invitro

  • 14 984
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Tova e usmihnatoto mi nazvanie za spermatozoidite Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат на: lunhua
A priatelkata ti to4no kakav problem e imala? Pri nas problema e v kandidat-tatkoto i nikakak ne e lek,moje da se stigne i do tarsene na pluvci v testisite  Cry


Мила, не съм специалист по въпроса, но моя приятелка има подобен проблем като вашия. Тя е минала едно неуспешно ин витро, но сега са им предложини инсеминация. Процедурата била една идея по-лека от ин витро, отново сперматозоидите се обработват за да имат сила да си свършат работата. Имало и два начина за въвеждане - в матката или направо в тръбите. Моята приятелка е правила тези опити в чужбина, не занм дали тук се извършва, но все си мисля, че в Майчин дом правят такова неща? Пак казвам, че не съм специалист, опитвам се да дам информация само! Simple Smile

# 17
A moje bi tvoiata priatelka ima predvid ICSI-bebe Confused: Zа6тото,според мненията на лекарите инсеминацията е етап преди инвитро?За инсеминацията искат спермата на бащата да е ка4ествена и без ниски показатели,каквато не е в моя слу4аи Cry  И единстжениа ми вариант маи остава ИКСИ-обработката на сперматозоидите,след като ги открия.И ще струва около 5000лв.Засега сьбираме парите и маи ше  опитаме.Кьсмет и на твоиата приателка!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Цитат на: lunhua
A moje bi tvoiata priatelka ima predvid ICSI-bebe Confused: Zа6тото,според мненията на лекарите инсеминацията е етап преди инвитро?За инсеминацията искат спермата на бащата да е ка4ествена и без ниски показатели,каквато не е в моя слу4аи Cry  И единстжениа ми вариант маи остава ИКСИ-обработката на сперматозоидите,след като ги открия.И ще струва около 5000лв.Засега сьбираме парите и маи ше  опитаме.Кьсмет и на твоиата приателка!


Да, действително е нужна предварителна обработка на сперматозоидите. Моята приятелка също се подлага на стимулация на яйчниците, но не се взима яйцеклетка, а обработените сперматозоиди се въвеждат директно в тръбите. Тя каза, че това наричат инсеминация. Процедурата била по-безболезнена и стимулацията на яйчниците не била толкова голяма,т.е. нямало нужда от производство на много яйцеклетки.

# 19
  • Мнения: 978
Това се нарича GIFT ili ZIFT, не си спомням точно. Няма нищо общо с инсеминацията.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
Това се нарича GIFT ili ZIFT, не си спомням точно. Няма нищо общо с инсеминацията.

има, има, Рейвънче, това си е точно интратубарна инсеминация.

# 21
  • Мнения: 303
Абе ако ще се вадят опашатковци от тестисите май най-добре да се мисли направо за ИКСИ. Естествено това си е мое мнение Simple Smile
А колкото до цените - разпитвайте докато не се е почнало да няма после рев - някои от клиниките обявяват цени с медикаментите други без тях трети квот им падне  Wink

Общи условия

Активация на акаунт