Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 8

  • 33 901
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Да,така се прави.Но може и без естрофем,а с летрозол,тогава е ЗЕТ на естествен цикъл.Аз предпочитам този вариант, въпреки че се надявам сегашният ми свеж трансфер да е успешен

# 721
  • Мнения: 757
Да,така се прави.Но може и без естрофем,а с летрозол,тогава е ЗЕТ на естествен цикъл.Аз предпочитам този вариант, въпреки че се надявам сегашният ми свеж трансфер да е успешен
Ели стискам палци. Успех!

# 722
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
Благодаря.На 9.12 ще се разбере,но според докторът съм бременна.Голям оптимист е и е заразно(и се надявам да е прав,че много се измъчих вече).

# 723
  • София
  • Мнения: 2 970
Здравейте, случвало ли ви се е да вдигнете температура след влизането на интралипид?

Уж се подготвям за зет и вчера правих вливка на 5мл. Но днес гърба и главата ме болят и имам температура. Хематологът каза да изчакам. Ще пусна и тест за ковид, но се съмнявам да е от това. Започна веднага след вливката, а главоболието още по време. Тече 3 часа в 500мл рингер.

Не за първи път го правя. Но до сега странични реакции не съм имала.

Чудя се дали да не отложа изцяло зет и да пропусна прегледи и изследвания.

Много тъпо. Хематологът каза да чакам ден два, можело да премине и да няма проблем.

Благодаря ви предварително за съветите!

# 724
  • Мнения: 5 900
Ели, успех Flowers Four Leaf Clover
Melinda, много пъти съм вливала и предимно зимния период. Никога не съм имала странични ефекти. За съжаление по-скоро ми се струва, че е съвпадение с появата на някакъв здравословен проблем при теб.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 970
Благодаря ти Блинг. Ще пусна ПКК с срп и ковид тест следобед.

От няколко месеца се готвя. Много ми е тъжно.

# 726
  • Мнения: 7 284
Преди години, при един от трансферите ми, имах назначен имуновенин. След вливките имах 2 -3 дни страхотно главоболие. За температура нямам спомен.
Знам, че са различни продукти, но и двата влияят на имунната система. Може да е някаква такава реакция.
Но все пак си пусни изследвания да изключиш заболяване, че то в тия несигурни времена...

# 727
  • София
  • Мнения: 2 970
Ще пусна. Благодаря ти Стела!

# 728
  • Мнения: 1 755
Честит първи сняг! Дано и нашите снежинки ни донесат добри новини!
Някой знае ли дали в Румъния се предлагат някакви прогестеронови инжекции? Искам максимално да избегна дуфастона заради FVLaiden. За Сърбия, Македония, Гърция, Турция ясно. Да шофирам сама до някоя граница ми се струва изтезание в тези зимни условия. Затова прегледах влак като опция, но в момента само Румъния е международен вариант. А дори и с кола да се наложи ми е 150 км. Ако не успея по друг начин, ще мъча да поръчам на някой от Турция. От Промахон взимам утрогестана, но там инжекциите са само пролутекс /ежедневни и скъпи/.

# 729
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
На мен в четвъртък ми вляха 10 мл Интралипид в 300 мл разтвор и нямах абсолютно никакви неприятни усещания (като изключим слагането у махането на абоката,но то при мен винаги е тъй).
Сега ми звънна ембриологът на клиниката и ме зарадва,че имам и две снежинки.Т.е.резултатът ми е задоволителен-от 5 оплодени Я(7 извадиха) 3 са идеални-1 върнато на ден 4 и тези двете.За 37-годишна с не много силна стимулация май се справих добре.
Мелинда, пожелавам ти да е леко неразположение от вливката и скоро да се похвалиш с добри новини ❤️
Манди,защо не питаш във ФБ групата Тромбофилия и бременност-там момичетата са много отзивчиви и много помагат,може и за твоя случай да намерят решение.

# 730
  • Мнения: 5 900
Ели, идеален ти е резултатът. Аз имах толкова ембриони преди четири години при седем оплодени. Сега се моля да докарам до един поне.
mandarin, много сложна ми се вижда тази схема с Румъния. Няма ли как да намериш някой да ти донесе от Турция. По различните фб групи непрекъснато се появява някой, който да предлага, но си трябва дебнене.

# 731
  • Мнения: 1 755
Ами аз дебна, в доста групи съм. А специално Румъния не ми е толкова трудна, хем съм близо, имам и познати в Русе. Просто не знам дали се предлагат там (и какъв вариант), това ми е чуденката.

# 732
  • Мнения: 402
Здравейте някой да е правил замразен трансфер в Надежда по фонда нека ми пише на лични Благодаря

# 733
  • Мнения: 990
melinda11, леко пошаване на температурата е един от страничните ефекти. Вливала съм поне 7-8 пъти Интралипид и Октагам. По време на цялата вливка акушерка мери темп. около 4-5 пъти, следи кръвно, пулс и сатурация. Два пъти съм вдигала до 37.5 и не е страшно. На следващия ден никога не съм се мерила, може и да съм имала.
Но ако продължи по-дълго е добре да звъннеш на доктора.

# 734
  • София
  • Мнения: 2 970
Бени, много ти благодаря! Казаха ми утре да пусна кръв, с днес само ковид. И ако ПКК и срп са ок и ковид отрицателен, и до утре няма т - няма да канселираме. Други оплаквания нямам.

Коледни чудеса пожелавам на всички! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт