Споделете впечетления от лятното си пътуване до България!

  • 5 344
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Относно цените - много се озадчих!!
Отидох си с нагласата че всичко ще е супер ефтино и нормално - а то какво се оказа - не можете да си представите на какви цени се натъкна!!  Shocked- потник - 90лв.; колан - 60лв; рокля - 124лв, блуза с качулка, спортна - 134лв!!!!  Shocked Shocked- това за блузата с качулката още не ми дава мира.... Rolling Eyes

бих казала че тук има много по-ефтини и по-хубави неща... Rolling Eyes
Иначе по заведенията беше добре - естествено бях редовен посетител на любимото ми заведение - Happy Laughing, то си е все така с любезен персонал, вкусна храна и бързо обслужване. Ако има и други фенове на това заведение - Поздравявам ги за избора Laughing

Поздрави Grinning

# 46
  • Мнения: 3 423
Иначе по заведенията беше добре - естествено бях редовен посетител на любимото ми заведение - Happy Laughing, то си е все така с любезен персонал, вкусна храна и бързо обслужване. Ако има и други фенове на това заведение - Поздравявам ги за избора Laughing

А, мъжът ми е фен на това заведение, защото сервитьорките
са с учудващо широки колани и не носят поли, панталони,
а някои май и от гащи спестяват. И все се дупят подканящо.
Още ли им е такова работното облекло?

# 47
  • Мнения: 714
Иначе по заведенията беше добре - естествено бях редовен посетител на любимото ми заведение - Happy Laughing, то си е все така с любезен персонал, вкусна храна и бързо обслужване. Ако има и други фенове на това заведение - Поздравявам ги за избора Laughing

Поздрави Grinning

Айде като заговорихме за Хепи.  Shocked
Последен ден в София, бяхме в центъра, в колата бяха багажите. Преди да е станало време да тръгнем, минахме да хапнем в Хепи на Раковска, нали се сещате, на борда на Алиталия нямаше да преядем.  Close
Сядаме ние, идва късополата сервитьорка и преди да сме си отворили устите започва сърдито: "Само да ви кажа, кафета, безалкохолни и т.н. няма"  Shocked  Shocked Шаш. Аз обаче нали съм нахална, настоявам да знам защо няма. Отговаря ми се, има авария във водопровода. Викам а, ясно. Ми тогава трябваше да го каже по друг начин  Close На клиента се казва, или поне така аз мисля: Извинявам се за неудобството, поради авария временно нямаме наливни напитки и не можем да правим кафе. Мога да ви предложа кока-кола и минерална вода в бутилки.
Ма то детето, така му казали, така казва и то на клиентите  hahaha
После ... поръчваме. Колата в бутилки пристига след 15 мин.
Яденето пристигна след още 20 и то първо яде брат ми, след като се наяде донесоха мойто, след това и детето имаше щастие да хапне  #Crazy за италианската ми гостенка не говоря ... Не преувеличавам, нямам този навик. Crossing Arms
Ресторантът беше полупразен, да не тръгнат сега феновете му да го защитават, че е бил претоварен.
Бях вече в делириум, че ще изпуснем полета от бързото обслужване в Хепи.
После гоних сервитьорката да й дам парите щото тръгвахме и не можех да я чакам повече, добре, че предварително бях поискала сметката веднага щом поръчахме.
Не й оставих и 1 стотинка бакшиш.  newsm78

# 48
  • Мнения: 1 363
Незнам тия фризьори къде ги намирате, но досега нито веднъж не са ме постригвали така както аз искам във БГто, говоря за Видин и София.

За сметка на това, пък миналото лято всичките фризьори се изредиха да ми излседват прическата, как са я скосили, оформили, етц. Една приятелка също се оплака от Капанов за сметка на Лондонските коафьори. И дума за сравнение не може да става.



# 49
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ква стана тя - във Франция в сряда не се работи, в Италия понеделник и четвъртък, сложи празници и не знам какви си дни (знам го от моя приятелка в Брюксел, където по случайност се работи по принцип) и какво? В Испания и къде беше още по цял следобед сиестват, баси веселото е в Европа Joy

А пък аз се ядосвам, че в неделя тук затварят магазините в 6 и все го забравям този факт.  Laughing
Преди две години бяхме във Франция и като кацнахме на летището рано рано сутринта от презокеанския полет, искаме веднага да пием хубаво кафе. Ама кафенето тепърва отваря. А пък като отвори и човекът нямаше да развали нашите евра, наложи се две кафета и два кроасана с кредитна карта да платим... При нас капитализмът е по-друг.  Laughing

Ние тази година не успяхме да отидем в България, но мои приятели дадоха положителни отзиви за Пловдив, който дълго време изоставаше. Било чисто и хубаво (на мен последните години все ми се виждаше цигания от сергия до сергия и ми беше мъчно, защото е красив родният ми град).

