Мъжете ви дават ли пари на свекървите /майките си / ?

  • 4 626
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Винаги, когато са имали нужда в даден момент, не сме отказвали подобна помощ/ако  в момента имаме тази възможност!/или на едните или на другите родители . Но пък и те не са злоупотребявали с добрината на сина си/зет си.

И с нашите е така...
Не мога да откажа на свекърва ми помощ - на 100лв. пенсия е. Какво, да стои на студено, защото няма пари за дърва?! За мен е естественото разрешение е да и купим...

# 76
  • Мнения: 2 214
Цитат
da, pomagame i shte pomagame.
malko, mnogo, kolkoto mozem.
tova se naricha sinoven dulg.
Мися че синовий дълг е нещо по различно от даването на пари.
Аз нямам против да дава ако отсреща имаш майка а не свекърва, нали така искат да ги наричат снахите.
И ако свекървата е истинска майка и на двамата тогава а може и с пари да се помага и не само с пари.

# 77
  • Мнения: 6 624
Тя никога няма да му поиска.

# 78
  • Мнения: 1 128
     Ами мъжа ми помага финансово на майка си,а аз на моята.Така им се е стекъл живота и на двете,4е сега не биха могли сами да се издържат Sad,тъжно ми е за тях,защото знам 4е се 4увстват кофти заради това,но това е положението.Н

# 79
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Свеки е разведена.Тя е страхотна жена никога не в поискала пари няма и да поиска.2-3 сме правили подаръци[ Диван,телевизор и микровълнова] edwam ги прие ooooh! Но баща му и дядо му там е друга работа.Направо не ми се говори.Само мрънкат.И той милия дава понякога.А майка му му е казала ,4е ако разбере ,4е дава на баща си ще го заплюе. Peace

# 80
Няма начин да дава без да ощети нашето семейство. А истината е, че и моето мъжленце дава. Твърде съвестен е. Но не се сещам за момент, в който и вие, момичета няма да дадете на майките си, напр., ако те знаят как да ви манипулират правилно. А и не е за пренебрегване факта, че момчетата имат слабост към майките си. Ние от женското царство сме по-независими!

Но все пак как ви звучи 400 лв. за месеца да изхвърчат за папкане за двама човека и понеже тати решил, че синчето е длъжно да му направи порта, ама не каква, а определен модел грозен и ужасно скъп уникат, дето само арматурата тежеше към 70-80 кила.  #Cussing outА иначе парите от чужбина ги пръснаха за простотии породени от простото обяснение: комплекси! #2gunfire #Crazy Sick А вкъщи се чудя ква леща да сготвя щот все пак яденето е с пари. Ааааааа tantrum

Ако някой от форума има пищоФ да ми го предостави под наем с два куршума: за свекито и свекърчо! Weary smile3512 Rage

# 81
  • Мнения: 4 473
Понякога неведението е за предпочитане. Не знам да е давал крупни суми, но и след като не съм се почувствала ощетена - нямам нищо против.

# 82
  • Мнения: 711
не,не дава пари и само да посмее да даде  #2gunfire

# 83
  • София
  • Мнения: 6 743
Ами даваше в началото повече, но сега се поуталожиха нещата.Все пак майка му е. Confused

# 84
  • Мнения: 165
Kogato imat nujda-da,vinagi  s udovolstvie Hug

# 85
  • Мнения: 8 505
Не.Те никога не са ги приемали-за да не сме останели ние без пари.

# 86
  • Мнения: 7 914
Никога не е давал пари...ама и тя никога не би му дала Peace

# 87
  • Мнения: 2 040
НЕ, не е давал, но те финансово са на светлинни години пред нас, та нашите въобще не им трябват ..  Laughing

# 88
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не знам да й е давал, може и да го е правил, но да са били дребни суми.
Но например свекърва ми много държеше да ми плати раждането (1000 лв.), което и направи.

# 89
Мисля, че авторката всъщност е ядосана от изнудването и използвачеството от страна на възрастните! Тези от вас, които се възмущават от възраженията й, просто не са се сблъсквали с подобни отношения в семейството. може би нямат девери и зълви, защото тогава обикновено се получава така А да ви кажа от личен опит - има го това животно "родителско изнудване" и е много гадно! Особено когато въпросните родители от едните искат, а  на другите дават! Или още по-точно, от едните само искат, а за другите само дават - и помощ, и грижа, и обич, и ... взетите от другия пари! Не сте се сблъсквали със синдрома "Вие сте добре, ама те..". Та тези "те", горките, са все зле и затова цицат от всички възможни страни, включително от братята и сестрите си и семействата им! И всъщност си живеят чудесно - не работят по 12 часа на ден, имат си празници, не само делници то май празниците са им повечко, позволяват си всякакви глезотии!
Та така, и аз да си кажа болката! Щото хич не ми харесва да се сещат за нас, не за да ни попитат как сме, а за да искат нещо  
А да платиш 200 лева парно на майка си, която е с 140 лв пенсия, или да й купиш продукти, защото като е платила водата, гладува, е съвсем друго и мисля, че никой не би възразил
     Това исках да кажа  като пуснах темата !

Общи условия

Активация на акаунт