За правото ни на избор относно ваксините.

  • 7 187
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Моля мамите, които ще се заемат с превода на материали да ги публикуват тук, за удобство на потребителите.
Тази тема е още и за тези, които искат да имат правото да избират да се постави ли ваксина на детето им или не!

Темата не е за и против ваксините! Тя е за тези, които искат да имат избор а не да им се налага направен вече такъв!

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 01:11 от maatete

# 1
  • Мнения: 4 150
В момента се превежда час и половина филм zа ваксините и Ще го пуснем и тук.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 858
Много се радвам Hug! И аз ще го гледам!

# 3
  • Мнения: 110
Темата не е за и против ваксините! Тя е за тези, които искат да имат избор а не да им се налага направен вече такъв!

Чудесно...Но на каква тематика да бъдат материалите...,като се има предвид че тези(материали),които карат хората да не ги избират,са точно такива,които разкриват отрицателното и страшното около ваксинирането...

# 4
  • Мнения: 4 150
Материалите Ще са такива,тьй като то4но таzи информация се крие в БГ.
Все едно да ни продават лекарства беz опаковката и аптекарката да каzва.."Вас какво ви интересува,пйиите ги,нали са ви предписани"
Това става в БГ с ваксините.... Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 1 858
Кристиан, прав си! А аз искам да знам и не само аз а и много други хора още. Искам още да мога да избирам!

# 6
  • София
  • Мнения: 896
Аз също съм ЗА това на родителите да имат достъп до ЦЯЛАТА информация и ЗА това да имат право на избор!

# 7
  • Мнения: 110
Материалите Ще са такива

Това исках да чуя newsm10
А проблемът е същият и тук...кажа ли на някого истината за ваксините...,следва замеряне с камъни..... Stop

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Харесва ми много идеята.
Аз съм също за ПРАВОТО НА ИЗБОР И ИНФОРМАЦИЯ!

Моля, да не се превръща темата в спор ЗА/ ПРОТИВ ваксините!  Peace


P.S. Моите деца вече имат всички ваксини.

# 9
  • Мнения: 4 392
Виждам,че вече имаме нова тема! Grinning
Абсолютно съм съгласна с anuschka . Peace
Има достатъчно теми  със спор по темата. Въпросът е да се покаже и другата страна на ваксините всеки да може да вземе мотивиран избор.Аз се заемам със статията от швейцарския сайт,даден от Кристиян.

# 10
  • Мнения: 1 858
Кристиане какво стана с филма ? Преведохте ли го?

# 11
  • Мнения: 4 150
Филма е преведен,но искаме да го дадем zа медицинска реценzия,zа да няма греШки в превода.
Най рано Ще го сложим тук другата седмица. Peace
http://www.satanicvaccines.com/
Тоzи линк zа временна zанимавка...

# 12
  • Мнения: 71
Поздравявам ви за темата  bouquetЩе бъде особено полезна за майките,невладеещи добре чужд език,но силно интересуващи се от влиянията на ваксините.Използвам и да попитам/малко встрани от темата/-на детето ми остана засега само една несложена ваксина-полиомиелит.След прочетеното за отрицателните страни на ваксините,не ми се ще да я слагаме.Как да стане така,че хем да я пропуснем,хем от есента да тръгне на градина newsm78Има ли някакъв вариант или е мисия невъзможна?Джипито не ми е близък и едва ли ще прояви разбиране,за да впише ненаправена ваксина.

# 13
  • Мнения: 1 586
Филма е преведен,но искаме да го дадем zа медицинска реценzия,zа да няма греШки в превода.

Да, преводът е 99.9% готов. Последният 0.1 процент и проверката на медицинската му издържаност остават за Кристиян (мерси!   bouquet). Надявам се другата седмица вече да сме готови и ще го качим в арената. Ще пуснем линк и тук Simple Smile.

# 14
  • Мнения: 1 858
Поздравявам ви за темата  bouquetЩе бъде особено полезна за майките,невладеещи добре чужд език,но силно интересуващи се от влиянията на ваксините.Използвам и да попитам/малко встрани от темата/-на детето ми остана засега само една несложена ваксина-полиомиелит.След прочетеното за отрицателните страни на ваксините,не ми се ще да я слагаме.Как да стане така,че хем да я пропуснем,хем от есента да тръгне на градина newsm78Има ли някакъв вариант или е мисия невъзможна?Джипито не ми е близък и едва ли ще прояви разбиране,за да впише ненаправена ваксина.
Има вариант да помолиш лекаря да не я слага и да ти даде бележка, че "временно" поради някакви си причини няма я сложите.
Моята лична лекарка така ще направи.

Андреа а как ще можем да го гледаме? аз например нямам акаунт в Арената?! Там има ли някаква възможност да се гледа онлайн?

# 15
  • Мнения: 1 586
Андреа а как ще можем да го гледаме? аз например нямам акаунт в Арената?! Там има ли някаква възможност да се гледа онлайн?

Ами ще си направиш акаунт Simple Smile. Или ще помолиш някой, който има такъв, да ти го свали, пък после може да размножиш своето копие за познатите си. Или може временнода се сложи филма на някой друг сървър докато си го изтеглиш. Или може някой да ти го запише и да ти го прати по пощата. Ще измислим нещо, няма страшно Simple Smile. От арената не може да се гледа онлайн. Онлайн може да се гледа от гугъл (http://video.google.com/videoplay?docid=8610554679207090010&q=vaccines), но пък е без превод, а и изисква бърза връзка. Филмът е в avi формат и може да се гледа с произволен divx плеър, поддържащ и субтитри. Като го пуснем може да напиша кратко упътване за тези, които нямат опит с такива филми или няма кой да им покаже (в което се съмнявам Simple Smile ).

# 16
  • Мнения: 2 531
Аз пък съм против правото на избор отнсно задължителния имунизационен календар! Благодарение на тях днес не познаваме доста страшни болести!

# 17
  • София
  • Мнения: 323
Цитат
Филма е преведен,но искаме да го дадем zа медицинска реценzия,zа да няма греШки в превода.
Най рано Ще го сложим тук другата седмица. Peace
http://www.satanicvaccines.com/
Тоzи линк zа временна zанимавка...
Това ме ужаси. Приветствам превода и самия филм, който подготвяте. И в нашата държава е полезно хората да знаят повече.

# 18
  • Мнения: 4 150
Благодаря Андреа$   bouquet

Вени Б
Цитат
Аз пък съм против правото на избор отнсно задължителния имунизационен календар! Благодарение на тях днес не познаваме доста страшни болести!

Ще ти хареса ли от утре да дойде една комунистическа партия насила на власт или насила да дават на детето ти АБ при вирусна инфекция?Май наистина това си просят някои хора.... Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Как да стане така,че хем да я пропуснем,хем от есента да тръгне на градина newsm78Има ли някакъв вариант или е мисия невъзможна?Джипито не ми е близък и едва ли ще прояви разбиране,за да впише ненаправена ваксина.

Питай си Джи Пи-то спокойно. В много от случаите и те са против ваксините. Нашият, който не ми е близък изобщо, ми предложи да ги впише за сложени, а да не ги слага, като се аргументира с това кои той самият е сложил на дъщеря си /колкото Дариа е/ и кой не.

Аз слагам ваксините, но ги забавям във времето по съвет на лекар. 

# 20
  • Мнения: 71
Isa,Maatete, благодаря за предложенията  bouquetЩе се възползвам от тях и дано джипито прояви разбиране newsm17

# 21
  • Мнения: 46 515
Аз пък съм против правото на избор отнсно задължителния имунизационен календар! ...

Аз също!

Искам и да започнат да внасят в България ваксини като например тази против Варицела  Close

# 22
  • Мнения: 4 150
Никол,мога да ти пратя една ваксина zа варицела.Искам zа нея 500 лева.Предполагам не е много Щом е zа zдравето на детето ти.... Peace
Но ако неЩо му стане от нея,да не ме тьрсиШ zа отговорност при доброволното ти лиШение от право на иzбор Wink

# 23
  • Мнения: 2 531
Благодаря Андреа$   bouquet

Вени Б
Цитат
Аз пък съм против правото на избор отнсно задължителния имунизационен календар! Благодарение на тях днес не познаваме доста страшни болести!

Ще ти хареса ли от утре да дойде една комунистическа партия насила на власт или насила да дават на детето ти АБ при вирусна инфекция?Май наистина това си просят някои хора.... Tired
Мила , понеже съм с мед. образование ще ти кажа че при комунизма здравеопазването , по точно профилактиката беше на по високо ниво от сега! А отнсно даването на АБ при вирусна инф. - незнам каква е асоциацията ти с комунизъм, но сега това е възможно най порочната и масово разпространена практкиа! Да не говорим че АБ са достъпни без рецепта и се купуват съвсем свободно от всяка аптека и хората си ги назначават и сами!
 А на теб със сигурност няма да  ти хареса детето ти да е болно от вариола - например!
ДА поясня все пак- не съм против правото на информираност а против правото на избор относно задълж. имуниз. приети от СЗО!

