алкохол.

# 31
  • Мнения: 2 237
Наистина неприятно....Знам,че може да ти прозвучи тъпо,но мисля че това скоро ще отмине.Няма начин да не му омръзне! Доколкото познавам мъжете,бързо им омръзва.Ще се насити на новата компания,на бирата,на сбирките и ще си каже "Какво правя аз тук,тъпо ми е " Той е като едно малко дете което се радва на нова играчка.Но всички играчки омръзват рано или късно !  Peace
Зареди се с търпение,не му обръщай внимание, и ще видиш че ще цъфне при теб  Grinning
Искрено ти желая успех и не се натоварвай,живота е хубав !
Пък и я се замисил  - заслужават ли си мъжете да страдаме толкова заради тях ?
Успех ! Hug

# 32
Мисля, че те разбирам много добре. Донякъде и аз го имам този проблем. Според мен лошото е, не че се вижда с приятели или колеги, а това че е нещо толкова "задължително" и регулярно. Моят приятел така ходи всеки понеделник и сряда да играе футбол. Знам, че е много добре това за него, разтоварва се максимално. Но мисълта, че може да се наложи да правя нещо с него в понеделник или сряда и , че едва ли не нищо не може да го накара да не отиде и да предпочете моята компания, ме притеснява много.
Може би наистина не иска да се цепи от колектива (толкова типично за мъжете), а може би наистина да се разтоварва много по този начин. Според мен обаче, всяка вечер да се събират е прекалено. Особено и след като се консумира алкохол.

А вие от колко време сте заедно?

# 33
Наистина неприятно....Знам,че може да ти прозвучи тъпо,но мисля че това скоро ще отмине.Няма начин да не му омръзне! Доколкото познавам мъжете,бързо им омръзва.Ще се насити на новата компания,на бирата,на сбирките и ще си каже "Какво правя аз тук,тъпо ми е " Той е като едно малко дете което се радва на нова играчка.Но всички играчки омръзват рано или късно !  Peace
Зареди се с търпение,не му обръщай внимание, и ще видиш че ще цъфне при теб  Grinning
Искрено ти желая успех и не се натоварвай,живота е хубав !
Пък и я се замисил  - заслужават ли си мъжете да страдаме толкова заради тях ?
Успех ! Hug
Дано си права!

# 34
  • Мнения: 1 495
А вие от колко време сте заедно?
От 6 години и половина. Но, ние също минахме през периоди на обсебване един от друг, но то беше още в началото. А това с футбола е отскоро, по-малко от година.
И аз като blizna4e си мисля, че рано или късно ще омръзне. Особено като е всеки ден !

# 35
  • Мнения: 14 654
бих ти препоръчала да прочетеш една моя любима книга: "климати" на андре мороа,
със сигурност ще намериш нещо полезно и за себе си

Има ли я някъде он лайн? Обичам много да чета и ще се възползвам от предложението ти
не зная дали я има он-лайн, изданието, което имам аз е от 1970 година.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, разбирам те напълно.Желанието човека до теб да е наблизо 24 ч. в денонощието е огромно.Всяка стъпка, всяка дума казана за момент, когато не си била до него носят страхотна болка. И тогава се появява онова "червейче" на съмнението. Започват се цупене, сърдене, понякога и доста тежки думи/ най-често без основание/.
Следва отговора, скарването и заключението че" го задушаваш".
 Е, позната история от преди 12 год. Изходът е един - вяра в човека до теб и огромно търпение. Когато се ядосаш, замълчи.Преброй до 10 и помисли - струва ли си поредното разваляне на вечерта за глупости ? Всичко е въпрос на време и ще се оправи. Просто му покажи, че му вярваш и уважаваш негото лично пространство. Не пречи и ти да си създадеш такова, но не да му " връщаш", а просто за себе си.Тогава наистина ще разбереш как се чуства той, и всичко ще се нареди.
 За годините семеен живот съм разбрала едно - не бива да се допуска дреболиите от ежедневието да развалят съвместния живот.
За напред ще има доста по-тежки моменти, нервите трябва да се запазят за тогава.

# 37
  • Мнения: 648
     Моментът за теб е доста деликатен след тази загуба Sad, не разбрах дали сте семейни, но едно трябва да е ясно- той ти е нужен като подкрепа, ако ще и това да ти е моментна прищявка Crossing Arms Момичетата са прави, че не трябва да го "обсебваш", остави го да пие бира, но и ти започни да правиш нещо извън къщи, бъди естествена и се забавлявай навън- остави ги тия 4 стени, не се самовглъбявай, дишай "дълбоко" Peace

Имаш нужда да продължиш да гледаш през собствените си очи, ще видиш, че така той бързо ще се "обърне" към теб!
Никога не забравяй за себе си!

