Чета темите тук и се отчайвам.

  • 1 144
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
За психоемоционалното състояние на майката кърмачка, особено през първите месеци, трябва да полагат грижи и близките хора.

Ах колко си права.... Но иди раzправай на един мъж колко е иzморително кърменето, особенно в на4алото. Те те виждат 4е си сядаШ и си вдигаШ краката zа 40 минути, колко релаксираЩо ли иzглежда.....  Confused

# 16
  • Мнения: 4 155
Снежи е систематизирала всичко много добре. И при нас бебето не се наяждаше и плачеше. Но за моя огромна радост с помощта на форума успях да си увелича кърмата. Тогава ми препоръчахте да не давам вода и да махна биберон-залъгалката ( и всичко, което снежи написа вече разбира се).  Да ви кажа тогава това ми звучеше като фентъзи. А сега ми изглежда съвсем нормално.
По-добре посъветвайте момичето дали като дава АМ трябва да дава и вода. Аз искам само да й покажа линк към тората на Сладка хапка. При мен действа супер лактогонно. Правих си по 1 малка тава и си хапвах 1/2-та  Mr. Green Хем започвах да тека като фонтан, хем ми беше вкусно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105335.0

Не плачи и не се отчайвай. Но си е доста трудно тъй като за първи път се сблъскваш с такива трудности. Може би ако четеш разказите на мами, които са успяли да се преборят ще ти е по-лесно и те ще те насърчат.
Успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 056
Наистина след Снежито няма кой-знае какво да се добави !
Само ще ти препоръчам да си извикаш някой (ако няма в момента при теб) да ти върши домакинската работа (като, ако дойде майка или свекърва тактично,но категорично трябва да уточниш,че ще помагат САМО за това,а не за бебето).
А ти се отпусни, вземи си "отпуска" за няколко дни и се отдай на детенце, излежавай се с него на спалнята, разходки, гушкайте се по цял ден и се радвай на живота и на скъпоценното си бебче. Това че ще го дохраниш няколко пъти няма да свърши света, от всичките 10-тина мами с които излизам в парка само още една кърми, останалите са си спрели кърмата я с хапчета, я спряла заради соковете!
А при положение, че все още си кърмиш шансовете да се увеличи кърмата са големи. Дано лактационната криза отмине по-бързо. Най- важното е че детето ти е живо и здраво  иинезависимо какво яде и вярвай, че ще стане най-щастливото детенце на света.  bouquet

# 18
  • Мнения: 4 399
О, я се успокой. Как така ще ревеш докато го дохранваш? Не даваш отрова на детето. И на мен ми беше трудно да се реша първия път когато дохранвах, но след това разбрах, че най-важното нещо е детето да е нахранено. След като не ти достига кърмата, какво друго можеш да направиш. И не се обвинявай, изобщо не е нужно да си сбъркала някъде. Точно на вашата възраст и аз дохранвах. С по-малко, около 40-50 мл на 1 хранене, но дохранвах. Но след това нещата се промениха и кърмата ми се увеличи. Спрях добавката и дълго време не дохранвах. Не съм правила нищо особено. Нито съм си почивала, нито съм намалявала стреса. Как да си почина с едно бебе което ревеше по цял ден? Твоето поне спи когато е сито, а моето и тогава си ревеше и спеше около час и половина на ден. Единственото което направих беше че започнах да пия лактогенен чай. Хич не вярвах че ще помогне, но помогна. А и къмрата явно се регулира. Така че не се отчайвай, ще мине този период и при вас. Може пък и да е някаква криза на растежа.

Общи условия

Активация на акаунт