# 24
  • Мнения: 1 080
Подкрепям темата   на  100%  newsm10 .  

# 25
  • Мнения: 1 080
Моля  ви  хора  ,като  искате   ваксини  имате  ги  но  оставете  и  хората  с  друго  мнение  от  вашето  да  се  информират  . Ваксина  за  варицела  за  какво  ви  е  това  чудо ?????

# 26
  • Мнения: 4 150
Скьпа Вени,по постинга ти раzбирам само едно.Медицинското обраzование,което споменаваШ може би е мед.сестра,но не и лекар.Един лекар от вариола не го е страх. Wink
 Wink
Сравних с комуниzьм правото на иzбор.
Да няма иzбори,да има режим/диктатура.Да водиШ детето си при лекар,който мраzиШ,но си zадьлжена с zакон.Това са думите ти в подобен пример.
Не искаШ право на иzбор.Е,Ще ти се сбьдне може би.Идват и такива времена.Колкото пове4е хора като теб,толкова по голям Шанс да zагубим самоличността си.

ПП Мьж сьм и уважавам жените пове4е от мьжете.

# 27
  • Мнения: 110
Аз пък съм против правото на избор отнсно задължителния имунизационен календар!

Такова мислене + достатъчно власт-----и ето ти тирания Stop А,извинявам се,има разлика-тираните знаят какво причиняват....

П.С.:Присъединявам се към коментара на Кеч....май първо имаме нужда от право на избор на тема.... ooooh!

# 28
  • Мнения: 110
Сравних с комуниzьм правото на иzбор.
Да няма иzбори,да има режим/диктатура.Да водиШ детето си при лекар,който мраzиШ,но си zадьлжена с zакон.Това са думите ти в подобен пример.
Не искаШ право на иzбор.Е,Ще ти се сбьдне може би.Идват и такива времена.Колкото пове4е хора като теб,толкова по голям Шанс да zагубим самоличността си.
ПП Мьж сьм и уважавам жените пове4е от мьжете.

Това сега го видях smile3521 Чест ти прави..особено послеписа(който прозира навсякъде и без това smile3503

# 29
  • Мнения: 110
Извинявам се за поредните постинги Blush

Имам въпрос към Кристиян и го правя на всеослушание,защото може отговорът да бъде полезен и за други форумци...при това има връзка с темата Tired

Има ли начин да се изчисти организма,даже и частично) от слагани в миналото ваксини? ooooh! Sick Аз ,за съжаление,съм приела някакви като дете..последната, мисля,че беше преди 10-11 год. в училище... #Crazy Вярвам,че някои от съставките им могат да бъдат изчистени с билки(което правя в момента) Praynig....Търся и други алтернативи,ако са познати такива.И кое няма шанс да променя(според науката)...? Confused
 Hug

# 30
  • Мнения: 2 531
.Медицинското обраzование,което споменаваШ може би е мед.сестра,но не и лекар.Един лекар от вариола не го е страх. Wink
 Wink
Ще ти се  Wink ама  не
А относно примера- това беше първото нещо което ми хрумна, една болест непозната вече,благодарение на ваксините ! Ама и твоето сравнение с изписването на АБ и  комунизма хич го няма!
А относно правото на избор- ми то се води "свободно"- на всеки 6 м. А както писах вече съм против днешната "организация на здравеопазването" !
 Извинявай за обръщението, не знаех че си мъж и понеже повечето потреб. тук са жени автомат. го написах, а и имам 2 деца на главата си - не мога да се ровя из профилите!

А ти представяш ли си циганите от гетата и ниско образованите хорица по селата като откажат ваксинте какво ще стане?!
Както и да е - това е моето ЛИЧНО мнение  , не смятам да влизам в излишни спорове с никой!
 

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 22:17 от veni-b

# 31
  • Мнения: 4 392
Ами и аз искам да го дам моя текст за медицинска рецензия,но понеже докато намеря някого ще отнеме много време,слагам го тук и дано някоя майка с медицинско образование го погледне и коригира,ако има нужда.  bouquet
Ето го в суров вид:


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;msg=2223644;topic= … 3867f954fc30f7bac



Пак напомням,моля не завихряйте спора за и против ваксините! Вижте заглавието на темата. Wink 

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 02:28 от Amarena

# 32
  • Мнения: 4 150
Амарена,Шапка ти свалям zа превода.  bouquet  bouquet
Немски ли си учила...? Или ти е втори роден?

Вени, да си чувала,4е в zападна Европа няма zадьлжителни ваксини и има право на иzбор,както и че 20% не се ваксинират (пове4е от циганите в БГ) и епидемии няма.Епидемии от морбили,коклюШ се появяват в райони с 99% ваксинирани деца.И болните са именно ваксинираните...Ама откьде можеШ да zнаеШ...Много искам от теб май....
 Tired
Искрица,може ли да те молим zа zабождане на темата?


Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 22:46 от Christian

# 33
  • Мнения: 959
А право на избор имаме ли изобщо?

# 34
  • София
  • Мнения: 896

Има ли начин да се изчисти организма,даже и частично) от слагани в миналото ваксини? ooooh! Sick Аз ,за съжаление,съм приела някакви като дете..последната, мисля,че беше преди 10-11 год. в училище... #Crazy Вярвам,че някои от съставките им могат да бъдат изчистени с билки(което правя в момента) Praynig....Търся и други алтернативи,ако са познати такива.И кое няма шанс да променя(според науката)...? Confused
 Hug
Да, има начин, с хомеопатия.

Вени-б, защо да нямаме право на избор? С какво неваксинираните заплашват ваксинираните? Нали са защитени? newsm78

# 35
  • Мнения: 2 531
Ама откьде можеШ да zнаеШ...Много искам от теб май....
 Tired
Ти явно си  взел ролята на мисионер-просветител Mr. Green и за да не я измествам ти припомням
Както и да е - това е моето ЛИЧНО мнение  , не смятам да влизам в излишни спорове с никой!
  достатъчно време отделих - red

# 36
  • Мнения: 110
а и имам 2 деца на главата си - не мога да се ровя из профилите!
А ти представяш ли си циганите от гетата и ниско образованите хорица по селата като откажат ваксинте какво ще стане?!
Както и да е - това е моето ЛИЧНО мнение  , не смятам да влизам в излишни спорове с никой!
 

И аз не искам да влизам в спорове..или поне това не ми е целта..само вметка Peace
Над аватарчетата се вижда  дали форумецът е мъж или жена Wink
А за ромите и обикновените селски хорица..не разбирам защо биха отказали ваксина...по-типично за такива хора е да се водят от маси,страх и робуване на многогодишно- и всеобщо- приетото,както и благоговеенето пред "учените" хора...
Мое лично мнение е ..и,че без ваксини ромите ще са още по-силни....А селските хорица от затънтените села-те пък имат на своя страна природата(блазе им)...
А една от най-важните и най-повтаряните тези за неефективността на ваксините...Кристиян пак я вписа bowuu

Браво на Амарена  bouquet и се надявам да се прочете материала от повече хора,за които инфото е било крито досега Praynig

Благодаря ти,Бисе,имам симпатии към хомеопатията и се радвам да науча още едно нейно преимущество Hug
Даммм,и аз всеки път това се питам-защо ваксинираните се страхуват от неваксинираните/! newsm78  Thinking

# 37
  • Мнения: 110
Ето една малка статийка от мен засега Wink Ако има медицинска неточност,и аз като Амарена моля за забележка Wink

ВСИЧКИ ВАКСИНИ СА ОТРОВА........(постнах я в новосъздадената тема)