# 50
  • Мнения: 1 910
Незнам тия фризьори къде ги намирате, но досега нито веднъж не са ме постригвали така както аз искам във БГто, говоря за Видин и София.
Ами освен да ти дам телефона на моя в София...  Rolling Eyes Струва ми колкото тук, но съм по-доволна.

# 51
  • Мнения: 6 167
Незнам тия фризьори къде ги намирате, но досега нито веднъж не са ме постригвали така както аз искам във БГто, говоря за Видин и София.

За сметка на това, пък миналото лято всичките фризьори се изредиха да ми излседват прическата, как са я скосили, оформили, етц. Една приятелка също се оплака от Капанов за сметка на Лондонските коафьори. И дума за сравнение не може да става.



капанов отпадна още през миналия век.
иди в душкин, пеги саж, вени... може да става дума за сравнение.
мога да направя списък на коафьори от световна величина в софия.
цените са съпоставими с тези в европа, но за такова качество се плаща навсякъде  Peace

# 52
  • Мнения: 13 512
Айде дайте малко за Варна, който е ходил ( Виж как се подмазвам на Ева-Надин), тоя град ми е мечта просто. Вярно ли е , че Варна вече е втория по големина ( надминал Пловдив).
Постнете някоя и друга снимка да видим!))))
Ето малко снимки от Варна- не съм ги подбирала, около 100 на са.  Laughing
http://www.greatestcities.com/users/monda/Europe/Bulgaria/Varna/?skip=20

# 53
  • Мнения: 6 167
Монда, супер!
една снимка на аквариума ме върна в студентските ми години, когато имахме практика на Дружба и изучавахме релефа на черно море.
отпред нали още стои макета на релефа на морето? това е уникално, никъде го няма, дано го пазят.

# 54
  • Мнения: 13 512
Има го, ще го потърся да видя дали не съм го снимала .Ако не-като го снимам,специално ще ти го пратя
http://www.greatestcities.com/users/monda/Europe/Bulgaria/Varna/?skip=40
http://www.greatestcities.com/users/monda/Europe/Bulgaria/Varna/?skip=60
http://www.greatestcities.com/users/monda/Europe/Bulgaria/Varna/?skip=80

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 22:02 от monda

# 55
  • Мнения: 1 393
Ето малко снимки от Варна- не съм ги подбирала, около 100 на са.  Laughing
http://www.greatestcities.com/users/monda/Europe/Bulgaria/Varna/?skip=20

Много хубави снимки!
Аз, за срамотиите, съм била във Варна само веднъж и то като много мъничка. А толкова много и все хубави неща съм чувала за този град!

monda, току що ти погледнах страницата и съм в потрес (в най- добрия смисъл на думата обаче! Simple Smile).
Колко много си пътувала само - та ти направо половината свят си изтръшкала, бе, жена!
Евала, честно!

# 56
  • Мнения: 907
Ще ви разочаровам, но аквариумът вече не е с бръшлян - съвсем гол е, едвам го познах Sad
Ей, в Евксиноград ще отида другия път. Не знаех че е толкова хубаво!

# 57
  • Мнения: 6 167
Монда, супер си!
Както и останалите ти снимки, всъщност.
Не знаех, че софийската джамия е от 1744та....

# 58
  • Мнения: 13 512
НАистина Варна много се е променила- и то в положителен смисъл. Казват,че вече е по-голям град от Пловдив и съм склонна да го вярвам/официално не е обявено/. Добре облечени хора по улиците, хубави коли, красиви заведения...каквито почти не съм виждала по света.Много нови сгради- при това красиви. Чисти улици...радвам се,че живея тук,честно ви казвам. Харесват ми и Златните- хубав,модерен европейски курорт за купонджии...
Ще се радвам и вие да дойдете и да  споделите моите впечатления.

# 59
  • Мнения: 13 512
Ще ви разочаровам, но аквариумът вече не е с бръшлян - съвсем гол е, едвам го познах Sad
Ей, в Евксиноград ще отида другия път. Не знаех че е толкова хубаво!
Невероятно красиво е там- един малък Версай.Но за съжаление- достъпът не е свободен Sad

Общи условия

Активация на акаунт