Корем след раждане

  • 1 706
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте мами как прибрахте коремите след раждане?Два месеца от както съм мама и корема все още си го имам дали ще си остане така..

# 1
  • Мнения: 2 329
Два месеца е много малък период за възстановяване.
Дай си повече време. Зависи и как си раждала-секцио или естествено. При естествено раждане след четвъртия, петия месец можете да започнете лека стягаща гимнастика за укрепване на коремните мускули. А на този етап разходките с количката на по голямо разстояние мисля са достатъчни.

# 2
  • Мнения: 1 091
Това дали ще ти се прибере корема зависи от много неща.
Кожата ти дали е еластична ,кое раждане е ,на колко си години.
След раждането на големия ми син корема ми се прибра за няколко месеца /не помня точно колко/ и все едно не бях раждала.
Родих малко преди да навърша 21 г.
Малкия ми син го родих на 27г. ,носих еластични колани ,но корема ми не се прибра нацяло.
С малкия бях качила 10 кг. и всички килограми ги свалих с раждането ,но фигурата ми се промени.
Започнах да тренирам на по-късен етап ,направих плочки на горната част на корема ,но долната част стои изпъкнала.
Но и според мен 2 месеца са малък период за 100 % възстановяване.
Имай търпение.
Ако не се прибере ,не се самообвинявай ,че не изглеждаш добре или че вече не си привлекателна! ❤️
Пожелавам ти да се прибере коремчето! ❤️
Да ти е жив и здрав бебока! 🌺

# 3
  • София
  • Мнения: 2 567
При мен доста се прибра и след първата менструация след раждането. Според мен около 4 -5 месеца е нормален срок, има жени, на които не им личи и след седмица, но това са по-скоро изключения. Не го мисли много, всяко нещо с времето си. Килограмите също се свалят, без диети, но с доста разходки свалях по около 2 кг на месец.

# 4
  • Мнения: 37
Здравейте на 21г. съм и родих естествено, кожата ми не е еластична имам и доста срии от тях отърваване няма а за коремчето значи търпение пък ще видим.
Благодаря за отговорите.😘

# 5
  • Мнения: 3 773
Два месеца е много малко време след раждане да се тревожиш, че няма да се прибере корема. Моят се прибра на около шестия-седмия, тогава долу-горе свалих и натрупаните килограми. А аз съм спортна натура, в много добра форма по принцип и пак ми отне време.

Имах приятелка, с която родихме през три месеца, тя роди първа, нейният корем се прибра на втората седмица, беше плосък като дъска, а тя слаба, все едно никога не е раждала. Направо се бях депресирала тогава. Та мисълта ми е, не се сравнявай с други жени, много е индивидуално, генът също играе голяма роля.

Разходки, леки тренировки, когато може, внимавай с храненето и ще се прибере корема.

Много здрав и спокоен бебок ти пожелавам:)

# 6
  • Мнения: 2 329
Babri, сега като се замисля и при мен горе-долу към 7я месец си възвърнах фигурата. Аз не съм спортна натура, но много джитках с тази количка, а тя беше тежка.
B.S ще се възстановиш не се тревожи. Сега се наслаждавай на бебчо и се радвай на всеки миг прекаран с него, че това не се връща Grinning
Моят юнак е вече на 15(да ми е жив и здрав) и не ми дава да го доближа, камо ли да го гушна.
Да ти е живо и здраво детенцето.

# 7
  • Мнения: 37
Благодаря ви 😘

# 8
  • Мнения: 134
Аз раждах нормално,на 21 години,и понеже кожата ми е еластична нямах проблеми. Нито стрий имах,нито порблем с прибирането на корема. Ползвах стягащ колан 2-3 месеца след раждането,може би и това помогна до някъде. сега след 1г.6м. съм със същата фигура,като преди да родя. Имай малко търпение,два месеца са найстина кратък период за прибиране на коремчето Hands V

# 9
  • Мнения: 70
Аз родих преди 3,5 месеца, още не се е прибрал, качих 18 кг, свалих до сега 12, остават ми още 6 но ми е доста трудно да ги сваля. Родих секцио и все още немога да спортувам, на 28 съм.

# 10
  • Мнения: 2 329
Аз родих преди 3,5 месеца, още не се е прибрал, качих 18 кг, свалих до сега 12, остават ми още 6 но ми е доста трудно да ги сваля. Родих секцио и все още немога да спортувам, на 28 съм.
Ще ги свалиш, споко.
Рано е да се тревожиш за това.

# 11
  • Мнения: 96
Здравей,

Аз родих секцио преди 6м. и корема не ми се е прибрал. В долната част е подут и все едно съм бременна в 3м., а с количката ходя, гледам да правя упражнения, кърмя, с храната не прекалявам, така че може би е индивидуално, но при мен се случват много бавно нещата.

# 12
  • Мнения: 2 329
Здравей,

Аз родих секцио преди 6м. и корема не ми се е прибрал. В долната част е подут и все едно съм бременна в 3м., а с количката ходя, гледам да правя упражнения, кърмя, с храната не прекалявам, така че може би е индивидуално, но при мен се случват много бавно нещата.
Погледни в ютуб упражнения, които са  за диастаза. Аз правя такива заради гръбначни проблеми. Действат страхотно за прибиране на коремчето(раждала съм много отдавна, но винаги съм имала леко коремче и паласки Grinning от два месеца правя упражнения и ефекта е супер)
Има едно упражнение "вакуум" но там трябва да се внимава.
И не се шашкай ще се възстанови организма, сега се радвай на бебо и майчинството.

# 13
  • Мнения: 15 356
Аз родих преди 21 дни със секцио и корема ми е почти прибран.Може би е като в третия месец,ама като знам какъв огромен беше..Индивидуално е всичко,дала съм си време ,ще се прибере.

# 14
  • Мнения: 96
Здравей,

Аз родих секцио преди 6м. и корема не ми се е прибрал. В долната част е подут и все едно съм бременна в 3м., а с количката ходя, гледам да правя упражнения, кърмя, с храната не прекалявам, така че може би е индивидуално, но при мен се случват много бавно нещата.
Погледни в ютуб упражнения, които са  за диастаза. Аз правя такива заради гръбначни проблеми. Действат страхотно за прибиране на коремчето(раждала съм много отдавна, но винаги съм имала леко коремче и паласки Grinning от два месеца правя упражнения и ефекта е супер)
Има едно упражнение "вакуум" но там трябва да се внимава.
И не се шашкай ще се възстанови организма, сега се радвай на бебо и майчинството.


Благодаря ти, даа. Майка ми е педиатър и тя твърди, че реално колкото време сме носили бебчетата, толкова трябва горе-долу, за да се прибере изцяло.
Сега се опитвам да правя фастинг - Не ям до към 1-2 или си позволявам плод.
Надявам се лека полека да се доближа до предишния вид на корема, защото съм спортна натура, а промените в тялото, които настъпват при нас, жените и това, на което телата ни са способни е меко казано героизъм, стоицизъм.....

Общи условия

Активация на акаунт