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 02:57 от Сияна

# 38
  • Мнения: 1 858
veni-b мисля, че още, когато пуснах темата написах, че тя е за тези, които искат да имат избор!!! Темата не е за тези, които безропотно се съгласяват с системата и приемат всичко за чиста монета. Темата също така не е и за да предизвика дебати "за" и "против" ваксините! Моля те недей да ни вкарваш в излишни дискусии. Ние сме взели своето решение и няма да те убедим в него, както и ти няма да ни убедиш, че ваксините са манна небесна! Всеки е направил избора си. Една майка, която е изпитала върху гърба на детето си вредата от ваксините, трудно ще я убедиш за ползата от тях, и че няма правото да избере. Например аз, детето ми е с тежко хронично заболяване и само можем да гадаем как ще му се отрази следващата ваксина. Минахме и на комисия за освобождаване и комисията реше, че ваксини задължително трябва да му се поставят. Специалисти пулмолози са на мнение, че риска за детето ми е прекалено голям, но не комисията реши, че е задължително поставянето им НО трябва да си купувам вносните.
Ще ме извиняваш обаче никой ама, НИКОЙ няма правото да ми отнеме правото на свободна воля и да ме задължи да КУПУВАМ отрова за детето си! Колкото до това, че ваксините са спрели епидемиите от страшни болести ами не си права! Ако се разровиш за малко инфо ще видиш, че епидемиите са на определени цикли и не ваксините са ги овладели!  Имаше и някаква статистика за деца боледували от коклюш, която гласеше, че децата, които са ваксинирани са се разболели и много тежко са прекарали болестта. Някой от въпросните деца са получили увреждания за цял живот! За разлика обаче от деца, които не са били ваксинирани и са изкарали болестта по-леко и без последствия! Може да се говори още много но не смятам, че трябва да продължавам да си губя времето да обяснявам неща, които ти явно никога няма да разбереш! Ами твоя воля, но не пречи на правото на моята свободна воля! Казваш за циганите ами виж из цял свят има цигани или поне хора с цигански манталитет. Има такива хора и в страни, в които ваксините са препоръчителни но не са пламнали епидемии.
Проявата на свободен избор е наше из конно право и няма сила институция, власт, държава, която да има законното право да ни отнеме това! Това, което се случва в Бг. е нарушение на човешките права!

# 39
  • Мнения: 46 515
Моля  ви  хора  ,като  искате   ваксини  имате  ги  но  оставете  и  хората  с  друго  мнение  от  вашето  да  се  информират  . Ваксина  за  варицела  за  какво  ви  е  това  чудо ?????

Защото всички деца на мои съседки я изкараха с лежане в болница- пневмонии и др. усложнения.
Защото не искам да треперя, че всеки момент може да развие Херпес Зостер. В семейството ми има случаи и то много тежки. Всеки, изкарал Варицела, може да го развие и то в най-неподходящия момент, дядо ми например след проблеми с белия дроб, беше много отслабнал физически и почти го довърши.

Искам да я сложа, защото я има и защото хората в другите държави за забравили какво е това Варицела  Crazy

catch, темата е за правото на избор, не за информиране. Всеки казва дали е ЗА или ПРОТИВ това право. Хубаво е и анкета да има ...

# 40
  • Мнения: 1 858
Никол, няма да пусна анкета защото целта на темата не е спор с тези, които държат на ваксините. Пуснах темата за тези като мен, които искат да имат право на избор като в цивилизована страна! Щом искаш да поставяш ваксините на детето ок твоя си работа но аз НЕ ИСКАМ, защото не се знае коя точно може да убие детето ми! Надявам се при вас да няма последствия, но съм сигурна, че ако се беше опарила друго щеше да говориш! И в крайна сметка наистина защо вас ваксинираните ви е толкова страх от не ваксинираните? Както казаха по-нагоре нали вие сте ваксинирани?!

# 41
  • Мнения: 574
Съгласна съм с Никол. Аз лично не искам да преживея ужаса на майка ми  когато съм била болна от менингит на 9м. За това ще сложа ваксина ,пък и дори да предпазва само срещу някой менингити.
Дано да доживеем времето ,когато всички от досега задължителни ваксини отпаднат ,защото сме спряли разпространението на болестта с ваксинирането си и "гадините" да си останат само в лабораториите.

# 42
  • Мнения: 1 586
Просто не проумявам как може да има хора, които са против правото на свободен избор.   Confused.
Свободата е най-ценното нещо на този свят.

По тоя повод се сетих за две известни изказвания:

Шандор Петьофи:"За любовта бих дал всичко,но за свободата бих дал дори любовта. "

Волтер: Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш

Никол, помисли логично. С ваксината срещу варицела ти вкарваш зорлем в детето си същия вирус, причиняващ херпес зостер, от който толкова се страхуваш. А може детето ти никога и да не се зарази с него. Дори и Бърди пише, че не одобрява лично тази ваксина точно поради тоя причина.

# 43
  • Мнения: 46 515
Andrea$, не съм чула за Херпес Зостер след ваксина против Варицела. Ако някой има информация, да пише, това ми е болна тема.
За правото на избор- има неща, които не засягат само теб, не можеш да избираш какво да стане с живота на другите хора  Tired

maatete, не всички ваксини предпазват 100%.
Едно е в един град да има 5-ма неваксинирани и болни, друго е да стане епидемия, тогава със сигурност ще има болни и от ваксинираните.
В първия случай става дума за ограничен кръг ...

Нямам нищо против да има неваксинирани деца, но да са отделно от ваксинираните, което е невъзможно.

Изключение да има само за децата, които имат здавословни проблеми, но доколкото знам те и сега са освободени от ваксини.

Сигурна съм, че повечето родители са против и не вярвам скоро да го махнат.

Лека вечер и съжалявам, че писах в темата, не знаех, че е само за определени потребители  Peace

# 44
  • Мнения: 1 586
Никол, темата е за всички  Peace.

Виж тук за ваксината срещу варицела: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.msg2192578#msg2192578

За правото на избор- има неща, които не засягат само теб, не можеш да избираш какво да стане с живота на другите хора  Tired

И как точно с моя личен избор дали да се ваксинирам решавам за живота на другите хора? А защо правителството решава какво да стане с моя живот - то има ли това право? Помисли логично Simple Smile.

# 45
  • София
  • Мнения: 896
Andrea$,
За правото на избор- има неща, които не засягат само теб, не можеш да избираш какво да стане с живота на другите хора  Tired
Цитат

А защо някой друг ще трябва да ИЗБИРА какво ще стане с моя живот и с този на децата ми newsm78

# 46
  • Мнения: 4 392
Christian ,благодаря! Учила съм го,естествено.Ако ми беше втори роден ,надали щях да настоявам за право на избор сега. Wink
Има още някои неща за изглаждане,но като напира аудиторията...

Мислех си... Thinking Дали не е по-добре да обособим отделна тема за преведените материали.Така,който иска ще се информира и за другата страна и после ще пише тук.Ще бъде по-пригледно. Wink
Какво ще кажете?

# 47
  • Мнения: 1 858
Амарена може и така!
Никол моето дете е инвалид първа група или както сега ги групират , инвалид 100% е повярвай ми че не ни освободиха от ваксините! Даже председателката на ХЕИ се опита да ме изнуди да си купувам вносните. Никой обаче не се нае, да каже, че ако купувам ваксините няма да има риск за детето ми. Е аз трябва да не съм в ред като  ми кажат, че шансовете са 50 на 50 да ида да купя и доброволно да го заведа да го боцнат. Знам какво е да умира собственото ти дете в ръцете ти и ти да си неспособен (безсилен) да му помогнеш! Е не няма да го позволя.


Иска ми се още да обсъдим по какъв начин трябва да се организираме за да имаме шанс да променим нещата. Искрено вярвам, че сме в правото си.

# 48
  • Мнения: 110
На мен ми харесва идеята на Амарена smile3521 Една темичка,където са поместени само материали,без никакви коментари bowuu А тук може да коментираме материалите и кой и защо иска право на избор....

# 49
  • Мнения: 4 392
Ето ви линк към новата тема за преведени на български материалиhttp://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;msg=2223644;topic= … 3867f954fc30f7bac

# 50
  • Мнения: 5 500
За правото на свободен избор! Нека да бъдат разяснявани освен ползите и негативите от имунизациите, тогава всеки родител ще направи своите заключения и ще реши! Нека не бъдем коне с капаци!
В цяла Европа имат това право, мисля с изключение на Италия и България.
Никол, аз от ваксините се притеснявам повече, отколкото от зелените желирани бонбони.

# 51
  • Мнения: 2 531
maatete в случай като твоя съм 100 % съгласна , да ти трябва да знаеш риска и да имаш право да откажеш! А не можеш ли сега да откажеш на база заболяването на сина ти ? Какво пише в закл. на комисията която сте ходили? Не можеш ли да обжалваш или да вземеш подписан от специалист докумен че има риск? Лично на мен ми искаха документ от невролог за сина ми че няма противопоказания за ваксинации ! 
 Но представи си само ако 90% са неваксинираните- риска за сина ти ще е много по голям да се разболее от някоя болест, която сега на практика е малко вероятно да срешне!

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 08:45 от veni-b

# 52
  • Мнения: 826
Моля мамите,които превеждат материали за другата тема,
да посо4ват сорса на информацията и авторите на статиите!

Благодаря!