# 38
Всъщност като че ли най - много ми се искаше да попитам - имали ли са вашите половинки такива моменти, в които като че ли си търсят свободата, но не спират да ви обичат и накрая се завръщат при вас? Ако е имало знаете ли какво ги е провокирало да се отдръпнат и колко време е продължило?
 newsm78 Sick

# 39
  • Мнения: 2 556
Да си призная честно, за 1 час след работно време аз проблем не бих правила на мъжа си. Отделен въпрос, че моят мъж никога не е бил служител и не е имал нормирано работно време.

Аз самата, в периода преди да се родят децата, изобщо не съм се замисляла да пропусна и 1 купон, а пийването с колеги си беше задължително...Не мога да си представя, че мъжът ми би искал да тичам директно вкъщи от работата. Дано скоро този проблем ви размине, според мен не е и проблем, важното е и на двамата да ви е добре. Не се тревожи за това, за мен поне е напълно нормално.

# 40
  • Мнения: 648
Всъщност като че ли най - много ми се искаше да попитам - имали ли са вашите половинки такива моменти, в които като че ли си търсят свободата, но не спират да ви обичат и накрая се завръщат при вас? Ако е имало знаете ли какво ги е провокирало да се отдръпнат и колко време е продължило?
 newsm78 Sick


"Мъжете са от Марс, жените от Венера" там ще научиш много по тоя въпрос!

# 41
  • Мнения: 7 186
Май доста си приличаме. Само дето аз имам все пак и малко личен живот. Пея в един хор за народни песни. Той дълго време се цупеше, че остава сам, когато аз съм на репетиция, но свикна и спря. И казва, че сега това е "неговият хор" и че има нужда от него. Всъщност колкото повече се замислям, досега аз съм имала по - голяма свобода от двамата, защото той за пръв път прави нещо без мен. Иначе преди аз си излизах от време на време с приятелки, аз си ходя на репетиции, ходя в чужбина...
И явно затова и не мога да се примиря все още, че и той иска да има още някакъв живот и че аз не съм в него Sad
Ох, ще се опитам да съм по - спокойна и да приема всичко като изпитание в нашата връзка, да му се усмихвам като се прибере и да си прекарваме добре във времето, в което сме заедно...
Дано имам това търпение!   bouquet

Ами ето, значи и ти си имаш странични занимания без него, пътуваш в чужбина...представи си, че и той започне да мрънка постоянно и да не те пуска...Не бъди егоист, 1 час на бира с колегите след работа не е никакъв проблем. А и след като е нов в офиса трябва да се старае да се приобщи към колегите, а не още от началото да се цепи и да прави впечатление на мъж под чехъл, който бърза да се прибира, че гаджето му се цупи...
Не се впрягай, дай му нужната свобода. А като си помислиш, че има много мъже, които след работа си хойкат до късно или стоят в офиса да бачкат до среднощ трябва да си щастлива, че се прибира все пак навреме. Затова пък си имате събота и неделя, когато може да излизате заедно вечер. А през седмицата излизай с приятелки, какво по- хубаво от това! Hug

# 42
  • Мнения: 46 511
Всъщност като че ли най - много ми се искаше да попитам - имали ли са вашите половинки такива моменти, в които като че ли си търсят свободата, но не спират да ви обичат и накрая се завръщат при вас? Ако е имало знаете ли какво ги е провокирало да се отдръпнат и колко време е продължило?
 newsm78 Sick


До сега не еимало, но никога не е късно  Twisted Evil Laughing

Твоят може и да го е срам да каже на колегите си, че след работа иска да се прибере, за да не го подиграват, че е мъж под чехъл  Wink

# 43
  • Мнения: 1 937
Eто я книгата!

Eто и цитат:
" Ние винаги търсим вечното някъде другаде, не тук; винаги обръщаме духовния си поглед към нещо друго, а не към настоящето, към видимото; или пък очакваме смъртта, сякаш всеки миг не е смърт и възраждане. Всеки миг ни предлага нов живот. Днес, сега, още тази минута- това е единствената ни плячка."

На мен ми се струват смешни тези терзания. Вероятно от височината на собствената си камбанария, или поради факта, че моят съпруг избягва подобни "отклонения"...
А може би и заради изминалите години брак, в които се научихме да оставяме другия да диша, но и да си пазим взаимно гърба...

# 44
  • Мнения: 1 517
Всъщност като че ли най - много ми се искаше да попитам - имали ли са вашите половинки такива моменти, в които като че ли си търсят свободата, но не спират да ви обичат и накрая се завръщат при вас? Ако е имало знаете ли какво ги е провокирало да се отдръпнат и колко време е продължило?
 newsm78 Sick

От една страна разбирам как се чувстваш, но моят съвет е да проявиш малко търпение. Изчакай, може сам да разреди излизанията. А ти през това време не стой сама, намери си занимание. Виж, за това, че той може да излиза, а ти само в къщи...ами да си гледа работата. Или живот и здраве като  си имате детенце - не че не бива да излиза, всеки има нужда, ама ти по цял ден сама с бебето, а той всяка вечер... Naughty От време на време да.
Ако го обичаш и усещаш, че и той не е охладнял към теб, не му връзвай кусур.  Peace УСПЕХ!!!

Общи условия

Активация на акаунт