Мъжете ви дават ли пари на свекървите /майките си / ?

  • 4 615
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
ВИЖТЕ КАКВО, семейна черта на моята фамилия е по-възрастните да дават на по-младите... Не съм предубедена, не съм сигурна че това е добре, но...

Искам да ви кажа, че ще стрелям на месо, ако милото ми мъжле даде пари на свекървата или на  когото и да е друг, а в къщи ме чака малко бебче, на което незнам дали ще мога да му купя храната....  smile3511 smile3513 smile3514 newsm61 box boxАйде ние възрастните сме лесни, можем и хляб да ръфаме, ама я си представете детето да гладува, заради тяхната тъпа порта например, за която вече писах по-горе!??! #2gunfire

# 91
Мисля, че авторката всъщност е ядосана от изнудването и използвачеството от страна на възрастните! Тези от вас, които се възмущават от възраженията й, просто не са се сблъсквали с подобни отношения в семейството. може би нямат девери и зълви, защото тогава обикновено се получава така А да ви кажа от личен опит - има го това животно "родителско изнудване" и е много гадно! Особено когато въпросните родители от едните искат, а  на другите дават! Или още по-точно, от едните само искат, а за другите само дават - и помощ, и грижа, и обич, и ... взетите от другия пари! Не сте се сблъсквали със синдрома "Вие сте добре, ама те..". Та тези "те", горките, са все зле и затова цицат от всички възможни страни, включително от братята и сестрите си и семействата им! И всъщност си живеят чудесно - не работят по 12 часа на ден, имат си празници, не само делници то май празниците са им повечко, позволяват си всякакви глезотии!
Та така, и аз да си кажа болката! Щото хич не ми харесва да се сещат за нас, не за да ни попитат как сме, а за да искат нещо  
 smile3501     Това исках да кажа  като пуснах темата !

# 92
  • Мнения: 966
Ние живеем със майка му и тя плаща сметките Grinning

# 93
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Даваме, да. Аз помагам на нашите а мъжа ми на майка си. Не създавам проблем освен когато не злоупотребяват. Но дори и тогава се зъбя на мъжа ми като сме сами, на свеката нищо не казвам. Само веднъж се озъбих явно когато накара мъжа ми да й купи очила за 170 лв и още едни за 100 лв. При това се ядосах защото току що бяхме купили апартамент и бяхме затънали до гуша в дългове към банки и приятели а аз бях бременна и ни трябваха пари за бебето. Но, майната му, оправихме се и без тези пари. Да са живи и здрави ще им давам пари че ми гледат децата да си махам опашката по романтични уикенди и на ски.

# 94
  • Мнения: 4 300
Дава. Верно е че са малки суми, но  се дразня понякога. Особено когато кажат еди какво си не струва, например доматите, които съм купила не струват, нямало смисъл да се купуват такива "боклуци", едва ли не как смея да храня сина им с домати от 60ст. вместо с тея от 1.20лв. Ама никой не ме пита колко ми е заплатата, колко са ми разходите и дали мога да си позволя да купувам все най скъпото и да обикалям всички пазари. А и много важно че си изял някой друг неперфектен домат. В интерес на истината не купувам боклуци, винаги избирам добро качество на добра цена, но пък не мога да готвя всеки ден и ядем едно ядене по 3 дни примерно. Естествено че няма да купувам по полвин кило домати всеки ден, а ще купя 2 кг и ще ги ядем няколко дена подред.  Печените чушки в буркан от магазина не стрували, купеното сладко не струвало..А най много се бях вбесила когато тайно от нас бяха отишли в ресторанта за сватбата ни за да питат може ли вместо ракия в куверта да има водка ( примерно) без да ми кажат и без да питат имаме ли аджеба пари за водка или за каквото и да е там. И това при положение че и стотинка не сме им искали за сватбата. За новия ни апартамент същата работа- вие сте млади , работите, ще успеете да платите всичко. Не че бих взела пари от тях, но не искам непрекъснато да чувам от тях колко ни е лесно Twisted Evil
И се ядосвам още повече че майка му само на мен ми казва че имат нужда от пари, сигурно с идеята че аз мога й дам тайно пари без да разберат сина и и мъжа й.

# 95
  • Мнения: 2 237
И моят дава.А аз ужасно се дразня,защото скъпага свеки не желае да работи и е решила че синът и е длъжен да я издържа #Cussing out
Даже имах случай когато за един панаир,който идва в града ни,поисках на мъж ми пари да си купим нещо с малката а той каза че нямал.И после тайничко взел че пратил на мама  парички #2gunfire Сигурно му се е обадила пак да хленчи и той не е издържал.
Преди и пращаше пред мен,сега вече се крие.Понякога му става много гадно и се ядосва на акъла си,ама после му минава и пак праща.
Хем я предупредих индиректно да не му иска пари,хем това същество пак продължава ! Crossing Arms
Но аз си мълча и това е.Нищо друго не мога да направя,освен един ден да ми кипне и тогава да не ми е пред очите ! Twisted Evil (свекито де )

# 96
  • Мнения: 61
моята свекърва е отгледала сама и съпруга ми и неговата сестра - така се е стекъл животът и какво да се прави. ПРЕДИ ДВЕ ГОДИНИ КОГАТО БЯХ БРЕМЕННА СЪС СИНА МИ В ОСМИЯ МЕСЕЦ СВЕКЪРВА МИ ПОЧИНА. НО ВИНАГИ ТЯ Е ПОМАГАЛА ФИНАНСОВО НА НАС  А НЕ НИЕ НА НЕЯ. ДАЖЕ  И В МОМЕНТИТЕ В КОИТО И НИЕ СМЕ ИЗКАРВАЛИ ДОСТАТЪЧНО ПАРИ ТЯ ВИНАГИ НИ УДРЯШЕ ОЩЕ ПО ЕДНО РАМО .
СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ ВЕЧЕ НЕ Е МЕЖДУ ЖИВИТЕ . МНАГО ГОТИН ЧОВЕК БЕШЕ

Общи условия

Активация на акаунт