# 53
  • Мнения: 1 080







Не мога  да разбера  за  какво  точно  се  борят тези  чиито  деца  са  ваксинирани повечето  които  сме  се  отказали  от  ваксините  сме  имали  проблеми  с  децата  и  все  още  имаме . така  че  моля  ви някои от вас дори  не  живеят  в  България и  едва  ли  са  направили  нещо  за  българските  деца  ..................


Просто  не  мога  да  се  въздържа  и  да  не  вметна че циганите  не  се  ваксинират - те  нямат  платени  здравни  осигуровки ,намат  лични  лекари и  следователно  единствените  ваксини  които  получават  са  в  родилния  дом убедена  съм  в  това  да  не  говорим  ,че  масата цигани  едва  ли  е  закупила  противменингитни  ваксини и  се  е  ваксинирала Tired Пък моите  наблюдения  са ,че  по  времето  когато  се  появява менингита да  има  трима  от ромски  произход .От  най- елементарни  съждениия произхождащи  от  знанията  ми  по  въпроса  си  мисля  че  циганите  имат  много  по  -  добър  имунитет от  нашия  най -  малкото  защото  не  са  ваксинирани . Да  не  говорим  за  хората  от  селата  в  доста  от  тях  няма лекари  много  хора  изобщо  нямат  средства  да  отидат до  далечния  град  за  да бият  ваксини  на  детето  си .Моля  ви  май  сте забравили  къде  живеете  или  изобщо  нямате  представа за  това  говорите  пълни глупости  аз  поне  от  опит  и  наблюдения  го  казвам .
Варицела -  какви  глупости  говорите  само   тази  зима  имаше  бум  на  варицела в  градините  в  Младост  познавам  много  майки  е  нито  едно  дете от  три  градини  нямаше  сериозни  усложнения .Даже  имаше и  бебета  ,които  я  изкараха едното  беше  на  два  месеца   Hug
каква  е  тази  глупост  ваксинираните  отделно  от  неваксинираните  -  някой  му  липсва  усещането  за  свобода  и  добронамереност  и  търпимост  към  различните  жалко  за  тесногръдието  му  и  липсата  на  душевност .Чесно  кадано  аз  бягам  от  ваксинираните  особено  от  тези  с  оралното  полио ,защото  могат  да  заразяват .............

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 09:08 от catch

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не мога  да разбера  за  какво  точно  се  борят тези  чиито  деца  са  ваксинирани повечето  които  сме  се  отказали  от  ваксините  сме  имали  проблеми  с  децата  и  все  още  имаме . така  че  моля  ви някои от вас дори  не  живеят  в  България и  едва  ли  са  направили  нещо  за  българските  деца  ..................

Хм, малко грубо е това, не мислиш ли?
Моите деца вече са ваксинирани, и какво от това, не мога да подкрепя една инициатива, която смятам за добра ли?

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 09:43 от anuschka

# 55
  • София
  • Мнения: 896
Аз мисля, че тя говори за тези, чиито деца са ваксинирани и са против правото на избор на останалите Wink

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз мисля, че тя говори за тези, чиито деца са ваксинирани и са против правото на избор на останалите Wink

Е, ако е така, извинявам се catch!  Peace

Изключих, че темата пак се измести малко от тематиката си.  Wink

# 57
  • Мнения: 1 080
Така е точно  за  тези  които  отричат  правото  на  избор е  написаното .

# 58
  • Мнения: 1 858
maatete в случай като твоя съм 100 % съгласна , да ти трябва да знаеш риска и да имаш право да откажеш! А не можеш ли сега да откажеш на база заболяването на сина ти ? Какво пише в закл. на комисията която сте ходили? Не можеш ли да обжалваш или да вземеш подписан от специалист докумен че има риск? Лично на мен ми искаха документ от невролог за сина ми че няма противопоказания за ваксинации ! 
 Но представи си само ако 90% са неваксинираните- риска за сина ти ще е много по голям да се разболее от някоя болест, която сега на практика е малко вероятно да срешне!
В решението на комисията пише, че едва ли не ако не му се направят ваксините ще умре със сигурност от някоя болест. А то така или иначе МУковисцидозата е смъртоносна. Всички, които искат да имат правото на избор както казаха по-нагоре по някакъв начин са опарени от ваксините. А пък и да не са защо да не могат да откажат отровата. Виж никой и по никакъв начин не може да ни отнеме това право. Сега изявяваме избора си по незаконен начин (подправя се имунизационния паспорт, издават се бележки за временно освобождаване и тн.). Просто искаме това, което правим не законно да получим правото да го правим законно! И наисти в цяла Европа могат да избират- защо ние да не можем?!

# 59
Има ли вариант родителите да откажат каквото и да е ваксиниране? Има ли педиатри , които биха се съгласили лесно да не ваксинират? И после неваксинираното дете ще има ли проблеми с прием в градини и ясли? На мен ми предстои второ раждане (дай боже)  и се замислям как бих могла да се опълча на обществото и на ваксинацията просто ей така. В БГ свободната воля често се нарушава от лекарите.. с една дума КАКВИ СА ПРАВАТА НА РОДИТЕЛИТЕ в тази насока?

Имат ли въобще права, как да се защитим от целия този натиск?
Аз изпитвах ужас когато боцкаха бебчо, и виках свекърва ми да го държи, защото имах чуството 4е ще припадна докато гледам

# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има ли вариант родителите да откажат каквото и да е ваксиниране? Има ли педиатри , които биха се съгласили лесно да не ваксинират? И после неваксинираното дете ще има ли проблеми с прием в градини и ясли? На мен ми предстои второ раждане (дай боже)  и се замислям как бих могла да се опълча на обществото и на ваксинацията просто ей така. В БГ свободната воля често се нарушава от лекарите.. с една дума КАКВИ СА ПРАВАТА НА РОДИТЕЛИТЕ в тази насока?
И аз това питам... А по света как е? Доколкото си спомням от една от предишните теми за ваксините, в Чужбината го има правото на избор, но остават ограниченията- неваксинираните деца нямат достъп до детски градини и училища (мисля, че тогава за Канада ставаше въпрос). И тогава какъв е смисълът от този избор? newsm78

# 61
  • Мнения: 5 500
... но остават ограниченията- неваксинираните деца нямат достъп до детски градини и училища (мисля, че тогава за Канада ставаше въпрос). И тогава какъв е смисълът от този избор? newsm78
Как ще ми го върнат от училище при условие, че началното и средното образование е задължително? newsm78

# 62
  • Мнения: 1 866
Уточнявам първо, че не съм прочела материалите които обясняват защо не трябва да се ваксинират децата. Аз лично ги ваксинирам. Прехвърлих темата и се питам само едно: сигурни ли сте, че в чужбина родителите имат право на избор? По моя информация във Франция също е задължително ваксинирането. Това е достатъчно развита държава, с едно от най-добрите системи за здравеопазване в света. Защо решихте, че само в България сме едва ли не лишени от свобода?

# 63
  • София
  • Мнения: 896
В Закона за народната просвета няма ограничение децата без имунизации да посещават детски градини и училища. Ако са въведени такива ограничения с разни правилници, наредби, указания и др. подобни актови, то това е незаконно и органа, който ги е издал може да бъде осъден и незаконния акт отменен.  Grinning
Има надежда и при сегашното положение.

# 64
  • Мнения: 4 150
Никьде в ЕС няма zадьлжителни ваксини(няма и в Франция),освен в Италия.Но и там не е трудно да се откажат.
Бях дал някьде линк с всички страни,кои точно са zадьлжителни и кои не и кьде.Мисля,4е е в стр.на СЗО.

Бисе,моля те,пиШи в темата редовно.Все по неЩо ново нау4авам от теб.Супер си  bouquet
 

# 65
  • София
  • Мнения: 896
Благодаря, ще се старая  bouquet

# 66
  • Мнения: 826
Lala,
при отказ от ваксини в щатите се подписва един документ за ''информирано съгласие''.
Друг е въпросът,4е никой не ти гарантира прием в детските градини и у4илищата.


# 67
  • Мнения: 1 866
Никьде в ЕС няма zадьлжителни ваксини(няма и в Франция),освен в Италия.Но и там не е трудно да се откажат.
Бях дал някьде линк с всички страни,кои точно са zадьлжителни и кои не и кьде.Мисля,4е е в стр.на СЗО.

Бисе,моля те,пиШи в темата редовно.Все по неЩо ново нау4авам от теб.Супер си  bouquet
 

Абсолютно мога да гарантирам, че във Франция ваксинирането е задължително за някои болести. Ако говориш френски можеш лесно да го провериш в Интернет. Аз го знам защото съм живяла достатъчно дълго в тази страна, за да имам някакъв поглед върху здравната им система. Освен това имам позната там която не иска да ваксинира децата си, но ми каза че няма избор.

# 68
  • Мнения: 1 866
Lala,
при отказ от ваксини в щатите се подписва един документ за ''информирано съгласие''.
Друг е въпросът,4е никой не ти гарантира прием в детските градини и у4илищата.




Не знам дали може да се подпише някаква декларация във Франция, но при всички случаи детето ти не може да посещава детски заведения ако не е ваксинирано, а това поставя сериозен проблем все пак.

# 69
  • Мнения: 826
Lala,
при отказ от ваксини в щатите се подписва един документ за ''информирано съгласие''.
Друг е въпросът,4е никой не ти гарантира прием в детските градини и у4илищата.




Не знам дали може да се подпише някаква декларация във Франция, но при всички случаи детето ти не може да посещава детски заведения ако не е ваксинирано, а това поставя сериозен проблем все пак.

Така е и при нас,нищо не можеш да направиш ако откажат достъп на детето до градина.
Това  важи и за университети и гимназии.

# 70
  • Мнения: 4 150
Ох,сега ме карате да се ровя и да тьрся линкове с zакони и формуляри... Tired Нямам време,4естно,а и ве4е сьм ги слагал в другата тема.
Има си формуляри zа откаzване на ваксини по всякакви при4ини..(религиоzни,приватни и тн) в всяка дьржава.Все оЩе в цял свят важи правото на иzбор.Който не иска да го полzва,да не го полzва. Peace

# 71
  • Мнения: 1 866
Ох,сега ме карате да се ровя и да тьрся линкове с zакони и формуляри... Tired Нямам време,4естно,а и ве4е сьм ги слагал в другата тема.
Има си формуляри zа откаzване на ваксини по всякакви при4ини..(религиоzни,приватни и тн) в всяка дьржава.Все оЩе в цял свят важи правото на иzбор.Който не иска да го полzва,да не го полzва. Peace

Е, да, наистина е много лесно да се отговори така. Неприятно е когато някой дава допълнителна информация, която не е в тон с тезата на темата. Даже и да има форлуляр във Франция, с който да можеш да откажеш да ваксинираш детето си, то няма да може да тръгне нито на ясла, нито на детска градина, нито на училище. Мисля, че това е доста силна мярка, за да се принудят родителите все пак да ваксинират.

Аз също нямам време с 2 малки деца, но наистина не е трудно да се намери горната информация. Все пак смятам да не се опитвам да споря и да продължа да ваксинирам децата си. Тук не сте много убедителни...

# 72
  • Мнения: 826
Кристияне,
както писах и преди-в щатите подписваш такъв документ,но това не ти гарантира прием в у4ебно заведение!
Още пове4е,4е за всеки щат законите са разли4ни,но никой не може да задължи директорите да приемат деца без ваксини!

# 73
  • Мнения: 4 150
Нямам време ве4е zа такива подробности.Иzписал сьм толкова страници и сьм дал поне 50 линка zа какво ли не.
Ако  индивида е освободен от комисия или лекар,нито един Декан или лелка в градина има право на глас.Тук неЩо раzминавате zаконите  Simple Smile .Запоzнайте се по отблиzо,ако ви интересува.
При условие,4е индивида е освободен,а друг не го иска zаради освобождението се наруШава друг zакон и си има санкции zа тоzи,който се опитва да насилва.Т.е. дори освободеният 4овек няма реално право на иzбор,а всички ваксини вьпреки комисията са насилствени.Получава се дискриминация... Close .Не е хубаво човек да бьде дискриминиран zаради правото му на иzбор и zаради реШението му,проиzляzло от това право.Знам,че е сложно и омагьосан крьг,но има светлина в тунела.
За таzи цел трябва добьр адвокат zапоzнат с теzи неЩа.

# 74
# 75
  • Мнения: 1 858
Моя позната изяви желание да преведе някои материали от френски ако искаме. Ако някой от вас имат инфо на френски моля да ми го изпрати на e-mail за да мога и аз да и го изпратя, тя да го преведе и да ми го върне. Моля ви не ми давайте линкове защото хич не мога да се оправям с тях! Ако имате време и желание за това изпратете ми текстовете.

# 76
  • Мнения: 4 150
http://www.know-vaccines.org/informedconsent.html

http://www.aapsonline.org/press/nrvacres.htm   Асоциацията на лекари искат да махнат zадьлжителните ваксини,някои тук искат да им ги слагат насила....

# 77
  • Мнения: 1 866

Тези линкове потвърждават това което казах. Има борба срещу ваксините но засега неуспешна явно.

# 78
Значи излиза , че дефакто нямаме абсолютно никакъв избор за нито една от задължителните ваксини. Ако ще имам проблеми с ясли и градини - предпочитам да го ваксинират, но поне да ме осведомяват с какво точно го бодат.

# 79
  • София
  • Мнения: 3 648
Ето ви линк към новата тема за преведени на български материалиhttp://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;msg=2223644;topic= … 3867f954fc30f7bac
Дава грешка на този линк!

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ето ви линк към новата тема за преведени на български материалиhttp://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;msg=2223644;topic= … 3867f954fc30f7bac
Дава грешка на този линк!

Ето темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121241.0

# 81
  • София
  • Мнения: 3 648
Мерси, Анушка! Wink

# 82
  • Мнения: 4 392
Извинявам се.Исках да го оправя,но е изтекло времето за редактиране. Embarassed

Да,темата е тази,която anuschka  е дала. Peace

# 83
  • Мнения: 49
Има ли вариант родителите да откажат каквото и да е ваксиниране? Има ли педиатри , които биха се съгласили лесно да не ваксинират? И после неваксинираното дете ще има ли проблеми с прием в градини и ясли? На мен ми предстои второ раждане (дай боже)  и се замислям как бих могла да се опълча на обществото и на ваксинацията просто ей така. В БГ свободната воля често се нарушава от лекарите.. с една дума КАКВИ СА ПРАВАТА НА РОДИТЕЛИТЕ в тази насока?

Имат ли въобще права, как да се защитим от целия този натиск?
Аз изпитвах ужас когато боцкаха бебчо, и виках свекърва ми да го държи, защото имах чуството 4е ще припадна докато гледам


да, и аз искам да знам???!!!! newsm78

# 84
  • Мнения: 2 755
Christian, аз няма да се включа в този спор, просто е излишно, но искам да те попитам нещо :
- Защо така усърдно агитираш майките да не ваксинират децата си? Каква е целта? За това, че не само у нас има задължителен имунизационен календар, вече са го написали преди мен.
- На коя секта си член?

# 85
  • Мнения: 1 858
Е, ти пък сега секта. Що не се замислите малко, че човека просто ни помага и то безкористно. Ма не ние все трябва да се съмнявам и да търсим под вола теле! Тонита и нещо друго- ако тона ти беше малко по-различен щях да повярвам, че не търсиш спор...

# 86
  • Мнения: 2 755
Е, ти пък сега секта. Що не се замислите малко, че човека просто ни помага и то безкористно. Ма не ние все трябва да се съмнявам и да търсим под вола теле! Тонита и нещо друго- ако тона ти беше малко по-различен щях да повярвам, че не търсиш спор...
Не, наистина не търся спор. Peace Отказах се от споровете на тема "За и Против ваксините". Всяка майка има право сама да прецени, кое е най-добро за детето й. Аз, например съм ЗА задължителните ваксини. Относно останалите, с пожелателен х-р, мисля да ги пропусна. А пък ваксините против грип, са просто фармацевтичен трик за изкарване на повече пари. ЛИЧНО МНЕНИЕ.
maatete, винаги съм с едно на ум, когато някой ми предлага безкористна помощ. И то така натрапчиво. Thinking
Толкова от мен.

# 87
  • Мнения: 110
Christian, аз няма да се включа в този спор, просто е излишно, но искам да те попитам нещо :
- Защо така усърдно агитираш майките да не ваксинират децата си? Каква е целта? За това, че не само у нас има задължителен имунизационен календар, вече са го написали преди мен.
- На коя секта си член?

Каква е целта? Shocked За един по-добър свят..според мен Praynig
Когато се дават толкова аргументи и всички са доказани и доказуеми,и са много,и са логични,и са страшни....и се повтарят непрекъснато и неуморно....,както е с постовете на Кристиян-такъв въпрос ...умът не ми побира откъде идва ooooh! Tired
Ей това пък за сектата... #Crazy вече е доста изтъркан начин за опит за обида... Sick Направо не вярвам,като чета... newsm78

# 88
  • Мнения: 110
Относно останалите, с пожелателен х-р, мисля да ги пропусна. А пък ваксините против грип, са просто фармацевтичен трик за изкарване на повече пари. ЛИЧНО МНЕНИЕ.
maatete, винаги съм с едно на ум, когато някой ми предлага безкористна помощ. И то така натрапчиво. Thinking
Не разбирам...защо според теб противогрипната ваксина е фармацевтичен трик,а другите не са newsm78 Какво я прави по-различна?Ако човек "вярва" във ваксините,не би ли следвало да иска и да е сигурен,че с тая ваксина ще се спаси в евентуална страшна грипна епидемия(каквито е имало и всеки миг може да настъпи нова)) Naughty
Защо такава мнителност и крайна недоверчивост?Според теб няма хора,които обичат хората..,така ли? Tired "Натрапчиво" за теб,за мен-чиста благодат... baby_neutral

# 89
  • Мнения: 2 755
Maatete и Сияна, направих си труда да прочета голяма част от написаното от Christian. Това само потвърди моето мнение за въпросният потребител. Толкова крайни мнения, някои от тях направо безумни, отдавна не бях чела.  #Shocked #Shocked #ShockedПрочетете и вие и ако продължавате да мислите, че този човек не членува в някоя секта....проблемът си е ваш. Може да вярвате на когото и за каквото си искате.
Christian, няма нужда да отговаряш на въпросите ми. Аз намерих отговорите сама. Жалко за загубеното време. Можеше да го оползотворя с нещо по-полезно. Embarassed

# 90
  • Мнения: 1 080
Всяко  нещо  ,което  е непонятно  бива отхвърлено . Hug

# 91
  • Мнения: 5 500
...направих си труда да прочета голяма част от написаното от Christian. Това само потвърди моето мнение за въпросният потребител. Толкова крайни мнения, някои от тях направо безумни, отдавна не бях чела.  #Shocked #Shocked #ShockedПрочетете и вие и ако продължавате да мислите, че този човек не членува в някоя секта....проблемът си е ваш. Може да вярвате на когото и за каквото си искате.
Кристиян сме го чели много пъти.
Аз лично нищо крайно не намерих.
Ха, интересно секта против ваксините ако направят със сигурност ще й стана член  hahaha

# 92
  • Мнения: 4 150
Иzвинявам се ,не бях тук 24 часа zаЩото бях при гуруто на моята секта против ваксините zа да добия нови zнания и методи на манипулация на родителите от форума.Не му стана приятно,че го zанимавам с "дребни риби",но ми каzа неЩо интересно...
Каzа,4е бил чувал zа сектата на Tonita и ми каzа да се паzя от нея и да не се zаяждам...РеШих да го послуШам,нáли все пак ми е гуру... Simple Smile

# 93
Първо - нямаме избор по отношение на васксините в БГ.
Второ-  слагат ги на детето ни и отстрани има хора, които те карат ужасно да се страхуваш, че нещо лошо може да се случи на детето ти.
Трето - паникьосваш се и се разкъсваш от чувство  за вина.
......
......
.....

Кристияне, аре предложи някакво РЕШЕНИЕ - стига си хвърлял майките в крайности, обоснови се , може ли да стане реалност всичко това?

# 94
  • Мнения: 2 755
...направих си труда да прочета голяма част от написаното от Christian. Това само потвърди моето мнение за въпросният потребител. Толкова крайни мнения, някои от тях направо безумни, отдавна не бях чела.  #Shocked #Shocked #ShockedПрочетете и вие и ако продължавате да мислите, че този човек не членува в някоя секта....проблемът си е ваш. Може да вярвате на когото и за каквото си искате.
Кристиян сме го чели много пъти.
Аз лично нищо крайно не намерих.
Ха, интересно секта против ваксините ако направят със сигурност ще й стана член 
hahaha
Дерзайте. Предлагам Афродита и Christian за учередители на новото движение против задължителните ваксини, пардон секта. За съжаление у нас има доста отчаяни и обезверени хора, които търсят упование във всякакви лъжепророци. Материал за вас има достатъчно. Sad
Афродита, нямам представа, какво и колко си чела от проповедите на Christian, но аз ще ти посоча няколко негови бисера :
- При двуседмично постене с вода и земя, минава всяко главоболие #Shocked...
- С една сесия хипноза, можеш да си откриеш и премахнеш проблема.  Shocked Това по повод лечението на депресия. Брей колко лесно било... Една хипнозка и хоп - край на проблемите...ooooh!
и т.н.
Ако ми дадеш разумно обяснение по написаното, обещавам да престана да ви "хапя". Peace Ако се справиш добре, ще ти извадя още цитати. Christian e направо неизчерпаем източник на подобни, уникални безмислици.

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 20:23 от Tonita

# 95
  • Мнения: 2 755
Иzвинявам се ,не бях тук 24 часа zаЩото бях при гуруто на моята секта против ваксините zа да добия нови zнания и методи на манипулация на родителите от форума.Не му стана приятно,че го zанимавам с "дребни риби",но ми каzа неЩо интересно...
Каzа,4е бил чувал zа сектата на Tonita и ми каzа да се паzя от нея и да не се zаяждам...РеШих да го послуШам,нáли все пак ми е гуру... Simple Smile
Christianе, аз може и дребна риба да съм, но съм трудна за улавяне. Mr. Green
Хм, идеята за сектата на Тонита, много ми допадна. Вече мисля за името й.  ThinkingНа прима виста, ето подходящо име : Неподатливи на вербуване! Каня всички трезво и логично мислещи хора в нея.  Peace Laughing
Между другото, не прочетох никъде груби нападки от твоя страна. Точно така, това е тактиката. Со кротце, со благо и така, докато захапят въдицата.
Гледам аватара ти, и признавам, че ако трябваше да напиша текст под нея, то най-точният би бил : "Подай ръка! Ела с мен, заедно да вървим по правилния път."  NaughtyЗа мен обаче, този път е в грешната посока.

П.П. Мисля, че стана ясно, поне за някои, че този дебат още преди няколко страници, прехвърли границата на темата За и Против ваксините, тема по която аз няма да споря, защо, вече написах. В момента акцентът е поставен върху натрапчивото вменяване на идеи в разрез с разума.

# 96
  • Мнения: 3 914
Tonita ,извинявай ,но защо си се захванала със Christian,човекът се опитва да помогне със инфо за вредите от ваксините ,а аз мога да ти кажа за ползата от липсата на ваксини при датето ми ,и вярвай ми не членувам в секта.А и темата е за правото ни на избор ,аз уважавам личното мнение на хората и нямам нищо против ако ти искаш да ваксинираш детето си, но искам и ти мен да уважаваш че не искам да ваксинирам моето.Christian е противник на ваксините и ако ти не си съгласна с него това си е твой проблем ,не пиши тук ,но уважавай чуждото мнение вместо да го наричаш сектант. Всеки има право на мнение ,а също и на избор.Изрази твоето но не обиждай хората, това говори за липса на елементарна култура.Надявам се че няма да ми избодеш очите ,виртуално разбира се  bouquet

# 97
  • Мнения: 2 755
Viki i mama, не четеш внимателно. Виж какво съм написала в предният ми пост, по-точно в П.П. За пореден път пиша, че всяка майка има правото да прецени, кое е най-доброто за нейното дете. Далеч съм от мисълта, да ви давам съвети как да гледате децата си. Peace Прочети мненията на Christian, не само в тази тема и тогава, може би ще разбереш за какво всъщност става дума. Този човек не дава съвети, той проповядва и то доста последователно и натрапчиво. И стига "дъвкахте" тези ваксини.

# 98
  • Мнения: 3 914
Аз всъщност съм чела доста от Christian,и може би трабва да кажа че му се възхищавам ,но това е мое лично мнение и не бих искала да те ангажирам.А по отношение на ваксините,и на мен ми се е искало да агитирам ,но нямам потготовката и информацията със която разполага Christian ,а аз имам опита със пет годишно дете без ваксини ,което не е пило антибиотик и не е боледувало повече от 2 дни при вирусни инфекции.Пак подчертавам уважавам твоето мнение Peace

# 99
  • Мнения: 2 755
Аз всъщност съм чела доста от Christian,и може би трабва да кажа че му се възхищавам ,но това е мое лично мнение и не бих искала да те ангажирам.А по отношение на ваксините,и на мен ми се е искало да агитирам ,но нямам потготовката и информацията със която разполага Christian ,а аз имам опита със пет годишно дете без ваксини ,което не е пило антибиотик и не е боледувало повече от 2 дни при вирусни инфекции.Пак подчертавам уважавам твоето мнение Peace
Според мен няма нужда от никакви агитации. Naughty Всеки един човек, желаещ да се информира по даден въпрос, може сам да намери това, което му е нужно, без някакви "доброжелатели" да му го набиват в главата.
Радвам се, че детенцето ти е живо и здраво и му желая много късмет. Hug  bouquet

П.П. Явно няма нужда да пиша повече по тази тема. Спирам, преди моите постинги да са станали натрапчиви и досадни, като тези на Christian. Той самият се покри, а на мен ми омръзна от "адвокатите му". Видя ли Christian, колко права бях? Wink Много материал има за такива като теб у нас, много.  Confused

# 100
  • Мнения: 1 858
Много мразя хората, които влизат в дадена тема само и само скандал да направят! Тонита ако обичаш както разбра не ни е приятно да те четем...ако имаш проблем с Кристиан давай на лични. Престани да спамиш темата с без мислените си мнения относно Кристиан. На всички ни стана ясно какво мислиш за нас (тези, които искат да избират). Мисля, че мненията ти отдавна минаха добрия тон.

п.п. Няма лошо да изразиш мнението си но ти явно нападаш определен потребител, което е против правилата. Освен това косвено обиждаш и други потребители... моля те престани явно нямаш работа в тази тема вече.
И още нещо пак- ако толкова държиш да обиждаш и нападаш Кристиан не ни прави свидетели на това (грозна картинка е) давай на лични!

# 101
  • Мнения: 1 080
Tonita , тук  никой  не вербува  никой ,а  паническите  атаки наистина  се  лекуват  с  хипноза .Наистина.И понякога  при  липсата  на  някакви  вещества незнам  точно  какви  на  бременната  жена  може  да  и  се  прияде  пръст ............... Баща  ми  не е  доктор  но  давал  на  големия  малко  пръст  за  имунитет  ShockedЕ   да  ти  кажа  откакто  той  го  гледа е  станал неузнаваем  в  добрия  смисъл . Peace

# 102
  • Мнения: 5 500
Тонита, нямам никакво намерение да ти обяснявам, защото няма да има никакъв ефект, предполагам Кристиян не ти отговоря поради същата причина.
Твоя работа си е да продължиш да си "хапеш" колкото искаш, дали да пишеш или не, моя да те игнорирам.

# 103
  • Мнения: 4 150
Аz гласувам ЗА правото на иzбор на Тонита да си слага ваксини. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 110
Малееее,дано Криситян не ме уволни,че закъснях малко със защитата(аз,като почетен партньор в адвокатската му фирма) Joy
Тонита...(не искам отговор,просто не мога да не се обърна към теб,а и олицетворяваш доста хора с позицията си) Thinking Къде пък ги виждаш тия агитации,къде са натрапчивите мнения на Кристиян Shocked Чакай малко,какво прави Бърди тогава-с безбройните си консултации,неуморно за всеки изрежда ваксини,дози...да ти се завие свят #Crazy Тук не се вижда да се съмняваш в безкористната му "помощ" на майчетата във форума,и не ти се струва  натрапчиво...Без кометар.
За мен твоето е отказ да приемеш реалността-НИКОЙ не може да оспори какво има във ваксините и как те действат,абсолютно НИКОЙ.Значи за мен ,който милее така вманиачено за ваксини,живее в илюзорно-опасен свят Sad
Аз лично знаех за ваксините преди да вляза във форума и разбира се и преди да срещна виртуално Кристиян.Това,че някой проявавя здрав разум и смелост ...и потвърждава всичко,в което вярвам,ме прави щастлива.И още повече се радвам,когато той(и останалите ,които имат представа за какви страхотии става дума с ваксините) поднасят информацията на нищо неподозиращи родители... Hug
Ще "дъвчем" ваксините още...,защото са прекалено сериозна тема и засягат всеки един от нас.Пък ти не ни чети...или ако случайно попаднеш-не ни обръщай внимание. PeaceВсе пак хубаво е ,че си за правото на избор...И аз съм сигурна,че никой от нас-на които се налага да спорим с теб-не го прави с удоволствие,нито като самоцел,но е трудно да мълчим-не защото се надяваме,че ще си промениш позицията за ваксините,но защото напълно нелогично и грозно нападаш форумец.И той се защитава прекрасно всеки път(макар че няма нужда)...,но някакси е трудно да се преглътне и от нас- свидетелите на нападката - несправедливостта в коментарите ти.... Stop
Аз продължавам да не намирам нищо налудничаво в писаниците на Кристиян.А ти може би имаш нужда от повече източници на информация(нали не признаваш хората ,като такива)...

# 105
  • София
  • Мнения: 323
Съгласна съм, че нападките и обидите тук, в тази тема, са безсмислени. Тук, вече беше казано, обсъждаме правото на избор. А колко е необходимо да се дъвче тази тема- имам много личен опит в това отношение. Аз съм от онези, противниците на ваксините и съм такъв, откакто малката ми дъщеря несе разболя от какво ли не, само защото я ваксинираха и то, при положение че има доказана лекарствена алергия. Не е необходимо да разказвам дълги истории, достатъчно е да кажа, че бях против да я ваксинират от самото начало на живота и, но нямах силата, смелостта, куража да кажа не. Намирах си основания да отлагам ваксините колкото се може повече, но в крайна сметка и ги слагах и винаги имаше последствия. Честко тежки. Често продължаващи година и повече. До миналата година, когато и направиха БЦЖ, след две отрицателни проби Манту. Нямаше и два дни след ваксината, и тя почна да кашля. Не можеше да спи, повръщаше. Заформи и се една пъпка на рамото, която по скоро бих определила като цирей, пълен с нещо жълтеникаво -кафеникаво и много я болеше. Всъщност я болеше цялото рамо. И това си остана така повече от половин година. Джипито каза, че било нормално ,всъщност го измрънка под носа си, а частната ни лекарка, на която се обаждам, като закъсаме по-сериозно, изрази становище, че имаме проблем- 4 месеца след ваксината, само не уточни какъв. Е, сега, година след това, пъпката-цирей продължава да е там, малко се е видоизменила, но при натиск още има лека болка. Имаме да правим още три ваксини -ДТ, полио и още нещо, но този път аз няма да разреша, и без това закъсняхме с тях повече от година. Детето ще е втори клас. Ще и искат здравен картон, естествено с ваксините. Ще им го представя, но без тях. Ще осведомя джипито за отказа от тях. И ще ви пиша в тази или друга тема, какви са били последствията.

# 106
  • Мнения: 14 654
Maatete и Сияна, направих си труда да прочета голяма част от написаното от Christian.

аз пък прочетох и някои от линковете, които е пуснал и в другите теми,  раздвам се на информацията, която ни предоставя, понеже от другаде трудно ще намериш статии от такова естество и нищо чудно, че е така  Wink
това, че педиатрите не ни информират какви последствия имат ваксините и какво е съдържанието им (аз не съм видяла досега опаковка от ваксина, на която да прочета какво съдържа и какви странични реакции да се очакват) , това че ваксинират бебетата още в първите 24 часа от раждането им е престъпно.
редно е да имаме право на избор.

# 107
  • София
  • Мнения: 410
Тонита, т. к. нямам време, а и желание да пиша отново и отново моето мнение за ваксините и "сектантите", то ще копирам един постинг на мъжа ми, който напълно отразява моето отношение по въпроса:

Снощи много късно написах един дълъг пост, в който призовавах хората да надмогнат дребнавостта в душиците си и да се придържат към темата...
Преди да го публикувам обаче затворих страницата по погрешка и всичко изчезна в небитието   Cry Ще се опитам да го въпроизведа отново.

Толерантността е хубава дума и още по-хубаво е, когато я има наяве. Старая се да бъда толерантен, макар и често да се изкушавам да отвърна на нападките - какво да се прави, младостта все още тече в жилите ми и кара нравът ми да бъде буен понякога  Laughing

Най-хубавото в цялата тази тема и в дискусиите тука, е че карат много хора поне да се замислят. А на мен това ми е целта! Свидетелство са съобщенията на лична поща, новите хора, които се "осмеляват" да пишат в тази тема, нарастващият брой на родители, нежелаещи да ваксинират децата си повече.
Отчайващата черта на много хора да се вкопчат в досегашните си възгледи за света винаги ме е натъжавала и изпитвам чиста радост, когато видя, че това подлежи на промяна.
Вече съм го казвал - повечето хора (и аз включително) се ръководим от стадни принципи.
Ако всички вървят на изток, а един каже, че пътят е на юг, стадото няма да го последва. Но ще го последват поне двама.
Ако всички вървят на изток, а трима кажат, че пътят е на юг, стадото отново няма да ги последва. Но към тях ще дойдат още 10.
След време мнозина ще вървят на изток, мнозина - на юг, а помежду им ще остане само съмнението. То ще роди онзи, който ще каже, че пътят е на север.
След време ще има тръгнали в много посоки, всеки направил своя избор - чрез главата и сърцето си.


Говорейки за толерантност, СЕКТАНТ е често използвана обида в този форум, с нея се заклеймяват инакомислещите. Предполагам, че в близките дни отново ще бъде често срещан "термин" тука.
Не мога да виня хората във форума за това, че са такива, каквито са, но много ми се ще да могат поне за малко да се отърсят от клишетата, в които живеят и да се огледат по какъв път са тръгнали. Дали вървят по него, защото им е заставено да вярват, че това е пътят или вървят по него, защото това е пътят, който те са избрали.

Моето мнение (отразяващо пътя, по който съм поел със семейството си) е, че:

    * Ваксините понякога дават някакъв имунитет.
    * Ваксините внасят опасни вещества в организма, чиито странични ефекти се проявяват често, а в редки случаи завършват фатално.
    * Ваксините "предпазват" от болести, които в повечето случаи са или редки, или се прекарват/лекуват лесно, или вероятността да се заразиш е по-ниска, октолкото да те удари гръм насред полето.
    * Дългосрочните последици от ваксините са обект на множество съмнения и спекулации, като моето убеждение е, че ползотворният им е ефект (когато го има) намалява драстично, а "помощните" вещества увреждат непоправимо организма.
    * Ваксините са сериозен бизнес, в който са замесени много пари, много интереси, а търсеният ефект е с преобладаващо финансов характер.
    * Информация относно вредата от ваксините умишлено се крие от широката публика, за да се защитят интересите от горната точка.
    * Движенията против ваксините в Западна Европа, Северна Америка и Япония са много сериозни и започват постепенно да печелят медийни позиции. (В България това скоро няма да стане - затова отделям време да пиша в тази тема - за да спомогна за преодоляването на енергeтичния бариер [колегите химици ще ме разберат])
    * Правителствата на страни от третия свят започват да отказват хуманитарни помощи с медикаменти, както и да участват в доброволни програми при разработката на ваксини и лекарства.

И поради всички тези неща, които съм изброил по-горе, смятам, че ваксинациите в никакъв случай не трябва да бъдат задължителни. И смятам също така, че на мощната про-ваксин-пропаганда трябва да се отвръща с анти-ваксин-пропаганда. Тогава и само тогава, хората ще имат истински избор. Избор - не само в юридическия смисъл на думата.
Също така мисля, че използването на думата СЕКТАНТ е много изтъркан начин да обидиш някого. Не е възпитано да наричаш някого така, след като дори не познаваш човека лично, неговия мироглед, начин на живот и т.н.
Кристиян, кога ще раздаваш заплатите.... Mr. Green

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 14:26 от dutci

# 108
  • Мнения: 4 150
Ето,раzдавам zаплатите... Grinning
http://www.lewrockwell.com/miller/miller15.html

# 109
  • Мнения: 4 150
Амарена,
Ще имаШ ли време да преведеШ поне част от тоzи линк?
Благодарности...хиляди....  bouquet
http://www.laleva.org/de/2006/03/lanka_wo_ist_der_nachweis_krank … hender_viren.html

# 110
  • Мнения: 4 392
Christian ,запиши ме и мен в сектата! Grinning
В момента съм затрупана с доста обемни текстове на друга тематика.Влизам в нета за по 10-15 минути , само да видя какво сте изписали по темата и пак излизам.Но при първа възможност ще продължа делото,не се отказвам тъй лесно! PeaceПросто съм в надпревара с времето. Embarassed
Дано ,дано се включат и други с превеждането,иначе няма смогване. Sad

# 111
  • Мнения: 1 858
Май обсъждането по темата ще продължи сега, когато и филма е готов?!

# 112
  • Мнения: 3 161
Чудесно решение за темата с ваксините. Наистина, няма смисъл вече от спора за и против. Аз също съм за правото на родителя на информиран избор и ще следя с интерес.

# 113
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм "за " свободния избор......не дочетох темата, но ще го направя по- късно........

# 114
  • Мнения: 1 858
В другата тема е публикуван линк към арена с филм относно ваксините. Току що го изгледах...
Горещо го препоръчвам на всички (да го гледат) най-вече на защитниците на ваксините... много е възможно след това да се разубедят.

# 115
  • Мнения: 1 080
най - ме ужаси култивирането на вируса в животински тъкани , тримесечно бебе получава материал съдържащ някакви части от маймунски бъбрек или пък заешки мозък . noИ друго се чудих нали вкаравт полумъртъв вирус а когато се зарази с  жив вирус няма ли имунната система да реагира полвинчато ??

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 21:14 от catch

# 116
  • Мнения: 49
АБСОЛЮТНО ПРОТИВ ВАКСИНИТЕ! Ако някой може да ни помогне с идея за това как могат да бъдат избегнати в БГ, моля да ми пише на лични.  Hug Благодаря предварително!   bouquet

# 117
  • Мнения: 3 161
Що на лични бе, човек? Много от нас искат да ги избегнат или отложат максимално - нека си помогнем заедно. Днес приемрно чух, че след като влезем в ЕС, вече няма да има задължителни, а само препоръчителни ваксинации. Ако отложим нещата с два месеца само... Все пак хубаво е, че повдгаш темата, че нещо се беше загубила.

# 118
  • Мнения: 49
хехе  Hug
темата е доста деликатна, а аз съм ЗА правото на избор. та рекох хем да не дразним останалите, които не са на нашето мнение, хем да потърся помощ  Wink
пък дай Боже да ти е достоверна инфото и тази дискусия да стане безмислена, ама дотогава..
 newsm78

# 119
  • Мнения: 46 515
Никол,мога да ти пратя една ваксина zа варицела.Искам zа нея 500 лева.Предполагам не е много Щом е zа zдравето на детето ти.... Peace ...

 doh Не знам как, но това го виждам чак сега  Laughing

Проблемът не е нито в това някой да ми я прати, нито в парите, просто не мога да намеря кой да я сложи, проверих на няколко места, но ми отказват, аз самата не съм медицинско лице и не мога да я сложа сама.

# 120
  • Мнения: 15 214
Искам да подкрепя идеята родителите да имат право на избор за това дали ДА или Не ваксинират децата си. Не съм чела подробно темата, но преди няколко година видях родени здрави деца, които след задължителните ваксини са получили необратими увреждания. Техните родители апелираха точно за право на избор и информация на всяка ваксина.

# 121
  • Мнения: 1 737
Що на лични бе, човек? Много от нас искат да ги избегнат или отложат максимално - нека си помогнем заедно. Днес приемрно чух, че след като влезем в ЕС, вече няма да има задължителни, а само препоръчителни ваксинации. Ако отложим нещата с два месеца само... Все пак хубаво е, че повдгаш темата, че нещо се беше загубила.

Супер, ако стане. Те в Европа не са задължителни, но пак ако не ти е ваксинирано детето, не го взимат на градина и училище. Обаче тогава имаш възможност да започнеш да ваксинираш детето си даже на 3г възраст, или колкото си искаш, преди да го дадеш на градина.Или направо на 5-6г преди да тръгне на училище, ако се откажеш от градината.  Аз лично ако не мога да ги избегна по друг начин точно това ще направя - първата ваксина най-рано на 2г възраст.

# 122
  • Мнения: 1 858
Стига човек да е изобретателен начини се намират. За сега личната лекарка ни издава бележки, че е временно освободен от ваксини. За по-натъка имаме някакъв шанс да се освободим и законно. Има и друг начин личната лекарка да попълва имунизационния паспорт на детето без да поставя ваксините (сега някой ще ме изяде!). Стига да реши човек начин ще намери.

# 123
  • Мнения: 1 737
Има и друг начин личната лекарка да попълва имунизационния паспорт на детето без да поставя ваксините (сега някой ще ме изяде!).
Никой няма да те изяде в тази тема, нали повечето тук такъв педиатър си търсим. Ако има такъв в района на Борово, веднага отивам при него, само ми кажете кой и къде. Може и на лични. Не ме интересува иначе колко е кадърен, аз и без това не лекувам по никакъв повод детето си с алопатия, само ваксините ме интересуват.

# 124
  • Мнения: 49
Има и друг начин личната лекарка да попълва имунизационния паспорт на детето без да поставя ваксините (сега някой ще ме изяде!).
Никой няма да те изяде в тази тема, нали повечето тук такъв педиатър си търсим. Ако има такъв в района на Борово, веднага отивам при него, само ми кажете кой и къде. Може и на лични. Не ме интересува иначе колко е кадърен, аз и без това не лекувам по никакъв повод детето си с алопатия, само ваксините ме интересуват.

Може ли и на мен на лични по същия въпрос..  Hug   bouquet

# 125
  • Мнения: 49
Като районът няма значение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт